Skocz do zawartości

akcja serwisowa 5044 - sprężyny


mike

Rekomendowane odpowiedzi

> Ale z tych zdjęć wynika, że akcja ma się nijak do pękania samych

> sprężyn - zapobiega co najwyżej opadnięciu sprężyny w skutek

> odpadnięcia/przerdzewienia tego kołnierza.

zgadza się, ten kołnierz jest po to, aby pęknięta sprężyna nie podziurawiła opony. a jak ma pęknąc to i tak pęknie no.gif

już wiem ocb - chodzi o to, że jak pęknie sprężyna, to żeby nie było zagrożenia życia. bo jak niby martwy człowiek ma przyjechac i wymienic sprężyny za swoje pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 śruby + kawałek metalu i taki problem , fiat w PL to jednak ma nas

> gdzieś

> zdjęcia pochodzą z www.fiatforum.com

co za badziew yikes.gif Jak ta śrubka sie poluzuje to dupa, a co jak wymienię amorki na nowe? Dadza mi za darmo taki wynalazek? Bez sensu Panowie no.gif

p.s i jak ma to wytłumaczyć gościowi przy odsprzedaży samochodu hmm.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadza się, ten kołnierz jest po to, aby pęknięta sprężyna nie

> podziurawiła opony. a jak ma pęknąc to i tak pęknie

> już wiem ocb - chodzi o to, że jak pęknie sprężyna, to żeby nie było

> zagrożenia życia.

W każdym razie cała ta akcja nie ma związku z przyczyną problemu, czyli pękaniem sprężyn. hmm.gif W takiej sytuacji nie spodziewałbym się w partycypacji w kosztach ze strony FAP, bo przecież nawet gdyby w aucie zamontowano ten wynalazek, pęknięciu by to nie zapobiegło.

Wychodzi jednak na to, że coroczna wymiana sprężyn z przodu w związku z ich skracaniem się to nie jest wcale taki ekscentryczny pomysł hmm.gif - oprócz nadmiernemu obniżeniu przodu auta zapobiega to też przykrym niespodziankom w postaci pękniętej sprężyny. zlosnik.gif

> bo jak niby martwy człowiek ma przyjechac i

> wymienic sprężyny za swoje pieniądze...

A za czyje byś chciał? hmm.gifbiglaugh.gif Nawet jakby to było na gwarancji, to pewnie by się okazało, że dla sprężyn jest limit 20 czy 40 kkm przebiegu i powyżej tego limitu gwarant nie ponosi żadnej odpowiedzialności. no.gifoslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jakby to było na gwarancji, to pewnie

> by się okazało, że dla sprężyn jest limit 20 czy 40 kkm

> przebiegu i powyżej tego limitu gwarant nie ponosi żadnej

> odpowiedzialności.

Jak mi kiedyś powiedział pracownik FAP stilo było projektowane na włoskie drogi a u nas to kamienie, piach , sól. Więc tak jak obitych od kamieni progów już nie malują w ramach gwarancji , tak sprężyn tez nie będą wymieniać. Bo niby na jakie. Centralek nie potrafią rozróżnić które są pozmianowe, a jak poznaja które sprężyny nie będą pękać no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mi kiedyś powiedział pracownik FAP stilo było projektowane na

> włoskie drogi a u nas to kamienie, piach , sól.

Trzeba było go spytać, czy zdaje sobie sprawę, że gdyby przyjąć że mówi prawdę, to FAP świadomie sprzedając w Polsce samochód nieprzystosowany do ruchu w lokalnych warunkach dopuszcza się procederu oszustwa hmm.gifzeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mi kiedyś powiedział pracownik FAP stilo było projektowane na

> włoskie drogi a u nas to kamienie, piach , sól. Więc tak jak

> obitych od kamieni progów już nie malują w ramach gwarancji ,

hhmmm

a ja właśnie jestem umówiony na malowanie progów w ramach gwarancji na lakier... yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi jednak na to, że coroczna wymiana sprężyn z przodu w związku

> z ich skracaniem się to nie jest wcale taki ekscentryczny pomysł

> - oprócz nadmiernemu obniżeniu przodu auta zapobiega to też

> przykrym niespodziankom w postaci pękniętej sprężyny.

