Zawartość dodana przez Lisek
-
obliczanie zuzycia paliwa na godzinę
> Jeżeli już to z butlami od wózka akumulatorowego. > One tylko z wierzchu wyglądają tak samo. Mi się wydawało, że akumulatorowe wózki jeżdżą na prąd elektryczny a nie na LPG
-
obliczanie zuzycia paliwa na godzinę
> Ładuj tam silnik od Tico, dorzuć butlę z gazem i pływaj. Przy gazie koszty paliwa powinny być jak > najbardziej do wytrzymania. Tylko z ,,tankowaniem" będzisz miał trochę problemów. Ja nie widzę problemu... kupuje gaz w butli *( ten sam co do kuchni ) i podłączy... gaz tańszy bo bez podatku drogowego a płynąc po rzece nie musi jego płacić tak mi się wydaję chyba, że jest jakiś podatek wodny
-
Odcinkowy pomiar prędkości
> Pytanie techniczne. > Dostajemy mandat, przyznajemy się do winy, ale z zaznaczeniem, ze na początku pomiaru prowadził > kierowca X a na końcu kierowca Y To zmienia postać rzeczy bo jeśli ograniczenie na odcinku 10 km było 50 km/h a system zarejestrował, ze auto przejechało go z prędkością 70 km/h i jednocześnie kierujący przyznaje że międzyczasie miał postój na przesiadkę która trwała z zwolnieniem i przyspieszeniem około 3 minut to chwilowa prękość wynosiła nie 70 a może i 120 km/h więc mandat należy podnieść o kilkaset złoty i nałożyć obu kierowcą jednocześnie bo obaj popełnili to wykroczenie i po 10 punktów każdemu A jeśli na rozprawie podadzą że przesiadali się w trakcie jazdy bez zatrzymywania pojazdu co często się zdarza u kierowców "TIR-ów" to za wprowadzenie potencjalnego zagrożenia i katastrofy drogowej zabrać im dokumenty i do celi na 3 miesiące ....
-
Tutaj witamy nowych na kąciku nowego Fiata Cromy :-)
> Witam serdecznie wszystkich zmotoryzowanych! W Nowym Roku, życzę Wszystkim bezproblemowego > użytkowania pojazdów. Jak większość z Was, przesiadłem się z Fiata Stilo na Fiata Croma, rok > 2008, 1.9, 120km. > Pozdrawiam, Janusz Witamy...
-
obliczanie zuzycia paliwa na godzinę
Nie mam pojęcia .... Ale dla przykładu: Silnik 1,9 MJTD 150 KM zużywa po nagrzaniu 0,45 litra/godzinę pracy ON Silnik Volvo 420 Konny 12 litrów rzędowa szóstka diesla pali 1,3 litra / godzinę pracy ON Ile spala TICO PS... Myśle że spali około 12 litrów/godzinę pracy.... Po prostu w aucie silnik nie jest w 100% obciążony bo potrzebujemy kilkanaście koni aby sie poruszać... opory rosna w miare wzrostu prędkości... ale do tych 70 km/h to nic sie wielkiego nie dzieje... ale w łajbie opory są znacznie większe i tu silnik będzie pracował na 80% obciążenia... nawet przy prędkosci 10 km/h ....
-
fajne kultowe autko do 5 tys .....
