Skocz do zawartości

Klasa D do ~130k PLN


listoor

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Mam budżet na samochód wynoszący ok 130k brutto, a że obecnie jeżdżę klasą D to chciałbym pozostać w zbliżonych gabarytach.

Moje wymagania wg. istotności

1) Automat

2) Cisza w środku do 160-170 km/h 

3) Dynamika auta (obecna Laguna po wirusie na 200km i 440Nm jest ok)

4) Wygodne fotele (tutaj chyba Opel ma jakieś cuda w dobrej cenie)

5) Aktywny tempomat (lubię na nim jeździć nawet w mieście. Super jakby sam jeździł korkach)

 

Po szybkiej selekcji mamy:

1) VW Passat - @Elephant -> napiszesz kilka słów ?

2) Skoda SuperB - @jetbang -> kojarzę że rozważałeś zakup

3) Ford Mondeo - @Tomo -> prośba o opinię

4) Opel Insignia - @bergerac -> prośba o opinię / kupiłeś ostatnio i pewnie tez często śmigasz w trasę

5) Renault Talisman -> tutaj mam dobre wejście w Renault, więc mogę mieć rabaty dyrektorskie, natomiast obiecałem sobie wewnętrznie że już nigdy nie kupię Renault :)

 

Ewentualnie w grę wchodzą jakieś wynalazki SUV ( Kodiaq / Tiguan / Xtrail / Kaleos).

 

Celowo nie piszę o silnikach, ponieważ co do zasady bez różnicy czy Diesel czy PB.

Auto do zakupu na kilka lat ( o ile popracuję w tej firmie) - średnie roczne przebiegi do 40-45 tkm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu dzielę się wrażeniami tutaj -

 

 

To moje pierwsze auto tej klasy i za takie pieniądze. Wcześniej jeździłem nowymi, ale kompaktami typu Chevrolet Cruze, Kia Ceed, Opel Astra (3 sztuki).

Co do Passata, jestem mega zadowolony, obecnie stuknęło mi 70 tyś. km.

 

1) Automat - super działa. Moje pierwsze auto z automatem. I nigdy więcej manuala.

2) Cisza w środku do 160-170 km/h - jest bardzo akceptowalnie. Tak do 140 km jak najczęściej jeżdżę na autostradzie jest na prawdę cicho. Przy 160 powietrze robi swoje, ale spokojnie można rozmawiać.

3) Dynamika auta (obecna Laguna po wirusie na 200km i 440Nm jest ok) - mam 190KM, do setki chyba 7,6 sekundy i jak dla mnie mega osiągi przy takim aucie.

4) Wygodne fotele (tutaj chyba Opel ma jakieś cuda w dobrej cenie) - mam chyba Comfort Plus, bez elektryki. Ale z grzaniem, wentylacją i masażem. Grzanie i głównie wentylacja latem jest super. Masażer to trochę bajer, działa tylko na wysokości odcinka lędźwiowego. Jak jeździłem na testach Talizmanem, miał to dużo lepiej rozwiązane. Choć nawet tu w dłuższej trasie - po 2-3 godzinach używam i jakiś tam komfort dla pleców i kręgosłupa jest. Siedzenia w stosunku do Cruza to przepaść. Pamiętam wyjazd wakacyjny Cruzem na Bałkany, wychodziłem połamany po przejechaniu 1000 km. Tu byłem już w Bułgarii, we Włoszech czy Albanii. Zupełnie inny komfort.

5) Aktywny tempomat (lubię na nim jeździć nawet w mieście. Super jakby sam jeździł korkach) - super, super i jeszcze raz super. Ja mam dodatkowo asystenta pasów, asystenta jazdy w korku. Zresztą w tych bajerów mam większość. Teraz konfigurując  na pewno bym zrezygnował z Area View a może dopłacił do 4x4 albo szyberdachu.

Światła TopLED z pełną automatyką robią niesamowitą robotę.

 

Ja miałem zamawiać Superba i w ostatniej chwili zrezygnowałem jak Pani mi powiedziała że będę na nią czekał 9 miesięcy. Skoda byłaby nieco tańsza, miała szyberdach, i coś tam więcej. Jeździłem Talizmanem, ale wiosną 2016 roku nie było kombiaka, a takiego chciałem.

