Jump to content

Wasylek

użytkownik
 • Posts

  3327
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Wasylek

 1. Tak konkretnie, to w A119V3 jest 3840x2160 ale 24fps, w dodatku ustawienie aktywowane przez tips&tricks. Także zaleta rozdzielczości ginie z uwagi na klatki. Ja używałem 2560x1440 60fps i to było moim zdaniem optimum.
 2. 2 x TAK Możliwość wyłączenia tych systemów w zdecydowanie pomaga w określonych sytuacjach w warunkach zimowych (typu taplanie się w zaspie czy podjazd pod górkę). Czasami tam gdzie nie ma fizycznego wyłącznika sprawdza się zastępczo chwilowe wyjęcie bezpiecznika odpowiedzialnego pośrednio za działanie tych systemów- np. modułu ABS.
 3. Dla mnie absolutnie wystarczyło 1920x1080p 60fps, te wyższe rozdzielczości to już trochę przesada a rozmiary plików robią się masakryczne. Ja miałem ten rejestrator po lewej stronie lusterka i z mojego punktu widzenia nie ma lepszego usytuowania. Dioda? Absolutnie nie przeszkadzała w niczym, moim zdaniem nawet świeci to zbyt słabo. Tak- dioda miga w trybie parkingowym. Piszę w czasie przeszłym, bo po kilku miesiącach używania A119V3 uznałem ten zakup za błąd - zamieniłem na A139 i to jest to!
 4. Dość optymistycznie to podajesz. Tyle, to może faktycznie trwa gdy A119V3 jest podłączona poprzez ten dodatkowy moduł zasilania parkingowego i gdy wyłączymy stacyjkę a kamera ma wyłączony tryb parkingowy i się całkiem wyłączy. Bo tak normalnie po wyjęciu wtyczki USB, to pracuje może 3-5 sekund- i o to chodzi, kondensator jest tylko po to by bezpiecznie wyłączyć nagrywanie bez uszkodzenia i utraty pliku.
 5. Wasylek

  Dacia i LPG...

  Według licznych podań ludowych i informacji od niektórych ASO silniki do LPG są "wzmocnione". Natomiast nigdzie nie daje się tej informacji zweryfikować na piśmie a katalogi części zamiennych są przy tym bezlitosne- niezależnie od wersji i zasilania LPG numery głowic, zaworów itp są takie same. Prawdopodobne jest więc po prostu to, że silniki są jednakowe i każdy jest "zrobiony" pod LPG.
 6. Wasylek

  Dacia i LPG...

  Dacie obsługujemy tym samym softem co Renault- większość rzeczy ogarniam programem ddt4all
 7. Wasylek

  Dacia i LPG...

  No przecież podstawowy radar z hamowaniem w nowym Sandero i Loganie jest. Nie ma oczywiście systemu reagującego na pieszych. Asystenta pasa również brak.
 8. Wasylek

  Dacia i LPG...

  Jest ciszej na asfalcie, w sensie wyciszenia nadwozia. Natomiast w przypadku komfortu zawieszenia na nierównościach jest zauważalnie gorzej niż w poprzedniej generacji- na pewno w przypadku wersji Stepway. Mam poprzednie Sandero Stepway i o ile nim można wprost przepływać mięciutko przez poprzeczne garby, czy dziury, bez protestów i jęków z zawieszenia, to w nowym Sandero Stepway już tego komfortu nie ma- trzeba zwalniać a i tak rzuca całą budą a łomoty spod podwozia też nie należą do przyjemnych. Stare było wprost stworzone na drogi gruntowe, nowe to już zupełnie nie to. Często jeżdżę gruntówkami i dla mnie jest to cecha dyskwalifikująca nowy model.
 9. Wasylek

  Dacia i LPG...