> Mam Multiplę w dieslu, ale raczej do 5 tyś z gazem (coś dobrego) to nie ma szans żadnych żeby > wylookać. A czy to cooltowe auto raczej wygodny 6-cio pak o wątpliwej ,,urodzie" Jest inna więc kultowa .. zawsze wygrywa ranking na najbrzydsze auto świata a mi osobiście się podoba ... ale ta pierwsza przed liftem żabka
-
środek antykorozyjny do tłumików
> Daremny trud. Tłumik i tak zardzewienie, nie ważne czym jest pomalowany. Nie do końca... najważniejsze są spawy i warto je oczyścić i co kilka lat pomalować srebrzankom... Nie zatrzyma to korozji ale ją spowolni
-
Duże przebiegi w osobówkach
> Pięknie napisane... Mam takie same zdanie na ten temat... Kierowcy ciężarówek mają lepiej bo maja tachografy i ci co jeżdżą w trasy ( nie pisze o wywrotkach ) maja znacznie większy komfort pracy i lżejsza pracę od tego kierowcy osobówki... To gra z losem.. na naszych drogach i z Więcej wydac można na mandaty niż zarobić a i życie stracić ... przykład tej nowej skody rozbitej w tej firmie po dwudziestu dniach bo trzeba było uciekać przed tirem na drzewo
-
Życzenia noworoczne
Wszystkiego najlepszego
-
spamowy wątek nowego roku styczeń 2013 ;)
> Tak się dzisiaj zastanawiam czy ważył ktoś swoją Crome. > Czy jest tak jak napisane w instrukcji, że Croma 1.9 16v skrzynia manualna waży 1530 kg? Nie ale również mnie to ciekawi... Muszę kiedyś na wagę zajechać
-
Fajne XC60 - co jest grane?
To ten .... do tego koszt sprowadzenia, podatki, akcyzy i inne dodatki ... Ceny zaczynają się na zachodzie od 16 tyś Euro... przykładowe ceny
-
Największy przebieg CROMY II
> spokojnie trafi do PL i bedzie miała 180 000km Ktoś kupi i potem będzie narzekał że Fiat to sie strasznie sypie
-
Największy przebieg CROMY II
Tak natrafiłem na to: 1,9 120 KM z przebiegiem 616.000 km
-
ESP komu niepotrzebne
> Jak było to nie działało Czy ja wiem.... Na łysych oponach lub letnich tak samo działa... czyli wcale...
-
Stilo JTD padło - nie odpala
Należy sprawdzić czy - gasik ten na wlocie do kolektora nie jest zablokowany w pozycji zamkniętej - czy pompa w zbiorniku podaje paliwo po włączeniu zapłonu - FESem błędy o ile są
-
ESP komu niepotrzebne
> Gdyby było ESP A skąd wiemy że nie było?
-
Plukanka do silnika po 230000km..
> Olej z rozsądnym TBN i wymieniany na czas powinien utrzymać wszystko w czystości. Ja nie lałem > jakiegoś topowego oleju bo zwykły Lotos 5W40 do benzyny i po zdjęciu góry po jakiś 100-120kkm > było czyściutko jakby niedawno z fabryki wyszedł. Ten sam silnik z podobnym przebiegiem na > Mobilu 5W50 był już wewnątrz ciemniejszy, ale szlamu nie było, który by się kwalifikował do > płukanek. > Piszę, to ponieważ dużo osób pewnie sobie wyobraża, że po 100 czy 200kkm w silniku pewnie już > czarne masło, a tak po prostu nie jest. Wszystko zależy od tego jak często zmieniasz olej, jak traktujesz silnik, czy jeździsz w trasach czy w mieście... czy na LPG czy ON tu nie można postawić wspólnego mianownika... to co dzieje sie w silniku czasami można dojrzeć przez korek wlewu oleju czasami po odkręceniu filtra oleju- (pomijam odkręcenie miski lub pokrywy ) czy gromadzi się osad czy jest czyściutko... ja nie stosuje płukanek za każdą wymianą bo stosuje dobre syntetyczne oleje i często je wymieniam max 10 tys ale mimo to zauważam różnice w tym co wypływa z silnika podczas wymiany oleju z płukanką i bez płukanki... Więc polecam je stosować
-
fajne kultowe autko do 5 tys .....
kangoo lub multipla
-
Panel Klimatyzacji - zmiana na Climatronic
> Jeśli temp spadnie poniżej 4-6stopni sprężarka klimy nie zadziała. Powietrze będzie się osuszać > przy klimie ale nie poleci schłodzone. W mojej Cromie przy -1 C sie nie załączy klima...
-
Ciszej tam!!!!
