Skocz do zawartości

Kontrolka świateł mijania...i nietylko :)


pzajac

Rekomendowane odpowiedzi

> hej,

> no to po ostatnich bojach i ja się dorobiłem kontrolki świateł :-D

> Teraz moje zegary wyglądają tak (jak na złość nie zapaliłem świateł

> mijania, ale są pomiedzy pozycyjnymi i halogenami

> przeciwmgielnymi

> z kontrolek dodatkowych mam:

> - światła pozycyjne

> - światła mijania

> - przednie światła przeciwmgielne

> - sygnalizacje włączonych świateł awaryjnych (jeszcze nie podłączone)

> - halogeny dalekosiężne (jeszcze nie podłączone)

> - światło cofania

> - tylni halogen (umieszczony wewnątrz bagażnika na klapie, będzie go

> można włączać przy cofaniu do doświetlenia, lub po przekręceniu

> oświetlać przy podniesionej klapie - jeszcze nie podłączone)

> - ogrzewanie tylnej szyby

> - wentylator chłodnicy

> - światła obrysowe/ postojowe (jeszcze nie podłączone)

> - dodatkowe oświetlenie kabiny/bagażnika (jeszcze nie podłączone)

> zmieniłem też większość kontrolek na negatywy (tło czarne, ikonka

> świeci), pozytywy zostawiłem jedynie dla alarmowych).

> Jakoś niedługo podrzucę manual

no chyle czoła kawał zaje...ej roboty claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej,

> no to po ostatnich bojach i ja się dorobiłem kontrolki świateł :-D

> Teraz moje zegary wyglądają tak (jak na złość nie zapaliłem świateł

> mijania, ale są pomiedzy pozycyjnymi i halogenami

> przeciwmgielnymi

> z kontrolek dodatkowych mam:

> - światła pozycyjne

> - światła mijania

> - przednie światła przeciwmgielne

> - sygnalizacje włączonych świateł awaryjnych (jeszcze nie podłączone)

> - halogeny dalekosiężne (jeszcze nie podłączone)

> - światło cofania

> - tylni halogen (umieszczony wewnątrz bagażnika na klapie, będzie go

> można włączać przy cofaniu do doświetlenia, lub po przekręceniu

> oświetlać przy podniesionej klapie - jeszcze nie podłączone)

> - ogrzewanie tylnej szyby

> - wentylator chłodnicy

> - światła obrysowe/ postojowe (jeszcze nie podłączone)

> - dodatkowe oświetlenie kabiny/bagażnika (jeszcze nie podłączone)

> zmieniłem też większość kontrolek na negatywy (tło czarne, ikonka

> świeci), pozytywy zostawiłem jedynie dla alarmowych).

> Jakoś niedługo podrzucę manual

Od jakiego autka kolega wyttzasnął te piktogramy - ikonki confused.gif

SORY nie doczytałem dalej grinser006.gif

Super wygląd

Super manualik i generator 20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dziś zamontowalem folijki

pzajac, powiem tak: jakbyś był dziewczną to bym Ci się oświadczył. grinser006.gif

Efekt jest zajebisty. Kumpel (też astrolotniarz), którego sprowadziłem aby ocenił, skwitowal widok krótkim: "o ja pier...le". Myslałem, że na kolana klęknie zlosnik.gif

Póki cą działają tylko te kontrolki, które są standarcie. Podłączenie pozostałych zostawiam sobie na sobotę. Nie dawałem LEDów tylko są oryginalne żarówki i nie bede zmieniał, bo naprawdę jest niesamowicie. Żarówka jednak daje bardziej rozproszone światło niż nawet opiłowany LED. Wiem, ze przy podświetleniu LEDami kolor byłby bardziej soczysty ale i tak jest nieziemsko.

Były drobne problemacje spowodowane tym, ze po sklejeniu dwóch warst w folii okazało się, że światło przebija przez czarne tło ikonek. Ostateczny efekt czyli zupełna czerń wystąpił dopiero po zapodaniu pięciu warstw. Dla pewności dałem szóstą wink.gif Dzięki temu całość się usztywniła przy okazji smile.gif Nie dawalem w związku z tym tych dodatkowych folii z zaczernieniem.

Pozdroofka

P.S. Ciągle jestem w szoku... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, dziś zamontowalem folijki

> pzajac, powiem tak: jakbyś był dziewczną to bym Ci się oświadczył.

