Zawartość dodana przez Lisek
-
Strona z parametrami różnych olei
> chciałem popatrzyć za olejem "na lato" A jak wygląda sytuacja z konsumpcją oleju na 1000 km obecnie?
-
Jaki środek do głębokich rys lakieru.
> Thx all for the feedback > A w jakimś warsztacie lakierniczym ktoś podejmie się takiej zaprawki. Mam rysę przez całe auto > przez jakiegoś zazdrosnego jełopa, poza tym czarnego Peugeota 407 można porysować paznokciem, > lakier miękki jak plastelina. Pytasz o tanio ... więc odpowiadam jak to należy samemu zrobić... co do warsztatów lakierniczych to 200 - 500 zł / element wszystko zależy jaki lakier i jaki warsztat
-
MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)
> efektu ale na żywo wygląda bardzo przyjemnie. Oryginalny plastik wygląda nieco tandetnie... Bardzo ładnie.... Moje felgi również oddałem do regeneracji bo już nie mogłem patrzeć na ten odpadający lakier i wykwity Widzę, ze kolega ma ramkę z nowszego modelu z chromem i ładny mieszek a do tego ten karbon ładnie się komponuje ..
-
Jaki środek do głębokich rys lakieru.
> Głęboka rysa, nie do wypolerowania, czarny kolor samochodu. Czy istnieje jakiś łatwy w użyciu i > najlepiej tani szuwaks do maskowania takich uszkodzeń? Większość producentów aut w ASO sprzedaje zaprawki do danego lakieru .. za kilkanaście zł można taki " lakier do paznokci" kupić i naprawić głębokie rysy
-
JAK DOBRAC SIE do parownika + zdjecie boczku drzwi tył
> Jak wetylator jest taki sam jak w Stilo, to nie mozesz tak po prostu tam nawalic pianki.,. > W wentylatorze jest uklad regulacji obrotow, mala plytka z elektronika. > Lubie sniedziec, wada fabryczna. > Jak zasniedzieje, to wentylator albo wogole nie chodzi lub na maksa... > Ja sam to naprawilem, ale dla kogos kto niejest elektronikiem..hmm..wymiana? > Wiec ostroznie z psikaniem:) W cromie wentylator jest wysoko więc spokojnie można piankę wstrzyknąć przez to odwodnienie.... W Stilo gnił ten regulator a w Cromie dolne łożysko od wentylatora potrafi zgnic więc niektórzy radzą robić mała dziurkę aby woda stamtąd mogła wylecieć
-
problem automatyczna skrzynia biegow asin AF-40
> Dla ogólnego oglądu : http://www.motochemica.pl/porady-technic...skrzyni-biegow/ > Mało kto potrafi zrobić dynamiczną wymianę. Żadne ASO Fiata nie ma urządzenia do wykonania tej > usługi. Mi nawet zaproponowano wymianę ..... skrzyni!!!!!!!!!!!! Nie jest to wielki problem.... po prostu trzeba wymieniać olej często lub wymieniając należy powtórzyć operację dwa razy aby przynajmniej 90% było świeżego oleju... taki urok
-
JAK DOBRAC SIE do parownika + zdjecie boczku drzwi tył
> Wszystko fajnie, robiłem podobnie ale nic nie wierciłem tylko odkręciłem wentylator i doszłedłem do > parownika. Robiłem poszukam... Ale nie jest to ten gumowy odpływ widoczny od strony pasażera... nim napsikasz do filtra pyłkowego piankę Odpływ jest w takim miejscu że praktycznie tylko z kanału jest tam dostęp i to nawet stamtąd nie widać go
-
OLEJ- wyglad
> Autostradami do 110kmh sie nie chwalimy Ło matko tak szybko nigdy bym nie pojechał bo olej by mi się zlasował.... mnie Tiry wyprzedzają a ostatnio nawet rowerzyści strasznie szybko po 3-wsi pędzą ... więc pauzuję
-
OLEJ- wyglad
> masz dpf? Nie A to moje spalanie za ostatnie 50 tyś km... Z ostatniego baku 5,46 i zrobione 1019 km