taa, teraz moje stilo wyglada z przodu jak SUV, trzeba było sportówki chyba założyc frown.gif teraz na zime duży prześwit to fajna sprawa, ale ogólnie rzecz biorąc to nie wygląda za ładnie. no cóż, następne będą Eibach lub Novitec zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiecie jak sie maja takie akcje nawrotowe do aut sprowadzonych z

> zagranicy? laurki od zadnego dealera w tej sprawie nie dostane,

> chyba ze z wloch

dzwonisz do ASO lub na infolinię FAP i podajesz VIN. wtedy Ci mówią, czy Twój samochód jest objęty 5044 czy nie. W Niemczech na ten przykład wezwali wszystkie tam sprzedane czyli prawie 70 tys. Obawiam się, że u nas nie będzie tak łatwo... pewnie dokładnie sprawdzą który numer nadwozia podpada a który nie. ale skoro 5044 ruszyła, to moge chyba zaczac akcje "odzyskanie hajsu" cool.gif póki nie dowiem się, że mój numer nie figuruje jako objęty akcją 5044 co jest niestety prawdopodobne sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 śruby + kawałek metalu

O quqwa !

Odkryłem żródło dodatkowych dochodów, od jutra zaczynam strugać ten badziew w garażu, cenę określę na cirka 1,55 zł, montaż gratis.

Materiały sciągne ze złomowiska, będą idealnie pasowac do produktu z rekalmy o wyprzedzaniu myślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jak zmienie na jakies lepszejsze to pewnie maja sensowne mocowanie

> sprezyny?

No wlasnie - moze Ci z nas, ktorzy maja inne niz fabryczne amortyzatory zmierzyliby srednice tej podstawy ?

ps. raczej pomiar musialby byc robiony na niedawno wymienionych amortyzatorach - te montowane dawno temu mogly powstawac w oparciu o wymiary z wadliwych fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta akcja w Polsce to jakaś ściema - dzwoniłem do Bielska i moje stilo 5d - 1,4 nie jest objęte akcją - rok produkcji 2004, numer nadwozia ma po zerach 4 a podobno powinny być objęte wszystkie do numeru 00644197 screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta akcja w Polsce to jakaś ściema - dzwoniłem do Bielska i moje stilo

> 5d - 1,4 nie jest objęte akcją - rok produkcji 2004, numer

> nadwozia ma po zerach 4 a podobno powinny być objęte wszystkie

> do numeru 00644197

jezeli wszystkie do tego numeru to mój powinien być objęty bo ma 0018****

tylko czy to obowiązuje auta z Francji hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta akcja w Polsce to jakaś ściema - dzwoniłem do Bielska i moje stilo

> 5d - 1,4 nie jest objęte akcją - rok produkcji 2004, numer

> nadwozia ma po zerach 4 a podobno powinny być objęte wszystkie

> do numeru 00644197

Dzwonilem, pani powiedziala, ze moje auto tez nie jest objete akcja 5044 (auto jest z 2001roku), na poczatku w nr. VIN ma 6 zer... Ciekawe wiec, jakie auta sa akcja objete...

Tak czy tak, poprosilem, aby sprawe skierowali do dyrekcji z dokladnym wyjasnieniem, czy oby na pewno moje auto nie podlega tej akcji. Maja dzwonic...

Zreszta, sie zastanawiam, czy ta akcja ma sens, skoro montuja tam kawal blachy. Ze niby czemu ma to sluzyc? Nie przedziurawieniu opony? Taki kawalek blachy przymocowany na sruby z nakretka? hmm... jakos tak mi to amatorsko wyglada...

pzdr...

/kustosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli wszystkie do tego numeru to mój powinien być objęty bo ma

> 0018****

> tylko czy to obowiązuje auta z Francji

info z Biura obsługi Posprzedażnej Klienta FAP jest takie, że nie jest ważne gdzie auto było kupione - ważne jest czy podlega akcji... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwonilem, pani powiedziala, ze moje auto tez nie jest objete akcja

> 5044 (auto jest z 2001roku), na poczatku w nr. VIN ma 6 zer...

