Zawartość dodana przez Lisek
-
Wymiana oleju i filtrów
> po co demontować osłonę jak jest w niej okienko rewizyjne, które właście jest w celu wymiany > filtra. No to powodzenia z wymiana filtra prze te okienko
-
PAŹDZIERNIK - czyli jesień w pełnej krasie
> a ja dziś zmieniłem kółka na zimowe > kolega okreslił - że teraz croma wygląda jak samochód z Bolka i Lolka - hehehe - kółeczka male jak > w tico A ja wczoraj zmieniłem... oponiarz powiedział, że: "tak opornego auta już dawno nie miał" i że: "będzie omijał szerokim łukiem" bo tego dnia miał 12 aut a tak jak przy Cromie to się nie zmordował
-
PAŹDZIERNIK - czyli jesień w pełnej krasie
> Tylko jaką cenę wystawić To fiat więc 9,999 zł z kompletem opon zimowych w świetnym stanie i zatankowany do pełna świeżo po przeglądzie....może ktoś się skusi
-
Test opon całorocznych w odniesieniu do zimowych i letnich
> Jak chcesz być cool na AK to zakładaj najlepiej "uniewrsalne nalewki" bo będzie tanio i równie > bezpiecznie co na dobrych zimówkach najwyżej jak popadaśnieg to zamiast 60/h pojedziesz 20/h > i będzie git! A jak w ciula gimiarzy zrobisz...?! Potem jeden z 2-gim z pod świateł nie potrafią ruszyć paraliżując ruch w mieście... poza miastem jest OK bo wpadnie jeden z drugim do rowu i do wiosny poczeka - pamiętam jak kiedyś wyciągałem z Octavi 5 osób w zimie która dachowała do rowu na zakręcie... Kierowca twierdził, że ABS-y i ASR-y zapewnia mu nieśmiertelność a łyse letnie opony to tylko taki dodatek pamiętam też Toyotkę TAV4 która pod lekkie wzniesienie nie mogła wjechać i zsuwała się do rowu mimo napędu na 4 kapcie robiąc gigantyczny korek.. a auta pokroju Pandy i SC bez problemu ja omijały... No pamiętam jak ojciec twierdził, ze nie potrzebuje zimówek... i co z tego że jechał bardzo powoli jak go rzuciło i wpadł do rowu przed przejazdem kolejowym i mógłbym wiele ... wiele przykładów podawać i pisać o tym jak znajomy rozbił dopiero co kupione audi bo nie starczyło na zimówki a przyszło "załamanie pogody" w ciągu godziny ale wystarczy przejechać się w ekstremalnych warunkach zimowych na letnich aby wiedzieć czy ta zabawa warta jest świeczki
-
Test opon całorocznych w odniesieniu do zimowych i letnich
> zeby nabic kabze producentowi. W naszym klimacie poza gorami letnie w zime sa ok a uniwersalne > to optymalny wybor. co roku potem życie szybko weryfikuje jak spadnie śnieg i przyjdzie kilka dni zimy takie poglądy i zachowania i co z tego, ze jedzie 10 km/h jak go rzuca po całej drodze i kompletnie blokuje ruch a sam lub sama ma w tym czasie pełne galoty. Letnia guma twardnieje na kamień i nabija śniegu w niskich temperaturach... nie mieszkamy w Bergen bo tam to ciągle jest 1/0 C a i tak na kolcach pomykają... tu temperatury spadają poniżej -20 C a co 2 lata mamy -25 C Ja najniższą jaka zarejestrowałem w aucie to -31 C i to nad morzem Powodzenia na letniakach
-
PAŹDZIERNIK - czyli jesień w pełnej krasie
> Martwi mnie to, ze mi żarówka się spaliła ... H7 Osram Night Breaker portfel + i to dokładnie po 10 > tyś km Wymienione na żarówki Tungsram H7 Megalight Ultra +120% w porównaniu do Osramów wyraźnie jaśniejsza no i tańsza ciekawe czy też wytrzyma 10 tyś km
-
Test opon całorocznych w odniesieniu do zimowych i letnich
