Skocz do zawartości

Piasta/łożysko koła - jaki brand wybrać


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić piastę do swojego Chevroleta. Co można teraz kupić bez obaw o własne życie (te marki mi niewiele mówią)? 

W podobnych cenach są :

SKF, SNR, FAG - najdroższe 

Optimal - trochę tańsze 

BTA - najtańsze co pasuje, a widzę, że sprzedaje intercars. 

Noname są na allegro jeszcze taniej, ale tych się nie odważę założyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

 

A skad mam wiedziec co sie dalej stalo z autem? A tak jak ktos zamierza pojezdzic jeszcze autem z 2-3 lata to wie, ze taki czas eksploatacji to i na tanszym objezdzi. 

 

Czasem objeździ, czasem nie. A robocizna pewnie droższa, niż najdroższe z wymienionych w pierwszym poście łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kenickie napisał:

Czasem objeździ, czasem nie. A robocizna pewnie droższa, niż najdroższe z wymienionych w pierwszym poście łożysk.

No tak dobrze nie jest 😄

To piasta z czujnikiem ABS. Firmówka to okolice 400PLN najtaniej (detal w hurtowni krzyczą 700 :pukpuk: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Optimala, który według sprzedawcy miał się rozlecieć po pół roku. Przejeździł rok (wiem, wiem - szkoda że nie pół wieku) później auto sprzedałem. Według internetu nowe łożyska lubią padać po dop...ceniu nieodpowiednim momentem.

Edytowane przez Woockush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, iwik napisał:

Muszę kupić piastę do swojego Chevroleta. Co można teraz kupić bez obaw o własne życie (te marki mi niewiele mówią)? 

W podobnych cenach są :

SKF, SNR, FAG - najdroższe 

Optimal - trochę tańsze 

BTA - najtańsze co pasuje, a widzę, że sprzedaje intercars. 

Noname są na allegro jeszcze taniej, ale tych się nie odważę założyć.

 

W Megane miałem SNR i dawało radę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

No tak dobrze nie jest 😄

To piasta z czujnikiem ABS. Firmówka to okolice 400PLN najtaniej (detal w hurtowni krzyczą 700 :pukpuk: )

Koniecznie weź coś dobrego, te 3 pierwsze co wymieniłeś będą przyzwoite. Znajomy chciał ze dwa lata temu najtańszy shit ale z gwarancją to mu kupiłem i założyłem. Miesiąc później zaświeciła się lampka ABS, która gaśnie po podłączeniu wtyczki do starej piasty. I co z tego, że jest gwarancja jak trzeba udowadniać, że montaż był prawidłowy oraz ma się uprawnienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Woockush napisał:

Według internetu nowe łożyska lubią padać po dop...ceniu nieodpowiednim momentem.

Jeśli mówimy o typowych łożyskach dwurzędowych kół to tylko w przypadku zbyt słabego skręcenia, dop...cenie im nie zaszkodzi:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 18:02, iwik napisał:

SKF, SNR, FAG

 

Któreś z powyższych powinno być ok. Co nie znaczy że łożyska w pudełkach muszą być wyprodukowane przez te firmy :)

 

Zerknąłem na szybko - piasty charakterystyczne dla koreańca, nie zdziwił bym się w ogóle jakby w każdym z pudełek był ILJIN - dostawca OE, czyli i tak byłbyś w domu :)
Daj znać jak już kupisz.

Edytowane przez goofer007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kenickie napisał:

 

Czasem objeździ, czasem nie. A robocizna pewnie droższa, niż najdroższe z wymienionych w pierwszym poście łożysk.

 

Nie wiem, czy autor posta będzie sam wymieniał. Ale wystarczy, że zleci usługę mechanikowi z zakupem części i ma już gwarancje wiec w czym problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, czachabrava napisał:

zleci usługę mechanikowi z zakupem części i ma już gwarancje wiec w czym problem?

Problem w tym, że nie zleci, bo warsztat chętnie mi sprzeda piastę po cenie detalicznej z intercars, czyli ponad 700 za SNR lub SKF, plus usługa oczywiście, co nie bardzo mi się uśmiecha jak mogę sam kupić identyczną za 400. Także zlecę samą wymianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, goofer007 napisał:

Zerknąłem na szybko - piasty charakterystyczne dla koreańca, nie zdziwił bym się w ogóle jakby w każdym z pudełek był ILJIN - dostawca OE, czyli i tak byłbyś w domu :)

Jest prawdopodobnie tak jak piszesz. Na forum cheviego też piszą, że SNR pakuje do pudełek piasty ILJIN, czyli fabryczne te co szły na pierwszy montaż :ok:. Zamówię SNR w takim razie, chyba że lokalnie w Potak'u będzie ILJIN od ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, iwik napisał:

Problem w tym, że nie zleci, bo warsztat chętnie mi sprzeda piastę po cenie detalicznej z intercars, czyli ponad 700 za SNR lub SKF, plus usługa oczywiście, co nie bardzo mi się uśmiecha jak mogę sam kupić identyczną za 400. Także zlecę samą wymianę. 

 

Dlatego ja kiedyś założyłem tak optimala, wychodził 50zł drożej jak można było znaleźć w internecie. Ale za to miałem gwarancje na usługę. Jakbym wybrał SKF to tak jak napisałeś różnica była dużo większa i się nie opłacało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2022 o 06:41, czachabrava napisał:

 

A skad mam wiedziec co sie dalej stalo z autem? A tak jak ktos zamierza pojezdzic jeszcze autem z 2-3 lata to wie, ze taki czas eksploatacji to i na tanszym objezdzi. 

 

Objezdzi lub nie, tanio z reguły wychodzi drogo. Koszt robocizny obecnie jest znaczący i nie warto oszczędzać paru groszy na częściach. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AstraC napisał:

A np. do Vectry C piasta na przód to pewny i sensowny tylko FAG.

 

Własnie mi mechanik zamiast FAG-a w VC 1.8 założył Optimala i dało rade. Podejrzewam, ze u nowego właściciela też musiało jeszcze jezdzić bo po roku dzwonił, że z auta zadowolony ale tłumik musiał wymienić 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, czachabrava said:

 

Własnie mi mechanik zamiast FAG-a w VC 1.8 założył Optimala i dało rade. Podejrzewam, ze u nowego właściciela też musiało jeszcze jezdzić bo po roku dzwonił, że z auta zadowolony ale tłumik musiał wymienić 😄

To widocznie miałeś szczęście, gdzieś słyszałem, że szwajcarskie zegarki są takie drogie bo "inne są raz lepsze raz gorsze, a te szwajcarskie zawsze tak samo dobre". ;]
Ja kupiłem FAG, też sprzedałem i nikt się nie skarżył. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.