Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > A może na rowery? Już kilku szybkich szalonych rowerzystów złapano i to bez tablic... na fotoradary Co do motocyklistów to rozwiązanie jest i to proste .... numer rejestracyjny na kurtce lub/i kasku. Obecnie fotoradary ( Chyba tam Nikony 3000 siedzą ) maja aparaty umożliwiające odczytanie tej małej naklejki w rogu szyby auta więc co tam numer na kasku ......
  2. > To jak zamontujesz to się pochwal i wrzuć fotki.Ciekawy jestem jak to będzie wyglądało, bo patent > jest fajny i do zastosowania w Cromie, jak będzie fajnie wyglądało to może u siebie wymienię > okrągłe na te o których pisałeś Ja nie montuje bo nigdy mi się to nie zwróci ... wolę mieć żarówki wysoko coby mnie było widać i nawet ostatnio na relingi nakleiłem białą taśmę odblaskową z przodu... obrysowy odblask jak w TIR-e
  3. > Hella Flex - kosztuje to trochę... Pewnie są i jakieś chińczyki po sklepach
  4. > Czy te klamki padaja we wszystkich cromach czy po FL juz spokoj? Tulejka jest delikatna i jeśli ktoś szarpie to musi w końcu to wyrwać ... polecam smarować klamki Silikonem profilaktycznie a w przypadku uszkodzenia wymienić ośkę Może ktoś się chciał włamać do waszych aut
  5. > No właśnie, bardzo mi się te światła spodobały. Myślicie, że to DIY czy fabryczne ustrojstwo? > Chętnie bym do swojej Cromy zaaplikował takie światła. Nie nie są to fabryczne światła... ten zestaw pokazywał się na kąciku ale nie pamiętam jak sie nazywa i kto to produkuje.... składa się z kilku niezależnych diodowych lampek które można dowolnie kształtować
  6. Lisek odpowiedział caliber2001 na temat - Motokącik
    > A co o tym konkretnym, ogłoszenie znalezione na ak na kąciku Stilo. Może być na priv. To że nie wiadomo na jakich felgach stoi ... różne w ogłoszeniu zdjęcia Ps... w opisie jednak jest
  7. > Otóż mam nowy plastikowy kanister do którego jednorazowo był wlany olej napędowy. Teraz by mi się > przydał do kosiarki, odśnieżarki itp które jak wiadomo są na benzynę. Czy przed zalaniem > benzyny muszę kanister jakoś wyczyścić, przepłukać, czy nie jest to konieczne? W odwrotnej > sytuacji nie miałbym wątpliwości, ale tutaj się zastanawiam... A ty myślisz że w cysternach ktoś sie nad tym zastanawia
  8. > Ja mialem takie dunlopy i nie byly zle Tak czy owak ponad 500 zł w moim rozmiarze 215/55/16
  9. kup to ......................... Tu opis i strona producenta Quote: Moduł odczytujący sygnały z szyny CAN, przystosowany do współpracy z przednimi czujnikami parkowania. Moduł uaktywnia przednie czujniki parkowania po zatrzymaniu, a wyłącza po przekroczeniu 10km/h. Fiat: Panda 2006<, Bravo 2007<, Croma 2006< Punto Grande 2006<, 500 2007<, Fiorino 2008< i to lub jakis inny na przykład to... I będzie Pani zadowolona
  10. > a czy przy zapowietrzeniu nie byloby miekkiego hamulca? > kurcze nie znam u siebie zadnego speca. > musze popytac na forum. I tak i nie.... jesli jest twardy od samej góry to: Warto jeszcze sprawdzić podciśnienie czy przypadkiem wężyk nie odpadł od serwo lub pękł lub jakiś magik nie założył lub.... odłacz i zobacz czy przy włączonym silniku zasysa powietrze lub sprawdź czy po wyłączeniu silnika i kilkukrotnym naciśnięciu pedału pedał nie twardnieje jeszcze bardziej... powinien bo zasób podcisnienia sie kończy i powinno przestać działać wspomaganie. Jeśli nie odczujesz tego twardnienia to masz coś z wspomaganiem