> Efekt jest zajebisty. Kumpel (też astrolotniarz), którego

> sprowadziłem aby ocenił, skwitowal widok krótkim: "o ja

> pier...le". Myslałem, że na kolana klęknie

> Póki cą działają tylko te kontrolki, które są standarcie. Podłączenie

> pozostałych zostawiam sobie na sobotę. Nie dawałem LEDów tylko

> są oryginalne żarówki i nie bede zmieniał, bo naprawdę jest

> niesamowicie. Żarówka jednak daje bardziej rozproszone światło

> niż nawet opiłowany LED. Wiem, ze przy podświetleniu LEDami

> kolor byłby bardziej soczysty ale i tak jest nieziemsko.

> Były drobne problemacje spowodowane tym, ze po sklejeniu dwóch warst

> w folii okazało się, że światło przebija przez czarne tło

> ikonek. Ostateczny efekt czyli zupełna czerń wystąpił dopiero po

> zapodaniu pięciu warstw. Dla pewności dałem szóstą Dzięki temu

> całość się usztywniła przy okazji Nie dawalem w związku z tym

> tych dodatkowych folii z zaczernieniem.

> Pozdroofka

> P.S. Ciągle jestem w szoku...

lelek pobudka zlosnik.gif Widzę że tak Cię ścieło że zapomniałes zrobić obiecanych fotek yay.gif A ja myślałem że Ciebie nie da się zaskoczyć jump.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lelek pobudka Widzę że tak Cię ścieło że zapomniałes zrobić

> obiecanych fotek A ja myślałem że Ciebie nie da się zaskoczyć

załączniki na banglają na całym autokąciku

może jutro wsio będzie działać...

tez czekam na te foty, bo zabieram się powoli za drukowanie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lelek pobudka Widzę że tak Cię ścieło że zapomniałes zrobić

> obiecanych fotek A ja myślałem że Ciebie nie da się zaskoczyć

Lelek nie zapomniał bo lelek nie zapomina... grinser006.gif

A tak na poważnie to co mam fotografować? Folie? Tak samo wyglądają jak w manualu pzajaca. Efekt końcowy? Żadne zdjęcie nie odda tego jak wygląda naprawdę. Tym bardziej, że mam narazie tylko standardowe kontrolki smile.gif Jak podłączę resztę to zrobię jedną fotę i pokazę na jakie kontrolki się zdecydowałem wink.gif

Jeśli ktoś jeszcze się waha czy bawić się w wymianę to mowię, że naprawdę warto.

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie dyskutuj tylko dawaj te fotki

> i jak Cię znam, wcale nie musisz lecieć do auta, bo już je masz

Naprawdę nie mam. Jutro zrobię. Tylko niewiele będzie na nich widać, bo mam tylko te standardowe: olej, ładowanie, Check, ręczny, plyn hamulcowy, drogowe, ABS, kierunkowskazy. Aha, no i poziom płynu do spryskiwaczy. Tak naciskacie, że pewnie nie doczekam soboty tylko jutro zabiorę się za resztę kontrolek zlosnik.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę nie mam.

hmm.gif jak to nie masz nono.gifbiglaugh.gif

Jutro zrobię. Tylko niewiele będzie na nich widać,

> bo mam tylko te standardowe: olej, ładowanie, Check, ręczny,

> plyn hamulcowy, drogowe, ABS, kierunkowskazy. Aha, no i poziom

> płynu do spryskiwaczy. Tak naciskacie, że pewnie nie doczekam

> soboty tylko jutro zabiorę się za resztę kontrolek

> Pozdroofka

no to czekamy ok.gif

PS. nie robiłeś przypadkiem kontrolek przeciwmgielnych przód /tył? hmm.gif manual by się przydał grinser006.gif ze schematem of course grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak podłączę resztę to zrobię jedną fotę

> i pokazę na jakie kontrolki się zdecydowałem

hiehie

połechtam Cię trochę

może zrobisz manual dla amatorów

w sensie gdzie i w co się wpinać do podłączenia niestandardowych kontrolek? wink.gif

nooo, wiem że zrobisz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PS. nie robiłeś przypadkiem kontrolek przeciwmgielnych przód /tył?

