Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > ??? > Uzasadnij Układ sterowania silnikiem nie włączy tempomatu jeśli są problemy: - brak potwierdzenia z pedału sprzęgła,ze jest puszczony ( styki ) - brak potwierdzenia z pedału hamulca, że jest puszczony ( styki ) - problemy z potencjometrem pedału gazu - problemy z układem hamulcowym - błędy - problemy z układem przeniesienia napędu - różnica między prędkością obrotowa silnika a kół - problemy z skrzynią biegów- potwierdzenie położenia biegu lub problemy w sterowniku skrzyni automatycznej Inaczej mówiąc jesli układ sterowania stwierdzi jakiś bład aktywny w silniku/skrzyni/układzie hamulcowym/manetce - układzie elektrycznym lub kierowniczym to nie pozwoli aktywować tempomatu lub jeśli był aktywowany wyłączy go Ogólnie rzecz biorąc jeśli na 2/3/4 tempomat dział to zostaje nam problem z skrzynią/sprzęgłem Ale osobiście sprawdził bym błędy - skasował i po przejechaniu na 5/6 sprawdził jeszcze raz co wyskoczyło...
  2. Jesli nie działa na 5 i 6 to pewnie sprzęgło pada
  3. > to dlaczego do momentu włączenia klimy temp. nie rosła, a wentylator przed jak i po włączeniu klimy > i tak pracował na pierwszym biegu do osiągnięcia temp. 50°C płynu chłodzącego? > Chyba, że o czymś nie wiem to chętnie się dowiem Hmm klima to nic innego jak pompa ciepła może chłodzić ale może i nagrzewać .... ale ja osobiście nie słyszałem aby w Cromie klima miała taką funkcję Czy sprawdzałeś czy w okolicy klimy są jakieś grube przewody zasilające - co najmniej 5-10 mm2. Wszystkie nagrzewnice/centrale klimatyzacyjne do Cromy które ja widziałem nie miały nic takiego a w Stilaku czy w innych autach jest to norma w okolicy grzałki elektrycznej... Ta moc w jakiś sposób musi dopłynąć do nawiewu i na pewno nie cieniutkim przewodzikiem... Poza tym praca auta z załączoną grzałką jest wyraźnie inna - słychać zmiany prędkości obrotowej silnika i przygasanie świateł w trakcie pracy grzałki - spadki napięcia... tak miałem w Stilo gdzie była sześciuset watowa grzałka 2-stopniowa Tu poszukiwania PTC w Cromie z 2011 roku
  4. > ozesz ale przeplacilem bo mam V-pałera nitro z shela po pachy za 4,74:( > niestety ałszan nie mam po drodze bo jakies 15 km Ja też upychałem do maxa po 4,64... a tu masz ci los... mam 3/4 zbiornika i będę czekał aż będzie po 4 zł
  5. > U siebie podłączyłem dodatkowy przekaźnik odcinający zasilanie grzałki, sterowany z przewodu > zasilającego świece. Odcięcie analogicznie do czujnika temperatury. > Teraz gdybym to robił, to podpiąłbym sobie jakieś małe Arduino i sterował wszystkim programowo Ja również mam przekaźnik pod świecami aby obie grzałki w silniku i na wodzie mi nie pracowały... wystarczy że napięcie na grzałki ( jedną grzałkę ) odetnie zasilanie dogrzewacza Natomiast należy pamiętać, że grzałki w silniku sa po odpaleniu uruchomione i dogrzewają silnik cały czas podczas pracy w zależności od temperatury nawet kilka minut lub do przekroczenia około 2500 obr/min przez silnik
  6. > Jak spadnie do 4zł to sprzedam seicento. > Bo nie będzie mi się opłacać jeździć na gazie. > A tak w ogóle.. > Właśnie moja krówka dostała prezent. > Zbiorniczek spryskiwaczy od wersji z ksenonami. > Teraz biorę banieczkę płynu i ... wlewam całą po Hmmm jest to miłe... zdejmowałeś zderzak do wymiany czy od dołu wyszedł do kanału ?