Mondeo mi się nie podoba wewnątrz.

Insignia - w 2016 był jeszcze poprzednia wersja i też tak sobie mi się podobała. Ta obecna bardzo fajna i pewnie brałbym pod uwagę.

Myślałem jeszcze nad Mazdą 6 - ale koniecznie chciałem mieć elektryczną klapę a nie było. Dodatkowo strasznie nie podobał mi się tam zasada działania asystenta pasa ruchu.

 

Jak byłyby jakieś pytania to służę pomocą. Jak coś to auto jest w Wawie do oglądnięcia :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, listoor napisał:

5) Renault Talisman -> tutaj mam dobre wejście w Renault, więc mogę mieć rabaty dyrektorskie, natomiast obiecałem sobie wewnętrznie że już nigdy nie kupię Renault :)

 

Jeździłem takim niemal nowym z wypożyczalni. Z zewn wygląda ładnie ale środek jest mocno przeciętny. Do tego kiepska navi, mocno przeciętne fotele, słaby silnik 1.6, kluczyk wielkości telefonu, pogmatwane sterowanie i rażąca deska.

 

W tej cenie pewnie nadal Superb będzie oferował najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, listoor napisał:

Panowie,

 

Mam budżet na samochód wynoszący ok 130k brutto, a że obecnie jeżdżę klasą D to chciałbym pozostać w zbliżonych gabarytach.

Moje wymagania wg. istotności

1) Automat

2) Cisza w środku do 160-170 km/h 

3) Dynamika auta (obecna Laguna po wirusie na 200km i 440Nm jest ok)

4) Wygodne fotele (tutaj chyba Opel ma jakieś cuda w dobrej cenie)

5) Aktywny tempomat (lubię na nim jeździć nawet w mieście. Super jakby sam jeździł korkach)

 

Po szybkiej selekcji mamy:

1) VW Passat - @Elephant -> napiszesz kilka słów ?

2) Skoda SuperB - @jetbang -> kojarzę że rozważałeś zakup

3) Ford Mondeo - @Tomo -> prośba o opinię

4) Opel Insignia - @bergerac -> prośba o opinię / kupiłeś ostatnio i pewnie tez często śmigasz w trasę

5) Renault Talisman -> tutaj mam dobre wejście w Renault, więc mogę mieć rabaty dyrektorskie, natomiast obiecałem sobie wewnętrznie że już nigdy nie kupię Renault :)

 

Ewentualnie w grę wchodzą jakieś wynalazki SUV ( Kodiaq / Tiguan / Xtrail / Kaleos).

 

Celowo nie piszę o silnikach, ponieważ co do zasady bez różnicy czy Diesel czy PB.

Auto do zakupu na kilka lat ( o ile popracuję w tej firmie) - średnie roczne przebiegi do 40-45 tkm.

A ja Ci powiem tak

Opel Astra kombi 1.6 turbo minimum w dynamicu i będziesz Pan zadwolony

ujeżdżam astrę kombi z silnikiem 1.4 turbo i jestem zadowolony z ciszy w środku, przestronności, foteli (dopłaciłem) 

poważnie zainteresuj się tym samochodem, dokładając opcje, a masz na to kasę możesz miec szybkie, dynamiczne auto... nie rzucające się w oczy itp

18 godzin temu, listoor napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, listoor napisał:

 

4) Opel Insignia - @bergerac -> prośba o opinię / kupiłeś ostatnio i pewnie tez często śmigasz w trasę

 

Znajomy dostał z firmy przyzwoicie wypasioną, diesel z automatem i wygodnymi fotelami (jakieś ortopedyczne). Ale nie dość, że długo czekali, to kosztowało to ponad 140 tys. zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superb jest ok... takie auto ktore jest normalne fajne i w dobrej cenie ... dla tych co jezdza do pracy ...  w trasy ... tylko po asfalcie dobrej jakosci ... obecnym superb co jezdze to tak ze 3 moze 4 razy przylozylem czyms od dolu a takich delikatnych obcierek spodu juz nielicze 

Wersja sportline (niska jeszcze bardziej) jest brana pod uwage przeze mnie ale tylko  w kombinacji 4x4 dsg ... brat kupil 2.0 diesel 190 koni w listopadzie i jest zadowolony ... robi okolo 50 - 60 tys km rocznie ... brana pod uwage ale tak ... no to nie bedzie rozsadne rozwiazanie dla mnie ... 