> W ostatnim teście Motoru ich nie ma. Za to są Nokiany i wypadły bardzo dobrze Jako właściciel 2 Nokianów i 2 Hankooków w jednym aucie mam najlepsze porównanie... Szczególnie widać to na lodzie-gołoledzi. Hankook jest jak opona z kolcami a Nokian .... nie twierdzę, że jest zła ale po prostu ma 40-50% trzymania mam dylemat co zrobić czy kupić 2 Hankooki czy zastanawiać się gdzie założyć gorsze opony do przodu czy do tyłu Co gorsza Nokiany mają dwa sezoy i są bardziej zużyte od Hankooków po 4 sezonach Jedyny + Nokianów to to że są cichsze ale to mnie nie przekonuje w momencie gdy skręcam a auto jedzie prosto lub nie hamuje
-
Test opon całorocznych w odniesieniu do zimowych i letnich
> to ja Ci powiem, ze zjezdziłem 3 komplety frigo i myslałem, ze są dobre, az w koncu kupiłem > całoroczne hankooki i wiem, ze do frigo juz nigdy nie wrócę. po co, skoro wielosezonówki > świetnie dają radę To załóż sobie Hankooki w310 i zobaczysz co znaczy opona zimowa w zimie... wszystkie Nokiany zjada na śniadanie
-
Pompo wtryskiwacze...co i jak
> Szanowni koledzy, Szanowna koleżanko z tego co opisujesz wynika, że masz przypadłość uszkodzonej - wypalonej wtyczki wtryskiwacza... najczęściej pada 3-cia.. trzeba wymienić na nowe lub przynajmniej kupić preparat do styków WURTH i popsikać w nie Wtyczki Opis na forum OPLA z tym samym silnikiem co u nas w Cromie
-
PAŹDZIERNIK - czyli jesień w pełnej krasie
> Siem zleja z kolorem auta Ja mam złotą Cromę
-
PAŹDZIERNIK - czyli jesień w pełnej krasie
> Dzienne w drogowych (z modułem za 50 zł) sobie zamontuj i H7 starczą na parę lat NA żółto będą mi świecić
-
PAŹDZIERNIK - czyli jesień w pełnej krasie
> Przecież wszyscy wiedzą, że w Twojej Cromie paliwa przybywa, więc spadek cen powinien Cię martwić Martwi mnie to, ze mi żarówka się spaliła ... H7 Osram Night Breaker portfel + i to dokładnie po 10 tyś km
-
PAŹDZIERNIK - czyli jesień w pełnej krasie
> Dziadek na takie coś mówi motór. Bez pasa transmisyjnego sie nie liczy
-
PAŹDZIERNIK - czyli jesień w pełnej krasie
> Ja zakupy w Auchanie robię... bo ON po 4,99 dzisiaj Wczoraj tankowałem ON na Auchanie po 4,91 w tym tempie to do grudnia po 3 zł będzie....
-
infinity Q50 ktos ma cos do powiedzenia ?
> Wtedy się władcy mechanizm który polaczy układ w sposób bezpośredni. O ile mu prąd dostarczymy
-
infinity Q50 ktos ma cos do powiedzenia ?
> Bo podoba mi się ogólna idea żeby pozbywać się mechanicznych połączeń, > gdzie coś może się zepsuć i trzeba to rozbierać, więc i potem wszystko > kalibrować od nowa... Jakby Ci to szybko wyjaśnić - A320 są lepsze > od B737, właśnie dlatego, że mają fly-by-wire... No ja się nie zgadzam... może w tankowcu to jest słuszne bo i co ten kapitan by wyczuł... w samolocie i tak jest 2...... 3 układu dublujące ( w moich autach nigdy nie było 2 kierownic ) się ... ale nie w aucie... mechanizmy przekładnie i tak są bo musi być silnik elektryczny, łożyska i zębatki są co jednak się stanie jak mi alternator siądzie przy 170 km/h lub bezpiecznik wywali lub będę miał stłuczkę i komputer oberwie bo ktoś go na zderzaku umieścił ... życie to nie gierka
-
Croma - cb radio
> nie macie siania? z wtrysków, altka? > ja po testach - : > u520 oraz pr wilson - nic nie trzeszczy > yosan 120 = lafajetka atena - = lekko trzeszcy Polecam pozakładać filtry na kable od wtryskiwaczy i zasilanie CB Filtr ferrytowy A dzięki koledze Mańkowi nie muszę robić zdjęcia
-
Croma - cb radio
