Zawartość dodana przez Lisek
-
KWIECIEŃ - PLECIEŃ - czyli cd. spamu
> Jakie obroty powinna mieć Croma 1.9 150km automat na biegu jałowym??? z manualem ma 820
-
3xC ... Cicho Ciepło CB-działa
> temat o wygłuszeniu to się podepnę Mam oklejony cały dach pianka akustyczną ale bardziej miało to u mnie na celu działać jak izolacja termiczna latem i zimą niż jak wygłuszenie... ( nie pamiętam co dałem ... przy okazji w kilku miejscach trochę matami okleiłem dach ) Uważać należy na kurtyny - ni przesadzać -i na fakt, że podsufitka jest przyklejana częściowo do dachu... miejscami jest tam prawie 8 cm luzu między sufitem a dachem
-
seryjny autoalarm i zmiana syreny
> Właśnie błędów wywala mi więcej niż potrafię naliczyć > Czyli rozwiązaniem tego problemu jest podłączanie ELM 327 w odwrotnej kolejności niż wszyscy > zalecają, Nie wiem co opisujesz ale ja aby komunikować się z autem przerabiałem ELM- dawno temu wstawiając przełącznik dla 4 opcji w zależności z czym się łączę to taki swich złączyć muszę czyli na dany pin podać sygnał... ale tak jak pisze robiłem to tak dawno że nawet nie pamiętam gdzie podziałem notatki Wszystko i tak jest na forum STILO
-
seryjny autoalarm i zmiana syreny
> CODE z karty takiej jak "kredytowa" > tam jest kod cyfrowy. Ale gdzie on jest? Kod na tej karcie to kilkanaście liter i cyfr Chyba, że jest pod tą naklejką z hologramem
-
Światła pozycyjne - problem z wyłączeniem
> Dzisiaj zrobiłem wstępne rozeznanie - wygląda na to że wtyczki od przełącznika świateł są wpięte do > BC dokładnie za skrzynką bezpieczników - z tyłu - gdzie A niema przypadkiem wtyczki pod osłoną kolumny kierownicy Ja bym odpiął tą
-
Croma 1.9 MJ - mułowaty
> Już chyba wiem - EGR pewnie Skoro to służbowa to wymieniać
-
seryjny autoalarm i zmiana syreny
> Tylko w jednym wypadku (Holland) jest inaczej bo nie piszczy. A czy ktos wie co za kod należy wpisać aby aktywować deaktywować kierunki w FESie ? Kod jaki ja posiadam jest dłuższy i składa się z cyfr i liter a tu same cyfry Quote: This function allows setting of the following country standards: 0 - Alarm inhibited 1 - EEC 2 - UK 3 - Belgium 4 - Holland 5 - World WARNING: You will need to enter the electronic key code of your vehicle in order to execute this function. You can find this code on your vehicle's code card. Please be careful and note that the Body Computer will block itself for 30 minutes after an incorrect code is entered 3 times. Enable/Disable the flashing of direction indicators when locking/unlocking the doors with remote key. NOTE: This function is not available in all countries. Use the 'Alarm mode' function to change countries. WARNING: You will need to enter the electronic key code of your vehicle in order to execute this function. You can find this code on your vehicle's code card. Please be careful and note that the Body Computer will block itself for 30 minutes after an incorrect code is entered 3 times. NOTE: This function is not supported on all ECUs.
-
Głosniki tył
Tak jak koledzy piszą przełożyłem przednie do tylnych drzwi - pasują idealnie a do przodu dałem z kopułka bawełnianą i graja Suuuper
-
KWIECIEŃ - PLECIEŃ - czyli cd. spamu
> rozmiaru 225/45/17 nie masz w homologacji Cromy. Jest to znacznie popularniejszy rozmiar, a co za > tym idzie tańszy, jednak nie do Cromy A co jest w homologacji ... pytam bo mi sie nie chce szukać po książkach Ja raz w życiu jechałem Cromą na 18" po kocich łbach... da się przeżyć tylko te krawężnika żadnego już bym nie pokonał
-
KWIECIEŃ - PLECIEŃ - czyli cd. spamu
> Wiosnę uważam za rozpoczętą dziś zagrzmiało i pojawiła się piękna tęcza Ja również uczciłem jej przyjście włączeniem klimatyzacji
-
KWIECIEŃ - PLECIEŃ - czyli cd. spamu
> Widok zaś Cromy na > Fakt, 18" w cromie i przy 8" i ET np 35....pieknie wypelnia nadkole.. A dla tych 18" to jaki jest rozmiar opony bo nie pamiętam Co do używanych opon to mam dwie 16" Brigstonki bieżnik ponad 4,5 mm
-
Typowanie wyników F1 2013 - Chiny
Lisek 1 K.Raikkonen 2 F.Alonso 3 F.Massa 4 S.Vettel 5 L.Hamilton 6 J.Button 7 N.Rosberg 8 M.Webber PP Massa
-
demontaż fotela
> dzięki, ale na razie zrezygnowałem z mojego niecnego planu. Chciałem założyć skórę (na allegro w > Bielsku Biała mają komplet foteli za bardzo dobre pieniądze), co przy malutkim dziecku, psie i > jasno beżowej tapicerce byłoby wskazane. Ja mam równiez jasna tapicerke i dzieci... psa na szczeście nie mam ale pierwsze co zrobiłem po kupnie auta to zaimpregnowałem tapicerke ... do dzisiaj żadnych plam nie mam To stosuje ....
