Zawartość dodana przez HelixSv
-
Zamieniłem Volvo na Volvo
> No to już jesteś stracony dla dealerów innych marek jak ja Chyba tak... Ale wybór V70, to dla nas (mnie i drugiej połówki) trochę niespodzianka.. Przymierzaliśmy się do Sorento, potem do Carens, nowe Mondeo, stare Mondeo, nowy Passat, stary Passat alltrack, Tiguan, Outlander a na finiszu C4 Grand Picasso i BMW 3. W końcu w sobotę pojechaliśmy do http://www.carlqvistbil.se, w sumie po to, aby przejechać się Trójką. Ale usiedliśmy w V70 i ...dziś odebrałem.
-
Zamieniłem Volvo na Volvo
Dziś zamieniłem moje s60 (przebieg 99000) na nowsze v70 (przebieg 14000). Rocznik 2014 Silnik 1.6d Momentum e-pro - automat - nawigacja - ogrzewanie postojowe - szyberdach - elektryczna klapa bagażnika Oczywiście jest wolniejsze, ale w Szwecji się nie wyprzedza. Jestem oczarowany, to jest prawdziwy samochód rodzinny. W S60 bagażnik bardzo mi doskwierał. Stan jak nowy. Bardzo niskie spalanie, dziś 60km przy 90 km/h 4.2 l/100 km.
- Pochwal się swoim łosiem !!!
-
Volvo V60
> Spalania nie jestem pewien. > Jutro zrobię z 60 km, to przetestuje. > Napisze, jak coś pokręciłem. Właśnie sprawdziłem. 30 km przy 95 km/h potem 30 km przy 85 km/h, razem spalanie wg kompa 4,6. Prawie żadnego przyspieszania, czy zwalniania.
- Volvo V60
-
Volvo V60
> Hejo, > Poszukiwań ciąg dalszy... > Co mi powiecie o V60 2.0 diesel 163km z automatyczną skrzynią? > Tam jest diesel z jakiegoś francuza? > Jakieś typowe usterki? > Jak z wyciszeniem w porównaniu do Vectry, C5, Mondeo? I komfortem. > Pozdro Mam S60 2011 2.0 5 cyl 163 KM automat od 2 lat. Kupiłem przy 55000 km teraz jest 98000 km. Silnik, z tego co wiem, to szwedzka konstrukcja. Silnik Bardzo mocny, na moje potrzeby idealny. Moc zawsze i wszędzie. Fajne brzmienie. Automat Moj pierwszy. Przyspieszanie, redukcja bez problemów. Przy wolnym spokojnym przyspieszaniu wrzuca wyższy bieg przy 1700 obrotów (na początku byłem zaskoczony). Z zatrzymania potrzebuje z pół sekundy aż się namyśli i ruszy - ważne, jak się chce ruszyć i przeskoczyć przez skrzyżowanie. Ekonomia. W trasie przy 90 będzie koło 4, przy szybszej jeździe 120-130 jakieś 5,5. W zimie bardzo krótkie odcinki 9-11. Wyciszenie Bardzo dobrze. Wnętrze. Wysoka jakość, ładny wygląd, idealne spasowanie, nic nie trzeszczy, dobra ergonomia, dość przestronnie, dobra widoczność, małe kieszenie w drzwiach. Bagażnik Mały, za mały. Ale to S60. Auto sprawia wrażenie bardzo solidnego, sztywnego i bezpiecznego. Awarie Przy 70000 km łożysko tylnego koła. Przy 90000 km wyciek płynu chłodniczego. Wężyk się poluzował.
-
Wybieramy auto służbowe.... burza mózgów
> Kurcze co sie korporacje uwzięly na te limity CO2 ? > U mnie też samochody musza być poniżej 160g/km A u mnie do 120g/km.
-
S60/S80 - czy warto?
> Współczesne s60... > Bardzo mały bagażnik i małe kieszenie w drzwiach niestety. > Poza tym żadnych wad. Ja Mam chrapkę na xc60 albo v70/xc70. Ale nowe, czy prawie nowe kosztują worek pieniędzy...
-
S60/S80 - czy warto?
Współczesne s60... Bardzo mały bagażnik i małe kieszenie w drzwiach niestety. Poza tym żadnych wad.
-
trasa wawa - poznań
> Z paliwem nawet więcej - pewnie spalanie będzie niższe z 1 litr. > Tyle że wystarczy że gdzieś się nadzieje na fotoradar lub suszarkę i cały zysk w plecy... Jak się nie spieszy. To radar nie straszny.
- Pochwal się swoim łosiem !!!
-
Bariery linowe - co sądzicie o takim pomysle?
> Ale jestem w Polsce i wolę betonową ścianę ( typowym oczywiście nic nie pomoże ) która da mi szansę > otarcia się/ poturbowania/odbicia - zamiast sieci, która wyrwie co złapie. > Tylko tyle. > Chcą się wlec i stawiać bariery - proszę bardzo. > Ale niech wymyślą coś innego zamiast sieci. Zgadzam się. Nie wiem dlaczego stosuje się liny. Może tańsze, może mniej ingerują w krajobraz, lepiej wyglądają po 10 latach.
-
Bariery linowe - co sądzicie o takim pomysle?
