Skocz do zawartości

To "oni" mogą, a my nie??


manau

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, wczoraj w godz. popołudniowych na ul. Wołoskiej, za skrzyżowaniem z Woronicza (w stronę Galerii Mokotów) stało sobie mobilne centrum monitoringu, a na następnym skrzyżowaniu radiowóz. Wspólnie łapali niedobrych kierowców jadących na wprost z pasa do skrętu w lewo.

Co do tego nie mam zastrzeżeń.

Zastrzeżenia moje budzi fakt, że pojazd stał na trawniku - niszcząc tym samym zieleń miejską.

277427711-foto1.jpg

Pamiętam że kiedyś otrzymałem mandat za pozostawienie pojazdu na szaroburym placu błota który przez policję nazwany został "zielenią miejską". Mandat przyjąłem - bo rzeczywiście - kiedyś tam mógł być trawnik, tylko został rozjeżdżony przez parkujące samochody.

Konkluzja moja jest więc taka: Daewoo Matiz niszczy zieleń, VW Transporter czy innu "dostawczak" już chyba nie grinser006.gif

Następnym moim autem będzie Transporter biglaugh.gif

post-20663-14352473630508_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konkluzja moja jest więc taka: Daewoo Matiz niszczy zieleń, VW

> Transporter czy innu "dostawczak" już chyba nie

> Następnym moim autem będzie Transporter

toz to Ford Transit (chyba) jest hehe.gif

a tak na powaznie to trzeba znalezc jakis paragraf i nastepnym razem podejsc do radiowozu biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalka, kto im zabroni. A tak poważnie to wyślij na komendę to

> zdjęcie. Ciekawe jaki bedzie odzew.

Hmmm, niby numery rej. zasłonięte przez słup, ale ile po Warszawie jeździ takich pojazdów?? grinser006.gif

Może się skuszę na wysłanie, tak z czystej ciekawości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie akcje w wykonaniu Policju i Straży Miejskiej to ja w okolicy domu widzę średnio dwa razy w tygodniu - policja/SM wjeżdza radiowozem do parku, żeby legitymować pijaczków lub młodzież siedzących na ławkach. Odległość od jezdni do ławki - ok. 150 m, ale po co mają chodzić, skoro można pojechać? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, wczoraj w godz. popołudniowych na ul. Wołoskiej, za

> skrzyżowaniem z Woronicza (w stronę Galerii Mokotów) stało sobie

> mobilne centrum monitoringu, a na następnym skrzyżowaniu

> radiowóz. Wspólnie łapali niedobrych kierowców jadących na

> wprost z pasa do skrętu w lewo.

> Co do tego nie mam zastrzeżeń.

> Zastrzeżenia moje budzi fakt, że pojazd stał na trawniku - niszcząc

> tym samym zieleń miejską.

> Pamiętam że kiedyś otrzymałem mandat za pozostawienie pojazdu na

> szaroburym placu błota który przez policję nazwany został

> "zielenią miejską". Mandat przyjąłem - bo rzeczywiście - kiedyś

> tam mógł być trawnik, tylko został rozjeżdżony przez parkujące

> samochody.

> Konkluzja moja jest więc taka: Daewoo Matiz niszczy zieleń, VW

> Transporter czy innu "dostawczak" już chyba nie

> Następnym moim autem będzie Transporter

Bo widzisz - Matiz ma wąskie koła i bardziej wbija się w gruntową, nieutwardzoną nawuierzchnię "trawnika", a policja w swoich fugonach ma specjalne opony, które nie rozjeżdżają trawnika zlosnik.gif

Wydaje mi się, że to jest Volkswagen LT 35, ale głowy nie dam - wszystkie dostawczaki są do siebie podobne z tyłu zlosnik.gif A co do tematu - wyślij zdjątko - policja na pewno ma jakieś programy do poprawiania jakości fotek - JEŚLI będą chcieli, to odczytają tablice 270751858-jezyk.gif Bo przecież ze zdjęcia z fotoradaru są podobno w stanie odczytać numery z nalepki na szybie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, wczoraj w godz. popołudniowych na ul. Wołoskiej, za

> skrzyżowaniem z Woronicza (w stronę Galerii Mokotów) stało sobie

> mobilne centrum monitoringu, a na następnym skrzyżowaniu

> radiowóz. Wspólnie łapali niedobrych kierowców jadących na

> wprost z pasa do skrętu w lewo.

> Co do tego nie mam zastrzeżeń.

> Zastrzeżenia moje budzi fakt, że pojazd stał na trawniku - niszcząc

> tym samym zieleń miejską.