 

Ja kombinowalem troche w strone kodiaq ... ale tym ktorym jezdzilem chwile ... niestety nie wzbudzil mi oczekiwanego WOW ... raczej .... hmmm czemu to jedzie tak okropnie w porowaniu do superb z takim samym silnikiem skrzynia i 4x4 ... ktorym jechalem 10 minut temu 

Byc moze kwestia "wjezdzenia sie" w auto ... planuje wziac go na jeden dzien i sie przekonac ... zrobic 100 moze 200 km i albo w prawo albo w lewo bo niewatpliwym plus jest mocniejszy silnik i dwa fotele w bagazniku ... 

 

Koleos ... jezdzilem tym i tez jest bardzo fajny... wg mnie lepszy niz kodiaq ...  wersja in Paris ... rewelacja 170 koni automat dobre wyposazenie i nie zamiekko i nie za twardo ... jesli nie uda mi sie dogadac z kodiak to to bedzie kolejne moje auto na dzien dzisiejszy ... cenowo jak najbardziej ok

 

Xtrail ... maly w porownaniu do kaleosa 

.. reszta kwestia gustu ... jezdzilem wersja 1.6 4x4 manual ... oszczedne ... 

Odpuscilem bo wtedy nie bylo 4x4 i automatu w jednym ... teraz ze wzgledu na to ze mam lepszy kontakt z renaultem niz nissanem oraz to ze kaleos jest wiekszy to nissan po prostu odpada ... 

 

VW i innych opcji nie bede komentowal 

 

Jezeli masz dobre kontakty z renaultem to zamiast talismana pojezdzij kaleosem ... wez sobie go na dzien dwa i moze sie dogadasz z autkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jetbang napisał:

Superb jest ok... takie auto ktore jest normalne fajne i w dobrej cenie ... dla tych co jezdza do pracy ...  w trasy ... tylko po asfalcie dobrej jakosci ... obecnym superb co jezdze to tak ze 3 moze 4 razy przylozylem czyms od dolu a takich delikatnych obcierek spodu juz nielicze 

Wersja sportline (niska jeszcze bardziej) jest brana pod uwage przeze mnie ale tylko  w kombinacji 4x4 dsg ... brat kupil 2.0 diesel 190 koni w listopadzie i jest zadowolony ... robi okolo 50 - 60 tys km rocznie ... brana pod uwage ale tak ... no to nie bedzie rozsadne rozwiazanie dla mnie ... 

 

Ja kombinowalem troche w strone kodiaq ... ale tym ktorym jezdzilem chwile ... niestety nie wzbudzil mi oczekiwanego WOW ... raczej .... hmmm czemu to jedzie tak okropnie w porowaniu do superb z takim samym silnikiem skrzynia i 4x4 ... ktorym jechalem 10 minut temu 

Byc moze kwestia "wjezdzenia sie" w auto ... planuje wziac go na jeden dzien i sie przekonac ... zrobic 100 moze 200 km i albo w prawo albo w lewo bo niewatpliwym plus jest mocniejszy silnik i dwa fotele w bagazniku ... 

 

Koleos ... jezdzilem tym i tez jest bardzo fajny... wg mnie lepszy niz kodiaq ...  wersja in Paris ... rewelacja 170 koni automat dobre wyposazenie i nie zamiekko i nie za twardo ... jesli nie uda mi sie dogadac z kodiak to to bedzie kolejne moje auto na dzien dzisiejszy ... cenowo jak najbardziej ok

 

Xtrail ... maly w porownaniu do kaleosa 

.. reszta kwestia gustu ... jezdzilem wersja 1.6 4x4 manual ... oszczedne ... 

Odpuscilem bo wtedy nie bylo 4x4 i automatu w jednym ... teraz ze wzgledu na to ze mam lepszy kontakt z renaultem niz nissanem oraz to ze kaleos jest wiekszy to nissan po prostu odpada ... 