  Z tym, że w tych TCe producent nie przewiduje w ogóle prewencyjnego grzebania przy zaworach, zarówno w wersjach bez jak i z LPG. I faktycznie się tam nie grzebie. Słyszę od użytkowników, że niezależne zakłady LPG zaczynają już mieć dostęp do tych fabrycznych kompów LR. Ale faktycznie dotąd przez wiele lat w TCe0,9 z LPG nie chcieli się dotykać do tych instalacji.
 10. Kamera nad tablicą, tablica w zderzaku- nigdy się nie syfi, z tym nie ma żadnego problemu niezależnie od pory roku. Natomiast po jeździe w deszczu na soczewce lubi sobie wisieć kropla wody... ale jeśli miałby to być rejestrator, to soczewka będzie bardziej pionowo i ten problem znika.
 11. Lepiej- nowa Dacia Logan w PL dostępna jest TYLKO z jednym silnikiem TCe100 i tylko w wersji z LPG...
 12. No i właśnie nie zawsze takie niby dogodne do montażu miejsce się sprawdzi- bo często się okazuje, że wycieraczki tam nie sięgają a wtedy w czasie opadów jest dooopa... Również polecam VIOFO A119 V3 z uwagi na dyskretny wygląd i w pełni aktywny tryb parkingowy, przy jednocześnie doskonałej jakości nagrań. A w razie czego i łatwo ją zdjąć, bo wysuwamy tylko urządzenie a kabelek zasilający pozostaje na stałe w podstawie. A w kwocie 500zł ta podstawa będzie jednocześnie odbiornikiem GPS.
 13. Całkowita racja, ale jak już wywołano ten temat, to sobie tak porównujemy Jak najbardziej, w 100% mechaniczna- solidne pokrętło i cięgna idące do reflektorów. A w tym Springu i tak wygląda to jakoś lepiej niż w innych modelach i pokrętło jest umieszczone chyba bardziej "pod ręką"... Dla porównania- Sandero2: Inna sprawa, że z taką prezencją to i dobrze, że tego cuda właściwie nie widać...
 14. Ale regulację wysokości świecenia reflektorów Matiz miał elektryczną... ba- nawet Tico taką miało :-)
 15. To celowe zubożenie wyposażenia marki Dacia względem Renault, pomimo całkowitej kompatybilności części. Przykład z Sandero- wymieniamy taką manetkę wycieraczek na identyczną, ale z regulacją (np. z Clio) i uaktywniamy odpowiednią opcję w komputerze- działa. Ale fabrycznie dodać tego nie można.
 16. Jak w każdej dotychczasowej Dacii (za wyjątkiem tych dwóch najnowszych modeli- Sandero3 i Logana3). Jak w każdej Dacii- nie ma składanych kluczyków. Ale w wersjach Keyless jest karta. Jak w każdej Dacii...
 17. Nissan/ Renault/ Dacia - wszędzie analogiczne zasady co do "dodatków". Czasami działa to wręcz odwrotnie- np. po zakupie auta Renault przyznawał vouchery na akcesoria dodatkowe (kwotowe- przykładowo na 1000zł) i z takim voucherem w ciągu np. miesiąca można było mieć taki hak czy chlapacze za darmo, choć za ich montaż w ASO już się normalnie płaciło. Ale vouchery pojawiały się np. 2 tygodnie po zakupie samochodu i nie dało się z tego skorzystać na etapie zamawiania czy odbioru.
 18. Jedno i drugie. Mam akurat te VOSTER. W pokojach wszystko ok, w łazience po 5 roku puchnie zarówno ościeżnica przy podłodze, jak i dolna krawędź drzwi w obrębie wycięcia wentylacyjnego. A w przypadku drzwi puchnie wcale nie tylko od strony łazienki Dlatego koniecznie dodatkowy lakier na dół a ościeżnice powinno się bezwarunkowo dodatkowo dystansować od podłogi 2-3mm, nie tylko w łazience, zwłaszcza jak podłoga będzie często na mokro sprzątana.
