Skocz do zawartości

[J] Zestaw głośnomówiący BT


krzymek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Popełniłem błąd zamawiając auto i nie dopłaciłem za zestaw głośnomówiący.

Radio mam CD400, funkcja phone jest nieaktywna tzn wycisza radio.

Sterowanie na kierownicy jest.

Czy jest jakiś sposób domontować zestaw głośnomówiący oryginalny lub działający jak oryginał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zestaw dokładany integrujący się z audio to polecam nokia ck-200. Obsługuje jednocześnie dwie komórki. Ja mam w H zainstalowane. Załącza się z uruchomieniem silnika i wyłącza z silnikiem. Mam podłaczone w ten sposób że rozmówca słyszany jest w głośnikach samochodowych, radio się wycisza. Kto dzwoni i książka adresowa jest widoczna na fajnym dołączonym wyświetlaczu a wszystkim sterujemy z pilota który można zamontować też na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> polecam nokia ck-200.

Jeśli mogę prosić o odpowiedź na pytania:

1. głośność rozmowy reguluje się głośnością radia (przyciski na kierownicy) czy tym pilotem od noki ?

2. Czy po zakończonej rozmowie wraca ostatnio słuchana stacja radiowa ?

3. Co pokazuje wyświetlacza radia na konsoli centralnej w trakcie rozmowy ?

4. Mimo że zestaw też importuje książkę telefoniczną to zapewne można i tak wybrać rozmówcę z telefonu, w którym momencie wyciszy się radio jak w ten sposób zainicjujemy rozmowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli mogę prosić o odpowiedź na pytania:

> 1. głośność rozmowy reguluje się głośnością radia (przyciski na kierownicy) czy tym pilotem od noki

> ?

Zarówno radiem jak i pilotem

> 2. Czy po zakończonej rozmowie wraca ostatnio słuchana stacja radiowa ?

oczywiście

> 3. Co pokazuje wyświetlacza radia na konsoli centralnej w trakcie rozmowy ?

U mnie wyświetla napis external in

> 4. Mimo że zestaw też importuje książkę telefoniczną to zapewne można i tak wybrać rozmówcę z

> telefonu, w którym momencie wyciszy się radio jak w ten sposób zainicjujemy rozmowę ?

w momencie pojawienia się nawiązywania połączenia, nie wycisza radia jak jest np. zajęte lub numer niedostępny, natomiast jak wybiera słychać tiuuuut tiuuuut tiuuuut

Ponadto, jak gasisz samochód nie zrywa połączenia tylko możesz spokojnie dokończyć rozmowę na wyłączonym zapłonie. Radio zgaśnie jak wyłączysz zestaw BT w telefonie lub zakończysz rozmowę. Troszkę to upierdliwe jak dojeżdżasz na miejsce i wychodzisz z auta i chcesz kontynuować rozmowę, trzeba wtedy odłaczyć zestaw BT bo inaczej zanim nie znikniesz z zasięgu rozmowa będzie słyszalna w aucie.

Ja swojego telefonu w ogóle nie wyjmuję z kieszeni BT mam cały czas włączone. Wsiadam do auta, odpalam i już jestem podłączony. Dodatkowo można wybierać głosowo połączenia i niektóre telefony nokii wyświetlają smsy na wyświetlaczu CK200, androidy nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dodatkowego, jest tylko ten w wyświetlaczu i podobno ładnie mnie słychać, natomiast kolega ma inny zestaw nokii ten bez wyświetlacza i mikrofon ma zamontowany przy lusterku wstecznym, jak rozmawia ze mną z auta to w zasadzie nie słychać, że to zestaw głośnomówiący. Słychać go tak jakby rozmawiał prosto z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej H instalacja byla i zeby z kablami nic a nic nie kombinowac zalatwilem sobie orginalny oplowski kabel do zestawow i zalozylem THB Bury CC9060 do tego wymienilem radyjko na takie z wejsciem Aux i teraz delektuje sie (jaki i malzonka) muza i rozmowami z fona bez jakichkolwiek kabelkow a i po zgaszeniu auta rozmowe mozna dokonczyc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a i po zgaszeniu auta rozmowe mozna dokonczyc

Na nokii też można, bez problemów, albo siedząc w aucie do końca rozmowy, albo wyłączając jednym guzikiem zazwyczaj w telefonie zestaw BT i kontynuować dalej poza autem. A AUX, to żaden bajer. Jakby czytnik kart w radiu był albo USB, ale AUX. Po co to komu. Robię ludziom w AH AUX bo tego chcą, ale osobiście w swoim nie zrobiłem bo uważam to za bezsensowny dodatek. Koszt AUX w AH to ok 100zł. Jak ma się samemu pojęcie to koszt części nie przewyższa 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.