Skocz do zawartości

500 m2 działki - wycięte, czym odchwaścić


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Działka została wycięta, grube drewno usunięte, krzaki i gałęzie zostały - muszę zamówić rębak żeby to zmielić.

 

Natomiast oczywiście wszystko zaczyna odbijać od korzeni (karpy nie były usuwane).

 

Co będzie najskuteczniejsze ?

 

Tradycyjnie Roundup ?

 

Ile kupić towaru żeby skutecznie zwalczyć wszelkie zielone na tych 500 m2 ?

 

Jak trawa pod domem to ledwo rośnie - jak to paskudztwo to nie wiadomo skąd czerpie tą energię.

 

Początek kwietnia:

1.jpg.16a60bd34d8db2673efcd83d40cdb3d1.jpg

 

Początek czerwca:

2.jpg.3a05c5cff34048a5720f135a28d24d52.jpg

 

Po wycince (połowa czerwca):

3.jpg.d54c394c12fda6723c49a85345be9352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mieliśmy działkę w identycznym stanie. Wykarczowalismy wszystko, na działce zostały tylko pniaki drzew i drzewek które usunęła nam koparka. Przy okazji koparka usunęła równiez resztki starego domu który ukrywał się w naszej dżungli. W tym momencie działkę zostawiliśmy bez trawy, która jednak zaczeła powoli rosnąć - jest to jednak proces długotrwały i nie wiadomo co się podzieje, bo przeciez możesz mieć tam sam piasek. Wydaje mi się że po wyrównaniu dobrze byłoby nawieźć ziemi i wysiać trawę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2019 o 00:06, bielaPL napisał:

Wyciąć zaorac i zakryć agrowloknina. Roundap zabija wszystko.

 

Właśnie chodzi mi o zabicie wszelkiego zielska na ok. 1,5 roku - potem zacznie się budowa.

 

Działka będzie nadsypywana - od ok. 20 cm do ponad 1 metra więc to opryskane będzie dużo niżej niż przyszła zieleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mzientara napisał:

Cześć

Mieliśmy działkę w identycznym stanie. Wykarczowalismy wszystko, na działce zostały tylko pniaki drzew i drzewek które usunęła nam koparka. Przy okazji koparka usunęła równiez resztki starego domu który ukrywał się w naszej dżungli. W tym momencie działkę zostawiliśmy bez trawy, która jednak zaczeła powoli rosnąć - jest to jednak proces długotrwały i nie wiadomo co się podzieje, bo przeciez możesz mieć tam sam piasek. Wydaje mi się że po wyrównaniu dobrze byłoby nawieźć ziemi i wysiać trawę.

 

Pozdrawiam

 

Jaka koparka poradzi sobie z pniakami ? :hmm:

 

Czy to musi być jakiś gigant czy taka zwykła na ciągniku wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jaka koparka poradzi sobie z pniakami ? :hmm:
 
Czy to musi być jakiś gigant czy taka zwykła na ciągniku wystarczy ?
Zależy od pniaków hehe. Spokojnie ta co przyjedzie kopać pod fundamenty da radę.

Rozważ jeszcze wycięcie wszystkiego równo z gleba i przykrycie folia budowlaną. Będziesz miał pewność że nic nie wyrośnie do czasu budowy. Jak teraz potraktujesz chemią to na wiosnę i tak zaczna chwasty odbijać.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luccass napisał:

Zależy od pniaków hehe. Spokojnie ta co przyjedzie kopać pod fundamenty da radę.

Rozważ jeszcze wycięcie wszystkiego równo z gleba i przykrycie folia budowlaną. Będziesz miał pewność że nic nie wyrośnie do czasu budowy. Jak teraz potraktujesz chemią to na wiosnę i tak zaczna chwasty odbijać.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

A jak miałbym ułożyć tą folię ? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomo napisał:

Działka będzie nadsypywana - od ok. 20 cm do ponad 1 metra więc to opryskane będzie dużo niżej niż przyszła zieleń.

