Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > Jeżdżę 166 z 2001 2.4 po swapie z 10V na 20V. 280KM/550Nm. No ładnie a skrzynia taki moment wytrzymuje Hamulców kolega nie zmieniał
  2. Lisek odpowiedział mpek na temat - Motokącik
    > Jest wielce prawdopodobne, że niedługo będę musiał dojeżdżać do pracy po ponad 100km w obie strony. > Może nie jest to dużo, ale rocznie tylko na dojazdy do pracy wyjdzie prawie 27kkm. Miesięcznie > to ok. 850 PLN przy dzisiejszej cenie paliwa. Aby zmniejszyć koszty muszę zmienić benzynę na > ON lub LPG. I teraz mam pytanie co kupić powiedzmy do 20kpln. > Założenia: bezpieczeństwo, jak najmniej awaryjne, w miarę wygodne. > Teraz mam Astrę H kombi i poza paroma rzeczami które mnie wkurzają jest nieźle. > Podobno japończyki się nie psują Jeszcze do niedawna dojerzdzałem 140.... potem 120 km w pierwszym wypadku było to Brava 100 KM 1,6 16V LPG - 10 litrów w 2-gim przypadku Stilo JTD 1,9 z wirusem do 140 KM i 5,6 - 6 litrów ON .... potem Croma 150 KM też coś ponad 6 litreków ON... Gdybym miał dzisiaj kupować to pewnie wybrał l bym Diesla.... bo nie lubię co 2-gi dzień się witać na stacji .... Kolega w duże trasy ( wozi częsci do maszyn po Polsce ) ma VW z silnikiem SDI i ma nim 700 tyś km natrzaskane i nie zamienił by na nic innego a spalanie na poziomie 4,5 litra... Ojciec ma ten sam silnik w Seacie ale on do 10 km jeździ więc prawie 6 literków zimą łyka.. Jedna zasada jest... im prostsze i bardziej popularne tym niej problemów z kosztem części i opon...
  3. Lisek odpowiedział seteman na temat - Motokącik
    autokosmetykamichal.pl ..... na pewno jest odpicowany
  4. Lisek odpowiedział MaserTi na temat - Motokącik
    > Dokładnie Nawet jeżeli to jest 3 czy 4 biegowy automat. > Te nowe automaty to tylko wachluja tymi biegami Ok. fantastycznie jest mieć dłuuuuuugie 3 lub 4 biegi.... zamiast 8 jak to teraz sobie wymyślają spece od gwiazdy na której zresztą niby bazuje c300 ( klasa E ). Jak dla mnie może być nawet 1 bieg w aucie elektrycznym i tez się nie obrażę ale w silniku spalinowym nic dziwnego, ze potem chwalą się spalaniem na poziomie 35-40 litrów i żeby to choć miało z 500 KM to nic bym nie powiedział... ale tu niema szału V6 250- V8 350 KM W mojej ocenie to są lokomotywy i dobrze że nie mają 6 biegów bo wtedy to dopiero miały by przyspieszenie na poziomie fiata pandy do 100 ki Zresztą apropo cyferek to to auto z 3 litrowym Dieslem przyspiesza podobno o 1 sekundę szybciej niż z 250 KM benzyną Co do ścigania w 1,9 Dieslu to przyznasz, ze jak będziesz jechał prawym pasem za tirem oszczędzając PB w C300 i takich kilka starych Pasków TDI lewym pasem pomknie zostawiając cię z tyłu zrobi się ci A jak już ktoś pisze, ze kupuje to auto do miasta jako 3-cie i chce LPG to chyba naprawdę nie wie z czym to się je... instalacja na 6 czy 8 cylindrów toś to 1/3 wartości tego auta + dogrzewanie silnika na PB w mieście zanim się LPG załączy to dopiero jest spalanie radze policzyć ile $$$ będzie kosztowało przejechanie 10 tys km.... Tu statystyki kogoś z Estoni dla tego auta na PB/LPG c300 spalanie oraz z Polski dla ON 3 litrowy Diesel ON C300
  5. Lisek odpowiedział MaserTi na temat - Motokącik
    > I co z tego? W Trans-am mam trzybiegowy automat. Jak ktoś lubi ryk silnika tocząc się po autostradzie to bardzo proszę > To nie jest auto do sprintów Ale Skoda Super-B z silnikiem 1,6 TDI również nie jest autem do sprintu a jednak nie jest to przyjemne jak ktoś w "fiacie" lub innej "skodzie" będzie ci światłami w mieście mrugał bo sie wleczesz z pod świateł > Spróbuj swoim palić gumę na pierwszych trzech biegach, to będziesz wiedział o co chodzi. Palić gumę to i Mercedesem z 120 KM 2,2 litrowym Dieslem mogłem i to bez problemu o ile wyłączyłem ESP a on miał 6 biegów i palił trochę ponad 6 litrów ON w mieście /100 Nie mam nic przeciw autom z V6 czy V8 ...12 pod maską ale poco kupować "lokomotywę" parową do jazdy po mieście...
