Zawartość dodana przez Lisek
-
Problem z działaniem tempomatu.
> ??? > Uzasadnij Układ sterowania silnikiem nie włączy tempomatu jeśli są problemy: - brak potwierdzenia z pedału sprzęgła,ze jest puszczony ( styki ) - brak potwierdzenia z pedału hamulca, że jest puszczony ( styki ) - problemy z potencjometrem pedału gazu - problemy z układem hamulcowym - błędy - problemy z układem przeniesienia napędu - różnica między prędkością obrotowa silnika a kół - problemy z skrzynią biegów- potwierdzenie położenia biegu lub problemy w sterowniku skrzyni automatycznej Inaczej mówiąc jesli układ sterowania stwierdzi jakiś bład aktywny w silniku/skrzyni/układzie hamulcowym/manetce - układzie elektrycznym lub kierowniczym to nie pozwoli aktywować tempomatu lub jeśli był aktywowany wyłączy go Ogólnie rzecz biorąc jeśli na 2/3/4 tempomat dział to zostaje nam problem z skrzynią/sprzęgłem Ale osobiście sprawdził bym błędy - skasował i po przejechaniu na 5/6 sprawdził jeszcze raz co wyskoczyło...
-
Problem z działaniem tempomatu.
Jesli nie działa na 5 i 6 to pewnie sprzęgło pada
-
dogrzewanie jest?
> to dlaczego do momentu włączenia klimy temp. nie rosła, a wentylator przed jak i po włączeniu klimy > i tak pracował na pierwszym biegu do osiągnięcia temp. 50°C płynu chłodzącego? > Chyba, że o czymś nie wiem to chętnie się dowiem Hmm klima to nic innego jak pompa ciepła może chłodzić ale może i nagrzewać .... ale ja osobiście nie słyszałem aby w Cromie klima miała taką funkcję Czy sprawdzałeś czy w okolicy klimy są jakieś grube przewody zasilające - co najmniej 5-10 mm2. Wszystkie nagrzewnice/centrale klimatyzacyjne do Cromy które ja widziałem nie miały nic takiego a w Stilaku czy w innych autach jest to norma w okolicy grzałki elektrycznej... Ta moc w jakiś sposób musi dopłynąć do nawiewu i na pewno nie cieniutkim przewodzikiem... Poza tym praca auta z załączoną grzałką jest wyraźnie inna - słychać zmiany prędkości obrotowej silnika i przygasanie świateł w trakcie pracy grzałki - spadki napięcia... tak miałem w Stilo gdzie była sześciuset watowa grzałka 2-stopniowa Tu poszukiwania PTC w Cromie z 2011 roku
-
dogrzewanie jest?
> ozesz ale przeplacilem bo mam V-pałera nitro z shela po pachy za 4,74:( > niestety ałszan nie mam po drodze bo jakies 15 km Ja też upychałem do maxa po 4,64... a tu masz ci los... mam 3/4 zbiornika i będę czekał aż będzie po 4 zł
-
dogrzewanie jest?
> U siebie podłączyłem dodatkowy przekaźnik odcinający zasilanie grzałki, sterowany z przewodu > zasilającego świece. Odcięcie analogicznie do czujnika temperatury. > Teraz gdybym to robił, to podpiąłbym sobie jakieś małe Arduino i sterował wszystkim programowo Ja również mam przekaźnik pod świecami aby obie grzałki w silniku i na wodzie mi nie pracowały... wystarczy że napięcie na grzałki ( jedną grzałkę ) odetnie zasilanie dogrzewacza Natomiast należy pamiętać, że grzałki w silniku sa po odpaleniu uruchomione i dogrzewają silnik cały czas podczas pracy w zależności od temperatury nawet kilka minut lub do przekroczenia około 2500 obr/min przez silnik
-
dogrzewanie jest?
> Jak spadnie do 4zł to sprzedam seicento. > Bo nie będzie mi się opłacać jeździć na gazie. > A tak w ogóle.. > Właśnie moja krówka dostała prezent. > Zbiorniczek spryskiwaczy od wersji z ksenonami. > Teraz biorę banieczkę płynu i ... wlewam całą po Hmmm jest to miłe... zdejmowałeś zderzak do wymiany czy od dołu wyszedł do kanału ?
-
dogrzewanie jest?
> Nieważne jak szybko i jak długo się jechało, ważne że po włączeniu klimy temp. wylotu powietrza > była wyższa od temp. płynu chłodzącego > Niestety następne pomiary dopiero prawdopodobnie w przyszłym tygodniu bo 5°C jest teraz i tak ma > być przynajmniej do niedzieli > P.S. Ma ktoś schemat modułu świec żarowych? Ponieważ wentylator pobiera kilkaset wat... a część tej mocy odkłada się na rezystorze dmuchawy który jest chłodzony powietrzem z nawiewu... tak więc nagrzewasz i dmuchasz
-
dogrzewanie jest?
> Rusza z piątego biegu, but, przy osiemdziesięciu wrzuca szósty bieg, but i do 110. Przyspieszenie > marne, ale za to jakie małe spalanie > Jak przyjdą mrozy to policzę dokładnie czas, kiedy zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem, przy jeździe > osiedlowymi drogami z małą prędkością. Sąsiad mnie holuje na lince a 110 to tylko z wiatrem i z górki osiągam Ale dzisiaj ON na Auchanie po 4,36 zł/litr jak spadnie do 4 to kto wie może nawet zaszaleje i będę jeździł 95 km/h
-
dogrzewanie jest?