> manual by się przydał ze schematem of course

Tak, ikonki są w zestawie i czekają na podłączenie wink.gif

Zamiast schematu zapodam ci magakrótki manual:

Kontrolka przeciwmgłowych przednich:

Jeden przewod żarówki do masy, drugi do złącza X4 (mniejsza wtyczka pod osłoną progu przy słupku kierowcy), pin 36, przewód czarny 1,5 mm2

Kontrolka przeciwmgłowego tylnego:

Jeden przewod żarówki do masy, drugi do złącza X6 (większa wtyczka) , pin 8, kolor czarno-niebieski 0,75 mm2

Odradzam wpinanie się pod bezpieczniki bo są one jeszcze przed przekaźnikami i kontrolki staną się kontrolkami włączników świateł przeciwmgłowych a nie samych świateł. wink.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak coś popalę to reklamację uwzględnisz ?

Spoko. Przyjadę i naprawię wink.gif

Zakładam, że wiesz co to miernik albo super-hiper-przyrząd z turbodoładowaniem w postaci żarówki na dwóch kablach i zanim zaczniesz wpinać się w kabel, upewisz się że to ten wlaściwy. wink.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko. Przyjadę i naprawię

cfaniaczek.gif coś mi sie zdaje że nie masz daleko biglaugh.gif

> Zakładam, że wiesz co to miernik

nie posiadam crazy.gif niestety

albo super-hiper-przyrząd z

> turbodoładowaniem w postaci żarówki na dwóch kablach i zanim

> zaczniesz wpinać się w kabel, upewisz się że to ten wlaściwy.

ooo taki to nawet gdzieś się w skrzynce narzędziowej wala skromny.gif z krokodylkiem nawet smile.gif

> Pozdroofka

dzięki jeszcze raz 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroćcie uwagę ile przez ostatnie 2 miesiące wykombinowaliśmy urzadzeń, usparawnień itp. A wszystko to dzięki PiSowi bo nam zimę zabrali grinser006.gif Nie wiem czy chciałoby sie nam dłubać w Asterkach jakby na dworze było -20* zlosnik.gif Pewnie byśmy wykonywali mniej zajmującą umysł robotę w postaci machania łopatą przy odśnieżaniu zlosnik.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem o czymś co jakoś samo wyszło... zlosnik.gif Może to być lekarstwo dla tych, któzy chcieliby mieć też takie kontrolki a nie mają dostepu do drukarki laserowej.

Otóż drukarki, na których usiłowałem wydrukować za nic w świecie nie chciały drukować na folii. Tzn raz się udało. Myslę, że to z powodu tego, że nie miały podajnika ręcznego a z pobieraniem folii z zasobnika jakoś sobie nie radziły.

W związku z tym zrobiłem tak: wydrukowalem na zwykłym papierze a następnie po prostu skserowałem smile.gif Porównywałem z wydrukiem, który udało się wykonać i jedyna różnica to taka, że kserokopia miała nieco glębszą czerń (co akurat jest korzystne)

Przy okazji przyszedł mi do głowy taki pomysl: jeżeli ma się dostęp do kolorowego ksera to można wydrukować na papierze od razu kolorowe wypełnienia ikonek a następnie pokserować. Odpadnie kombinowanie z kolorową folią. Akurat niemiałem z tym problemu bo miałem kolorową folię samoprzylepną ale wyobrażam sobie jaki problem byłby z klejeniem zwykłej folii. No i trudno zachować etetykę.

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwroćcie uwagę ile przez ostatnie 2 miesiące wykombinowaliśmy

> urzadzeń, usparawnień itp. A wszystko to dzięki PiSowi bo nam

> zimę zabrali Nie wiem czy chciałoby sie nam dłubać w Asterkach

> jakby na dworze było -20* Pewnie byśmy wykonywali mniej

> zajmującą umysł robotę w postaci machania łopatą przy

> odśnieżaniu

> Pozdroofka

ok.gifok.gif

Tak sobie teraz myślę, że dobrze by było zebrać w osobnym wątku same manuale biglaugh.gif robienia tylko kontrolek smile.gif

czyli co tam już na kąciku było i nie było:

-- światła mijania wersja mini (kradzież prądu z żarówki obok grinser006.gif)

-- światła pozycyjne/mijania wersja maxi

-- przeciwmgielne przód /tył wink.gif

-- poziom płynu spryskiwacza;

