Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Nacinane tarcze a zużycie klocków

Featured Replies

Napisano

Cześć,

jakie macie opinie odnośnie nacinanych tarcz? Jak z zużyciem klocków przy takich tarczach hamulcowych? Czy może lepiej stosować do takich tarcz klocki ceramiczne? Wstępnie przymierzam się do nacinanych tarcz z Mikody + zwykłe klocki ATE na przód i tył. Na zwykłych tarczach i klockach średnio robię w tym aucie na przodzie ok 80-90tkm. Z tyłu mam org tarcze 240tkm przebiegu i najwyższa pora je wymienić, na tyle 2 zestaw klocków org zmieniane po 140tkm. Chodzi mi o jakość hamowania przy prędkościach po 100km/h, nagłe wytracanie prędkości. Czy raczej nie ma to sensu i montować zwykłe Mikody i klocki ATE?

Napisano
4 minuty temu, steyr napisał:

Cześć,

jakie macie opinie odnośnie nacinanych tarcz? Jak z zużyciem klocków przy takich tarczach hamulcowych? Czy może lepiej stosować do takich tarcz klocki ceramiczne? Wstępnie przymierzam się do nacinanych tarcz z Mikody + zwykłe klocki ATE na przód i tył. Na zwykłych tarczach i klockach średnio robię w tym aucie na przodzie ok 80-90tkm. Z tyłu mam org tarcze 240tkm przebiegu i najwyższa pora je wymienić, na tyle 2 zestaw klocków org zmieniane po 140tkm. Chodzi mi o jakość hamowania przy prędkościach po 100km/h, nagłe wytracanie prędkości. Czy raczej nie ma to sensu i montować zwykłe Mikody i klocki ATE?

Nie pamiętam czy hamowanie było lepsze, ale zużycie klocków na pewno było większe.

Do tego stopnia, że po dołożeniu nacinanych tarcz wiele lat temu do Seicento i pojechaniu na tor (Radom), po kilku kółkach miałem zblokowane zaciski od pyłu z klocków zlosnik

Napisano

@steyr

A jakaś potrzeba na te nacicnane jest ?

Normalne są za słabe ?, pałujesz auto po torach?

Napisano
  • Autor
43 minuty temu, WaWeR napisał:

@steyr

A jakaś potrzeba na te nacicnane jest ?

Normalne są za słabe ?, pałujesz auto po torach?

Chodzi o spadek wydajności hamowania przy prędkościach rzedu pow. 100kmh np do sc intensywne hamowanie z 140kmh wyhamowanie auta. Obecny zestaw jest do wymiany, i tak mam wieksze hamulce z przodu niż seria. Dramatu nie ma. Auto normalnie użytkowane, żaden tor. A że mam do wymiany komplet przód i tył to sie zastanawiam czy nie pójść w nawiercane. Znajomy ma w tym samym modelu hamulce seryjne i założyl ostatnio przód i tył nacinane tarcze Rotingera i twierdzi ze względem serii duża zmiana na + przy hamowaniu z większych prędkości.

Edytowane przez steyr

Napisano

Miałem nacinane Brembo, ani to lepiej nie hamowało, a przy tym było głośne, zużycie klocków podobne. Tym samym autem przetestowałem oem, Brembo, Bosch i Mintex, klocki odpowiednio oem, Ferodo, ATE, Ferodo DS2500. Ogólnie auto miało konstukcyjnie za słabe heble i zestaw wystarczał na max 30 kkm.

Obecnie w Golfie mam tylko nawiercane tarcze, przy 6 kkm wkładałem nowe klocki o grubości 18,2 mm, teraz zmierzyłem i przy przebiegu 10,5 kkm mają grubość 16,7 mm.

Napisano
  • Autor

Gdzieś też czytałem, że w teorii lepiej nawiercane niż nacinane tarcze jak już.

Napisano
18 minut temu, steyr napisał:

Chodzi o spadek wydajności hamowania przy prędkościach rzedu pow. 100kmh np do sc intensywne hamowanie z 140kmh wyhamowanie auta. Obecny zestaw jest do wymiany, i tak mam wieksze hamulce z przodu niż seria. Dramatu nie ma. Auto normalnie użytkowane, żaden tor. A że mam do wymiany komplet przód i tył to sie zastanawiam czy nie pójść w nawiercane. Znajomy ma w tym samym modelu hamulce seryjne i założyl ostatnio przód i tył nacinane tarcze Rotingera i twierdzi ze względem serii duża zmiana na + przy hamowaniu z większych prędkości.

Na wydajność może wpłynąć tylko zwiększenie pojemności cieplnej. Czyli większe heble.
Natomiast to ma znaczenie jak te hamowania masz co chwilę. pojedyncze 140-0 to seryjne powinny wystarczyć.

Masz możliwość dać większe heble?

Napisano

moze powiedz jakie auto, jaka wielkosc tarczy, ile tłoków, jaka felga czy jest szansa by sie schłodzily te hamulce

ja mam u siebie DBA T3 4000, 340x30 mm, z tyłu 310x22 ATE+ATE i hamowanie z 200 nie robi wrazenia, a w trasie 180->90 i tak po kilka razy tez

ale mam tez dosc odkryte felgi, a nadkole ma jakas kierownice powietrza, takze powietrze swobodnie je chłodzi

jak masz zaciecie sportowe to bym wzial nacinane + dobry klocek

dsc_0579_2.jpg

Napisano
31 minut temu, steyr napisał:

Gdzieś też czytałem, że w teorii lepiej nawiercane niż nacinane tarcze jak już.

unikac tanich nawiercanych bo czesto konczy sie takim efektem

Screenshot_2024-03-16_115028_800x800.jpg

Napisano
  • Autor

Auto dziadkowoz Tipo Kombi 180KM. Z przodu już mam większe tarcze z Doblo 305mm zamiast 281mm. Zwykle 1 tłok. Muszę coś wybrać, właśnie byłem dzisiaj na przeglądzie i gość mnie chciał uwalić za stan tarcz i klocków.

Napisano

mały wybór w tym rozmiarze 305x28 z tarcz nacinanych, a nawet gładka dba kosztuje ponad 500zl

nie wiem czy bym nie wzial gładkich markowych tarcz, a moze jakieś mocniejsze klocki

Napisano
  • Autor

Chyba pozostanę przy gładkich Mikoda i klocki ATE to samo przód i tył, nie chciałbym przy nawiercanych tarczach zmieniać klocki co 30tkm. Mikoda znajomy handluje i twierdzi że całkiem ok nie ma reklamacji.

Napisano

Klocek hamulcowy odporniejszy na wyższe temp., ale nie wiem czy znajdziesz do swojego typu Ferodo DS , Galfer.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 1

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.