-
OLEJ- wyglad
> Wymieniacie jeszcze Amsoil AFL 5W40. Ostatni post jest z 2012 roku więc co poniektórzy mają już > pewne doświadczenie z ww. olejami. Który polecacie? Jakaś inna alternatywa? Tak leje... w przyszłym miesiącu kolejna wymian ... Co ja mogę dodać... leję i jeżdżę Nic się nie dzieje ... silnik ładnie pracuje... oleju nie ubywa turbina nie śwista
-
Jeździłem dziś Teslą Model S
> Nie mogę sobie wyobrazić jazdy "samochodem" który trzeba tankować co 350 km i jeszcze szukać > specjalnych stacji i mieć nadzieję, że nikt akurat z nich nie korzysta... Ja dziennie robię do 120 km więc mi pasuje... a w nocy bym ładował.. jako drugie auto. Do jazdy na wycieczki miałbym inny... np taki jak obecnie na jednym tankowaniu ponad 1000 km
-
Jeździłem dziś Teslą Model S
> Raczej byś nie kupił tyle litrów no raczej nie
-
Jeździłem dziś Teslą Model S
> Pokaż mi samochód tych rozmiarów i o takich osiągach spalający 6 litrów na setkę. Żeby mieć podobne > osiągi w pojeździe benzynowym podobnych rozmiarów musisz kupić coś palącego 20 litrów benzyny > na setkę (patrz BMW M5) No nie pokaże... niema takiego auta o takich osiągach i takim spalaniu... Wszystkie łącznie z moim złomkiem będą miały do 200 KM i przyspieszenie w granicy do 8-10 sekund... Jak dla mnie auta elektryczne to przyszłość i juz się nie mogę doczekać kiedy przesiądę się na coś na 230 lub 400 V
-
Jeździłem dziś Teslą Model S
> No właśnie tu jest pies pogrzebany $100K za ładnie wyposażony model. ło matko Przy spalaniu na poziomie 6 litrów ON / 100 km i cenie 5,20 zł na Auchanie za litr za 100 tyś $ czyli 321 tyś zł kupił bym 61730 litrów ON i przejechał na nim ponad 1 milion km Gdyby te baterie wytrzymały 25 lat to bym dzisiaj kupił
-
Jeździłem dziś Teslą Model S
> Na razie nie oferują tego samochodu w Polsce. A ile kosztuje takie maleństwo $$$$ Chętnie bym przygarną... jak dla mnie auto pierwsza klasa... klocki hamulcowe trzeba w nim wymieniać co 200 tyś i żarówki zero przeglądów i wymian oleju, płynów itp...
-
MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)
> Widzę, że ma kolega dziwna przypadłość dotyczącą pierwszego cylindra - wskazania zawsze wynoszą 0 - > mam to samo od jakiegoś czasu i zastanawiam się czym to jest spowodowane. Korekty generalnie > spore i zastanawiam się czy komputer w sytuacji dużych i rozbieżnych korekt na poszczególnych > cylindrach nie przechodzi w powiedzmy "tryb awaryjny" i przyjmuje cylinder pierwszy za sprawny > i ustala zawsze korekty 0. Jak wygląda spalanie w mieście i trasie? Całkiem możliwe że tak jest.... u mnie dwa wtryskiwacze mają + i dwa - od 0,2 do 0,4 ..... ale jest to losowo...
-
MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)
>zauważalne dymienie przy gwałtownym > przyspieszeniu ale dymienie chwilowe i zanika. To znaczy że w trakcie spalania w układzie wylotowym zbierają się sadze a przy mocnym opuszczają one auto Ale tak poważnie nie świadczy to dobrze o spalaniu i o układzie CR. coś sie zaczęło dziać .... Proponuje zabrać się na razie do tematu bezinwazyjnie wlewając do baku z 2 pojemniki jakiedoś magicznego dodatku.. : ( oczywiście nie od razu ) Proponuje coś z rodziny - Liqui Moly - do CR i równolegle wymienił bym dla świętego spokoju wszystkie wtyczki na wtryskiwaczu a styki również przeczyścił...