  6. Lisek odpowiedział MaserTi na temat - Motokącik
    > Witam, > Jakie są opinie o tym modelu? Silnik brany pod uwage to 3.5 v6. Warto się interesować? Ewentualna > konkurencja? kwota do wydania ok 30 tys plus minus 5. > Pozdrawiam! Wszyscy piszą o silniku a jak dla mnie to ważniejsza jest skrzynia biegów a tu co mamy.... automat 4 biegowy i co z tego że macie 250 KM jak to prawie 2 tonowe przyspiesza w ponad 9 sekund do 100-tki Tyle to byle 1,9 Diesel wyciąga z 150 KM silnikiem i poco mi takie auto które nie jedzie... jeśli już ma być limuzyna to szukajcie czegoś z A8 i silnikiem 4,2... co z tego, że tylko 30 tys zł..... koszt zakupu się nie liczy bo tyle to wydasz na paliwo w ciągu 2 lat eksploatacji
  7. > Ale na jakich nowych jak samochód używany? To skoro skrzynia używka sprawna 390zł to w ogóle zwrot > auta przez myśl by mi nie przeszedł bo jak kupiły jakieś burole to na wycięciu katalizatora by > więcej zarobili, albo podmianie innych części. > A w ogóle jak tam sprawy się mają, jakieś nowe wieści? Czekam na wezwanie do sądu.... Grzecznie odpowiedziałem w formie pisemnej z opisem wszystkich testów jakie auto było poddane przez kupującego.... i na razie cisza przed burzą
  8. Lisek odpowiedział matal na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Witam. > Dopadło mnie . Jutro wyjazd, trasa 500 km w jedną stronę, a tu informacja "Awaria systemu kontroli > silnika". Mechanik ze względu na czas niedostępny. Czy z tym da się jechać? Jak długo? Czy > ktoś już to miał w swojej Cromce? Jak sobie z tym poradził? Czy faktycznie zostaje tylko > jazda pociągiem? Dzięki za rady. Nie wiem co to może być... w stilo najczęściej padały w JTD czujnik położenia wału - halotronowy mi taki padł około 180 tyś km w Stilaku... W cromie jeszcze nie słyszałem..... i to objawiało się zatrzymaniem silnika... najczęściej po ostygnięciu silnik odpalał i można było jechać do ponownego nagrzania Jeśli to to to daleko nie zajedziesz.... jedyne pocieszenie, ze wrócisz
  9. > Podbijam, minuta wystarczy > Ale nie ma się tu co licytować. Jedno jest pewne, że taki wyluzowany to Lisek być nie może, jeśli > się mocno uprą i nie odpuszczą, to powstanie niepotrzebna ciąganina z tego. > A skrzynia używana w pełni sprawna ile? Nie wiem.... na alledrogo od 390 zł ale to mercedes i jeśli chcesz naprawiać na częściach nowych i oryginalnych to może spokojnie przekroczyć znacząco wartość za jaką sprzedałem auto... wystarczy zaprzyjaźniony warsztat i w cenie skrzyni można naprawić kilka aut w rodzinie Chcesz żebym sprawdził ile kosztuje nowa .... Co do uszkodzenia to jak miałem naście lat chciałem popisać się jak fajnie maluszek ojca pali gumę i ukręcenie półosi zajęło mi może 1 sekundę
  10. > Grzegorz a o co kamana z gosciem co kupil auto od Ciebie, wiem ze cos ze skrzynia nie tak, bo tyle > w watku doczytalem. Zawsze zachwalałem skrzynie w Mercedesie ( precyzję pracy, zestopniowanie, lekkość i skok pracy drążka zmiany biegów) a tu się okazuje że pracuje niedokładnie, biegi nie wchodzą i wsteczny rozwalony .. tak pisze do mnie oficjalnie właściciel że skrzynia ma wady ukryte i że jest do remontu... Tak więc zastanawiam się jak będe sprzedawać Cromę za kilka lat co mam napisać jesli tamta była zła Pewnie zapiszę: skrzynia pracuje dużo ciężej niż w starym mercedesach, nie precyzyjnie, biegi wylatają a drążek jest w bagażniku.... tryby na chodniku
  11. > Nie muszę ale bez sensu trzymać dwa auta więc chcę sprzedać. A niestety nie jeździ i nie ma > zamiaru bo wtedy bym zostawił. Skąd ja to znam Z tego samego powodu musiałem sprzedać Mercedesa z przebiegiem zaledwie 301 tys i teraz mam problem Eeeee nie ma nic przeciw politykom ale teraz jeszcze mniej będę lubił / źle będą mi się kojarzyć ludzie z nazwiskiem "Kaczyński" A apropo pogody to dzisiaj straszna szklana w 3-miescie i jadąc z synem na basen po 8.00 rano wiele dziwnie "tańcujących" aut w tym terenówek spotkałem na drogach i kilka aut na lawetach w tym ślady jazdy rowami..... Jak dla mnie Nokian z przedniej osi oblały test po raz kolejny na tej gołoledzi za to Hankooki na tylnej nic nie ruszyło więc Nokiany wylatują po tym sezonie