 

VW i innych opcji nie bede komentowal 

 

Jezeli masz dobre kontakty z renaultem to zamiast talismana pojezdzij kaleosem ... wez sobie go na dzien dwa i moze sie dogadasz z autkiem ...

Xtrial mniejszy od Koleosa? To nie jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2018 o 19:43, Elephant napisał:

 

 

 

 

Ja miałem zamawiać Superba i w ostatniej chwili zrezygnowałem jak Pani mi powiedziała że będę na nią czekał 9 miesięcy.

 

 

Zamowiona na poczatku pazdziernika 17 roku ... odebrana okolo 20 listopada 17 roku ... prawie 1.5 miesiaca oczekiwania 

Auto ktore szlo do produkcji ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sdss napisał:

Xtrial mniejszy od Koleosa? To nie jest to samo?

 

Technicznie tak ... wizualnie i karoseria inne 

 

Tak samo jak poprzednie wersje ... 

 

Mialem xtrail t31 przez 3 lata ... calkiem inne niz kaleos

 

Wez nawet kaczkaja i kadjara ... kadjar jest wiekszy 

 

Nawet pani z nissana przyznala ze to prawda  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jetbang napisał:

 

 

Zamowiona na poczatku pazdziernika 17 roku ... odebrana okolo 20 listopada 17 roku ... prawie 1.5 miesiaca oczekiwania 

Auto ktore szlo do produkcji ... 

Ja miałem zamawiać z lutym 2016 roku. @sherif pewnie też coś może napisać w temacie zamawiania Superba. To chyba coś musiało się zmienić w Skodzie, ale trafiłeś na jakąś konfigurację do której mieli części. W poprzednim roku wszyscy pisali o czekaniu ponad pół rok na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2018 o 19:43, Elephant napisał:

To moje pierwsze auto tej klasy i za takie pieniądze. Wcześniej jeździłem nowymi, ale kompaktami typu Chevrolet Cruze, Kia Ceed, Opel Astra (3 sztuki).

Co do Passata, jestem mega zadowolony, obecnie stuknęło mi 70 tyś. km.

(...)

 

Jak byłyby jakieś pytania to służę pomocą. Jak coś to auto jest w Wawie do oglądnięcia :piwko:

 

Dzięki !

Na pewno się z Tobą umówię jak będę zaczynał zabawę w organizację auta - nie jest to w tym momencie priorytet ale lubię się przygotować :)

Będę szukał auta z placu :)

Jeśli to nie tajemnica, napisz proszę ile wyszła Twój konfig - a jeśli to tajemnica może być priv ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sherif napisał:

Jeździłem takim niemal nowym z wypożyczalni. Z zewn wygląda ładnie ale środek jest mocno przeciętny. Do tego kiepska navi, mocno przeciętne fotele, słaby silnik 1.6, kluczyk wielkości telefonu, pogmatwane sterowanie i rażąca deska.

 

W tej cenie pewnie nadal Superb będzie oferował najwięcej.

 

No właśnie w Renault zawsze warto czekać na lift -> mówi to nawet Renault :)

Ala pasuje do budżetu, więc zawsze warto zapytać.

 

Poza tym - obiecałem sobie że nie będę już kupował Renault - obecny kosztował ~110k i po 3,5 roku spadł na wartości 55%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zbynek napisał:

Może Optima GT? Silnik benzynowy 2.0 245KM, wyposażenie całkiem fajne. W przedziale 120-130kPLN można kupić demo od dealera.

Taptaraptap
 

 

Ciekawe auto, ale jednak spalanie przy 35-45 tkm/rocznie może nie spodobać się w firmie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 62545tomasz napisał:

A ja Ci powiem tak

Opel Astra kombi 1.6 turbo minimum w dynamicu i będziesz Pan zadwolony

ujeżdżam astrę kombi z silnikiem 1.4 turbo i jestem zadowolony z ciszy w środku, przestronności, foteli (dopłaciłem) 

poważnie zainteresuj się tym samochodem, dokładając opcje, a masz na to kasę możesz miec szybkie, dynamiczne auto... nie rzucające się w oczy itp

 

 

Jak mogę mieć więcej za mniej to wolę Insignię :) 

Jakoś lubię większe autka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sdss napisał:

Trochę mało na D, SUV z mocnym silnikiem i wypasem.

