Skocz do zawartości

światła do jazdy dziennej do 60 zł


romman

Rekomendowane odpowiedzi

> Popieram , nie będę się powtarzać , najlepiej nic nie robić przy aucie bo znajdzie się jakiś

> mędrzec z takim tekstem , nie rozumiem takich!?

codziennie widuje auta z paskami led które albo są krzywo założone, albo odpadają już same z siebie bo na gumę do żucia to się nic nie trzyma dobrze. Jak dla mnie i zresztą nie tylko dla mnie to element który bardziej szpeci niż cokolwiek innego. Ludzie oszczędzają na klockach, tarczach, oleju ale duperele montują grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> element który bardziej szpeci niż cokolwiek innego. Ludzie oszczędzają na klockach, tarczach,

> oleju ale duperele montują

No bo chcą mieć namiastkę Audi... zlosnik.gif

Edit

Zresztą ja bym w Mondeo zamontował dzienne, gdyby było gdzie. Ale nigdzie się sensownie nie komponują, więc nie będę szpecił karawanu.

Np. w Octavii widziałem wiele razy dodatkowe LED-y i całkiem normalnie to wyglądało (poza "ledowością").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Czy to jest coś warte?

> jakiś tekst

> Jak jest z homologacją takich świateł i żywotnością? Warto dopłacić do markowych (3x droższe)? Jak

> wiadomo po przekroczeniu pewnej bariery cenowej, sens zakupu DLR i związane z tym oszczędności

> są wątpliwe.

> Jest tutaj ktos zadowolony z tanich led'ów?

Odgrzeję kotleta, bo może ktoś będzie miał podobny dylemat.

Jak nie chcesz wywalać za dużo kasy, to kup Vertexy 808. Naprawdę dają radę - jestem w szoku, że świecą tak jasno! Mam gwarancję door-to-door. Bałem się, że będzie jakaś kicha, bo na drodze widywałem coś o intensywności świecenia lampek choinkowych. Wtedy światła wróciłyby do sprzedawcy. Obawy były nieuzasadnione. Tak więc - polecam. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzeję kotleta, bo może ktoś będzie miał podobny dylemat.

> Jak nie chcesz wywalać za dużo kasy, to kup Vertexy 808. Naprawdę dają radę - jestem w szoku, że

> świecą tak jasno! Mam gwarancję door-to-door. Bałem się, że będzie jakaś kicha, bo na drodze

> widywałem coś o intensywności świecenia lampek choinkowych. Wtedy światła wróciłyby do

> sprzedawcy. Obawy były nieuzasadnione. Tak więc - polecam.

Te Vertexy to podobno zwykła chińszczyzna z napisaem Vertex. Kiedyś udowadniali to na elektrodzie. No chyba że coś się zmieniło od zeszłych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te Vertexy to podobno zwykła chińszczyzna z napisaem Vertex. Kiedyś udowadniali to na elektrodzie.

> No chyba że coś się zmieniło od zeszłych wakacji.

Miałem w ręce podróbkę oraz oryginały - różnica zasadnicza.

Poza tym - po lekturze wątku o ich flagowym modelu 507, można dojść do wniosku, że te światła są kompletnie nic nie warte. Na dzień dobry magicy z elektrody sugerowali, żeby je rozebrać i poprawić fabrykę m.in. dodając większą ilość pasty termoprzewodzącej. Ja już od jakiegoś czasu nie sugeruję się tym forum oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem w ręce podróbkę oraz oryginały - różnica zasadnicza.

Porobiłeś fotki?

