Zawartość dodana przez Lisek
-
Chwalę się
- Jest już LUTY - podkuj buty
C5 to dobry kierunek- Jest już LUTY - podkuj buty
Już mam na zderzaku chrom & karbon edition- Chwalę się
Ładne.. ale bez diody się nie liczy- Jest już LUTY - podkuj buty
Ja nie mam takich dobrych hamulców aby mocno hamować - tylko spowalniam więc i u mnie nigdy to nie zaświeci- Jest już LUTY - podkuj buty
Ale kto powiedział, ze to chroni łożysko- Jest już LUTY - podkuj buty
TAK- [Croma] Nav+ - brak sygnału GPS
Tak jak pisałem słowo klucz to antena GPS z wtyczką HRS-GT5 Odkręcasz dwie śrubki od górnego nawiewu na desce ( ten nad nawigacją ) i masz dostęp do wtyczek.... wyciągasz wtyczkę szarą z nawigacji i wkładasz tą, która zakupisz na portalu aukcyjnym za 36 zł a samą antenę umieszczasz pod deska i wszystko działa... Ja tak mam bo mam antenę TRIPLEX ( czyli CB radio, radio FM i antenę GSM w jednym bacie i już miejsca na GPS nie starczyło ) Jeśli chcesz naprawiać tą na dachu to od bagażnika zdejmujesz uszczelkę klapy bagażnika z góry, zdejmujesz dwa boczki - są na wcisk i zaczepy ( ciągniesz od strony podsufitówki ) i teraz odczepiasz/odginasz sufitówkę od tyłu lekko ( rzepy ) i masz dostęp do anteny. Odłączasz wtyczki, odkręcasz mocowanie anteny - klucz 24 lub większy - nie pamiętam i wyjmujesz antenę/ podstawę a następnie dużo WD-40 i rozkręcasz tą podstawę... Kiedyś na kąciku Stilo pokazywałem jak to w środku wygląda Pewnie wszystko zgniło więc i tak tego nie uratujesz ale możesz przeszczepić antenę z tego pudełka do górnego mocowania i będziesz miał GPS na dachu Miłej zabawy- Jest już LUTY - podkuj buty
Między Alfa a Cromą jest duża różnica... Croma to OPEL/SAAB więc zacząć należy od rozstawu śrub na piaście koła - mocowanie felgi Z tego co wiem to: Alfa 166 ma 5x108-58,1 Alfa 159 ma 5x110-65,1 Croma ma 5x110-65,1 O ile ja pamiętam to trzeba adapter dodać do Cromy aby zacisk pasował z 159- Styczeń 2016 - czyli zrobiło się mroźno
Z tego co wiem to nie jest to prosty przeszczep i potrzebny jest adapter.. tak więc zostaje przy tarczach Mikoda nacinanych i nawiercanych które nieco ratują sytuacje z miękkimi klockami ferodo ale do ideału to daleko ... a pozatym i tak przy tych oponach to niema znaczenia bo jak to powiadają: "łańcuch jest tak silny jak silne jest jego najsłabsze ogniwo" a u mnie mocniejsze naciśnięcie pedału hamulca uruchamia ABS a mocniejsze naciśnięcie pedału gazu ESP i ASR Dzisiaj znowu to samo lekko deszczyk popadał +8C i ja chiałem mocniej przyspieszyć na prostej a ona mi kontrolkami zamrugała strzeliła foch a i zamiast przyspieszać zaczęła zwalniać ... coś czuje, że pierwszy w tym roku zmienię opony na letnie- Styczeń 2016 - czyli zrobiło się mroźno
Jeśli bym zmieniał to zrobił bym przeszczep z alfy 159 ... co cztery tłoczki to nie dwa . Ale zostanę przy tych drewnianych- Styczeń 2016 - czyli zrobiło się mroźno
Ja mam 4-ro letnie Nokiany ale od samego początku byłem z nich niezadowolony... niby mają 6,5 mm protektora ale są do z tyłu mam Hankooki i to starsze a i tak sa dużo lepsze... Miałem je wszystkie wymienić w tym roku na Hankooki ale postanowiłem że jeszcze przetrwam.. więc jak pada śnieg to Cromą nie jeżdżę . Na mokrym masakra.... może na zimę trochę Niutonków zdejmę Wczoraj z braku zajęcia postanowiłem wymienić tarcze hamulcowe z przodu - Moje ukochane "Mikody" nacinane i nawiercane .. Przy okazji przesmarowałem na nowo przegub prawy bo już taki czarny zylc w środku osłony był... Udało mi się prawą wymienić a dzisiaj muszę lewą. Tarcze poprzednie wytrzymały 70 tyś km ale poza tym, że skończyły się w niej nacięcia to jeszcze miały 0,8 mm zapasu. Niestety tarcze 285 mm w Cromie to porażka wszystkie moje auta hamowały dużo lepiej niż Croma a największy szok przeżywam jak wsiadam do i30... ten to staje w miejscu przy lekkim dmuchnięciu w pedał hamulca- [Croma] Nav+ - brak sygnału GPS
