Skocz do zawartości

deszczownica + słuchawka prysznicowa ?


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam zestawu pod prysznic deszczownicy ze słuchawką prysznicową, ale bez baterii (bateria już jest zamontowana i nie chcę jej zmieniać).

No i mam problem - pochodziłem po castoramach, obi etc i wszystkie te zestawy wydają mi się bardzo delikatne / mało solidne. Zacząłem zatem czytać jakieś opinie na sklepach w internecie i jeszcze większy mam mętlik w głowie - jedni zachwalają zestawy za 200-300zł, a inni narzekają na zestawy za 1000zł hehe czyli jak zawsze w internetach...

 

Dlatego pytanie do Was - jakiej firmy / model deszczownicy używacie u siebie i jak się sprawdza?
Szukam czegoś, czego nie będę musiał wymieniać za 1-2lata...

 

Z góry dzieki za podpowiedzi co do modelu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, 00Tom00 napisał:

Witam,

szukam zestawu pod prysznic deszczownicy ze słuchawką prysznicową, ale bez baterii (bateria już jest zamontowana i nie chcę jej zmieniać).

No i mam problem - pochodziłem po castoramach, obi etc i wszystkie te zestawy wydają mi się bardzo delikatne / mało solidne. Zacząłem zatem czytać jakieś opinie na sklepach w internecie i jeszcze większy mam mętlik w głowie - jedni zachwalają zestawy za 200-300zł, a inni narzekają na zestawy za 1000zł hehe czyli jak zawsze w internetach...

 

Dlatego pytanie do Was - jakiej firmy / model deszczownicy używacie u siebie i jak się sprawdza?
Szukam czegoś, czego nie będę musiał wymieniać za 1-2lata...

 

Z góry dzieki za podpowiedzi co do modelu.

Pozdrawiam

Cały zestaw podtynkowy, deszczownica i słuchawkę mam firmy kohlman. Całość kosztowało ok 1,5tys i jakościowo jest super. Jak macałem bezfirmowki w Castoramie to średnio to wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał jakiś nietani zestaw, bodajże Grohe. Wszystko było OK, do pierwszej awarii, która dosięgła przełącznika deszczownica/słuchawka. Okazało się, że ten głupi przełącznik kosztuje skromne 5 stów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 00Tom00 napisał:

szukam zestawu pod prysznic deszczownicy ze słuchawką prysznicową, ale bez baterii (bateria już jest zamontowana i nie chcę jej zmieniać).

W takim układzie jest trudno coś znaleźć. 90% dostępnych nie dość, że słabe jakościowo to jeszcze głupie konstrukcyjnie. Wąż do słuchawki wychodzi na bok i się załamuje pod ciężarem. Słaby punkt.

Najlepszy jaki namierzyłem z dolnej półki do był zestaw Miomare z Lidl. Sprawuje się doskonale i wydaje nie ustępować markowym produktom choć kosztował jakieś grosze.

Tego typu z wężami wychodzącymi do dołu:

2_28895_Zestaw-natryskowy-z-deszczownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 00Tom00 napisał:

Szukam czegoś, czego nie będę musiał wymieniać za 1-2lata...

Zrób sobie sam.

Bierzesz zawór, np. taki:

 

przelacznik-funkcji-do-kolumn-natryskowych-cbp-0p0d-kuchinox,large.jpg

 

(może nie ten konkretnie, bo to przykład z Castoramy). Do tego podłączasz prysznic i deszczownicę.

Deszczownicę robisz z dwóch kawałków rury z polerowanej blachy nierdzewnej 22 mm ze złączkami z mosiądzu zaciskowymi typu Conex Compression 22 mm / 3/4

 

f-comap-zlaczka-zaciskowa-do-miedzi-18-1-2-gz-typu-conex.jpg 

 

Są też takie kątowe zaciskane po obu stronach.

Do tego dokręcasz deszczownicę. Jedyny minus to taki, że musisz sam ogarnąć montaż do ściany / sufitu. Ale rodzajów łapek do rur 22 mm jest kilka, coś można dobrać.

 

Powyższe ma tę zaletę, że jest proste, łatwo serwisowalne, a rura jest praktycznie niezniszczalna.

 

Całość wygląda tak:

 

NQef5N_WpYXB4cGdwIW7VlogZjr6Nj9AcI9afNAGo_Jxpf-t7NdQiGN35fhygSf8AwLhVZQZecRqmXzZNpA-UsiC7sSuzmH9SZ0DaeymNzwQJgKR7bi5AQNX0FRUh3df9SuWVRdd2ZDydDBlb5wPPWIttUGJ7CS8ySCE2WOhVl8l2skJnFQs1bBswlzQjTqp0ZQ4CaLfxqFISFzxfgtNW_HxJTVJnybN34VkGhc5s-6ToaOb-PS12NBRH8CDX-mlkxhs87sJSSaKkrFzeLamDV3Ubw57NmxGdgXz0IXjH7S2cvtFJOETbmTIM3v3PELcIf61AK7azGa1_SAb-KBTJHzoOy90bPNFDKi4KQo_xQt8CpMAGLlEEtF2BflHVqV_z2ua2eslAOmCIGDoctIRS7DfTcbHGt7Ag7HVtMRXgNSdC_XgFiOsmh-VKVU3RFtIYYSNjz6Gr-Z1_IAaSyjBSpKT-TQ8nmB9aU6-AdOfiaKU3AxGZ7DppQBpb3xZ6TguyEDoUfXJxyP7xvyiC74O9F8eXHZ97nm03OR_ZaHkkYXyGu2GQ7td_9aO4H-GUUG-LdklMfyruCt280zfYRHlVkvvr-FBhRfFF1ys-jFswHYbsVXpClapC0gnPlI8ZXd_4Yptx80ohicaCl9-A3TcGuuri27ymVPwlPptX60xyyl9f04jpMEC1OI1KKt-nRto934g6knXTqW5z2Rbjb-OopMa=w552-h980-no