  12. > Oczywiście, to jest bezdyskusyjne To się okaże... Na razie jedna noc nieprzespana i nerwuy zszargane A w dodatku dzisiaj jadąc Cromą znowu żałowałem, ze skrzynia w niej nie pracuje tak lekko i dokładnie jak w sprzedanym mercedesie mimo tego że nawet połowy tamtego przebiegu nie ma
  13. Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji... Prześpię się z tym ( a raczej nie prześpię ) i zobaczymy...... Kupujący w rozmowie telefonicznej oświadczył, że problem z czasami wyskakującym jemu nie sprawia problemu ale, ze ma tym autem podróżować jakaś dziewczyna to ma obawy.... no i masz ci babo placek C.D.N
  14. > Ależ masz rację, tylko w takich sytuacjach Sąd opiera się na biegłych i w zależności co oni opiszą > taki będzie wyrok. Czy Ci się to podoba czy nie tak to działa, czasami na naszą korzyść, > czasami nie-ale tak po prostu jest. Łoo matko czemu go nie podpaliłem, rozbiłem utopiłem tylko zechciałem sprzedać a teraz jeszcze może będę musiał dopłacić 2 wartości auta bo ktoś zażyczy sobie może nową skrzynię i nowe zawieszenie i nowe .... nie wiem co jeszcze bo wszystko zataiłem... Będę oponował za zwrotem auta a jak nie to niech idzie do sądu ... Ale dobrze mi tak, bo moją markę ukochaną z Itali zdradziłem
  15. > Hamuj się trochę! > mar00ha przepraszam najmocniej miało być zepsuł
  16. > ... > Ja tam się nie znam ale dopiero co był o tym wątek . W moim aucie była skrzynia manualna - zwykły drążek i 6 biegów do przodu i jeden Raaaaaaaaaaakietu
  17. > Wczoraj byłem świadkiem w Biedronce jak gość chciał wycieraczki oddać po roku bo jak to stwierdził > nie zbierają mu dobrze Mina kierownika sklepu, człowieka na kasie i moja bezcenna Kupujących gwoli ścisłości było 2-ch Ojciec - taksówkarz Syn - jako współ-własciciel bez doświadczenia ja się tylko boję, ze faktycznie rozwalili mi/sobie skrzynię choć nie wiem co trzeba by zrobić aby ją rozwalić w tak krótkim czasie i teraz szukają jelenia...
  18. > niech cię ręka bozka broni odzyskiwać, uwierz mi a sprzedałem w swoim życiu 38 samochodów ( tylko > prywatnie ) to już nie to samo auto Nie wiem.... w mojej opinii skrzynia pracowała najlepiej z wszystkich aut jakie posiadałem - precyzja wybierania biegów i skok był dźwigni był bardzo precyzyjny dlatego tak polubiłem ta W203 + napęd na tył i dobre audio oraz precyzyjne prowadzenie dawały mnóstwo frajdy z jazdy... auto kupiłem do jazdy do pracy a, ze było ciasne dla rodziny więc sam pomykałem... teraz mój pradocodawca wręcza mi nowe auto więc 3 nie potrzebowałem do szczęścia
  19. > czyli coś jest na rzeczy, ale pozostaje pytanie czy wyszło na prześwietleniu i po jakim czasie się > 'obudził' 5 grudnia odjechał auto miałem 9 miesięcy i zrobiłem nim 10 tyś km
  20. > z ciekawosci jakie auto jaki przebieg jaki rocznik > ktoszacytuje tu te paragrafy moze? > (nie sugeruj sie moja opinia absolutnie, ale oddac kase pomniejszyc o koszt przejechanej > kilometrowki wg stawki posla Hoffmana i nie powinno bolec) > a na powaznie: jak wada ukryta to skad sprzedajacy mogl o niej wiedziec? > Liwek/AQ moze pomoga Robił test mechanik na moich i jego oczach przy zaciśniętym ręcznym wstecznego biegu i 1-wszego... Auto to W203 po lifcie przebieg na dokumencie i rzeczywisty 301 tys km. cena duzo poniżej rynkowej Szczerze trochę mi go żal było jak odjeżdżał więc chętnie go odzyskam... tylko czy czegoś nie rozpie...lił
  21. > po jakim czasie od sprzedaży ta skrzynia padła? > Masz jakiś papier z kontroli przed zakupem? Nie nie mam bo to on prześwietlał auto przez swoich mechaników .. skrzynia nie padła ale uskarża się na wyskakujący wsteczny bieg podczas cofania..... faktycznie miało to bardzo sporadycznie miejsce - trzeba było mocniej docisnąć bo poprzednia właścicielka zainstalowała mechaniczną blokadę skrzyni więc często wsteczny był używany....