  7. > Nieważne jak szybko i jak długo się jechało, ważne że po włączeniu klimy temp. wylotu powietrza > była wyższa od temp. płynu chłodzącego > Niestety następne pomiary dopiero prawdopodobnie w przyszłym tygodniu bo 5°C jest teraz i tak ma > być przynajmniej do niedzieli > P.S. Ma ktoś schemat modułu świec żarowych? Ponieważ wentylator pobiera kilkaset wat... a część tej mocy odkłada się na rezystorze dmuchawy który jest chłodzony powietrzem z nawiewu... tak więc nagrzewasz i dmuchasz
  8. > Rusza z piątego biegu, but, przy osiemdziesięciu wrzuca szósty bieg, but i do 110. Przyspieszenie > marne, ale za to jakie małe spalanie > Jak przyjdą mrozy to policzę dokładnie czas, kiedy zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem, przy jeździe > osiedlowymi drogami z małą prędkością. Sąsiad mnie holuje na lince a 110 to tylko z wiatrem i z górki osiągam Ale dzisiaj ON na Auchanie po 4,36 zł/litr jak spadnie do 4 to kto wie może nawet zaszaleje i będę jeździł 95 km/h
  9. > Dla potwierdzenia istnienia PTC potrzebuję jeszcze chłodniejszych dni. Łoooo matko toć to doktorat... skąd tyle czujników PT-100 miałeś Po 5 minutach to i u mnie zaczyna lecieć ciepło bo juz mam 110 km/h
  10. > Nie rozbierałem samochodu > Włączyłem ją przy okazji osiowania proxi, jak miałem problem z Blue&Me. Podobno dużo Crom ma tą > nagrzewnicę, tylko jest ona wyłączona. Trzeba włączyć przy pomocy FES i zrobić osiowanie. > Odkąd pojawiły się chłodniejsze dni, czuje wyraźnie jej działanie. Ciepłe powietrze leci bardzo > szybko, na długo przed drgnięciem wskazówki temperatury, tylko trzeba przełączyć na obieg wew. > powietrza. PLACEBO
  11. > Ja tylko teoretyzuje bo cromy nie mialem ale widzę że dla crom jest identycznie jak dla stilo. > Nagrzewnica ta jest oznaczana jako PTC i włącza się ja tutaj : > możliwe że po jej włączeniu trzeba będzie zrobić osiowanie W stilo tez był aktywny tempomat nawet w instrukcji dokładnie opisany, którego nikt nigdy nie widział
  12. Mam cos takiego Nie wymaga osiowania a podłączenia przekaźnika... i czujnika temperatury płynu aby nie grzało gorącego płynu gdy kierowca zapomni się
  13. A czy mechanik wymienił drążki kierownicze.... padają dość często w Cromach i moze postawił zła diagnozę
  14. > To jest bardzo proste. Jeśli masz tą nagrzewnicę to dasz sobie radę. Łączysz się FESem z Cromą, > szukasz " ogrzewanie dodatkowe", włączasz i robisz "procedurę osiowania proxi". > Nie pamiętam dokładnie gdzie to znajdziesz w FES, ale to musi być gdzieś po połączeniu z CAN. Czekam na jakieś namacalne dowody istnienia tego w Cromie bo jak na razie nie widziałem tego i jak dla mnie to biały "kruk" U mnie grzałeczki działają ale sam je dokładałem od francuza bo zimno mi było
  15. > a we wro na jednym Shelu z rana sprzedaja pewien limit Vpowera Nitro" w cenie zwyklej czyli 4,79 na Tej bym nie kupował bo słabo rotuje i w zimę mają jeszcze letnią Przejechałem się kiedyś na Shellu Supper duper mega power jak wlałem do Stilaka w zimę ... ta kaszka po 100 metrach rozwaliła mi uszczelniacze na wtryskiwaczach
  16. > Przypomnijcie mi dobrzy ludzie która to Polska firma od akumulatorów była polecana na AK ?? > Taka mało znana, a niby dobre aku produkują Autocraft polecam sklep
  17. Więc udało mi się dowlec do stacji i zatankować ON... chyba tyle jeszcze w Crome nie wlałem a upychałem bo po 4,64 zł/ litr była gnojówka PS... a jednak nie rekord w tankowaniu Już raz wlałem do Cromy 59.46 litrów
  18. > mi bardziej sie podoba xc60 Wczoraj nim jechałem. Ladny jest ale w środku mniej miejsca niż w cromie
  19. > A co z Croma? Zostaje ale mysle o wymianie na wana lub jakies xc90
  20. Gwiazda ale musze ją sprzedać bo żonie i dzieciom nie podoba sie Pozatym i30 w drodze Wiec 3 auta to za dużo
  21. > Nie dal bym rady tak jezdzic Ja też ale mam opary w zbiorniku a musze jeszcze dojechać do Auchan bo tam po 4,7 zl za litr on i juz mają zimowy a nie z hurtowni paliw
  22. Mialem przedwczoraj zatankować i nie bylo czasu a dzisiaj to juz chyba zatankuje jak wrócę do domu czyli za 28 km Bo mi zacznie croma zbierać liście po drodze z pragnienia i głodu Dzisiaj o kropelce do pracy i 3,9 litra spalanie Wskazówka leży już na ostatniej kresce a od ostatniego tankowania 950 km
  23. > A więc > U mnie nie ma już > Klap wirowych > EGRa > DPFu > Chłodnicy EGRu To jeszcze została klimatyzacja,wspomaganie układu hamulcowego z tymi ABS-ami i ESP... a i poduszki
  24. > "Żona 1.0 przed odinstalowaniem się skasuje wszystkie zasoby w plikach MSMoney." To wersja optymistyczna wersja pesymistyczna - do końca życia będziesz płacił tantiemy i licencje
  25. > Piekny dzien jak na 1 listopada, slonczeko, lekki wiaterek, i plus 20 zapowiadaja. No nie wiem u mnie mgłaaaaa ciągle się utrzymuje... PS.... ON już po 4,79 na Auchanie

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.