Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > chyba ma ferie ślunsk pojechał. Pomorze właśnie kończy ferie A tak nawiasem to my śpimy a tu nie wiedziałem, że wartość mojej Cromy spadła do poziomu paczki czipsów Jest propozycja Cromy z 2005r MJTD z 150 KM i niespełna 200 tys km za 7,5 tyś zł Quote: Wartosc rynkowa brutto wy¿ej zidentyfikowanego pojazdu, okreslona na dzien wykonania opinii wynosi: 7500 PLN (słownie: siedem tysiecy piecset złotych) Wartosc okreslono na podstawie: - notowan wartosci rynkowych z katalogu "Pojazdy Samochodowe - Wartosci Rynkowe I-2015 " zaakceptowanych przez wykonawce opinii, - korekt majacych wpływ na wartosc pojazdu
  2. Lisek odpowiedział kadaf na temat - Motokącik
    Za i30 od hyundaia prawie10 tys zĂĹĄĂÂ na firmĂÂ
  3. Ostatnio z baku zajęcia wymieniałem klocki hamulcowe z przodu i niestety czujnik już tego nie przeżył ... więc nabyłem czujnik od vectry C Dokładnie ten za 25 zł z przesyłką wszystko idealnie pasuje do Cromy po lifcie i tej z przed z tarczami 285 mm z przodu więc jak ktoś potrzebuje to proszę Quote: Producent MEYLE Symbol 6145270000 Długość złącza ostrzegawczego [mm] 685 mm Typ układu hamulcowego Hamulce tarczowe Strona zabudowy Oś przednia Numery OE GENERAL MOTORS 24427919 OPEL 62 38 230
  4. > Urwała mi się osłona termiczna końcowego tłumika da się z tym a właściwie bez tego "żyć" ??? A ja na blachowkręcie mam kiedyś z 3 lata temu na szybko w trasie zrobiłem i zapomniałem.... dobrze że mi o tym przypomniałeś
  5. Mam i sobie chwale... wiele tyś km zrobiłem ... oczywiście plastykowe bo metalowe mogą się zapiekać ... ale i plastykowe warto smarem miedzianym potraktować...
  6. > Czemu smarowidło nie wchodzi w skład ON? Litr 2T to kilkanaście -kilkadziesiąt złotych litr ON 4,11 na Auchanie
  7. > Zapewne niemieccy taksówkarze ujeżdżający Mercedesy CDI podobnie nie wiedzą co czynią. Lałem do MJTD ale w mojej ocenie dużo lepiej sprawia się SKYDD .... obecnie dolewam mix 2T i SKDD Kiedyś pompy wtryskowe w mercedesach były smarowane olejem i 3 miliony km wytrzymywały teraz już tylko paliwem więc 300 tyś to już dość
  8. Faktycznie... Orlenów .... dobrze, że tankuję w Auchanie tam nie oszukują bo i tak na tym nie zarabiają
  9. > miałem B4 ale wytrzymały tylko jakieś 45kkm Bardzo słabo... zawsze zmieniam u siebie w autach na B4 i jestem z nich bardzo zadowolony... nigdy B4 nie zmieniałem... bo nie było takiej potrzeby nawet grubo ponad 100 tys km. Z KYB się wyleczyłem od kiedy zaczęli je produkować w Hiszpanii ale może się już nauczyli je tam robić
  10. > No i jakość spasowania elementów wnętrza osłabia Toć to Niemiecka jakość
  11. > Pytanie szybkie i proste: Najlepsze oryginalne audio miał z tych co słuchałem/miałem dotychczas Mercedes C-Klase... ale nowy nie spełnia kategorii 100 tyś zł
  12. Reklamuj a jak nie do TV... przynajmniej będziesz gwiazdą jednego wieczoru
  13. Lisek odpowiedział mireq20 na temat - Motokącik
    > - Kia cee'd kombi diesel 128 koni - jw - największe obawy o przestrzeń za kierownicą. Gwarancja > niby 7 lat ale ograniczona do 150 tys km co przy tych przebiegach oznacza +- 2 lata także > żaden to plus w porównaniu do konkurencji. To może I30 II kombi lub lepiej I40.... od Hyundaia Osobiście brał bym SuperB
