Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Dzisiaj
-
Ssanie. Trump nas zelektryfikuje
W tych kategoriach wolę by zostało 1850 zł i mieć sprawne elektryczne 👍 Autko elektryczne Bydgoszcz • OLX.pl
-
Nowy Stellantis 1.2 wybijanie z głowy czyli europejski samochód dla biedaka z AK
Ja się wyleczyłem ze Stellantisa. Mam 40 Peugeotów 308 z 1.2 PureTech 130 KM na paskach. Kontrakty kończą się w tym roku od lipca do listopada i już wiem, że kilka sztuk nie wytrzyma do końca kontraktu bo ze względu na koszty wymiany katalizatora leasingi robią z tego techniczne szkody całkowite. Bardzo ogólnie mówiąc od 90.000 km zaczynają się problemy ze zużyciem oleju a od 120.000 km z katalizatorami. Przy poszukiwaniu następcy Peugeot proponował hybrydy 1.2. Podziękowałem i zmieniam markę. No i sieć serwisowa - mam wrażenie, że dealerzy uciekają do Stellantisa bo ilość serwisów w ciągu ostatnich 2-3 lat bardzo zmalała.
-
Jaka zlaczka do weza ogrodowego
Zobacz na Bradas i Cellfast.
-
Zarejestrował się nowy użytkownik: kittyamit
-
Jaka zlaczka do weza ogrodowego
Czy moglibyscie polecic jak najlepsze zlaczki do weza ogrodowego 19mm? W poprzednich latach kupilem kilka szt. parkside performance i powiem, ze tak dobrych i trwalych jeszcze nie mialem. Niestety w tym roku nie do dostania, byly tylko takie na cienkie weze 13mm. Dlatego szukam czegos w zamian. Fiskars z castoramy wyglada ok, ale kosztuje prawie 50zl, wiec licze, ze moze uda sie znalezc cos tańszego. Polecicie cos?
-
komandos80 obserwuje zawartość Jaka zlaczka do weza ogrodowego
-
Ssanie. Trump nas zelektryfikuje
Musisz dołożyć 1300zł: https://www.olx.pl/d/oferta/toyota-prius-1-hybrid-CID5-ID1b6a8l.html?search_reason=search%7Corganic
-
Zale sie !
Zgubilem dzis tablice rejestracyjna. Drugiej takiej juz nie dostane ! Szkoda, bo tylko jedna cyfrowa. .
-
Ssanie. Trump nas zelektryfikuje
A ja chcę hybrydową Toyotę za 2k zł 😎
-
Ssanie. Trump nas zelektryfikuje
A ja się nie znam na ZOE.
-
Ssanie. Trump nas zelektryfikuje
Sensowne to takie, które już mają wymienione łożyska silnika i ładowarkę pokładową?
-
Ssanie. Trump nas zelektryfikuje
Za ile chodzą teraz sensowne ZOE?
-
Ssanie. Trump nas zelektryfikuje
Ja chcę elektryka za 4kpln. Żeby tego Golfa zastąpić. ZOE od pierwszego właściciela już chodzą po 4kpln? Ależ ta elektryfikacja teraz przyspieszy!!
-
Ssanie. Trump nas zelektryfikuje
A dlaczego nie Golfa w dieslu za 4k zł? Dla @ghost2255 pytam ;)
-
Paliwo bez biokomponentów - gdzie kupic?
U mnie jest na małej, wiejskiej, prywatnej stacji. Znaczy jest normalny diesel B7 oraz B0 (droższy 20-30 groszy), nie ma za to diesla super czy tam premium
- Wczoraj
-
Ssanie. Trump nas zelektryfikuje
Nie martw się. Elon już podobno zaczął rekrutację pod Berlinem i dostawy ruszą z kopyta.
-
Nacinane tarcze a zużycie klocków
Pierwsze zdjecie z netu. Ale sporo jest tego typu fotek w necie. Jako ciekawostka w moim modelu auta w przedlifcie byly tarcze nawiercane, w polifcie dali pełne pływające.
-
Ssanie. Trump nas zelektryfikuje
Właśnie mi sensowne Zoe od pierwszego właściciela uciekło sprzed nosa Tak śledzę i patrzę od pół roku i powiem Wam jest mega ssanie na w miarę świeże EV jeśli ma sensowny stan, wyposażenie to albo się ceni, a jeśli ma sensowną cenę to czw, pt wystawione w weekend już nie ma Trump z Irańczykami szybciej zelektryfikuje nam Europę niż Chińczycy nadąża klepać auta....