> ze względów na małe gabaryty radia tez myślałem nad schowkiem, masz jakieś foto tego umiejscowienia > jak to tam wygląda ???? Jak nie zapomnę to zrobię zdjęcie... jest całkowicie schowane po otwarciu schowka masz dostęp do panelu czołowego... ale ja go nie używam bo wszystko sterowane mam z gruszki > Ja ci sie sprawuje na trasie ten triflex ??? myślałem nad montażem mojego midlanda 150 na stałe na > klape do tyłu bo mam też takiego małego 30 cm presidenta i nie jestem za bardzo zadowolony Szału nie ma ale w zupełności wystarcza... zresztą jak miałem antenę w Stilaku to i tak na dole klapy mocowana musiała być bo do garażu bym nie wjechał... więc efektywnie pewnie była nawet gorsza niż ta na środku dachu na górze codziennie zdejmowanie to nie dla mnie... No i jest jeden + nikt nie wie, ze masz CB ... co jest zarazem i - sem
-
Croma - cb radio
JA mam CB w schowku u góry tam gdzie zazwyczaj jest zmieniarka a antenę mam w miejscu oryginalnej anteny Antena Triflex
-
Tesla model D
> Myśle ze dało by sie stworzyć model biznesowy w ktorym by to działało. Płaciło by sie za kazdy kWh Myślę ze przy cenie 40 tyś $ za baterię już widzę "specjalistów" demontujących baterię i wyciągających z niej 90% ogniw i oddających do wymiany...
-
Tesla model D
> Nie chyba chcesz powiedzieć, że w Tesli stosowane są eneloopy > Przecież to są ogniwa Ni-MH a w Tesli to raczej litowo-jonowe, całkiem inne typy Owszem jest tak jak piszesz ale mi raczej chodziło o porównanie jakościowe - technologiczne akumulatorów Sanyo... Panasonica ... w stosunku do konkurencji. A Eneloop znamy i stosujemy ... Eneloop to baterie hybrydowe i na pewno niema ich w TESLI ale czy tej technologi niema tego już nie byłbym taki pewny... tesla chwali sie nową technologią i rozpoczęciem budowy nowej fabryki akumulatorów z Panasoniciem.... Natomiast same ogniwa w tesli są takie jak mamy często w laptopach typ: 18650 - 3,7V nie wiem ile ale zapewne kilkanaście lub kilkadziesiąt tyś ogniw musi tam siedzieć
-
Tesla model D
> W Polsce nie ma tego gdzie naładować, nie zapominaj... > Oraz, pewnie ładowanie byłoby płatne W Polsce w 2015 będą dwie stacje Tesli ( Warszawa i Poznań ) Ja mam 3 fazowe gniazdko 32 A w garażu więc spoko dam rady
-
Tesla model D
> Z tego co czytałem to ludzie mówią ze porównujac rachunki elektryczne z tym ile sie naładowało to > sprawność jest dość kiepska - rzędu 80%. Zastanawiam sie gdzie sie te pozostałe 20% chowa, To i tak bardzo wysoka sprawność... z tego co wiem Tesla korzysta z technologi Sanyo a obecnie Panasonica w swoich akumulatorach. Sa to jedne z najlepszych o ile nie najlepsze akumulatorki i w znanych nam serii Eneloop dla akumulatorków 1,5 V AA producent podaje,ze nawet po 2100 ładowaniach ich sprawność spadnie zaledwie do 70% Tak więc jesli ktoś będzie ładował co 2-gi dzień do pełna to będzie się cieszył przez kilkanaście lat tym autem...
-
PAŹDZIERNIK - czyli jesień w pełnej krasie
> Jak nic się nie dzieje to jeździć. Ja jak kupiłem Crome to jej nawet raz nie zatankowałem zwykłym > paliwem tylko zawsze premium. Ja raz zatankowałem zimą na Shellu super duper ON i Stilo po 100 metrów uszczelki wypluło na wtryskiwaczach a zrobił dziesiątki tyś km na ON z Auchan i nic... Croma zrobiła na tym paliwie pewnie z 80 tyś i nadal jeździ
-
PAŹDZIERNIK - czyli jesień w pełnej krasie
> Do Cromy to tylko premium, a nie jakaś marketówka Skoro kupuje ja i moja rodzina się żywi w Auchanie to i Croma musi się na tej gnojówce paść