-- poziom płynu chłodniczego;

-- praca wentylatora chłodnicy;

-- rezerwa (dla tych bez obrotka)

-- rezerwa LPG niewiem.gifno.gifok.gif

-- ogrzewanie tylnej szyby

-- niedomknięcie drzwi

-- klima / obieg wewnętrzny powietrza

smile.gif

I inne mniej lub bardziej ekstremalne typu baba za kierownicą grinser006.gif

Jednym słowem co i jak rozebrać, gdzie i jak się wpiąć, żeby później świeciło wink.gif fotki, schemaciki cfaniaczek.gif

A później całość na WOA ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednym słowem co i jak rozebrać, gdzie i jak się wpiąć, żeby później

> świeciło fotki, schemaciki

> A później całość na WOA

nawiasem mówiąc manual i generator ikonek pzajaca

też możnaby podesłać Makiemu

na WoA na takie coś miejsce się znajdzie na pewno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednym słowem co i jak rozebrać, gdzie i jak się wpiąć, żeby później

> świeciło fotki, schemaciki

No, ja już mam wszystko rozpisane na kartce coby nie ślęczeć nad schematami przy aucie tylko z kartki przeczytać: numer złącza, pin i kolor przewodu i wpinać się. smile.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm.. swoją drogą ciekawe czy dałoby radę ustrojstwo wyciąć na

> ploterze tnącym

> jutro popytam

Dobre by to było tylko nie wiem czy sobie poradzi z tak małymi elemntami. zobacz na kontrolkę spryskiwaczy i ne te małe kropeczki. Albo kontrolkę otwartch drzwi.

A swoją droga wczoraj sam siebie zaskoczyłem, bo skleić 6 warstw folii i tak precyzyjnie, żeby dopasować te kropeczki z kontrolce spryskowaczy to już zegarmistrzowska precyzja grinser006.gif Toż one mają 0,5 mm średnicy smile.gif Udało mi się, każdą kropeczkę widać smile.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie dyskutuj tylko dawaj te fotki

Montaż odbył się wieczorem podobnie jak i test smile.gif Strasznie byłem ciekaw jak to bedzie wyglądać w dzień.

W manualu pzajac zalecal dać matową folię z koszulki jako ostatnią zewnetrzną warstwę. Miałem w ręku może ze 100 koszulek i wybrałem najbardziej matową z matowych. Nie przyklejałem tylko położyłem na próbę i zamontowałem w zegary. Folia, mimo że matowa to i tak była bardziej błyszcząca niż czerń tonera na folii, który wyglądał tak jakby był częścią plastiku deski. Ikonki owszem przestały sie błyszczeć ale i tak były widoczne.

No i miałem dylemat:

Czy mieć trochę błyszczace tło i trochę błyszczące ikonki czy matowe tło i bardzo blyszczące ikonki.

Wybrałem opcję drugą i nie żałuję wink.gif Owszem, ikonki się błyszczą jak psu jajca ale całość wyglada tak jakby kontrolki zrobione byly z jednego kawałka plastiku: tło czarne i matowe a ikonki wypolerowane, gładkie i kolorowe. Albo inaczej: W matowe tlo zostały wklejone/wpasowane ikonki z kolorowego, wypolerowanego plastiku. Żadna fota tego nie odda, trza to zobaczyć na żywo.

Wcale nie przejmuję się tym, że widać jaka ikona ukrywa się w danej kontrolce mimo, że nie jest podświetlona. wink.gif Dziś w robocie oczywiście wszyscy oglądali moje nowe kontrolki i zdania były podzielone: jedni (mniejszoś) uważali, że lepiejby było aby ikonek nie było widać, drudzy, że teraz jest OK.

