Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > myśle, Mam mikody nawiercane i nacinane MIKODA do tego klocki Ferodo Premier ... Auto jeździ, hamuje.... Tarcze Mikody sa miękkie i nie pracują dobrze z innymi klockami. Ostatnie spotkałem opinie, że MIKODA nie produkuje tylko ściąga te tarcze z Chin i metkuje u siebie ile w tym prawdy to ja nie wiem... Równie dobrze można kupić Brembo z Ukrainy
  2. > Nie było takiej wersji. W Barchettcie jest tylko jeden silnik 1.8 16V. A szkoda... zresztą pewnie ten silnik do tej komory nie wszedłby
  3. > Mysle ze na przednich tarczach jest ten czujnik, bo nie spotkalem Cromy,która miala z tyłu. To ja wiem ale wyraźnie użytkownik "jacek2929" pisze że ma z przodu wszystko " Cycuś " iże to mu sie pokazało po wymianie klocków z tyłu, a przecież kilka linijek wyżej jest jasno napisane - ja sam o tym pisze - że czujnik jest na przednim kole lewym od środka. A potem ma za złe że nie otrzymał odpowiedzi takiej jaką oczekiwał i że naprawił czujnik więc ja już nie wiem o czym on pisze i dlaczego wprowadza innych w błąd. Bo albo miał uszkodzony czujnik z przodu ale nie chciało mu się przyjąć do wiadomości tej informacji i w końcu na innym forum go uświadomili albo ma jakiś inny układ z czujnikiem z tyłu o czym ja nic nie wiem... i zamiast pomoc innym wprowadza zamieszanie
  4. Słaby hamulec po kolejnym wciśnięciu może świadczyć o problemie z układem podciśnienia. Albo nie jest szczelny ( podciśnienie jest również potrzebne do sterowania turbinka i gasikiem na kolektorze ) i gdzieś zasysa powietrze albo pompa vacum pada.. warto sprawdzić jak mocno ssa pompa i jakie podciśnienie dolatuje do serva
  5. > Odpiąłem wszystkie krućc i wyczyściłem oringi, jutro wyczyszczę wszystko zmywaczem, odpalę i > spróbuję zlokalizować wyciek. Jakieś inne pomysły? Oringi można wymienić na nowe a z wężykami zobacz pod ciśnieniem powietrza
  6. > Przyczyną był wadliwy klocek lub uszkodzony kabel do czujnika. > Zabrałem się za to w końcu i zrobiłem mostek na wtyczce czujnika. Zgodnie z podpowiedzią z innego > forum. I takiej bym oczekiwał odpowiedzi, a nie kiedy były wymieniane klocki. Może jeszcze > zapytaj kiedy tankowałem? Jakie to ma znaczenie. Jak klocek ma 2 cm grubości to jest sprawny > mechanicznie nawet jak go ktoś wymieniał 5 lat temu. Proste. > Jeżeli komuś pomoże moja podpowiedz to się cieszę. PZDR. Nie rozumiem twoich wypowiedzi ... to znaczy że na tylnych tarczach masz czujnik?
  7. > Krowa rowniez Ja miałem do szkoły zawsze daleko i pod górkę i po wertepach więc przygotowuje Crome do OFF ROAD-u zacząłem od środka
  8. > Prawdopodobnie wystarczy dokręcić metalowe przewody zasilające wtryskiwacze w paliwo. Dokładnie.. klucz w dłoń i z wyczuciem dokręcić... Dodatkowo sprawdzić wężyki przelewowe czy jakiś nie sparciał / wymienić na nowe dla świętego spokoju.
  9. > Aaa jak szalec to szalec No to jest już szaleństwo... to ja jednak wole wróbla w garści .. Cupe
  10. > Akurat mam na oku z ksiazka, 17 tys temu rozrzad, swiece, filtry zrobione mimo ze 150 tys juz > puknelo rok temu i tak sie zastanawiam gdzie ja to postawie ? Pod namiot
  11. Autko ładne... ale silnik znany z bolączek w innych modelach - spalanie oleju na poziomie 0,7 litr/1000 km wariatory, cewki zapłonowe, jeśli ktoś nie dbał o stan oleju to przytarcia na panewkach itp.. Podobno była jakas limitowana seria z silnikiem 2.0 20V - taki jak w Bravo/Brava/Marea ale czy to prawda to nie wiem
  12. > to może podsumujcie w jakim silniku jakie? > ja akurat mam 150KM Tylko że to zależy od rocznika a nie od silnika
  13. Lisek 1 F.Alonso 2 S.Vettel 3 R.Grosjean 4 M.Webber 5 K.Raikkonen 6 J.Button 7 J.E.Vergne 8 F.Massa PP S.Vettel
  14. > a woda faktycznie się zbiera rano kapało i w lampach chyba też się zbiera bo po wielkiej ulewie coś > tam się chlupotało. To zobacz czy masz odpływy w klapie drożne bo zaraz będzie korozja... Co do sprężyn gazowych to możesz porównać czy obie jednakowo mocno pchają ale załatw sobie coś co będzie trzymać klapę bo jest bardzo ciężka 88 kg nacisku
  15. > Czy jest jakiś patent na siłowniki w tylnej klapie, rano było ok. teraz nie trzymają, Kurza stopa. Może woda się zbiera w klapie Tylko wymiana na nowe sprężyny gazowe... z czasem ( po latach ) gaz sie ulatnia i jak zimno przestają podnosić -
  16. > Wlasnie to mialem napisac:) Tylko na przeszczep z innej poduchy, deska... wszystko do wymiany w tym cała komora silnika. Co gorsza dla właściciela/ki sprawca całego zamieszania był pijany w BMW i z AC trzeba naprawiać dochodzić odszkodowania
  17. > problem powrócił. Samochod bardzo ciężko pali. Pali ciężko na zimnym czy na gorącym... czy po minucie pracy i ponownym uruchomieniu znowu pali ciężko? dymi na niebiesko przy odpalaniu? świece grzeją?