> Ciekawe wiec, jakie auta sa akcja objete...

Zapewne przede wszystkim te, których właściciele nigdy się nie dowiedzą, że taka akcja w ogóle była. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 00 800 391 12 16 i drugi droższe połaczenie 033 813 56 07

Właśnie w tej chwili dzwoniłem do pod nr033 813 56 07,i miła pani powiedziała mi,że jeszcze nie wiedzą które Stilo będą objęte akcją serwisową 5044.Mam dzwonić za kilka dni,wtedy będą mieli pełną wiedzę,które autka będą wzywane do serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie w tej chwili dzwoniłem do pod nr033 813 56 07,i miła pani

> powiedziała mi,że jeszcze nie wiedzą które Stilo będą objęte

> akcją serwisową 5044.Mam dzwonić za kilka dni,wtedy będą mieli

> pełną wiedzę,które autka będą wzywane do serwisów.

mam podjechac do serwisu jakiegoś i tam mają mi sprawdzic i naprawić jak coś będzie nie tak 270635636-JUMP2.gif jest do bezpłatne w autach nawet sprowadzonych takich jak mój jump.gif a jak coś nie tak będzie to musza to zrobić bezpłatnie rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam podjechac do serwisu jakiegoś i tam mają mi sprawdzic i naprawić

> jak coś będzie nie tak jest do bezpłatne w autach nawet

> sprowadzonych takich jak mój a jak coś nie tak będzie to musza

> to zrobić bezpłatnie

Ale ta akcja chyba nie ma polegać na naprawianiu tego co już się zepsuło - jej celem jest raczej zapobieganie ewentualnym uszkodzeniom zawieszenia. Jeszcze raz twierdze , że ta akcja w Polsce to jedna wielka ściema. FAP udaje, że nie wie o co chodzi, chociaż jakieś działania w innych krajach podjęto już dosyć dawno i bez robienia łaski. Chyba trzeba jednak powiadomić UOKiK - niech przypomną FAP jakie mają obowiązki wobec klientów. A poza tym jesteśmy w Unii i Fiat nie może dzielić klientów na gorszych i lepszych - ustawodawstwo unijne na to nie zezwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ta akcja chyba nie ma polegać na naprawianiu tego co już się

> zepsuło - jej celem jest raczej zapobieganie ewentualnym

> uszkodzeniom zawieszenia. Jeszcze raz twierdze , że ta akcja w

> Polsce to jedna wielka ściema. FAP udaje, że nie wie o co

> chodzi, chociaż jakieś działania w innych krajach podjęto już

> dosyć dawno i bez robienia łaski. Chyba trzeba jednak powiadomić

> UOKiK - niech przypomną FAP jakie mają obowiązki wobec klientów.

> A poza tym jesteśmy w Unii i Fiat nie może dzielić klientów na

> gorszych i lepszych - ustawodawstwo unijne na to nie zezwala.

Swietnie, a ktos ma doswiadczenie w zglaszaniu takich rzeczy do UOKiK ???

/kustosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swietnie, a ktos ma doswiadczenie w zglaszaniu takich rzeczy do UOKiK

> ???

> /kustosz

Któryś z kolegów we wcześniejszym poście informował, że ma znajomych w UOKiK. Ale wystarczy chyba zwykłe pismo informujące o zaistniałej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Któryś z kolegów we wcześniejszym poście informował, że ma znajomych

> w UOKiK. Ale wystarczy chyba zwykłe pismo informujące o

> zaistniałej sytuacji.

to jak będzie takie pismo to ja się podpusuję jak to się mówi oboma rękamy grinser006.gif wiem, że ciężko będzie mi odzyskac kase, jaką wywaliłem na wymianę pękniętej sprężyny i profilaktyczną wymianę drugiej, ale spróbuje, nie odpuszcze. ja sprawe do FAP zgłaszałem już w sobotę, mieli się do mnie odezwac... i oczywiście cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja sprawe do FAP zgłaszałem już w

> sobotę, mieli się do mnie odezwac... i oczywiście cisza.

zejdz na ziemię

a czego się spodziwałeś ??