-
Jaka dozwolona prędkość?? [mapka]
70 km/h do skrzyżowania potem 90 km/h aż do znaku 50 km/h Pewnie i tak strzelają z lasera i zatrzymują tych co maja 150 na 70-tce
-
problem automatyczna skrzynia biegow asin AF-40
> Mam opcje sprawdzenia solenoidy czy coś takiego jutro wykonam test ostatnio tz 2 tygodnie temu jak > robiłem to wszystkie testy zakończone powodzeniem A niema tam opcji sprawdzenia przełączników w samej dźwigni zmiany biegów? Poczytaj wątki o wymianie oleju w tej skrzyni... jeśli tego nie robiłeś...
-
problem automatyczna skrzynia biegow asin AF-40
> tak przestała działać ręczna zmiana biegów > wsiadam do auta odpalam wrzucam "D" a na wyświetlaczu mam komunikat 1 biegu długo za nim zmieni > bieg po chwili na lcd wskakuje "D" i zmienia się bieg czasem sporadycznie zdarza sie jak by > uderzenie od biegu tz. jak bym puscil gwaltownie sprzeglo w manualnej szkrzyni ... kolejna > rzecz przy niskich obrotach na 6 biegu slysze delikatny szum Wszystko wskazuje na nieszczęsny rozdzielacz i przycinające się zaworki/tłoczki.... Czy w Fesie masz diagnozę dla sterowania? test skrzyni? Mam manuala więc nie sprawdzę tego..
-
problem automatyczna skrzynia biegow asin AF-40
> Errors found: > P1720 - Korpus przełącznika biegów (z NSC) > koledzy macie pojecie co może być przyczyna ??? A czym kolega diagnozował? FES-em ?
-
Remont głowicy bez planowania na Discovery...
> Bo on jest tylko prezenterem, mechanikiem jest wspomniany w kilku odcinkach "Paul" który mu niby > czasem pomaga > Przejrzyj sobie napisy końcowe, masz napisane kto jest "host" a kto "mechanic" > Żeby nie było, lubię ten program. Ale tylko po to go oglądam żeby się z niego pośmiać, bo na serio > się brać niektórych rewelacji nie da Czepiacie się .... fajny program rozrywkowy w którym oczywiście koloryzuje się to i tamto a użyte sposoby naprawy odpowiadają wartości/wieku aut
-
Typowanie wyników F1 2013 - Hiszpania
Lisek 1 L.Hamilton 2 K.Raikkonen 3 F.Alonso 4 S.Vettel 5 N.Rosberg 6 F.Massa 7 P. di Resta 8 M.Webber
-
Shell VPower Nitro+
> Jak nazwa mówi na jakimś rozpuszczalniku robione W carefourze mają takie od dawna Mi się nitro kojarzy z podtlenkiem azotu i filmem szybcy i wściekli NOS
-
kolejny Unijny farmazon już w drodze
> to tylko kwestia czasu, kiedy auto dzięki netowi i gps nie będzie mogło przekraczać dozwolonej > prędkości. A jaki problem... już teraz systemy Viatool i inne na autostradach/bramkach są w stanie określić średnią prędkość aut. To że ten system zostanie wprowadzony do aut osobowych jest już pewne.. to tylko kwestia czasu kiedy każą nam zamontować Viatoole w osobówkach... Ale do tego dochodzi GSM i czas przełączania się między stacjami... i w prosty sposób Unia może każdego obywatela kontrolować i karać za zbyt szybką jazdę tak jak piszesz kwestia czasu i pod parasolem bezpieczeństwa zostanie ukrócone Vmax a potem i nawet max przyspieszenie Jestem tego pewien