Skocz do zawartości

Wycięcie katalizatora mazda 6 2.0 141km


Krajowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ktoś z Was robił taki zabieg ?

 

Przerdzewial, zaczyna „pierdziec”, auto czasem jest mułowate i przy wyższych obrotach jest bardzo głośny basowy odgłos, ze się w aucie nie da wytrzymać.

 

 

Jest sonda wkręcana przed i w katalizator. Jak zachowa się auto gdy wspawam strumienice? 

Moze lepiej jakiś uniwersalny katalizator?

 

Jak będzie wyglądać spalanie, gdy dam emulator sondy, gdy teraz pali 10-12l gazu?

 

Doradzcie coś, bo chce to zrobić a nie wiem w jakim kierunku iść.

 

podobno stary katalizator mogę gdzieś sprzedać. Warto, czy nazlom stary?

 

Pozdrawiam Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wywali jak wytniesz katalizator, tu jest razem z kolektorem zintegrowany? Gdyby był dalej to wtedy emulator załatwiłby sprawę. Tu nie mogę znaleźć nowych zamienników, jeśli są to ok, możesz montować, w innym wypadku wymiana wkładu. Tak jak pamiętam miał robione @Maciej__ w C4 :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, analyzer64 napisał:

Błąd wywali jak wytniesz katalizator, tu jest razem z kolektorem zintegrowany? Gdyby był dalej to wtedy emulator załatwiłby sprawę. Tu nie mogę znaleźć nowych zamienników, jeśli są to ok, możesz montować, w innym wypadku wymiana wkładu. Tak jak pamiętam miał robione @Maciej__ w C4 :hmm: 

 

Ja mialem zalozony uniwersalny katalizator i dzialalo wszystko OK :ok:

Zamiennikow to praktycznie nigdy nie ma, trzeba dobierac cos z tych uniwersalnych, to nie jest zadna kosmiczna technologia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podjechać do tłumikarza i zobaczymy co powie. 

 

Jeśli zdecydowałbym na wybebeszenie go, to środek tego kata mogę gdzieś sprzedać ?

 

Ile to wnętrze może być warte ? Pewnie sam będzie chciał to zatrzymać, dlatego mnie ciśnie na wybebeszenie go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybebeszysz to bedzie brzęczeć / rezonans.

 

Musisz wstawić coś w zamian.

 

Pustą puchę diagnosta rozpozna, nie mowiąc, że po zapachu już czuć który ma kat a który nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Ciekaw jestem jak długo się będzie w PL tolerowało taki proceder...

 

Dla mnie w każdym razie wycinanie kata jest niedopuszczalne. Ostatnio do 20-letniego samochodu, w którym oryginalne katalizatory zaczęły hałasować (kontrola spalin wypadła książkowo) kupiłem 4 nowe katalizatory...

Myślę, że w takiej Mazdzie dobrze dobrany zamiennik będzie właściwym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie sie udawać do póki diagnosta dostaje $ od przeglądu.

Pracodawca mowi, ze to jest motywujące dla pracownika.

 

Katy to jedno, a zawyżanie roczników przy sprowadzonych o rok do góry to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/7/2018 o 08:32, krajowy2 napisał:

Witam, ktoś z Was robił taki zabieg ?

 

Przerdzewial, zaczyna „pierdziec”, auto czasem jest mułowate i przy wyższych obrotach jest bardzo głośny basowy odgłos, ze się w aucie nie da wytrzymać.

 

 

Jest sonda wkręcana przed i w katalizator. Jak zachowa się auto gdy wspawam strumienice? 

Moze lepiej jakiś uniwersalny katalizator?

 

Jak będzie wyglądać spalanie, gdy dam emulator sondy, gdy teraz pali 10-12l gazu?

 

Doradzcie coś, bo chce to zrobić a nie wiem w jakim kierunku iść.

 

podobno stary katalizator mogę gdzieś sprzedać. Warto, czy nazlom stary?

 

Pozdrawiam Michał 

 

Wstawialem uniwersalny w Peugeocie 406. Dzialalo to dobrze.

 

Jak nie stac Cie na uniwersalny katalizator i chcesz strumienice wstawiac to oddaj auto na zlom i kup bilet miesieczny. Powaznie pisze. Nie mam ochoty wdychac nieoczyszczonych spalin ze starego grata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lato8 napisał:

 

Katy to jedno, a zawyżanie roczników przy sprowadzonych o rok do góry to drugie

Jakie znowu zawyżanie roczników:hmm:

Chodzi o datę pierwszej rejestracji zamiast produkcji? Tylko jakie to ma znaczenie dla kogo/czegokolwiek8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data pierwszej rejestracji to nie data produkcji, a jak auto rejestrowane 03.2016 to bardzo często rok 2015.

 

Znaczenie takie, że jak szukasz auta to co wpisujesz w filtry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.