Zawartość dodana przez Lisek
-
Styczeń 2015 - Cromiarze spamują od początku ;)
> a bandzioch rośnie Oj rośnie... nawet rowerem nie można pojeździć bo pogoda do bani...
-
Styczeń 2015 - Cromiarze spamują od początku ;)
> Tak to już nasi rodacy mają, jakby mogli to by w drzwiach zaparkowali żeby było bliżej. Lenistwo a > potem brzuchy rosną. Ja do sklepu jadę autem bo bym musiał 100 metrów iść a tu wiatr pada i zimno a tak do hali garażowej i do parkingu podziemnego jadę pod samą windę lub schody ruchome
-
Styczeń 2015 - Cromiarze spamują od początku ;)
> Kiedyś oglądałem jakiś czeski film, nie pamiętam tytułu. Jeden z bohaterów - starszy pan, lubił > rysować gwoździem po źle zaparkowanych samochodach. > Zobaczyłem w nim siebie na emeryturze Musze sobie na starość jakiegoś "złomka" kupić i pod elektryczny pastuch podłączę
-
Nówka za 60 tys dla mojego taty
> Koreańskie 1.4 za 60 tyś ? Nie za 60 a za 50 już wersja podstawowa za 60 to dostaniesz z LPG fabrycznym i w wersji bogatszej wyposażenia > Chyba się kolegom z hyundaja/kia coś poprzestawiało... > (nie jestem uprzedzony do koreńczyków, sam nawet jeżdżę, ale nie za takie pieniądze...) > Za tyle spokojnie można kupić Astrę 1.4T, albo coś z francuzów też z silnikiem turbo. Powiadasz że Astrę 1,4Turbo 5 drzwiową za 60 tyś dostaniesz pokaż bo wersja 1,4 Twinsport ma 100 KM czyli tyle co Koreańczycy
-
Bariery linowe - co sądzicie o takim pomysle?
Jestem PRZECIWNY .... nie chce skończyć jak Kubica z belką/słupkiem w aucie Jeśli droga jest niebezpieczna to bardzo proszę o wysokie bariery betonowe - w takiej barierze auta zachowują się jak bobsleje na torze Quote: Początkowo też byłem zagorzałym przeciwnikiem tego rozwiązania. Zmieniłem zdanie dopiero ostatnio – opowiada wójt gminy Kobylanka Mirosław Przysiwek. Przed Wigilią jeden ze szczecinian zasłabł na obwodnicy za kierownicą auta. Jego kia zawisła na linie między jezdniami. Policjanci stwierdzili, że gdyby nie nowe rozwiązanie, mężczyzna wjechałby w auto naprzeciwko. Czyli nie działają i łatwo je przeskoczyć, zawisnąć, nabić się a ciężarowe auto i tak przeleci górą
-
Szarpie przy 1800 obr/min i problem z zapalaniem.
> Wcześniej tez czasem szarpał ale obstawiałem EGR. Przy 1800-2000 następuje zamknięcie EGR-u wiec może być to jego wina.... zaślepić o ile jest to możliwe i sprawdzić czy efekt się powtarza... jeśli nie to do czyszczenia... ale przy tej prędkości również mogą to być łopaty turbiny o ile ma zmienną geometrię... Jaki to silnik?
-
Wpływ masy koła za zachowanie auta
Specjaliści twierdzą, ze zmniejszenie o 1 kg masy "nieresowalnej" to tak jak zmniejszenie o 3 kg masy "resorowalnej" Inaczej mówiąc zmiana masy o 4 kg na kole x 4 koła = 16 kg to tak jak zmniejszenie masy karoserii o 48 kg
-
akumulator
> To jest jakaś zatyczka specjalna, wyjąca? W najnowszych już ich nie ma ale starsze miały i wyły sobie
-
Nówka za 60 tys dla mojego taty
> Bliźniaczy Cee'd chyba ładniejszy i lepiej wykonany, zwłaszcza w środku. A mega mocny silniczek 1,4 > zaskakuje dosłownie każdego, kto wsiada do samochodu, bo bardzo fajnie ciągnie . Co do urody to nie jest to Maserati więc się nie będę wypowiadał ale obie propozycje są do rozważenia Teścik i 30 II
-
akumulator
> Mam około roku, lekko się poci i wylewa z siebie płyn ale działa A zatyczkę z boku wyją
-
akumulator
> Autocraft - tani i dobry. W pełni polecam.... w różnych autach od kilku lat sie sprawdzają ostatni kupowałem w tym roku i jeszcze żaden nie padł
-
Nówka za 60 tys dla mojego taty
W poniedziałek odbieram nowego Hyundaia i30 II z mega mocnym silnikiem 1,4 ( nie mylić z kupuję ) więc mogę polecić za 60 tyś to już ładnie wypasiony będzie i z upustem 5 tyś zł
-
S-max, C5 III, Peugeot 3008, Croma II FL, C4, Laguna III?