> Żal.pl > przeczytaj jeszcze raz, potem poszukaj o protestach w całej europie Radość.pl Poczytaj sobie o różnicy w bezpieczeństwie między drogami w Szwecji (tej, gdzie "wyrwirączki" rządzą i dzielą) a w Polsce.
-
Bariery linowe - co sądzicie o takim pomysle?
> Trochę to upierdliwe, ale da się wyprzedzać. No i rozwiazanie idealne jeśli nie ma miejsca na > autostradę lub funduszy. Albo, jak autostrada nie jest potrzebna. Mieszkam przy mało ruchliwej drodze 23, która sukcesywnie przerabiana jest na 2+1.
-
Bariery linowe - co sądzicie o takim pomysle?
> Ale na stawianiu betonowych pewnie mniej zarobi brat szwagra który będzie wykonawcą.. Szczególnie w Szwecji. Z resztą na betonie brat szwagra zarobiłby więcej (patrz na karierę bruku i itp. w Polsce).
-
Bariery linowe - co sądzicie o takim pomysle?
> Wyrwirączka lub wyrwinóżka dla motocyklistów. > Jestem stanowczo przeciw. > Chcą rozdzielać - proszę bardzo. > ALE BEZ ROZSTAWIANIA SIECI Racja. Dla typowego polskiego motocyklisty to przekleństwo.
-
Pełnoprawne 7 osób na pokładzie
> Chciałbym to zobaczyć. Szczególnie moment pakowania wózka bliźniaczego przy kompletnej obsadzie > siedzeń. W MPV musiałem rozkładać wózek (Teutonia S4) na czynniki pierwsze, żeby mi się > zmieściła przy obydwu obsadzonych siedzeniach III rzędu. Gondolki wtedy tylko miękkie > wchodziły, na maksa zgniecione. > Powiadasz, że Galaxy dawał w takich wypadkach więcej przestrzeni? Ciekawe gdzie? Zapewne w bagazniku. Galaxy ma wiekszy bagaznik niz Smax.
-
Prośba o podpowiedź - V70 vs XC 70 vs. Outback czy co?
> Silnik D5, D4 czy jakiś benzynowy? Ja w swoim sedanie mam D3 5cyl 163KM i jestem bardzo zadowolony. Na innych kompletnie się nie znam. Stara prawda głosi, że na krótkie odcinki benzyna, na długie diesel.
-
Prośba o podpowiedź - V70 vs XC 70 vs. Outback czy co?
> Nie wiem czy wykorzystam XC70 do czegoś.....V70 moim zdaniem spokojnie wystarczy....Nie wiem co mam > kupić Ważne, ze Volvo. Bezpieczeństwo, solidność i wykonanie są na bardzo wysokim poziomie. V70 powinno być tańsze/nowsze niż XC70.
-
[KzAK] Nowy samochód ~ 100 tys. zł, długie
Jak chcą coś wyższego, to trzeba to uszanować. Ma się jedno życie. Może Golf Plus, albo V40 Cross, Kuga, a jak się uda to Q3. Wszystko ba te zo różne auta. Raczej nie diesel. Nie ma coś stresować ewentualnymi DPFami czy klekoceniem.
-
Mile widziane wyposażenie poprawiające komfort
> w jakim samochodzie taki gadżet można spotkać ? Moje s60.
-
Mile widziane wyposażenie poprawiające komfort
> Na jakie wyposażenie z kategorii "komfort" zwracacie uwagę przy zakupie auta ? > Które są naprawdę przydatne i użyteczne, a które bajerami służącymi do wyciągania dodatkowej kasy ? > Na mojej liście przydatnego wyposażenia są: > 1. Klimatyzacja dwustrefowa (jeszcze lepiej - 3-strefowa) Zgoda, mam > 2. Automatyczna skrzynia biegów Zgoda, mam > 3. Szklany dach panoramiczny Nie trzeba, nie mam > 4. System monitorowania martwego pola Zgoda, mam > 5. Czujniki parkowania (chętnie z kamerą z tyłu) Zgoda, mam (tylko tył i bez kamery) > 6. Elektrycznie otwierany/zamykany bagażnik Zgoda, nie mam. > 7. Rolety przeciwsłoneczne w oknach Zgoda, nie mam. > Czekam na Wasze typy. 8. Tempomat albo aktywny tempomat. Mam ten drugi, bardzo cenię. 9. Podgrzewane fotele. Od miesiąca korzystam codziennie. 10. Podgrzewana kierownica. Nie mam, ale jest skórzana, nie ma tragedii. 11. Bluetooth. Korzystanie z tel i radia z telefonu. 12. Dobra nawigacja wbudowana. Nie mam. Ale w tym wypadku to już wybitnie zdzierają pieniądze.
-
Jak najmniejsze auto miejskie - Smart Fortwo?
Nie idź tą drogą. Silniki w tym to jednorazówki. Kup se coś normalnego, pandę, yarisa, getza, punto, corsę...
- Pochwal się swoim łosiem !!!
-
Volvo V60 Cross Country !
> Premiera na autosalonie w Los Angeles ! > Jak dla mnie ładny kawałek fury ! Ładne auto. Będzie się musiało rozpychać miedzy v60 a xc60.