  11. Lisek odpowiedział tomcio na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Czy w fiacie croma jest jakiś problem z blachą w sensie występowania korozji? > W zeszłym tygodniu zaparkowałek koło fiata cromy i zauważyłem, że ma mocno skorodowane słupki > (ramki te szerokie w drzwiach) po obu stronach, a co ciekawe to była croma po FL więc pewnie z > tego co kajarzę nie starsza niż 2007 Opisywane elementy są aluminiowe i wszystko co aluminiowe się utlenia z czasem ... w mojej Cromie nie zauważyłem ale dość często te nakładki utleniają się w Stilo a iw Brava jedyne co sie utleniało to aluminiowe mocowania lusterek... warto je zabezpieczać silikonem lub innym czarnidłem ale tak jak koledzy piszą to nakładki wiec można wymienić... Samej rdzy ja nie spotkałem na żadnym egzemplarzu poza podwoziem ale nie na karoserii-blasze tylko na wahaczach i belkach elementach zawieszenia.... wiec i tam warto zapsikać... dobrym środkiem... ja tam wszystko zapsikałem ... Croma to OPEL więc trzeba bacznie się przyglądać
  12. > U mnie raczej musze dosc mocno pedałować. > jakbym ugniatał twrdą gumę, a auto jakby spowalniało, nie hamowało. > czy mozna sprawdzic ze sila hamowania jest odpowiednia? To nie jest normalne.... croma hamuje tak jak inne auta... z opisu wynika, że albo masz zapowietrzony układ albo coś uszkodzone.... Polecam dobrze odpowietrzyć i wymienić płyn hamulcowy metodą na podciśnienie... nie musi tego robić ASO ale zakład specjalizujący się w hamulcach... uwierz mi że zrobią to lepiej od ASO
  13. Ale to ciągle mnij niż 300 tyś a tyle to Bravą wykręciłem.... Tu jakaś z prawie 400 tyś km.... tym razem 150 KM
  14. > Cóż moja małżonka dyskutowała by z Tobą odnośnie tego czy Croma ma olbrzymi bagażnik . Bo widzisz ja nie przesiadłem się z większego auta do mniejszego ale moja już w tym roku zapełniła bagażnik na maxa więc Croma robi się ciasna
  15. Lisek odpowiedział Ziolo na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > katologu BERU do modelu samochodu. Twierdził, że wybrał taką samą. Nie wiem tylko dlaczego > była aż taka droga Beru to jedne z najlepszych swiec... można je kupic za 50-56 zł/sz Skoro poleciała jedna pow niedługim czasie poleca pozostałe... z nimi jak z żarówkami
  16. > Co do miejsca to swoim starym Bravo 1.2 80KM jechaliśmy we trójkę (2+1) te 650km nad polskie morze. W Bravie pakowałem wózek i również w góry dawała radę.... a miałem LPG i koło dojazdowe ale była trochę większa od Bravo i wydaje mi się że nawet od Bravo II.. Croma ma olbrzymi bagażnik... nie wiem ile tam jest litrów ( 500 jest do roletki ) ale wchodzi tam to: Zapakowana Croma + 2 foteliki i 2 osoby dorosłe Croma jest wielka i bardzo wygodna... nie ma aspiracji sportowych bo siedzenia nie są wyprofilowane.... to taki kanapowóz.. ale to nie znaczy że jest wolna nie jest to również miniwan i ustępuje funkcjonalnością wnętrza nawet do Stilo ( brak schowków, brak przesuwanej tylnej kanapy, brak płaskiej podłogi po złożeniu siedzeń )
  17. > Ale ze co? Bo Mondeo, Insignia beda mialy ponad 1800 mm Miał być bagażnik