> spalanie (w zakorkowanym mieście ma się zmieścić się w 7,5l a na trasie do max 6l), i dobre Wykreśl Cromę bo się nie zmieści z spalaniem w zakorkowanym mieście na trasie spokojnie 5,3 uzyska w manualu w automacie może być już na limicie 6 litrów
-
realne spalanie - był taki wątek
> Oczywiście. I bajki o jeździe 200 km/h z silnikiem 1.2 105 KM... Cóż, to są bajki Skoro rowerem można 60 km/h to dlaczego nie 105 KM autem z górki i z wiatrem 220 km/h
-
Ciekawe maniery na S8...
> Wczoraj wracalem Ci ja S8-mką i napotkałem dwie ciekawe sytuacje, od których juz się odzwycaiłem u > nas na S6-ce obwodowej Trójmiasta... Bo na obwodnicy 3-miasta wszyscy już
-
Pełnoprawne 7 osób na pokładzie
> Mój kolega któremu urodziło się 4-te dziecko zmienił vectrę z 2004r. na Carnival z podobnego > rocznika, tylko silnik 2.9. Od ponad roku zero problemów. A kijankę kupił za bardzo małe > pieniądze, dużo taniej niż sprzedał vectrę Znajomy też go kupił...wielkie auto z kuchenką gazową w bagażniku z układem napędowym od Mercedesa więc bez większych problemów
-
Obroty silnika przy 130km/h na V biegu
> Tak można podmieniac. Każdy mechanik ogarniety to zrobi na aucie Problem pojawia się w momencie gdy auto ma tempomat,ESP,ABS i tp... Zmian przełożeń na inne bez zmiany softu powoduje mnóstwo problemów a samo auto przestaje być "bezpieczne"....
-
Amortyzatory Sachs czy KYB
Kup Bilsteiny... z KYB się wyleczyłem od czasu gdy zaczęli je produkować w Hiszpanii, Sachs jest też OK...
-
Z cyklu: co wybrać - golf plus, altea, c-max
> Przyjrzę się jej, ale faktycznie wygląda na zbyt dużą. Rodzice już nie potrzebują wielkiego > samochodu, dodatkowo trzeba go będzie utrzymać z emerytur W takim razie punto .....
-
Z cyklu: co wybrać - golf plus, altea, c-max
Croma 1,9 MJTD 150 KM z manualem lub automatem... po 2007 roku lift cena do 30 tyś sie zmieścicie nawet w 2010 rocznikiem i auto większe i wygodniejsze od konkurencji 500 litrów bagażnik, 4,8 metra długości do tego 1,6 metra wysokości p siedzi się wysoko
-
Całkowity remont starego samochodu.
Kolega odbudowuje Volvo z lat 60 bo kiedyś takie miłą i bardzo go pokochał robi to od 2 lat i nie bawi sie w szpachlę a wszystko pokrywa cyną. Całe auto rozkręcił do najmniejszej śrubki, wszystkie części ( zawieszenie, układ hamulcowy, paliwowy,... ) kupuje nowe - co ciekawe większość jest produkowanych w Polsce i ma logo VOLVO tak więc można.... szacuje, ze będzie go to auto kosztować 70 tyś zł i że nigdy tych pieniędzy nie odzyska ale on nie chce złapać króliczka tylko go gonić
-
Obroty silnika przy 130km/h na V biegu
> wcześniej ktoś w Cromie miał 2150obr przy 160kmph; z tego co pamiętam klekocząca moja vectra > (notabene multijet z fiata) na 6tce przy 130kmph miała ca. 2200obr, a 6tki legalnie w Anglii > nie mogłem zapiąć bo silnik rzęził na za niskich obrotach. Ja mam manualną skrzynię 6 biegową i silnik 1,9 MJTD 16 zaworowy 150 KM przy 130 km/h mam coś koło 2100 -2200 obr/min i według mojego miernika dB czyli smartfona z aplikacją za która nie odpowiadam przy 110 km/h mam około 63 dB na zimówkach i przy wyłączonym radiu oraz CB
-
Obroty silnika przy 130km/h na V biegu
> Witam. > Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ? > Jak wyciszenie? > Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową. > Chwilowo jeżdżę CLIO III 1.2 16v i przy 130km/h obroty silnika oscylują w okolicy 4000. Może i nie na temat ale dla porównania w fiacie Croma przy 110 km/h i na 6 biegu jest 1800 obr/min
-
Styczeń 2015 - Cromiarze spamują od początku ;)
Ło matko teraz to nieoznakowana Croma
-
mini S do oceny...
> to zle? auto jak kazde inne, a przynajmniej będzie czyste Wręcz przeciwnie....