Zawartość dodana przez Lisek
-
Olej w skrzyni
> no instrukcja mówi 1,9l chyba a ABM pisał mi że chyba 2,1 trzeba, wiec potrzebowałbym 3. Moze > faktycznie zamiast tuteli zakupie jakiś wynalazek z Fuchsa lub Milersa 1,9 to za mało..wlewałem i dwie butelki Amsoil to było jakieś 1 cm od korka... realnie 2,2 wchodzi do skrzyni
-
Olej w skrzyni
> Ja jutro jadę na wymianę oleju w skrzyni M32 , zalewam amsoilem manual transmission & transaxle > gear lube 75w90 (wg opisu pasi do 75w85 , 80w90 itd.). Zobaczymy jak zmieni się praca skrzyni > , mam nadzieję ,że cena/jakość będzie adekwatna do poprawy Zdziwisz się ale bardzo.... Mam u siebie Amsoil w skrzyni...
-
Olej w skrzyni
coś koło 100 tyś wymieniałem .. wchodzi 2 litry i troszeczkę Mowa o skrzyni manualnej...
-
Croma - Climatronic, ciągle wiej na nogi zimnym powietrzem..
> Znalazłem winowajce, Zobacz tu ....
-
Olej Motul vs. Selenia do MultiJeta
> 5w40 x-clean 8100 Fiat- 955535-S2 a wg instrukcji tą normę ma benzyna, a diesel powinien mieć -N2 Kupiłem go do M-B CDI 2.2 W203 z filtrem DPF bo spełnia normy MB...51 i C3 i tak sie zastanawiam czy z i Crome na nim nie przegonić
-
Luty - spamujmy razem przez 28 dni ;)
> Ja mam zamiar mieszek uszyć ze skóry to przy okazji bym zmienił tą ramkę na srebrną. Mieszki na Alledrogo dostaniesz.. ostatnio kupowałem do W203 ładny ze skóry... polecam a co do ramki to wszystkie po FL maja te przed nie maja... ja mam ale sobie dokleiłem srebrną ramkę za 2 zł
-
Luty - spamujmy razem przez 28 dni ;)
> Mam małe pytanie czy tą srebrną ramkę można samą wymienić czy razem z całym mieszkiem? kupić to tylko z mieszkiem.. sama nie występuje a wymienić można tak jak i sam mieszek
-
Luty - spamujmy razem przez 28 dni ;)
> Dzieki. Pępkowe to chyba z coca-cola Polecam żubrówkę + colę + sok z cytryny + kostkę lodu
-
Luty - spamujmy razem przez 28 dni ;)
> Dnia 06/02/14 na swiat przyszla Emilka Wszystkiego Naj dla córeczki i oczywiście żonki ... czas na pępkowe
-
Luty - spamujmy razem przez 28 dni ;)
> ma ktoś namiary na wtyczki do wtrysków ? Kiedyś były na Alledrogo ale pod CDTI ... Opla
-
Luty - spamujmy razem przez 28 dni ;)
> Czekam na przesyłkę. ładny kombajn i stosunkowo niedrogi
-
Luty - spamujmy razem przez 28 dni ;)
> Ja pierdziu a mam paru znajomych co używają merole i beemki (a jest ich kilkunastu)i wszyscy > twierdzą ,że te auta się nie psują do 18 -tego roku życia . He he... wszystko co człowiek stworzył sie psuje Ja swojego Merola kupiłem w ciemno bez oglądania, odpalania tylko na podstawie zdjęć i opisu rzeczoznawcy.. jak zwykle ryzyk fizyk... ale to są drobiazgi
-
Luty - spamujmy razem przez 28 dni ;)
> To czym jechałeś? > Mercedes-Benz? Niestety Fiat nie chciał mi sie psuć więc musiałem kupić sobie zabawkę do majsterkowania na długie zimowe wieczory... i tym razem los pokierował mnie w stronę gwiazdy Tak więc od kilku dni mam taka zabawkę i bawie się a do wymiany na razie: - pęknięta sprężyna prawy przód - termostat uszkodzony - halogen przedni prawy - tylna lampa prawa - wahacze dolne - hamulec ręczny - a właściwie nożny jak to u Mercedesa... już naprawiony - czujnik temperatury zewnętrznej - wypranie tapicerki ( zacząłem od tylnej kanapy ) Oczywiście Croma zostaje a ta gwiazda to tylko do kościoła te 300 metrów i nazat
-
Luty - spamujmy razem przez 28 dni ;)
> eee, po co zdjecie, kazdy wie ze cromy tyle pala > tak z ciekawosci pytam Problem w tym, ze to nie Croma jechałem....