że napisza " o boże" itp . PAN pierwszy się do nas zgłasza z usterką, kto żyw, rusza z odsieczą,żeby klient był kontent i zadowolony zeby.GIF

wysyłamy PANU komplet sprzężyn zastępczych ,jeśli będą lepsze niż te z pierwszego montażu może ja PAN zatrzymać

nieee, nie musi PAN dziękować,PANA satysfakcja będzie największa nagrodą

zejdz na ziemię

zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zejdz na ziemię

> a czego się spodziwałeś ??

> że napisza " o boże" itp . PAN pierwszy się do nas zgłasza z

> usterką, kto żyw, rusza z odsieczą,żeby klient był kontent i

> zadowolony

> wysyłamy PANU komplet sprzężyn zastępczych ,jeśli będą lepsze niż te

> z pierwszego montażu może ja PAN zatrzymać

> nieee, nie musi PAN dziękować,PANA satysfakcja będzie największa

> nagrodą

> zejdz na ziemię

jak najbardziej jestem na ziemi, polskiej ziemi. czy z tego co napisałem wynika, że spodziewałem się odpowiedzi? nie sądzę, więc twój ironiczny post nieco chybił celu biglaugh.gif starałem się wyrazic to, że odpowiedzi się NIE spodziewałem, może gdybym jeszcze dopisał do "...i nie zadzwonili" dramatyczne pytanie "jak to się mogło stac??" to byłoby bardziej jasne ocb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja sprawe do FAP zgłaszałem już w

> sobotę, mieli się do mnie odezwac... i oczywiście cisza.

Często tak jest, że sprawę przekazują do najbliższego Twego ASO i to ASO zadzwoni do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Często tak jest, że sprawę przekazują do najbliższego Twego ASO i to

> ASO zadzwoni do Ciebie.

Jakbyś rzucił okiem na wątek pt. "Sprężyna poszła się czesac" to zauważyłbyś, że sprawa już się rozwiązała biglaugh.gif, a dzwonili do mnie z FAP z radosną wiadomością o zwrocie kosztów a nie z ASO. FAP załatwi to z ASO a ja dostane hajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbyś rzucił okiem na wątek pt. "Sprężyna poszła się czesac" to

> zauważyłbyś, że sprawa już się rozwiązała , a dzwonili do mnie z

> FAP z radosną wiadomością o zwrocie kosztów a nie z ASO. FAP

> załatwi to z ASO a ja dostane hajs.

ja wlasnie wrocilem z ASO Ganinex w Katowicach, sprawdzili mi auto w komputerze, oczywiscie "nie podlega zadnej akcji nawrotowej, czyli wszystko jest gitara" jak to pan powiedział - Kur.. - tyle rzec się chce. Chyba pora smażyć laurki do tychów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wlasnie wrocilem z ASO Ganinex w Katowicach, sprawdzili mi auto w

> komputerze, oczywiscie "nie podlega zadnej akcji nawrotowej,

> czyli wszystko jest gitara" jak to pan powiedział - Kur.. - tyle

> rzec się chce. Chyba pora smażyć laurki do tychów....

zadzwoń do bielska, do FAP, tam Ci lepiej sprawdzą. mi w ASiO też powiedzieli, że nie podlega, ale za kilka dni zadzwonili z Bielska i powiedzieli, że podlega - Bielsko ma głos decydujący. Spróbuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadzwoń do bielska, do FAP, tam Ci lepiej sprawdzą. mi w ASiO też

> powiedzieli, że nie podlega, ale za kilka dni zadzwonili z

> Bielska i powiedzieli, że podlega - Bielsko ma głos decydujący.

> Spróbuj!

tak jutro zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do FAP i "pani" powiedziała, że mój Stilonek podlega i jeżeli obawiam się o bezpieczeństwo, to mogę podjechać do ASO i sprawdzą czy jest OK. Powiedziala również, że akcja nawrotowa jeszcze nie została uruchomiona w Polsce.

Czy ktoś już miał wykonywane zabezpieczenia w kraju ?

Czy w ogóle jest sens jechać do ASO? Czy oni mają pojęcie o to jest 5044 i co mają sprawdzać przy okazji tej kampanii?