> Poza tym - po lekturze wątku o ich flagowym modelu 507, można dojść do wniosku, że te światła są

> kompletnie nic nie warte. Na dzień dobry magicy z elektrody sugerowali, żeby je rozebrać i

> poprawić fabrykę m.in. dodając większą ilość pasty termoprzewodzącej. Ja już od jakiegoś czasu

> nie sugeruję się tym forum

To akurat bardzo dobre forum, a światełka na LEDach można ocenić dopiero po kilku latach świecenia. To że zaraz po zamontowaniu mocno świecą nic nie mówi o ich trwałości. Osatnio regularnie widuję bździdła, albo takie lampki gdzie kilka diod już zupełnie przestało świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Np. parę dni

> temu pod Krynicą czarny Mercedes z kompletem wynalazków - diody "dzienne" + ledwie świecące

> DROGOWE. Światła zaczynało być widać może z 50m, a może nawet bliżej... Akurat wyprzedzałem

> jakiegoś krakusika, który się zbiesił i przyspieszył, więc merca zobaczyłem o chwilkę za

> późno, żeby bezstresowo wrócić na własny pas. Gdyby Merc miał normalne światła to z

> krakusikiem bym się nie ścigał.

Czy jeżeli jechał mercedes jechałby bez świateł to bys bo nie zauważył ? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. parę dni

> Czy jeżeli jechał mercedes jechałby bez świateł to bys bo nie zauważył ?

To jakieś wykopaliska są, że odpowiadasz na posta sprzed 2 lat, czy może z okazji Walentynek? zlosnik.gif

Zauważyłbym go tak samo szybko jak i z tymi chińskimi światełkami. Gdyby miał normalne LED-y, jakie montują fabrycznie to bym go widział od razu i nawet nie zabierał się za wyprzedzanie. Więcej ze zdarzenia nie pamiętam, bo niezbyt traumatyczne było, żeby pamiętać je aż do dziś. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest tutaj ktos zadowolony z tanich led'ów?

Ja Jestem niezadowolony jak mijam takich pacjentów.

Poza tym nie widzę argumentów na marnowanie czasu i pieniędzy na jakiekolwiek ledy, o ile nie są fabrycznie montowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

to ja teraz odkopuje temat dziennych. grinser006.gif

Chciałem się dowiedzieć jak to jest z tym montażem świateł dziennych w odległości większej niż 40 cm od obrysu pojazdu. Można je montować?

Znalazłem coś takiego: http://dadrl.pl/?page=dzienne

Przepis ECE-R87 i ECE-R48

Nie jest wymagane utrzymanie maksymalnej odległości 40cm od obrysu pojazdu (przepis wprowadzony 6 poprawką Regulaminu EKG ONZ nr 48, 18.11.2012).

Do wyboru mam takie opcje:

Nr 1 http://lh6.ggpht.com/_BsLTTJn1xqI/SovNXR_ZytI/AAAAAAAAEdM/aF3_KQNMK-0/s800/dzienne.jpg

ta jest poza obrysem.

Nr 2 http://lh4.ggpht.com/_BsLTTJn1xqI/SyJI2LAl1vI/AAAAAAAAGcw/0bH4YD0FoZI/s800/okragle_dzienne_4.jpg

Nr 3 http://lh4.ggpht.com/_BsLTTJn1xqI/SsCMqr0Bc2I/AAAAAAAAE5A/8QLnkmaFLII/s800/dzienne_2.jpg

Nr 4 to opcja montowania dziennych prostokątnych przy halogenach po skosie.

Którą opcje byście mi polecili? grinser006.gif Prostokątne wziąłbym Phlilipsa Daylight 4 a okrągłe z firmy NSSC o średnicy 7 cm.

Z halogenów nie zrezygnuję, a nie mam zamiaru jeździć na światłach mijania z całym podświetleniem deski itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wyboru mam takie opcje:

> Nr 1

Raczej nie... hmm.gif

> Nr 2

Okrągłe lampy DRL korespondują z pozostałym oświetleniem waytogo.gif

> Nr 3

Tu chyba nie masz zachowanej minimalnej wysokości montażu - 250mm od podłoża.

> Którą opcje byście mi polecili?

Moje zdanie już znasz. Wybór należy do Ciebie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że tylko opcja nr 2. Mam te philipsy w leonie I. Jedyna wada to trochę rzucają zakłócenia na radio FM i słabe stacje mają bardzo marną jakość odbioru, gdzie po wyłączeniu ledów da się ich słuchać znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.