> Dla potwierdzenia istnienia PTC potrzebuję jeszcze chłodniejszych dni. Łoooo matko toć to doktorat... skąd tyle czujników PT-100 miałeś Po 5 minutach to i u mnie zaczyna lecieć ciepło bo juz mam 110 km/h
-
dogrzewanie jest?
> Nie rozbierałem samochodu > Włączyłem ją przy okazji osiowania proxi, jak miałem problem z Blue&Me. Podobno dużo Crom ma tą > nagrzewnicę, tylko jest ona wyłączona. Trzeba włączyć przy pomocy FES i zrobić osiowanie. > Odkąd pojawiły się chłodniejsze dni, czuje wyraźnie jej działanie. Ciepłe powietrze leci bardzo > szybko, na długo przed drgnięciem wskazówki temperatury, tylko trzeba przełączyć na obieg wew. > powietrza. PLACEBO
-
dogrzewanie jest?
> Ja tylko teoretyzuje bo cromy nie mialem ale widzę że dla crom jest identycznie jak dla stilo. > Nagrzewnica ta jest oznaczana jako PTC i włącza się ja tutaj : > możliwe że po jej włączeniu trzeba będzie zrobić osiowanie W stilo tez był aktywny tempomat nawet w instrukcji dokładnie opisany, którego nikt nigdy nie widział
-
dogrzewanie jest?
Mam cos takiego Nie wymaga osiowania a podłączenia przekaźnika... i czujnika temperatury płynu aby nie grzało gorącego płynu gdy kierowca zapomni się
-
Maglownica tylko jaka?
A czy mechanik wymienił drążki kierownicze.... padają dość często w Cromach i moze postawił zła diagnozę
-
dogrzewanie jest?
> To jest bardzo proste. Jeśli masz tą nagrzewnicę to dasz sobie radę. Łączysz się FESem z Cromą, > szukasz " ogrzewanie dodatkowe", włączasz i robisz "procedurę osiowania proxi". > Nie pamiętam dokładnie gdzie to znajdziesz w FES, ale to musi być gdzieś po połączeniu z CAN. Czekam na jakieś namacalne dowody istnienia tego w Cromie bo jak na razie nie widziałem tego i jak dla mnie to biały "kruk" U mnie grzałeczki działają ale sam je dokładałem od francuza bo zimno mi było
-
Grudzien juz mamy to zaczynamy nowy spam
> a we wro na jednym Shelu z rana sprzedaja pewien limit Vpowera Nitro" w cenie zwyklej czyli 4,79 na Tej bym nie kupował bo słabo rotuje i w zimę mają jeszcze letnią Przejechałem się kiedyś na Shellu Supper duper mega power jak wlałem do Stilaka w zimę ... ta kaszka po 100 metrach rozwaliła mi uszczelniacze na wtryskiwaczach
-
Akumulatory - producent Polski
> Przypomnijcie mi dobrzy ludzie która to Polska firma od akumulatorów była polecana na AK ?? > Taka mało znana, a niby dobre aku produkują Autocraft polecam sklep
-
Grudzien juz mamy to zaczynamy nowy spam
Więc udało mi się dowlec do stacji i zatankować ON... chyba tyle jeszcze w Crome nie wlałem a upychałem bo po 4,64 zł/ litr była gnojówka PS... a jednak nie rekord w tankowaniu Już raz wlałem do Cromy 59.46 litrów
-
Grudzien juz mamy to zaczynamy nowy spam
> mi bardziej sie podoba xc60 Wczoraj nim jechałem. Ladny jest ale w środku mniej miejsca niż w cromie
-
Grudzien juz mamy to zaczynamy nowy spam
> A co z Croma? Zostaje ale mysle o wymianie na wana lub jakies xc90
-
Grudzien juz mamy to zaczynamy nowy spam
Gwiazda ale musze ją sprzedać bo żonie i dzieciom nie podoba sie Pozatym i30 w drodze Wiec 3 auta to za dużo
-
Grudzien juz mamy to zaczynamy nowy spam
> Nie dal bym rady tak jezdzic Ja też ale mam opary w zbiorniku a musze jeszcze dojechać do Auchan bo tam po 4,7 zl za litr on i juz mają zimowy a nie z hurtowni paliw
-
Grudzien juz mamy to zaczynamy nowy spam
Mialem przedwczoraj zatankować i nie bylo czasu a dzisiaj to juz chyba zatankuje jak wrócę do domu czyli za 28 km Bo mi zacznie croma zbierać liście po drodze z pragnienia i głodu Dzisiaj o kropelce do pracy i 3,9 litra spalanie Wskazówka leży już na ostatniej kresce a od ostatniego tankowania 950 km
-
Odchudziłem moją Crome o kolejny zbędny element.
> A więc > U mnie nie ma już > Klap wirowych > EGRa > DPFu > Chłodnicy EGRu To jeszcze została klimatyzacja,wspomaganie układu hamulcowego z tymi ABS-ami i ESP... a i poduszki
-
Listopad - początek zimy!
> "Żona 1.0 przed odinstalowaniem się skasuje wszystkie zasoby w plikach MSMoney." To wersja optymistyczna wersja pesymistyczna - do końca życia będziesz płacił tantiemy i licencje
-
Listopad - początek zimy!
> Piekny dzien jak na 1 listopada, slonczeko, lekki wiaterek, i plus 20 zapowiadaja. No nie wiem u mnie mgłaaaaa ciągle się utrzymuje... PS.... ON już po 4,79 na Auchanie