 19. Raczej dziwny... Zwykle jest do wyboru jeden lub kilka modeli haków w ofercie wyposażenia dodatkowego i jest to montowane w ASO. Chlapacze również. Za montaż wyposażenia dodatkowego pobierana jest opłata- taka sama jakbyś przyjechał tym samochodem kiedyś później, już po zakupie. Przy zakupie samochodu można najwyżej negocjować te ceny. Fabryka nie zajmuje się takimi indywidualnymi pierdołami, no chyba, że taki hak czy chlapacze występują od razu w jakimś fabrycznym pakiecie wyposażenia.
 20. Owszem, ale robota ta sama co przy wymianie zaworka a właściwie podwójna, bo dwa gwinty do uszczelnienia Sytuacje są bardzo różne i długości zaworków również, czasami króciec z wodą wystaje poza ścianę i wtedy taki krótki zaworek sprawdza się idealnie. Innym razem rura kończy się głęboko pod płytkami. Dobrze, że są różne długości zaworków- ale trzeba dobrać zaworek do sytuacji a to nie wina producenta .
 21. Opcja 1 - przycięcie wypustek Opcja 2 - wymiana zaworka na dłuższy (żadna filozofia) a jeśli ma plastikowy "kurek", to i tak warto dać metalowy, bo zwykłe pękają prędzej czy później Opcja 3, którą polecam - jeżeli nie zamierzasz po praniu każdorazowo zakręcać tego zaworka, dla świętego spokoju dokupić wąż z zabezpieczeniem Aquastop, te węże mają zwykle solidną metalową nakrętkę z wypustkami krótszymi niż te w plastikowych. Jeśli nie podejdzie, to patrz- wcześniejsze opcje...
 22. Normalne, duże indukcje cztero- czy więcej polowe "chodzą" na dwóch fazach. Niektóre nawet na trzech, ale to rzadko. Zazwyczaj jest opcjonalna możliwość podpięcia pod jedną fazę, ale zawsze jest to gorsza opcja, bo nie można uzyskać pełnej mocy. A więc zwykle dajemy dwie fazy pod indukcję a trzecią na piekarnik, czajnik i inne sprzęty o dużym poborze.
 23. Norma zwłaszcza w budynkach o konstrukcji żelbetowej. U Ciebie to na razie są mikropęknięcia Pęknięcia występują zazwyczaj w ścianach wewnętrznych, rzadziej zewnętrznych. Nie chodzi nawet o osiadanie, ale o minimalne ugięcie stropów pomiędzy słupami nośnymi konstrukcji na początku eksploatacji. Ile czasu? Nie ma reguły- u mnie leci już siódmy rok i cały czas coś tam nowego wychodzi. Przez najstarsze pęknięcia niektórzy mieszkańcy nocą widzą ze swojego mieszkania jak włącza się światło na korytarzu... Większy problem jest gdy trafią się takie pęknięcia w łazience i wszędzie tam, gdzie na ścianach położysz płytki. Położysz duże i z czasem masz pęknięte, właściwie tylko drobna mozaika się obroni. Gość, który kładł u mnie glazurę, ostrzegał, że w takich budynkach to powinno się z tym odczekać z 5 lat albo nastawiać się na szybki remoncik.
 24. Osłona z OBI- tworzywo zielone lub brązowe. Może nie jest szczególnie urodziwa, ale - co ważne- całoroczna, lekka, gęsta, odporna na wiatry. Sprawdzona u mnie- przez 7 lat ciągłego wiszenia wygląd brązowej bez żadnych zmian. W odróżnieniu od wynalazków "trzcinowo-wiklinowych", które ulegają stopniowemu przebarwieniu i rozkładowi na wietrze. RAFFY
 25. O właśnie. Kiedyś pralkę takim odświeżałem- trzymało potem aż do zezłomowania. Emalia zaprawkowa do naprawy wanien i brodzików, z marketu bud.- buteleczka z pędzelkiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.