 

 

EDIT:

wszelkie rozwiązania "fabryczne" - jak pokazał wyżej kolega @Joki - mają tę wadę, że są przeznaczone do montażu na płaską ścianę. W mojej wersji po drodze jest jeszcze półka i rura jest gięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 00Tom00 napisał:

Dlatego pytanie do Was - jakiej firmy / model deszczownicy używacie u siebie i jak się sprawdza?
Szukam czegoś, czego nie będę musiał wymieniać za 1-2lata...

Mam Grohe (Grohtherm 3000 Cosmopolitan), deszczownica +wylewka prysznicowa od 4 lat, zero problemów. Sprawdza się super, znacznie wolę z niej korzystać niż kąpać się w wannie ;).

Z deszczownicami jest taki problem, że często są to jednoelementowe odlewy, dlatego trzeba dbać o drożność dysz, żeby nie rozsadziło całości. Ja akurat mam dobrą wodę, więc nie mam kamienia i z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Joki napisał:

Też dobre tylko dałbym jeszcze kolano 90st. żeby wąż nie wychodził na bok.

A to już podlega dowolnej kastomizacji ;)

Mnie akurat to pasuje, bo się wężyk do deszczownicy zawija w kółeczko i nie robią się żadne ucha. Prysznic jest w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 00Tom00 napisał:

No i mam problem - pochodziłem po castoramach, obi etc i wszystkie te zestawy wydają mi się bardzo delikatne / mało solidne.

ale pod jakim względem? W tych tańszych zestawach często kolumna jest tylko maskownicą, a wszystkie elementy można dowolnie podmienić bo mają typowe złącza.

Ja mam jakieś zwykły zestaw Kuchinox z deszczownicą, dyszami i słuchawką i wszystkie elementy są proste do wymiany (zresztą zwracałem na to uwagę przed zakupem). W zeszłym roku wymieniałem też deszczownicę w jakimś castoramowym zestawie (pękł plastik z dyszami) i to była kwestia minut - odkręcić starą, przeczyścić gwint, trochę taśmy teflonowej i przykręcić nową.

Za to z doświadczeń kilku znajomych z tymi drogimi nie jest tak różowo, często podzespoły są specyficzne i trzeba kupować od producenta = drogo, czasami rozsądniej kupić nowy zestaw.

 

Zresztą analogiczną sytuację mam teraz z baterią termostatyczną, zaczęła działać dość skokowo i mimo że fizycznie nie widać po niej lat (6-7) to nie opłaca się kupowanie nowej głowicy.

Koszt głowicy ca 200pln, nowa bateria w castoramie/ikei z 5/10 letnią gwarancją 250-300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 00Tom00 napisał:

Witam,

szukam zestawu pod prysznic deszczownicy ze słuchawką prysznicową, ale bez baterii (bateria już jest zamontowana i nie chcę jej zmieniać).

No i mam problem - pochodziłem po castoramach, obi etc i wszystkie te zestawy wydają mi się bardzo delikatne / mało solidne. Zacząłem zatem czytać jakieś opinie na sklepach w internecie i jeszcze większy mam mętlik w głowie - jedni zachwalają zestawy za 200-300zł, a inni narzekają na zestawy za 1000zł hehe czyli jak zawsze w internetach...

 

Dlatego pytanie do Was - jakiej firmy / model deszczownicy używacie u siebie i jak się sprawdza?
Szukam czegoś, czego nie będę musiał wymieniać za 1-2lata...

 

Z góry dzieki za podpowiedzi co do modelu.

Pozdrawiam

 

W 2 mieszkaniach montowałem podtynkowe zestawy prysznicowe z deszczownicą.

 

Mieszalnik - ok. 200 PLN

Ramię deszczownicy - ok. 30 PLN

Deszczownica - od 20 do 100 PLN - tutaj kwestia jaka ci się podoba, kształt, rozmiar

Przyłącze kątowe do słuchawki - ok. 30 PLN

Słuchawka - ok. 20 PLN - jest bardzo rzadko używana więc nie ma co inwestować - bierzesz pierwszą lepszą z marketu budowlanego

Wąż do słuchawki - ok. 15 PLN - jak wyżej

 

Rurki połączeniowe ogarnie ci glazurnik, który to będzie montował.

 

Poza mieszalnikiem cała reszta jest łatwo wymienna więc nie trzeba płacić nie wiadomo jakich pieniędzy bo jak coś się za kilka lat popsuje to wymienisz za grosze.

IMG_5511.JPG

IMG_0891.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2019 o 22:18, 00Tom00 napisał:

Szukam czegoś, czego nie będę musiał wymieniać za 1-2lata...

Gdybyś wybierał przypadkiem między Grohe i HansGrohe, to mam ostatnio takie doświadczenia że serwis tego drugiego jest znacznie lepszy od pierwszego. Taki mam "customer experience".

 

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.