  18. to nie SuperB bo nie spełnia warunków 9) pojemność bagażnika rozłożone siedzenia - minimum 590 litrów; zużycie paliwa ; cykl miejski nie więcej niż 9,5 zużycie paliwa ; cykl pozamiejski nie więcej niż 6,0 zużycie paliwa ; cykl mieszany nie więcej niż 7,3; Quote: Platinum 1.8 TSI 118 kW (160 KM) 6-biegowa manualna 4x4 CO2: 189 g/km Wyposażenie standardowe Dane techniczne Wymiary zewnętrzne Długość - 4.838 mm Szerokość - 1.817 mm Wysokość - 1.462 mm Rozstaw osi - 2.761 mm Rozstaw kół przednich/tylnich - 1.545 / 1.518 mm Średnica zawracania - 11,52 m Pojemność bagażnika min./max. - 595 l /1.700 l Silnik, skrzynia biegów, elektryka Paliwo - petrol Liczba cylindrów - 4; in line Pojemność silnika - 1.798 cm³ Średnica cylindra - 82,5 mm Skok tłoka - 84,1 mm Maksymalna moc - 118,00 kW Maksymalny moment obrotowy - 250 Nm / 1500 - 4500 1/min Współczynnik kompresji - 9,8 +/- 0,5 Standard emisji zanieczyszczeń - Euro 5 Emisja CO2 - tryb mieszany - 189 g/km Masa Masa własna pojazdu z kierowcą - 1.602 kg Dopuszczalna masa całkowita - 2.165 kg Ładowność (z kierowcą) - 638 kg Dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcami przy ruszaniu na wzniesieniu o nachyleniu 12% - 1.600 kg Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulców - 750 kg Dopuszczalna masa całkowita z przyczepą - 3.765 kg Nośność dachu - 100 kg Osiągi Maksymalna prędkość - 217 km/h Przyspieszenie 0-100 km/godz. - 8,7 s Pojemność zbiornika paliwa - 60 l Zużycie paliwa - tryb miejski - 10,6 l/100km Zużycie paliwa - tryb pozamiejski - 6,6 l/100km Zużycie paliwa - tryb mieszany - 8,1 l/100km Platinum 1.8 TSI 118 kW (160 KM) 6-biegowa manualna 4x4 CO2: 189 g/km Wyposażenie standardowe - Trzypuntkowe pasy bezpieczeństwa z tyłu Instalacja radiowa (8 głośników, 2 anteny) Obręcze kół ze stopów lekkich VENUS 7J x 17“ 4 szt. Bi-ksenonowe reflektory przednie z funkcją adaptacji świateł AFS ze spryskiwaczami Automatycznie ściemniające się lusterko wewnętrzne Zestaw naprawczy do kół Pakiet chromowany we wnętrzu CLIMATRONIC - dwustrefowa klimatyzacja automatyczna Tempomat Poduszka powietrzna dla kierowcy i pasażera z funkcją dezaktywacji oraz poduszka powietrzna chroniąca kolana kierowcy Elektrycznie sterowany fotel kierowcy i pasażera z pamięcią ustawień ESP (z ABS, EBV, MSR, ASR, HBA, EDL, ACS, DSR) Nadwozie Chromowane listwy boczne Elektrycznie sterowane, podgrzewane, składane, automatycznie ściemniające się lusterka boczne z funkcją pamięci i oświetleniem wokół drzwi TPM - system kontroli ciśnienia w oponach Roleta przestrzeni bagażowej z automatycznym systemem zwijania Podłokietnik Jumbo Box z wyświetlaczem temperatury i zegarem, uchwyt na kubek z przodu Podgrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby HHC – system wspomagania ruszania pod wzniesienia dla ESP Gniazdo AUX IN podłokietniku Jumbo Box Wnętrze Czteroramienna wielofunkcyjna skórzana kierownica Zdalnie sterowany centralny zamek Pokrowiec na narty Light Assistant (Coming home, Leaving home, Tunnel light, Day light) Asystent parkowania Radioodtwarzacz Bolero CD, MP3, zintegrowana zmieniarka płyt CD (2 DIN) Asymetrycznie dzielone oparcie tylnej kanapy Rolety przeciwsłoneczne bocznych szyb z tyłu i szyby pokrywy bagażnika Bezpieczeństwo, funkcjonalność, komfort Podgrzewane fotele przednie i zewnętrzne miejsca tylnej kanapy Boczne poduszki powietrzne z kurtynami powietrznymi przednie oraz tylne Schowek na okulary Trzy zagłówki z tyłu z regulacją wysokości Zestaw siatek w bagażniku Czujnik deszczu
  19. > drogo. W moim ASO jest 100 netto za godzinę. Zawsze uda się wytargować jakiś rabat. Cena imho > przyzwoita No tak ale jak sie widziało fakturę za przegląd okresowy Lexusa w wysokości kilkunastu tys zł to już inna sprawa ....