-
Zmieniarka CD fiat Croma
Opis Radia 286843800-CromaRadia.pdf
-
demontaż fotela
Siedzenia 286843787-CromaSiedzenia.pdf
-
Światła pozycyjne - problem z wyłączeniem
> Tak jak napisal Iron,kupujac auto od mnie juz to bylo, a znowa ja kupujac auto od poprzedniego > wlasciciela tez kupilem wlasnie z tym defektem, w serwisie mowili ze przelacznik zespolony > siadl prawdopodobnie. Więc odłaczyć wtyczkę od zespolonego i jesli się wyłącza to jego wina ...
-
demontaż fotela
> czy ktoś z was próbował już rozłożyć fotel na części pierwsze? Widzę, że tapicerka trzyma się na > zamkach błyskawicznych, ale pytanie jak zdjąć pokrętła do regulacji i rączkę do składania > oparcia fotela pasażera? Najprawdopodobniej będę musiał zdjąć całą tapicerkę z foteli i na > razie kombinuję z ww elementami. Zobacz w Elernie jest pokazana budowa .. może pomoże
-
Connect Nav+ aktualizacja
> Ja angielski tez z widzenia znam ale kilka komunikatow mozna sie osłuchać, chyba ze wolisz po > wegiersku )) skolko godno > UWAGA, nie wiem dlaczego nie mozna przewijac utworów > No i dlaczego AUXa czy USB nie ma, tego nie pojmuję... Bo to stary klamot pamiętajacy STILO 2001 rok... pozatym wyszli z założenia, że zmieniarka wystarczy a i MP3 czyta więc o co chodzi Moim zdaniem navi nie jest najważniejsze... można sobi dołożyć.
-
KWIECIEŃ - PLECIEŃ - czyli cd. spamu
> Ja za 3 miesiace bede w Polsce, ale żona przylatuje za 3 tygodnie to wezmie w torbie podroznej Nie doczekam się ... dzisiaj rano obwodnica 3-miasta cała biała
-
KWIECIEŃ - PLECIEŃ - czyli cd. spamu
> Tutaj w koncu wiosna sie robi powoli Przywieź ją do POLSKI
-
Światła pozycyjne - problem z wyłączeniem
> Może faktycznie zrobiło się gdzieś jakieś przebicie? Dziwne tylko, że akurat idealnie w momencie > gdy zafiksowały czujniki od kontroli trakcji. ASR się pewnie włączył a on potrzebuje prądu dla elektorozaworów a ty pewnie masz zaśniedziałe styki lub coś w tym rodzaju i prądu zbrakło dla wszystkich obwodów... więc popłynęło innymi i sie narobiło > Jak długo trzeba odłączyć akumulator, żeby ECU się wyresetowało. Wystarczy, że data i godzina się > wyzerują? Nie wiem... 15 minut na pewno wystarczy
-
seryjny autoalarm i zmiana syreny
> Mój jest oryginalny, z fabryki. Fabryczna wklejka na kole dojazdowym wymienia allarme jako opcję w > moim aucie. > Czujnik mikrofalowy moźna jakoś zobaczyć, bez demontażu klosza lampy? Te dwa czarne otwory po bokach
-
Światła pozycyjne - problem z wyłączeniem
> W sensie czujnik zmierzchu? Nie mam świateł automatycznych. Nie mam pozycji na pokrętle do świateł > automatycznych. Wiec radze zacząć od przeczyszczenia i sprawdzenia skrzynki bezpieczników w komorze silnika i na akumulatorze .... sól + woda robią tam cuda...
-
seryjny autoalarm i zmiana syreny
> A o co chodzi? Chętnie się czegoś dowiem Do cromy sa albo oryginalne alarmy albo alarmy dokładane sterowane po sieci CAN.. robi je firma Meta System i sa dedykowane tylko do Cromy... podobnie dla Stilo ... Zakładały to serwisy ASO fiata jako doposażenie. jedne i 2-gie sa sterowane z orginalnego kluczyka tylko tyle, że te oryginalne miały czujniki mikrofalowe w lampce nad lusterkiem a te nie orginalne na słupkach tradycyjnie...
-
Światła pozycyjne - problem z wyłączeniem
> Nietypowa sprawa. Wjeżdżałem ostrożnie na samym sprzęgle, na miejsce parkingowe tyłem i lekko pod > górkę. Miejsce było zaśnieżone, a śnieg dosyć głęboki. Croma miała dosyć ciężko i zatrzymała > się w miejscu, zanim dodałem gazu, wysypało błędami z rozmaitych czujników. Mam automat, więc > auto nie zgasło, jak przy manualnej skrzyni. Rozmaite błędy usunąłem. Została jedna usterka od > tego zdarzenia, tj. nie mogę wyłączyć świateł pozycyjnych. Świecą się zawsze po przekręceniu > kluczyka na ON i nie reagują na położenie pierścienia od włączania świateł. Dzisiaj dwa razy > odłączałem akumulator, za drugim razem, odczekałem ok. 10 min. I nic, problem braku możliwości > wyłączenia świateł pozycyjnych nadal mnie trapi. Ktoś może wie, co jest grane? A nie masz przypadkiem pokrętła na automat ustawionego ( masz automatyczne swiatła? )