  18. > Czyli to co robi AdamWalenda ze swoim prosiakiem. Jak tam czytam > ten wątek, to jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie, zwłaszcza > że on nie daje tam żadnego wielkiego silnika, tylko chyba nawet serię, > tylko podkręconą nieznacznie. Masa gra główną rolę i naprawdę > nie rozumiem dlaczego nie robi się "trabantów". Taka maska silnika, > tylna klapa, progi - to wszystko mogłoby być z kompozytów... Wyciągnij tylną kanapę w Stilo to zobaczysz, że trzeba mieć niezłą krzepę aby to podnieść
  19. > Myślicie że tak 3-5 lat wytrzyma? Jakieś 120kkm? Nie... kolega kupił auto po powodzi nie świadomie... Wymienił: Całą elektrykę łącznie z kasetami i wiązkami Całą tapicerkę Malował i konserwował profile wewnątrz - zamknięte A i tak nim nie jeździ bo ciągle coś ... jak nie łożysko to linka jak nie hamulec to wentylator chłodnicy lub klima... wydał już na niego z 2 x to za co kupił i sam nie może podjąć decyzji aby się wycofać... brnie dalej
  20. > Mam wrażenie, że tego się nie stosuje we współczesnych autach "dla ludu". > Sportowe bryki tak, ale tu nie chodzi o obniżenie spalania. VW Golf najnowszy VII jest o 100 kg lżejszy od swojego poprzednika co nie zmienia faktu, że i tak prawie o 500 kg cięższy niż swój pierwowzór ... czyli Golf I Każdy kg kosztuje a wszystkim zależy aby ich produkt był jak najbardziej rentowny, opłacalny itp...
  21. > Ale to nie zmienia sprawności silnika. To są tricki, podobnie jak brak wtrysku przy hamowaniu > silnikiem. Kilowaty nie biorą się z powietrza, jeśli będziesz piłował silnik ten i tak swoje > pożre. Wiec poza turbinami, intercoolerami, masa elektroniki, odzyskiem energii podczas hamowania, oświetleniem ledowym, zmniejszaniem masy i wsp. oporów aerodynamicznych, toczenia, itp... czas zastosować technologię z czasów II wojny światowej czyli wtrysk wody lub i silniki parowe albo turbiny gazowe napędzające elektrownie ... bo plutonu nikt do auta nie wsadzi na razie
  22. > Wystarczy popatrzeć pod maskę w wersji z metalowym kolektorem - bez zasilania klapy pozostają > otwarte. Czyli mechanizm sprężynowy jest? i zawsze otworzy klapy a nie zamknie?
  23. Hmmm Więc na biegu jałowym dajemy w gaz aby było ponad 3 tys obr/min i cały czas trzymając na wysokich obrotach odłączamy wtyczkę z tego serwomotoru a podłączamy pod inny ... zakupiony. Przy tych obrotach klapy powinny być otwarte... Ale powstaje pytanie czy ten mechanizm nie jest wyposażony w jakiś układ sprężynowo-powrotny i cały plan legnie w gruzach... lub co gorsza dojdzie do zamknięcia klap przy wysokich obrotach i podciśnienie wciągnie te klapy do środka Jednak trzeba pamiętać że zamykając klapy zamykamy dostęp powietrza do jednego z z dwóch zaworów ssących a to w jakiś sposób przekłada się na podciśnienie które powstaje za zamknięta klapką
  24. > Tłoczek się blokuje w zacisku Warto sprawdzać linki hamulcowe od hamulca ręcznego czy cofają się... często to powoduje blokowanie się tłoczków. Druga sprawa to zanieczyszczenia prowadnic klocka który blokuje sie i ostatni to stosowanie klocków do danego typu zacisków... często dochodzi do założenia klocków z tarcz wentylowanych do tarcz zwykłych. ważnym elementem jest wymiana płynu hamulcowego raz na te dwa/trzy lata ...
  25. > Te wieżowce to nic przy ilości produkcji. z 20 pięter i po 20 aut na piętrze więc niespełna 0,5 tyś aut/wieżę > Trochę szczęścia w tym nieszczęściu, że teraz jest wakacyjne spowolnienie produkcji i place nie > były tak zapełnione jak normalnie. > Straty nie tylko są w autach ale także w infrastrukturze. Ubezpieczenie > Szwagier, który tam pracuje, mówi że auta wyglądają kiepsko. Grad walił gęsto. W ich domu stłukł > kilka dachówek cementowych, w wielu innych poleciały też okna, kolektory słoneczne... Oj to straty są

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.