> Pamiętam że kiedyś otrzymałem mandat za pozostawienie pojazdu na

> szaroburym placu błota który przez policję nazwany został

> "zielenią miejską". Mandat przyjąłem - bo rzeczywiście - kiedyś

> tam mógł być trawnik, tylko został rozjeżdżony przez parkujące

> samochody.

> Konkluzja moja jest więc taka: Daewoo Matiz niszczy zieleń, VW

> Transporter czy innu "dostawczak" już chyba nie

> Następnym moim autem będzie Transporter

Jak Ty tam staniesz dostaniesz mandat,oni tam staną wystawią mandat a kasa leci w to samo miejsce. Przynoszą dochód to mogą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie to jest?

> W jakim miescie?

Pod moim nickiem masz napisaną lokalizację: Warszawa. Więc chyba łatwo się domyślić że nie zdarzyło się to w Krakowie grinser006.gif

Zresztą to nie ważne - liczy się fakt stania na trawniku, a nie w jakim mieście miało to zdarzenie.

Chyba że masz obawy że u Ciebie też jeżdżą takie pojazdy - nie martw się, łapią "od razu", na gorącym uczynku, nie przysyłają fotek wink.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprinter jest bliźniaczy z VW LT, a nie z Fordem Transitem.

> I to też tylko buda, bo bebechy są zupełnie inne...

Tak - o to mi chodziło 20.GIF - zastosowałem skrót myślowy do mojego pierwszego postu blush.gif. Miałem na myśli, że LT jest bliźniacze z Mesiem Sprinterem i z tyło trudno rozpoznać, który to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod moim nickiem masz napisaną lokalizację: Warszawa. Więc chyba

> łatwo się domyślić że nie zdarzyło się to w Krakowie

No dosc latwo.

Ale jak sie pisze posta na ogolnopolskim kaciku i opisuje sie jakies konkretne miejscu w jakims miescie to wypadaloby napisac rownierz jakie to miasto a nie zmuszac innych forumowiczow do domyslania sie.

A najciekawsze jest to ze prawie zawsze kazdy pisze o jakie miasto chodzi z wyjatkiem Warszawiakow.

Warszawiacy prosze zrozumcie ze nie kazdy zna Wasze miasto i wie o co chodzi.

Jak piszecie na MK to piszcie ze chodzi o Warszawe.

Ja rozumiem ze to stolica, ale mieszka tam niespelna %5 Polakow.

Pomyslcie tez czasem ze nie jestescie pempkiem swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, niby mogłem to też napisać na Grupie Warszawskiej, ale chodziło mi o ogólną zasadę - nieoznakowany pojazd policji na trawniczku.

Ale masz rację: czuję się tak dumny z bycia Warszawiakiem od niecałych dwóch lat, że normalnie sądzę że wszyscy w Polcse i poza nią wiedzą że Galeria Mokotów jest w stolycy a kto nie wie ten kiep rotfl.gif

Umkneła mi ta informacja, ale powtórzę się - pod nickiem jest napisane "Miasto: Warszawa" więc chyba naprawdę nietrudno się domyślić. Przynajmniej innym się udało wink.gif

Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nareszcie.

Dokładnie.

Czasami odnoszę wrażenie, że pas powinien mieć oznaczenie "dla jeleni" - wielu (jak nie większość) śmiga biorąc linię między koła i albo wbijając się gdzieś, w szereg, albo wpychając na czerwonym przed pierwsze autko. Oczywiście wielu też śmiga prosto z pasa do skrętu w prawo. IMO tam powinni postawić zakaz wyprzedzania i stały monitoring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale masz rację: czuję się tak dumny z bycia Warszawiakiem od

> niecałych dwóch lat, ... powtórzę się - pod nickiem jest

> napisane "Miasto: Warszawa" więc chyba naprawdę nietrudno się

> domyślić.

A ja też nie zgadłem, bo akurat takie czapeczki jak na zdjęciu to w moich stronach chłopi noszą na co dzień i od święta.

clown.gifclown.gifzlosnik.gifzlosnik.gifclown.gifclown.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

(nie mam miejscowości w profilu, bo i tak nikt nie wie, gdzie to jest - nawet na mapie do GPSu nie ma)

Co do kablowania, to radzę na drugi raz odwrócić głowę w inną stronę i nie psuć sobie nerwów - wiadomo: biglaugh.gifbiglaugh.gifclown.gifclown.gif kruk krukowi oka nie wykole, a k..wa k..wie łba nie urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.