  22. > sprzedałeś jako osoba fizyczna, czy firma? Osoba fizyczna .. Quote: Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne. § 2. Jeżeli kupujący odstępuje od umowy z powodu wady rzeczy sprzedanej, strony powinny sobie nawzajem zwrócić otrzymane świadczenia według przepisów o odstąpieniu od umowy wzajemnej. § 3. Jeżeli kupujący żąda obniżenia ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej, obniżenie powinno nastąpić w takim stosunku, w jakim wartość rzeczy wolnej od wad pozostaje do jej wartości obliczonej z uwzględnieniem istniejących wad. § 4. Jeżeli sprzedawca dokonał wymiany, powinien pokryć także związane z tym koszty, jakie poniósł kupujący. Art. 561. § 1. Jeżeli przedmiotem sprzedaży są rzeczy oznaczone tylko co do gatunku, kupujący może żądać dostarczenia zamiast rzeczy wadliwych takiej samej ilości rzeczy wolnych od wad oraz naprawienia szkody wynikłej z opóźnienia. § 2. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz określona co do tożsamości, a sprzedawcą jest wytwórca tej rzeczy, kupujący może żądać usunięcia wady, wyznaczając w tym celu sprzedawcy odpowiedni termin z zagrożeniem, że po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu od umowy odstąpi. Sprzedawca może odmówić usunięcia wady, gdyby wymagało ono nadmiernych kosztów. § 3. Przepisy powyższe nie wyłączają uprawnienia do odstąpienia od umowy lub do żądania obniżenia ceny. Art. 562. Jeżeli w umowie sprzedaży zastrzeżono, że dostarczenie rzeczy sprzedanych ma nastąpić częściami, a sprzedawca mimo żądania kupującego nie dostarczył zamiast rzeczy wadliwych takiej samej ilości rzeczy wolnych od wad, kupujący może od umowy odstąpić także co do części rzeczy, które mają być dostarczone później. Art. 563. § 1. Kupujący traci uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca od jej wykrycia, a w wypadku gdy zbadanie rzeczy jest w danych stosunkach przyjęte, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca po upływie czasu, w którym przy zachowaniu należytej staranności mógł ją wykryć. Minister Handlu Wewnętrznego może w drodze rozporządzenia ustalić krótsze terminy do zawiadomienia o wadach artykułów żywnościowych. § 2. Jednakże przy sprzedaży między osobami prowadzącymi działalność gospodarczą utrata uprawnień z tytułu rękojmi następuje, jeżeli kupujący nie zbadał rzeczy w czasie i w sposób przyjęty przy rzeczach tego rodzaju i nie zawiadomił niezwłocznie sprzedawcy o dostrzeżonej wadzie, a w wypadku gdy wada wyszła na jaw dopiero później - jeżeli nie zawiadomił sprzedawcy niezwłocznie po jej wykryciu. § 3. Do zachowania terminów zawiadomienia o wadach rzeczy sprzedanej wystarczy wysłanie przed upływem tych terminów listu poleconego.
  23. Witam Dla znawców tematu... Po sprzedaniu auta kupujący powołuje się na wady ukryte. Przed zakupem odbył jazdę testowa do 110 km/h na kilkunastu km ( nie kierował ) oraz przeprowadził na swój koszt badania w stacji obsługi auta / weryfikacja lakieru,zawieszenia, ( auto było na podnośniku) , testu komputerowego itp dwie godziny... Powołuje się na artykuł 560 i 563. i twierdzi że skrzynia biegów wymaga remontu obecnie remontu .... Jak to wygląda od strony prawnej
  24. > Po podłączeniu do sterownika silnika jest: > gearbox type > gear engaged > ewentualnie zanotuj na tych biegach jednocześnie: obroty silnika i prędkość > porównamy do naszych A była wymieniana skrzynia?
  25. > Stara szkoła mówi lepsze na oś napędzaną..... Moja stara zasada mówi lepsze zawsze na tył

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.