  20. > Jak dla mnie piękny i fajna opcja gdyby się rodzina powiększała. > Może być w takiej wersji... Oooo proszę wracamy do pełnych opon bezdętkowych jeszcze trochę to guma będzie napylana na felgę aby uzyskać profil 0,0001
  21. > Do Bravo wchodzą i 15-stki - takie letnie Continentale mi zostały po Lybrze > Croma najczęściej stoi na 17stkach - 200-300zł więcej na sztuce. Wiem, że kupując coś z segmentu D Moja stoi na 16" i nie zamierzam zmieniać ... 215/55 ale cena za dobrą oponkę w okolicy 500 zł > trzeba się liczyć z większymi kosztami eksploatacyjnymi. > Czyli hamulcami, klockami itp... się nie przejmuję. > Muszę sobie jakąś Cromę czym prędzej kupić, bo mi po głowie chodzą Fordy i Ople... Croma ma tyle elementów GM że dla mnie to bardziej OPEL z silnikiem Fiata > Trochę szkoda, że Croma nie ma fajnej benzyny pod gaz... Dieselka trochę się boję przy zakładanym > użytkowaniu... Ale i LPG to nie dobre rozwiązanie dla ciebie... zanim się płyn nagrzeje aby przełączyć się na LPG z PB to już jesteś w pracy Dieselek i to jeszcze z DPF-em nie polubi ciebie nie wiem czy na twoim miejscu kupował bym Cromę... pewnie wybrał bym jednak Bravo z silnikiem 1,4 bez turbiny na na LPG... tanio będzie a i mocy do normalnej jazdy starczy ...
  22. tutaj Tu i tu a i tu
  23. > pierwsze próby z LPG to właśnie 11kg, wtedy nikt chyba o butlach do wózków nie słyszał W butlach do kuchenek jest Propan-Butan i tak samo w LPG.... Wiele razy słyszałem o nielegalnym przepompowywaniu gazu z butli do zbiorników LPG na stacjach lub o tym, że żuki i inne Polonezy na butlach nielegalnie pomykały - gaz bez podatku drogowego ...
  24. > Trochę martwią mnie droższe koszty eksploatacyjne w Cromie aniżeli w Bravo - opony, hamulce, tylne > zawieszenie... Chyba że przesadzam to proszę Was o wyprostowanie moich przemyśleń > Nie wiem bo opony w Cromie możesz mieć 16'' lub 17 lub 18 w Bravo to samo więc różnicy nie widzę a cena zalezy od wielkości a jeśli chodzi o tylne zawieszenie to po 2006 roku praktycznie jest nie do zdarcia a przed tym czasem padają banany ale to koszt jakiś 120 zł ... tarcze i klocki to również nic strasznego ... cześci jest w brud bo to te same co do Vectry C czy Saaba 9-3, Signum jest w czym wybierać ... tarcze z Polskiej firmy: Mikody możesz mieć za około 100/150 - zł/szt podobnie klocki w tej cenie dostaniesz lub za 200 zł lepsze .... ja raczej bałbym się że kupisz jakiś egzemplarz który będzie wymagał dużego nakładu finansowego bo będzie miał 600 tyś km za sobą sylwetka Cromy po lifcie nie różni się znacząco od Bravo czy 159 ... jest dynamiczna przed liftem jest dostojna .... poszukaj dobrego egzemplarza i kupuj .... jak widac na tym forum za dużo się nie dzieje... ludzie jeżdżą a nie ciągle naprawiają Cromy
  25. > prawda to, że nie przysyłają zdjęcia - jedynie jakąś informację ? > podobno pogonił ich za to Sąd w Warszawie, khę ? W 3-wsi ITD jeździ autami bez ważnych przeglądów technicznych I oni mają nas kierowców pouczać, karać, scigać za wykroczenia niech najpierw sami zaczną przestrzegać prawa bo trzeba będzie na nich nasłać wojsko albo inne NATO Krokodylki bez przeglądów technicznych Quote: Zielone radiowozy "krokodyli", czyli Inspekcji Transportu Drogowego, powinny stracić dowody rejestracyjne, bo nie miały aktualnych badań technicznych. To szokujące ustalenia kontrolerów z Urzędu Wojewódzkiego. Służba dbająca o bezpieczeństwo na drogach poruszała się nielegalnymi samochodami. W protokole pokontrolnym nieprawidłowości jest więcej. Urząd Wojewódzki rozważa złożenie doniesienia do prokuratury. 1700 mandatów w 2 miesiące

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.