Przecież glifosat nie działa doglebowo a kontaktowo i to jeszcze na zielone rosnące części roślin więc przyszłej zieleni nie zaszkodzi bez względu czy będziesz nawoził nową ziemię czy nie8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Właśnie chodzi mi o zabicie wszelkiego zielska na ok. 1,5 roku - potem zacznie się budowa.
 
Działka będzie nadsypywana - od ok. 20 cm do ponad 1 metra więc to opryskane będzie dużo niżej niż przyszła zieleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, volf6 napisał:

Przecież glifosat nie działa doglebowo a kontaktowo i to jeszcze na zielone rosnące części roślin więc przyszłej zieleni nie zaszkodzi bez względu czy będziesz nawoził nową ziemię czy nie8]

 

Toteż ja się tego nie obawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2019 o 08:44, Tomo napisał:

Właśnie chodzi mi o zabicie wszelkiego zielska na ok. 1,5 roku - potem zacznie się budowa.

 

Działka będzie nadsypywana - od ok. 20 cm do ponad 1 metra więc to opryskane będzie dużo niżej niż przyszła zieleń.

Zostawić w spokoju na 1,5 roku.

Zacznie się budowa, część sie rozjezdzi, resztę po budowie ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Zostawić w spokoju na 1,5 roku.

Zacznie się budowa, część sie rozjezdzi, resztę po budowie ogarniesz.

 

Tak zrobiłem 10 lat temu jak kupiłem ta działkę - była gołym polem.

Jak to wyglądało jeszcze niedawno - widać na załączonych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2019 o 08:44, Tomo napisał:

Właśnie chodzi mi o zabicie wszelkiego zielska na ok. 1,5 roku - potem zacznie się budowa.

Jak piszą koledzy, nie ma co się tym przejmować, budowa / sprzęt to zniszczy. Sama koparka przy wykopie wyjeździ Ci to. Sama trawa imho się przydaje, maskuje trochę syf i pył, lepiej to jakoś wygląda :)

 

Dnia 4.09.2019 o 08:44, Tomo napisał:

Działka będzie nadsypywana - od ok. 20 cm do ponad 1 metra więc to opryskane będzie dużo niżej niż przyszła zieleń.

Wiesz, że możesz mieć przez to problemy ?

 

Dnia 4.09.2019 o 08:45, Tomo napisał:

Jaka koparka poradzi sobie z pniakami ? :hmm:

Poradzi, nawet taka mniejsza. U mnie były dwa pnie, ok 40cm zajeło to moment dla obrotowej. Warto to usuwać przed budową, bo wyciągania potrafi rozryć sporo terenu, jak koparka ciągnie za korzenie. Olbrzymi bez, taki o średnicy kilku m, koparkowy mi ładnie wyjął dużą łyżką z korzeniami i postawił obok :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tomo napisał:

Tak zrobiłem 10 lat temu jak kupiłem ta działkę - była gołym polem.

Jak to wyglądało jeszcze niedawno - widać na załączonych zdjęciach.

I co, jeść chciała?

Jakby "poleżała" jeszcze te 1,5 roku to dużo by się zmieniła?

Moją oczyściłem raz na 9 lat, tzn. wyciąłem co grubsze i wywiozłem 2 przyczepki.

Korci ładnie uprzatnąć, trawkę zasiać, ale to trzeba ciągle dbać, kosić itd. Dopóki sąsiad się nie burzy (sam wykasza pasek od swego płotu), a drugi ma to co ja, to niech leży aż przyjdzie na nią czas.

Gdybym mieszkał w bloku, to może bym zasiał, ogrodził i dbał, a tak niech leży.

Uparłeś się, to leć po Roundup, bedziesz się lepiej czuł.

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sherif napisał:

Wiesz, że możesz mieć przez to problemy ?

 

Dlaczego ? :hmm:

 

Działka po lewej od mojej jest z metr wyżej, a ta po prawej jakieś 10-20 cm.