radze antene przeczyścić, modòł GPS jest w podstawie anteny na dachu lub kupić inną i na desce położyć lub pod gòrnym nawiewem. Kiedyś były po 50 zł na alledrogo to teraz po 5 pewnie słowo klucz to złącze HRS-GT5- Styczeń 2016 - czyli zrobiło się mroźno
W mojej Cromie po wymianie opon auto na 1, 2, 3 biegu nie chce jechać. To znaczy wciskam gaz a ona mi zaczyna mrugać kontrolkami i zamiast przyspieszać zwalnia- Styczeń 2016 - czyli zrobiło się mroźno
Zima, Croma stoi w garażu bo strach wyjechać aby się nie rozpadła poza tym coś się zepsuła po wymianie opon na zimowe więc czekam na wiosnę aby zmienić opony na letnie ... Aby całkiem nie zaniemogła to ładuje jej akumulator co 3 tygodnie i przepycham o pół metra do przodu lub do tyłu- esp czy asr?
Hmm lepiej mieć to i tamto niż niemieć niczego... A tak poważnie jako że w swoich autach to "nie miałem niczego" i miałem sam ASR jak i obecnie mam: ASR i ESP, ABS, HHC i ....... To powiem, że sam ASR dział trochę jak elektroniczna szpera. Nie pozwala aby cały moment poszedł na jedno koło ( szczególnie dla przednionapedówek - przyhamowuje to koło napędowe, które kręci się szybciej niż pozostałe koła na osi/osiach napędowych ) w przypadku gwałtownego ruszania na przykład pod górę przy skręcie kół gdy musimy się szybko włączyć do ruch, gdy praw koła wpadają do koleiny wodnej lub trafiają na oblodzenia a lewe mają kontakt z asfaltem.... Niestety nie sprawdza się czasami gdy trzeba wyjechać z śniegu lub piasku więc po to jest wyłącznik ESP - jest dużo bardziej zaawansowanym systemem, który aby działać między innymi musi mierzyć przyspieszenia boczne auta, skręt kierownicy... aby przyhamować dowolne koło/koła w aucie niezależnie czy są one napędzane czy tez nie i ustabilizować tor jazdy Z mojego doświadczenia ASR działa u mnie dość często nawet gdy wcisnę gwałtownie pedał gazu na 3-cim biegu ( muszę wywalić te zimówki Nokiany bo sa do ) a ESP o ile pamiętam ostatnio zaświeciło mi się z trzy lata temu- Siem chwalę
No suuper a nie mógł poczekać do nowego roku.. kilka dni i cały dodatkowy rok miałby więcej wolnego od szkoły- Styczeń 2016 - czyli zrobiło się mroźno
U mnie do słoneczka -12 C na zewnątrz i +12 C w garażu ... Biało ale bez śniegu, więc już Cromą w ogóle na tych zimowych Nokianach nie da się jechać- Grudzień - spam wątek
bez przesady. zlom ostatnio jest po 30groszy za kg to za 1500kg cromy wyjdzie na komplet garnkow do kuchni i to z marketu- Minimalne wachania temperatury - ten typ tak ma? [croma jtd]
Czas na wymianę termostatu i tyle.... Ile auto ma tys km ? zazwyczaj przy około 160-200 padają- Grudzień - spam wątek
Świeczki wiatr zgasił więc czas lasery zapaić- Ooo, już listopad. Spam dla tych co jeszcze żyją.
moja od piatku -11-2007 ma 16-stki- SIERPIEŃ - spamujcie do woli ;)
No proszę jakie tu tematy teraz się "PORUSZA"- SIERPIEŃ - spamujcie do woli ;)
Bez przesady.... 1,9 MJTD na lekkim wirusie fajnie idzie doprzodu... a że nie hamuje i nie skręca to już inna para kaloszy- SIERPIEŃ - spamujcie do woli ;)
Właśnie skończyły mi się wakacje... na Krecie przejechałem 600 km Pandą i powiem, że jeździło mi się tym jak gokardem po tych ich krętych i ciasnych drogach a i klimatyzacja jest niesamowicie wydajna w tym maleństwie tylko tej mocy brakowało - Jest już LUTY - podkuj buty
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.