  14. > taa > https://www.google.pl/maps/@59.307359,18...NDy5MoKiZmQ!2e0 > no faktycznie, problem nie do przeskoczenia > https://www.google.pl/maps/@59.501188,18...NxaIRvqHhKA!2e0 > skad ta informacja? > wiele razy widzialem liny po wypadku i slupki byly powyrywane, polamane, a lina wisiala > bo liny sa duzo wezsze i wydaje mi sie, ze w niektorych miejsca da sie je zastosowac bez > poszerzania drogi > i to jest ich glowna zaleta moim zdaniem Ja osobiście boję się, ze skończyła się era w Polsce po nagonce medialnej z osłonami dźwiękochłonnymi stawianymi w polu lub łące a zaczęła era barier linowych, które były wymyślone w 1910 roku w latach 60 i 70 rozwijane a zastąpione przez nowoczesne rozwiązania z barier stalowych w tym najnowsze pochłaniające energię ( zresztą polskiej konstrukcji ). Dlaczego mamy mieć starocie na naszych drogach skoro możemy mieć nowoczesne i bardzo bezpieczne rozwiązania Co do łuków: Quote: Bariery linowe mogą być stosowane także na łukach poziomych drogi, z tym że w większości konstrukcji, gdy promień łuku jest mniejszy od 300 m, odległości między słupkami muszą być wtedy odpowiednio zmniejszone. Przykładowo: gdy promień łuku jest mniejszy od 200 m, rozstaw słupków nie może być większy od 1,5-2,0 m. W przypadku łuków pionowych – na łukach wypukłych mogą być one stosowane bez ograniczeń, natomiast na łukach wklęsłych – zwykle tylko wtedy, gdy promień łuku jest większy od 1200 m. -Nowoczesne bariery blaszane są już tak wąskie jak liny - w przypadku bariery blaszanej może w nią przywalić nawet kilka aut w przypadku barier linowych po pierwszym użyciu nawet w stosunkowo niewielkiej kolizji jest już problem - zakończenie w postaci bariery blaszanej wskazuje, że ta jest jednak lepszym rozwiązaniem... - Szwedzi stosują te bariery bo maja inny klimat. U nich problemem jest odśnieżanie a bariera stalowa nie jest tak bardzo ażurowa jak bariera linowa więc to jest jedyny + jaki ja znalazłem poza niskim kosztem podczas budowy drogi... tyle, że nasze tanie autostrady już wymagają remontu a drogie betonowe autostrady Chorwatów przetrwają 100 lat
  15. > Wybacz ale muszę. > Taki prosty przykład. > Motocyklistą można zostać. > Motocyklistom obcina się głowy. + dla ciebie ja nikomu głów nie zamierzam ucinać > Wracając do tematu. > A czy motocyklista ma większe szanse przy kontakcie z barierą blaszaną, betonową, drewnianą, wałem > ziemnym, rowem, drzewem? > Kiedyś ludzie mówili, że przy prędkości powyżej 100km/h człowiek umiera. > Teraz ludzie gadają, że bariery linowe obcinają głowy. > Przytocz jakiś konkretny przykład gdzie motocyklista zginął na skutek wypadku, gdzie zderzył się z > barierą linową i obcięło mu głowę. Ale to ja się pytam co daje bariera linowa i dlaczego jest taka super > Bariera linowa jest może tańsza, może lżejsza, może szybciej się ją naprawia, może mniej wpływa > destrukcyjnie na pojazd przez co pojazd nie ulega dużym uszkodzeniom, może pozwala na lepsze i > łagodniejsze pochłonięcie energii rozpędzonego pojazdu, może zawiera mniej elementów, które > mogą przebić pojazd na wylot. Ale jest dokładnie na odwrót.... - droższe w eksploatacji -bardzo trudna przy naprawie po kolizji - liny w zależności od temperatury rozciągają się i kurczą - wymagają ciągłej kontroli aby spełniały wymogi - mniej bezpieczne, nawet na filmach widać jak auta przelatują na 2-ga stronę więc tam gdzie jedziesz w przeciwnym kierunku - nie można stosować na łukach - nie można dobrze zabezpieczyć początku i końca bariery - nie można jej stosować w niewielkiej odległości od przeszkód stałych - liny mają za zadanie wcinać się w karoserię auta więc auto jest do kasacji - lina po kolizji ma się urwać z zaczepu - bo inaczej odrzuciła by auto - oberwana lina