Jest jeszcze jedna ciekawostka:

http://www.autokrata.pl/lod/932/fiat_do_serwisow/wszystkie/

Stilo 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoniłem do FAP i "pani" powiedziała, że mój Stilonek podlega i

> jeżeli obawiam się o bezpieczeństwo, to mogę podjechać do ASO i

> sprawdzą czy jest OK. Powiedziala również, że akcja nawrotowa

> jeszcze nie została uruchomiona w Polsce.

> Czy ktoś już miał wykonywane zabezpieczenia w kraju ?

> Czy w ogóle jest sens jechać do ASO? Czy oni mają pojęcie o to jest

> 5044 i co mają sprawdzać przy okazji tej kampanii?

> Jest jeszcze jedna ciekawostka:

> http://www.autokrata.pl/lod/932/fiat_do_serwisow/wszystkie/

> Stilo 1.4

mnie wezwali do ASO na zamontowanie tych zabezpieczeń (bezpłatne) mimo że wymieniłem sprężyny tydzień temu icon_eek.gif(za to mi zwrócą). jak zrobią te blaszki to dołączę zdjęcia, zresztą ktoś już to znalazł na fiatforum.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadzwoniłem dzisiaj 06.02.2007)do FAP i Miła Pani przekazała mi

> informację, że odnośnie akcji to jeszcze nikt nie podją decyzji.

> Także już nie wiem o co tu chodzi? Czyżby zrobiono mnie w

> BAMBUUUKO!!!

W moim przypadku było tak:

- zadzwoniłem do FAP i zarejestrowałem się jako posiadacz FIATa STILO, jednoczesnie bardzo dopytywałem się o akcję 5044. Pani mi odpowiedziała, że się dowie, bo oficjalnie FAP nie wprowadził jeszcze w Polsce tej akcji..

- po kilku dniach zadzwonił miły pan z FAP i zapytał do którego serwisu chciałbym sie udać w celu wykonania akcji 5044...? Zapytałem, czy ta akcja już ruszyła w Polsce, na co on, że jeszcze nie ale robią tak z klientami, którzy sie do nich zwrócą z tym tematem...!!

- reasumując jestem już po rozmowach z panem z serwisu z ItakMotu.. cool.gif Zadzwoni, kiedy bedzie mial juz te blaszki i umówimy się na montaż..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie wezwali do ASO na zamontowanie tych zabezpieczeń (bezpłatne)

> mimo że wymieniłem sprężyny tydzień temu (za to mi zwrócą). jak

> zrobią te blaszki to dołączę zdjęcia, zresztą ktoś już to

> znalazł na fiatforum.com

No więc podobno moje Stilo jako pierwsze w Polsce dostało te blaszki zabezpieczające winner.gif ASO: Bo akcji jeszcze nie ma, ale dla pana wyjątek, itd, itp... A FAP mówi akcja jest niewiem.gif Bądź tu mądry i pisz wiersze.

Biedzili się z tym ze trzy godziny, po czym okazuje się ze o felgach 17 mogę zapomniec, bo będzie tarło yikes.gif (inna sprawa, że i tak nie bede miał 17-stek, szkoda zawieszenia), 16 natomiast "powinny pasowac" icon_eek.gif WTF?! Podobno samochód jest zaprojektowany do 15-stek faint.gif

Nie wiem czy to dobrze, że w tym ASO byłem pierwszy z tymi blaszkami, mogli se poekperymentowac no.gif Oby się nic nie popsuło z tym genialnym wynalzkiem włoskiej myśli technicznej, w co gorąco wierzę biglaugh.gif (jak również w to, że prawidłowo zamontowane...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biedzili się z tym ze trzy godziny, po czym okazuje się ze o felgach

> 17 mogę zapomniec, bo będzie tarło (inna sprawa, że i tak nie

> bede miał 17-stek, szkoda zawieszenia), 16 natomiast "powinny

> pasowac" WTF?! Podobno samochód jest zaprojektowany do 15-stek

nie, no chyba ich Bóg opóścił!

niech tylko coś podobnego usłyszę jak na wiosnę pojadę na przegląd i przy okazji sprawę sprężyn załatwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.