-
Croma - Climatronic, ciągle wiej na nogi zimnym powietrzem..
> Witam wszystkich, Jak rozumiem wieje tylko pasażerom - kierowcy nie... uszkodzony jest więc silniczek mieszacz powietrza dla strony prawej ... no chyba, że masz na prawą stronę zimne powietrze skierowane ... z tego co pamiętam jest po prawej stronie tunelu - ale skoro terkocze to wystarczy zdjąć boczna osłonę i posłuchać ...
-
Luty - spamujmy razem przez 28 dni ;)
> A jakie spalanie? i srednia jaka? 4,5 litra średnia 50 km/h mam dać zdjęcie
-
Luty - spamujmy razem przez 28 dni ;)
> Dziś we Wrocku najcieplej > Croma tak się ucieszyła pogodą że pobiła rekord prędkości W piątek w Wrocławiu byłem i faktycznie pogoda piękna ale to co sie działo na drodze Wrocław-Gdańsk masakra... 11 godzin jechałem 500 km bo padał deszcz i przymarzał
-
Croma - manual czy automat?
> A jak automat się zachowuje przy puszczeniu gazu? Wrzuca na "luz" czy hamiuje silnikiem? Automat zawsze mieli olej i nie masz przełożenia sztywnego silnik-koła .... ma to swoje zalety i wady... o hamowaniu silnikiem i oszczędzaniu paliwa/układu hamulcowego możesz zapomnieć Ja kocham manuala bo automatem nie uzyskał bym takiego spalania i nie miałbym takiej kontroli nad autem... Wczoraj musiałem w śnieżycy zrobić prawie 200 km i spalanie 4,6 litra/100 bardzo mnie pozytywnie zaskoczyło automatem musisz 1 litr dołożyć na każde 100 km ... ale jeśli dużo stoisz w korkach w mieście to tylko automat... na autostradzie to i tak nie ma znaczenia bo po zapięciu 6-stki lecisz tak samo automatem jak manualem
-
Styczeń - do spamu, gotowi, start !! ;)
> Było w nocy -16 -17 > Jak wam croma odpalała przez te parę dni?? > U mnie mimo nowych świec żarowych za trzecim razem??!! > I trzeba było sporo przytrzymać na rozruszniku. > Chyba sprawdzę czy i na jak długo prąd dochodzi do świec. Świece sa zasilane około 30 sekund ... nawet po zgaszeniu kontrolki grzania ciągle są podgrzewane i w trakcie rozruchu również ... Po odpaleniu grzeją sie w zależności od temperatury silnika i powietrza nawet kilka minut..
-
Akumulator
> Wygląda na to, że mój fabryczny akumulator nie Autocraft mam i sobie chwale a Centrę odradzam
-
Styczeń - do spamu, gotowi, start !! ;)
> Nie grozi mi, dużo pływam Uważaj żebyś się choroby morskiej nie nabawił
-
Styczeń - do spamu, gotowi, start !! ;)
> Nie wiem ile Croma Liska spala na miesiąc Jak klikniesz na tą sygnaturkę z spalaniem to wszystkiego się dowiesz
-
Croma xenon
> Do samopoziomowania jest osobne gniazdko w lewym reflektorze, do którego trzeba podłączyć czujniki > na wahaczach - to zwykłe potencjometry i tutaj nie ma problemu, przerabiałem temat w Stilo. > Wyprowadzenia masy i poszczególnych żarówek tez są zgodne, jest jednak kilka dodatkowych > sygnałów: > pin 9 - INT power supply - chyba zasilanie centralki? > pin 10 - Speedometer signal (for left headlamp only) - tu wiadomo. > pin 11 - Diagnostic line K - prawdopodobnie CAN? > pin 12 - Master/Slave serial line - sterowanie wysokością prawego światła. > pin 13 - Electronic earth - prawdopodobnie masa centralki, pomiary wykazują, że pin jest połączony > z masą wszystkich konwencjonalnych żarówek Zgadza się .. kiedyś analizowałem te schematy ale w końcu odpuściłem Xenony
-
Styczeń - do spamu, gotowi, start !! ;)
> Jezdzic nie umiesz, wszyscy wiedza, ze croma w miescie to ino 6,06 wciaga Zepsuta... naprawiona mniej > A moja z ostatbnich 30km pokazuje komp 6,9....jutro trasa na wioche to i do 6,4 zejdzie W trasie 5,1
-
Croma xenon
> Wczoraj właściwie przez przypadek kupiłem za grosze reflektory xenonowe do Cromy. Chciałem zapytać > czy elektrycznie te lampy są P&P Nie ... jest konieczna modyfikacja instalacji ... nie wspomnę już o samopozycjonowaniu