to kilkaset metrów bariery która po uderzeniu pierwszego auta już nie jest barierą - nie zabezpieczy kolejnych nieszczęśników wpadających na nią > Ktoś to wymyślił, jest to stosowane i gdyby nie miało spełniać swojej roli i było niebezpieczne to > byłoby zabronione. No i są zabronione w niektórych krajach EU. ciekawe dlaczego Ktoś je wymyślił ale na początku zeszłego wieku... maszynę parową też wymyślono i co masz silnik parowy w aucie > Poza tym na ułańską fantazję kierowców nie ma mocnych i żadna bariera nie uchroni debila przed > śmiercią. Ale dlaczego ja i moja rodzina mam zginąć bo debil wyleci zza takiej bariery na 2-gi pas ... przecież na tych drogach o których mowa w tym wątku niema 3 metrów między pasami... Więc wybacz ale z uporem maniaka nadal spytam się dlaczego nie bariery stalowe ???????
  16. > za 65 brutto zalatwie Ci kombi 1.4 turbo 140 koni, enyoja z dodatkami typu czujniki przod + tyl, > ledzwie itp > jezeli oferta jeszcze stoi na placu... kilka dni temu jeszcze stala w salonie Nie ja jestem autorem wątku i nie ja kupuje auto oraz nie ja ustawiłem limit na 60 tyś zł ale faktem jest, że Astry szacowałem dużo drożej niż sa obecnie dostępne....
  17. > do prawdy nie wiem, skąd ty bierzesz swoje wywody! > co prawda nie waliłem autem w takie liny, ale dostępne filmy z testami jednoznacznie pokazują > zachowanie pojazdu. dla przykładu parę, bo więcej nie chce mi się wklejać. A takie dyrdymały : ( Ja nie chcę tanich rozwiązań i byle jakich ja chcę na drogach bezpiecznych i pewnych widziałeś kiedyś torowisko tramwajowe latem przy+30C a widziałeś to torowisko przy - 20C Praw fizyki się nie oszuka a to rozwiązanie ja uważam za bardzo złe. Na twoich filach zresztą bardzo dobrze to widać jak całe auta mimo bariery znajduje się za nią w trakcie kolizji a w przypadku dróg o jakich mowa w tym wątku to powiedz mi jaka to różnica... i tak dojdzie do czołowego zderzenia nic one nie dadzą Gdyby taka bariera była na obwodnicy 3-miasta gdzie dochodzi codziennie do zdarzenia w tym karamboli skutki były by tragiczne a tak kolizja jest i to przy znacznie większych prędkościach niż 100 km/h ale bardzo rzadko wypadają na 2-gi pas... ostatnio tir się przewrócił i przeleciał kontener na 2-gi pas... kilku też na barierkach zawisło ) Quote: Bariery muszą mieć odpowiednie właściwości – dotyczące tego, jak powstrzymują uderzenie. A bariery konstruowane z lin mają tę niebezpieczną właściwość, że latem liny się rozciągają a zimą kurczą. W związku z naciągiem trudno utrzymać określone parametry. Trzeba to często kontrolować. Quote: Tego rodzaju bariery są tańsze w momencie realizacji inwestycji, bo są tańsze gdy je się kupuje. W przetargach nie uwzględnia się kosztów utrzymania, więc wykonawcy dróg kupują to, co tańsze. Tymczasem w utrzymaniu okazują się dużo droższe niż bariery stalowe. Quote: W Szwecji na autostradzie wymaga się barier o poziomie powstrzymywania N2. W Polsce muszą to być bariery H1, H2. Szwedzi stosują bariery linowe także dlatego, że u nich ewentualna dobudowa trzeciego pasa została zabezpieczona miejscem między przeciwnymi pasami ruchów. Quote: Tak jak mówiłem – trudno zobaczyć bariery linowe w Niemczech. A w krajach Beneluksu są nawet zabronione. Oprócz tego, że są mało ekonomiczne dla zarządców dróg, nie nadają się także do stosowania na łukach drogi. Nie można także tak dobrze zabezpieczyć ich początków czy końców. W przypadku stalowych barier można użyć poduszek zderzeniowych. Do lin nie można ich zamocować.