-
Nowy Stellantis 1.2 wybijanie z głowy czyli europejski samochód dla biedaka z AK
Dokładnie - zamiast kilku siemeringów, które wymagają dokładnej obróbki wałków i ich utwardzenia jest ordynarna gumowa uszczelka lub pasta uszczelniająca
-
Jak zabezpieczyć nieużywany sprzet
Podobno paliwko z biokomponentami starzeje się w miesiąc i to dość strasznie.
-
Paliwo bez biokomponentów - gdzie kupic?
Zacznę od pytań na początku - gdzie można kupić paliwo diesel B0, czyli bez biokomponentów. Dokładnie w zachodnich okolicach Warszawy, lub lewobrzeżnej Warszawie. A czemu? Bo mam jedno autko, które tankuje dwa razy w roku i zacząłem się obawiać, że taki styl użytkowania zniszczy mi układ wtryskowy, zgodnie z filmikiem: Obejrzałem filmik: W filmie „Cichy zabójca w Twoim baku” Profesor Chris wyjaśnia, dlaczego układy paliwowe w nowoczesnych silnikach Diesla (wtryski, pompy wysokiego ciśnienia) ulegają awariom, mimo regularnej wymiany filtrów. Okazuje się, że głównym winowajcą są dodatki bio (FAME) obecne w standardowych paliwach na stacjach (np. B7 i B10). Dlaczego biopaliwo niszczy silnik? Higroskopijność biopaliw [02:24]: Dodatki FAME działają jak gąbka – intensywnie chłoną wodę z powietrza. Rozpad chemiczny i żrące kwasy [03:32]: Pod wpływem wody dochodzi do hydrolizy (rozpadu) paliwa. Zaczynają powstawać bardzo agresywne i żrące związki chemiczne (m.in. kwas mrówkowy i octowy), które bezlitośnie trawią delikatne metalowe elementy pomp i wtryskiwaczy. Rozwój bakterii i zapychanie filtrów [04:08]: Woda w paliwie staje się doskonałą pożywką dla szkodliwych grzybów i bakterii. Dodatkowo utleniające się biopaliwo tworzy szlam i żywice, które fizycznie blokują filtry i końcówki wtryskiwaczy [09:29]. Ekstremalnie krótki termin ważności [12:20]: Biopaliwo psuje się niesamowicie szybko. Badania potwierdzają, że nawet w warunkach laboratoryjnych paliwo bio traci swoje właściwości i ulega zakwaszeniu zaledwie po jednym miesiącu przechowywania. Jak chronić swój samochód? Aby uniknąć napraw rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, autor radzi wdrożyć kilka zasad: Tankuj na sprawdzonych i ruchliwych stacjach [15:54]: Unikaj małych stacji na uboczu. Paliwo dowożone tam rzadko leży w zbiornikach tygodniami i ulega zepsuciu, zanim w ogóle trafi do Twojego baku. Wyjeżdżaj paliwo w ciągu miesiąca [16:08]: Jeśli używasz zwykłego diesla z dodatkami bio, tankuj takie ilości, aby wyjeździć je przed upływem miesiąca. Opróżniaj bak do rezerwy [16:37]: Wyjeżdżaj paliwo prawie do samego końca, aby nie kumulować w zbiorniku starych, zakwaszonych resztek, w których rozwijają się bakterie. Przed postojem tankuj paliwo Premium (B0) [17:21]: Jeśli wiesz, że samochód nie będzie używany przez dłuższy czas, unikaj paliw bio. Zalej bak droższym paliwem premium, które nie ma biododatków – nie ulegnie ono degradacji i nie zniszczy układu paliwowego w trakcie postoju.
-
Nacinane tarcze a zużycie klocków
Patrząc na rant, te tarcze już mają dawno przekroczoną grubość minimalną więc nie ma co się dziwić że jest taki efekt.
-
Koncept na mocowanie zaslon na balkonie
Jakies dedykowane uchwyty drukowane na 3D ? Taki ze wkladasz i przekrecasz ?
-
Koncept na mocowanie zaslon na balkonie
Podpowiedzcie jak rozwiązać kwestię zrobiena mocowania na linkę lub alternatywnie drązka do mocowania zaslon na balkonie. Cały balkon ma szerokość 5m. Nie mogę wiercić w elewacji. Myślę żeby jakoś przyczepić się do mocowania balustrady w suficie. Są co 1 m. Kłopot w tym, że jest zbudowa i też nie mogę nic ruszyć. Mam dostęp szerokości 1 cm, coś takiego.
-
Kanał samochodowy - jak ratować?!!!
To akurat najgorsza porada.
-
Nacinane tarcze a zużycie klocków
Miałem kiedyś nacinane. Pic na wodę...
-
F1 sezon 2026
Ciekawe kwalifikacje, świetna reakcja i wynik Russela.