 

Akurat przez moją przebiega spadek i chcę się ustawić jakoś tak pośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2019 o 08:45, Tomo napisał:

Jaka koparka poradzi sobie z pniakami ? :hmm:

mini-koparka-jcb-803-dodatkowy-osprzet-pomorskie-sadlinki-sprzedam-509226019.jpg

W ub roku taką jak powyżej w 15 min człowiek usunął mi 2 karpy o średnicy ok 120-130cm po starych lipach, odkopał i wytargał do góry, gdy nie chciała iść po bokach popodrywał łyżką jej korzenie. Następnie w kolejne 20 min przesadził 6 2m sosen, które musiałem przemieścić by zmieścił się garaż. To co u Ciebie na działce to drobnica. Psikaj na grubo Roundupem, lub tańszym odpowiednikiem o tym samym składzie Gallup lub Agrosar. Opryskiwacz wystarczy, zrobisz kilka rundek. Prawdopodobnie za jakieś 1,5 mca czynność będziesz musiał powtórzyć i z raz na wiosnę jak ruszy wegetacja, to skutecznie powinno chwasty i tę gałęziówkę dobić, wyciągać bym tego teraz nie wyciągał, jak rozgrzebiesz budowę, to będzie i sprzęt na miejscu ku temu by wyrwać i wywieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomo napisał:

 

Dlaczego ? :hmm:

 

Działka po lewej od mojej jest z metr wyżej, a ta po prawej jakieś 10-20 cm.

 

Akurat przez moją przebiega spadek i chcę się ustawić jakoś tak pośrodku.

 

To musisz to uwzględnić w projekcie / mapce zagospodarowania. Inne rzędne terenu to odstępstwo i w razie kontroli może być spory problem. Jeżeli sąsiednie są podniesione to mniejsze ryzyko, że ktoś Cię podkabluje, że podnosisz teren.

 

5 godzin temu, szyman napisał:

Bo to AK i ludzie tutaj sami szukają problemów i je robią.  

 

Taaa, właśnie mój sąsiad czeka na wymiar kary, bo klatkę schodową na zewn sobie trochę inaczej wyciągnął niż było w projekcie. Wyszło jak chciał założyć gaz i urząd zawiadomił PINB. Niby min kara to 20kzł, ale może dla niektórych na AK to mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pchełka da radę ? :totalszok:

 

Byłem przekonany, że trzeba będzie to rwać wielką Fadromą.

 

Takie małe kopareczki to ma 3 mój kuzyn u siebie w firmie - ale nawet z nim nie rozmawiałem bo myślałem, że to za małe.

 

Edytowane przez Orochimaru
Usunąłem nieregulaminowy cytat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sherif napisał:

 

To musisz to uwzględnić w projekcie / mapce zagospodarowania. Inne rzędne terenu to odstępstwo i w razie kontroli może być spory problem. Jeżeli sąsiednie są podniesione to mniejsze ryzyko, że ktoś Cię podkabluje, że podnosisz teren.

 

 

Taaa, właśnie mój sąsiad czeka na wymiar kary, bo klatkę schodową na zewn sobie trochę inaczej wyciągnął niż było w projekcie. Wyszło jak chciał założyć gaz i urząd zawiadomił PINB. Niby min kara to 20kzł, ale może dla niektórych na AK to mało.

 

Na tej mapce widać stan sprzed 12 lat kiedy kupowałem tą działkę - jak widać u mnie jest w sumie najniżej.

W międzyczasie ta działka na północ jest mocno nadsypana - jakiś metr od mojej (a w najniższym miejscu to i z 1,5)

Ta na południu jest odrobinę wyżej - jakieś 20 cm.

Ja będę musiał jakoś zniwelować w stosunku do sąsiadów.

mapa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomo napisał:

 

Na tej mapce widać stan sprzed 12 lat kiedy kupowałem tą działkę - jak widać u mnie jest w sumie najniżej.