Pytanie do kolegi pzajaca:

U Ciebie naprawdę dodanie folii z koszulki nie powoduje, ze tło się zaczyna błyszczeć? Naprawdę ikonki znikają? U mnie mimi dania tej folii ikonki były widoczne. Oczywiście mniej niż teraz ale to dlatego, że czarne tło zaczęło się blyszczeć i "się wyrównało"

Mam dwie foty robione w dzień (tylko standardowe kontrolki po włączeniu zaplonu), jutro dorabiam pozostałe. W sumie będzie 21, dwie (pasy i poziom płynu chłodniczego) poczekają na lepsze czasy wink.gif

Pozdroofka

278160379-kontr1.jpg

278160379-kontr2.jpg

post-36940-14352477553825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do kolegi pzajaca:

> U Ciebie naprawdę dodanie folii z koszulki nie powoduje, ze tło się

> zaczyna błyszczeć? Naprawdę ikonki znikają?

troszkę się błyszczy, ale koszulka rozprasza ładnie światło (jest taka porowata). Czy ikonki widać? Ledwo co, może jutro jak będę miał za dnia aparat to zapodam fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ok.gif

Mam tylko ciągle obawy co do czytelności kontrolek ostrzegawczych (czerwonych), głównie podczas jazdy pod słońce hmm.gif Możesz to sprawadzić?

Zaś co do widoczności piktogramów, moja propozycja jest taka, by jako przedostatnią warstwę zastosować dodatkową z czarnej transparentnej okładki do segregatorów i na to koszulka albo po prostu czarną transparentno - matową folię samoprzylepną (już bez koszulki bo i po co). Wszystkie nieświecące kontrolki bedą wtedy niewidoczne w dzień, a zapalająca się od razu rzucałaby się w oczy (jak w oryginale)... Tylko trzeba byłoby to przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajnie

> Mam tylko ciągle obawy co do czytelności kontrolek ostrzegawczych

> (czerwonych), głównie podczas jazdy pod słońce Możesz to

> sprawadzić?

To załatw mi słońce, bo u mnie leje od rana wink.gif

A tak na poważnie: kontrolki świecą jaśniej niż kontrolka rezerwy wiec masz skalę porównawczą. Widzisz rezerwę w słoneczny dzień?

> czarną transparentno - matową folię samoprzylepną (już

> bez koszulki bo i po co). Wszystkie nieświecące kontrolki bedą

> wtedy niewidoczne w dzień, a zapalająca się od razu rzucałaby

> się w oczy (jak w oryginale)... Tylko trzeba byłoby to

> przetestować.

Hmmmmm... Żeby tylko ta folia nie zabrała światła ikonkom...

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To załatw mi słońce, bo u mnie leje od rana

> A tak na poważnie: kontrolki świecą jaśniej niż kontrolka rezerwy

> wiec masz skalę porównawczą. Widzisz rezerwę w słoneczny dzień?

ok to mi wystarczy, ale i tak poczekam na to słoneczko wink.gif

> Hmmmmm... Żeby tylko ta folia nie zabrała światła ikonkom...

no dlatego trzeba patent przetestować, przecież w końcu oryginalne na tym samym bazują ( no prawie grinser006.gif).

> Pozdroofka

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jutro wielki dzień podłączania pozostałych kontrolek, dzis poczyniłem przygotowania aby jutro nie zawracać sobie głowy jakąś organizacją pracy wink.gif

W związku z tym, że podobnie jak Ty chciałbym mieć możliwość kiedyś odłączenia zegarów zastanawiałem się w jaki sposób zrobić rozłączalne połaczenie. Nie chciałem używam szybkozłączek samochodowych bo raz że wielkie a dwa to max jakie posiadająw sklepach to 8-krotne. A ja jak na złość potrzebuję 9 styków smile.gif

Zanurzylem się więc w moim skarbcu z "przydasiami" w poszukiwaniu jakiegoś zgrabnego złącza. Najlepiej aby to było coś gotowego, nie uśmiechalo mi sie lutowanie lub zaciskanie wielkiej ilości kabelków. Poza tym, najcieńsza linka jaką znalazlem to 0,5 mm2 i moim zdaniem to lekka przesada aby zasilać nią żaróweczkę 1,2W czy LEDa wink.gif

W ręce wpadła mi płyta główna z procesorem 166 MMX (wszyscy mi go zazdrościli... 15 lat temu hahaha.gif ) i złączem zasilania 12-stykowym. Niestety, zasilacze jakie mam wśród przydasiów mają już nowocześniejsze 20-stykowe koncówki.