 

ACC z pełzaniem w korku chyba tylko VAG.

 

Będę szukał tego co stoi na placach / przez brokerów.

Sądzę że jestem w stanie dobić się do przyzwoitych cen - mam dostęp do rabatu flotowego w Skodzie (18% od konfiguratora). 

W Renault jest ok (ale to ostatni wybór), do Opla też powinno udać się wbić.

 

DO tego salonowy leasing + ubezpieczenie i jakaś dobra kasa powinna być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Elephant napisał:

Ja miałem zamawiać z lutym 2016 roku. @sherif pewnie też coś może napisać w temacie zamawiania Superba. To chyba coś musiało się zmienić w Skodzie, ale trafiłeś na jakąś konfigurację do której mieli części. W poprzednim roku wszyscy pisali o czekaniu ponad pół rok na auto.

 

Rownolegle w tym samym dniu zamawiali jeszcze 2 szt superb w tym salonie ... roznice dostawy  byly na poziomie 2 tyg dostawy ... do tego sprzedawca narzekal ze mocno nietypowe zestawienie brat bral bo musial wsio klepac od poczatku ... 

 

Z rozmowy wynikalo ze zamawiajac wtedy (poczatek pazdziernika 2017) kodiaka nie bylo szans wyjechac  nizej marca 2018 ... moze superb juz nie jest takim rarytasem  ;) nie wiem ...

Choc w 14 roku kolega czekal na superb 5 czy 6 miesiecy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, listoor napisał:

 

No właśnie w Renault zawsze warto czekać na lift -> mówi to nawet Renault :)

Ala pasuje do budżetu, więc zawsze warto zapytać.

 

Poza tym - obiecałem sobie że nie będę już kupował Renault - obecny kosztował ~110k i po 3,5 roku spadł na wartości 55%.

Moja opinia jest taka, że na tle konkurencji w tej cenie Renault prezentuje się bardzo słabo. Nie przekonało mnie te auto ani podczas jazdy w mieście ani poza.

 

15 godzin temu, listoor napisał:

 

Będę szukał tego co stoi na placach / przez brokerów.

Sądzę że jestem w stanie dobić się do przyzwoitych cen - mam dostęp do rabatu flotowego w Skodzie (18% od konfiguratora). 

W Renault jest ok (ale to ostatni wybór), do Opla też powinno udać się wbić.

 

DO tego salonowy leasing + ubezpieczenie i jakaś dobra kasa powinna być. 

To zacznij odpowiednio wcześniej, ważne też są momenty wejścia nowych wersji gdzie czas oczekiwania może wzrosnąć. Jak szukałem auta 2 lata temu to Superbów na placu nie było a te z ogłoszenie to auta widma, z Passatem było lepiej choć też na placu nie było praktycznie nic (wchodził B8). Na Skodę z leasingiem dostałem znacznie lepszą ofertę niż na VW (oba nowe modele). Rozważałem jeszcze Outbacka, który niestety bardzo niekorzystnie wypadł w leasingu oraz Volvo które dało bardzo dobrą ofertę. Za niecały rok też pewnie będę szukał czegoś nowego ale na razie nie mam typów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jetbang napisał:

Z rozmowy wynikalo ze zamawiajac wtedy (poczatek pazdziernika 2017) kodiaka nie bylo szans wyjechac  nizej marca 2018 ... moze superb juz nie jest takim rarytasem  ;) nie wiem ...

Choc w 14 roku kolega czekal na superb 5 czy 6 miesiecy... 

Oni tak mówią wszytkim z nowymi modelami a potem się przedłuża i przedłuża 8-). Im model starszy tym zainteresowanie spada, wieć jest lepiej z terminami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

Oni tak mówią wszytkim z nowymi modelami a potem się przedłuża i przedłuża 8-). Im model starszy tym zainteresowanie spada, wieć jest lepiej z terminami.

 

Oj ... to tez nie do konca ... wtedy na karoq byly bardzo krotkie terminy ... nikt tego nie chcial ... 

Nie wiem jak teraz ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.