  18. > To jeszcze żeby nie wycinać z kontekstu proszę opowiedz o SKUTKACH tych wypadków. Bo śmiertelność > oraz odnoszenie przez poszkodowanych poważnych obrażeń dramatycznie spadają. Niestety jesteś w błędzie ... logika nie idzie tu w parze z rzeczywistością.... Quote: Teoretycznie im jedziemy wolniej, tym jesteśmy bezpieczniejsi. Praktyka mówi jednak coś innego. Po wprowadzeniu w Wielkiej Brytanii stref ograniczenia prędkości do 20 mil na godzinę ilość wypadków drastycznie wzrosła! Wprowadzenie stref ograniczenia prędkości do 20 mph (ok. 32 km/h) miało pozytywnie wpłynąć na poziom bezpieczeństwa na drogach Wielkiej Brytanii. Okazuje się jednak, że pozornie właściwe zmiany poskutkowały znacznym wzrostem ilości wypadków. W tym roku w porównaniu do poprzedniego ilość poważnych wypadków zwiększyła się aż o 26 proc., a drobnych o 17 proc. link
  19. > Jak się lubi człowiek ruszać to pogoda nie straszna , biegam przynajmniej dwa razy w tygodniu i do > pracy przynajmniej raz na tydzień pojadę bo wole w deszcz jechać niż stać w korku przez > centrum . I godzinę do domu się wlec Mam w pracy zapaleńców co codziennie rowerami dojeżdżają ale ja takich ekstremalnych sportów się boję a i opon z kolcem nie mam
  20. > Proszę > Przy zniżkach 'branżowych' zmieścisz się nawet z LPG w tej cenie. No faktycznie 120 KM 1,4 Turbo.... choć przy obecnym kursie Euro to nie wiem czy to jest aktualna cena... ale 15 tyś rabatu to coś Quote: Cena katalogowa: 74 900 zł Cena brutto po rabacie: 59 990 zł. Rok produkcji: 2014.
  21. > Bariera w postaci dobrze znanych barier energochłonnych pozwala a nawet wymusza po uderzeniu w nią > na powrót na jezdnię, często nadal jeżdżącym autem. > Przy uderzeniu w barierę z lin tego efektu nie ma, samochód jest rozdupcony i nadaję się tylko na > lawetę. > Liny przy drogach to wielkie zło! Dokładnie tak.. po barierze się ześlizgniesz a tu walisz w słupek jak w drzewo a liny robią z ciebie to co maszynka do krojenia jajek
  22. > I o to chodzi, czyż nie? "10 mniej" przecież im wolniej - tym bezpieczniej. Są tacy, którzy w > imię jednego uratowanego istnienia ludzkiego wprowadzili by V max = 30 na terenie całego > kraju. A co! Ale są konkretne dane ( z odcinków dróg gdzie tak zrobiono ) które przy drastycznym zmniejszeniu prędkości prowadzą do nawet 4 krotnego zwiększenia liczby wypadków
  23. > I każde zdarzenie drogowe tak się skończy. > Weź przestań. Wytłumacz mi jaka jest przewaga tych lin w stosunku do barier z blachy pofilowanej. Motocyklistą głowy odcinać mają czy co
  24. > Ja jak jade do sklepu, i wracam to otwieram garaz, sciagam buty i jestem w domu A ja w piwnicy

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.