Myslałem nad użyciem taśmy twardego dysku ale jakoś nie chciało mi się wylutowywać gniazda. Aż w końcu w ręce wpadło mi złącze COM:

278162918-wty1.jpg

To będzie ta część złącza od strony kontrolek, kazdy z 9-ciu przewodów przylutuję do osobnej kontrolki (masę i zasilanie znajdę sobie w zegarach)

Od drugiej strony będzie adekwatne do wtyczki gniazdo a do niego podłączone przewodziki stanowiące kabel sieciowy smile.gif Przewody pójdą pod deską do złącz X4 i X6.

278162918-wty2.jpg

Przewodziki są wystarczające aby zasilić kontrolki, no i jest różnica w grubości między puszczeniem wiązki 9-ciu kabli 0,5 mm2 a kabla sieciowego w którym są na dokładke przewody w różnych kolorach co ułatwi ich identyfikację. Kabel jest co prawda 8-zyłowy ale jako dziewiątą linię wykorzystam ekran lub wepchne w koszulkę dodatkowy przewód. Zastanowię się jeszcze. Kartka z rozpiską który gdzie podłączyć w złaczach X6 i X4 już przygotowana. Jutro do dzieła smile.gif Będę miał kawałek komputera w aucie zlosnik.gif

Pozdroofka

post-36940-14352477596172_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Bardzo mi się ten pomysł spodobał, też myślę o tym, aby przebudować system kontrolek, ale zastanawiam się nad jednym - czy w przypadku możliwości drukowania na drukarce laserowej kolorowej - nie warto od razu wydrukować kolorów???

Może ktoś to już przećwiczył???

Pozdrawiam i wielkie dzięki dla Kolegi PZAJAC'a - kawał dobrej roboty!!!

PS KOLEDZY - może by zmatowić taśmą klejącą Scotch'a???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no kurna genialne lelek

Po prostu potrzeba chwili... grinser006.gif

> jako ze niedługo planuję lekką przebudowę zegarów to może też się

> zaopatrzę w takową wtyczkę (za dużo kabli mi się narobiło za

> zegarami

Jakbyś dopadl takie gniazdo (choć to raczej jest wtyk bo ma bolce zlosnik.gif) jakie jest w twardym dysku albo CDROMie to możesz użyć taśmy. Oczywiście nie calej, na co Ci 80 kabli zlosnik.gif tylko kawałka. Takie złącze dość mocno się trzyma kupy i jest małe.

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy w

> przypadku możliwości drukowania na drukarce laserowej kolorowej

> - nie warto od razu wydrukować kolorów???

To zależy ile warstw folii będzie dawał. Ja musiałem dać aż 5 (szóstą dalem zapobiegawczo zlosnik.gif )aby nie przebijało się światło żarówki przez czarne tło. Jeżeli dasz też 6 warstw koloru to bedzie kiepsko - za ciemno. Wtedy może dać 1 -2 warstwy z kolorem a resztę przeźroczystą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moje pytanko jest takie...

zeby wstawic swoja jakas zmyslna kontrolke...to powiedzmy w photoshopie juz musze ja montowac jak mniemam smile.gif

bo tam mi sie pomyslalo...ze jak ktos jezdzi na LPG

to pasuje miec odciecie pompy paliwa...

a przy tym moze sygnalizowanie...np. ze pompa nadal pracuje...tak zeby zapalała sie w chwili awarii wink.gif

bo na stałe nie ma sensu...

smile.gif

i tu najwazniejsze...

jakiś pomysł na taka ikonke?

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moje pytanko jest takie...

> zeby wstawic swoja jakas zmyslna kontrolke...to powiedzmy w

> photoshopie juz musze ja montowac jak mniemam

> i tu najwazniejsze...

> jakiś pomysł na taka ikonke?

> bo tam mi sie pomyslalo...ze jak ktos jezdzi na LPG

> to pasuje miec odciecie pompy paliwa...

> a przy tym moze sygnalizowanie...np. ze pompa nadal pracuje...tak

> zeby zapalała sie w chwili awarii

> bo na stałe nie ma sensu...

z tego co wiem,to pompa paliwa pracuje caly czas,nawet jak silnik pracuje na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co wiem,to pompa paliwa pracuje caly czas,nawet jak silnik

> pracuje na LPG

ale z tego co wiem

jak montery od LPG nie sa sknerami a przy tym fachowcami to za kilka groszy zrobia odciecie pompy paliwa...

a jak nie zrobia...to mozna samemu zrobuc albo gotowy układ np. na allegro kupic...

i pompie nic nie grozi

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.