W międzyczasie ta działka na północ jest mocno nadsypana - jakiś metr od mojej (a w najniższym miejscu to i z 1,5)

Ta na południu jest odrobinę wyżej - jakieś 20 cm.

Ja będę musiał jakoś zniwelować w stosunku do sąsiadów.

Powiedz to dla projektanta, aby odpowiednio oznaczył posadowienie i to opisał. Będziesz miał papier na to, jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sherif napisał:

Wyszło jak chciał założyć gaz i urząd zawiadomił PINB. Niby min kara to 20kzł, ale może dla niektórych na AK to mało.

Jaki niby urząd go zasygnalizowal do PINB, bo nie czaję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomo napisał:

 

Na tej mapce widać stan sprzed 12 lat kiedy kupowałem tą działkę - jak widać u mnie jest w sumie najniżej.

W międzyczasie ta działka na północ jest mocno nadsypana - jakiś metr od mojej (a w najniższym miejscu to i z 1,5)

Ta na południu jest odrobinę wyżej - jakieś 20 cm.

Ja będę musiał jakoś zniwelować w stosunku do sąsiadów.

mapa.jpg

Na tej mapce sprzed 12 lat to Twoja dzialka akurat jest najwyzej (oczywiscie jezeli mowimy o dz. 16/7).

Kumam, że sąsiedzi "się podnieśli", ale ta mapka tego nie obrazuje w żaden sposób.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sherif napisał:

 

To musisz to uwzględnić w projekcie / mapce zagospodarowania. Inne rzędne terenu to odstępstwo i w razie kontroli może być spory problem. Jeżeli sąsiednie są podniesione to mniejsze ryzyko, że ktoś Cię podkabluje, że podnosisz teren.

 

 

Taaa, właśnie mój sąsiad czeka na wymiar kary, bo klatkę schodową na zewn sobie trochę inaczej wyciągnął niż było w projekcie. Wyszło jak chciał założyć gaz i urząd zawiadomił PINB. Niby min kara to 20kzł, ale może dla niektórych na AK to mało.

Jak ktoś sierota i d..a to płaci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2019 o 23:05, ZUBERTO napisał:

I co, jeść chciała?

Jakby "poleżała" jeszcze te 1,5 roku to dużo by się zmieniła?

Moją oczyściłem raz na 9 lat, tzn. wyciąłem co grubsze i wywiozłem 2 przyczepki.

Korci ładnie uprzatnąć, trawkę zasiać, ale to trzeba ciągle dbać, kosić itd. Dopóki sąsiad się nie burzy (sam wykasza pasek od swego płotu), a drugi ma to co ja, to niech leży aż przyjdzie na nią czas.

Gdybym mieszkał w bloku, to może bym zasiał, ogrodził i dbał, a tak niech leży.

Uparłeś się, to leć po Roundup, bedziesz się lepiej czuł.

 

Wprawdzie nie ma przepisów wprost nakazujących utrzymanie swojego terenu w porządku to jednak są uregulowania, z których to wynika.

Niekoszona działka np. mogłaby w czasie suszy spowodować łatwiejsze rozprzestrzenianie się pożaru, i wtedy w najlepszym razie może się skończyć mandatem dla właściciela. Dlatego warto, nie tylko dla lepszego samopoczucia, zadbać o swój teren.

Tutaj ciekawy artykuł na ten temat.

Edytowane przez skodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skodan napisał:

Wprawdzie nie ma przepisów wprost nakazujących utrzymanie swojego terenu w porządku to jednak są uregulowania, z których to wynika.

Niekoszona działka np. mogłaby w czasie suszy spowodować łatwiejsze rozprzestrzenianie się pożaru, i wtedy w najlepszym razie może się skończyć mandatem dla właściciela. Dlatego warto, nie tylko dla lepszego samopoczucia, zadbać o swój teren.

Tutaj ciekawy artykuł na ten temat.

Wiem, że jest.

Kolejny martwy przepis.

Zwłaszcza na terenach gdzie straży miejskiej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.