> byles kiedys na jakiejkolwiek motoimprezie ? > obejrzyj sobie > tor w tychach istnieje od zawsze > ale protesty zaczely sie jak sie nowokredytobogaccy pobudowali za plotem > to samo dzieje sie w lublinie > https://www.facebook.com/ratujmy.tor.lublin?fref=ts > pomysl Zgadza się ale taki już los... najpierw ludzie wyparli zwierzynę z tych miejsc budując sobie tory a teraz inni wypierają tory budując tam domy... Jestem ciekawy tych emocji za x lat ... F1 ale w wykonaniu elektrycznym i komentarzy Bezszelestnie wyprzedził najstarszego zawodnika formuły Vetela młody zawodnik Kowalski prowadząc wspaniale swój bolid Volt=230... ... A teraz zjeżdża do boxu podłączyć się na 8 godzin do gniazdka ... oooo proszę Państwa bezpiecznik się przepalił co za strata .... już rozciągają przedłużacze jakie emocje
-
Ciszej tam!!!!
> goście którzy budują rajdówki do WRC powinni zdecydowanie zapisać się do Ciebie na wykłady żebyś > ich oświecił że mamy DWUDZIESTY PIERWSZY WIEK > i jeszcze Unia niech zabroni żeby opony nie piszczały na zakręcie > i żeby deszcz nie padał A zapraszam... każdy dzwięk wydobywający się nawet z krtani kibica można stłumić... w autach już były aktywne systemy montowane w zeszłym wieku przez Japończyków... tak wiem droższe od kawałka rury ale hałas jest tak samo szkodliwy dla zdrowia jak i to co się wydostaje z rury
-
Ciszej tam!!!!
> jak sie traktuje auto jako dupowoz to faktycznie moze byc ciezko to pojac. Auto sportowe kupuje sie > m.in. dla pewnego rodzaju funu ktory daje m.in. odpowiednie brzmienie i glosnosc. Przez to > kierowcy podnosi sie poziom endorfin a o to wlasnie chodzi Dlatego pewnie montuje się obecnie dodatkowe wspomaganie w postaci odpowiednich "dźwięków" tak baby 4-cylindrowce pracowały jak 8 które wydobywają się ale nie z pod maski czy kół ale z głośników Zabij mnie ale nie pamiętam czy Mercedes czy BMW wpadł na taki genialny pomysł
-
Rozpoczęło się bardziej szczegółowe polowanie na kierowców
> Jeśli nie przekroczył prędkości, to trochę Cię poniosło Jeśli nie miałeś na pieńku z strażą miejską w Wejherowie ( a ja już miałem i zapraszałem ich do sadu ) to żyj w błogiej nieświadomości aż dostaniesz zdjęcie ... a raczej teraz to mandacik... Pamiętajcie że fotoradar może robić zdjęcia od Vmax lub cyklicznie i wtedy urzędnik siedzi i weryfikuje za co walić mandat... Ja już nie raz dostałem po oczach w Wejherowie jadąc 45 km/h na 50 km... a za trzymanie komórki, niezapięte pasy itp tez dostaniecie mandat wpływy do budżetu maleją więc się trzeba chwytać czego popadnie Ale nie tylko na prowincji mają te zabawki: Quote: Superradar to postrach dla kierowców. Za jednym razem potrafi zarejestrować aż 4 auta przekraczające prędkość. Robi zdjęcia tym, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie na czerwonym świetle, rozmawiają przez komórkę albo mają niezapięte pasy. Szacuje się, że warszawski magistrat od lutego zarobił dzięki niemu ponad milion złotych.
-
Plukanka do silnika po 230000km..
> a płukanie silnika to nowa moda, więc nie wiadomo czy to dobre, czy złe jest - czy producenci > przewidzieli takowe czynności i zbadali ich nie tylko + wpływ na silnik Nie taka znowu nowa moda... Sa różne płukanki... ta co ja leje ma konsystencję smoły Jeśli ktoś jeździ na LPG to nie ma tyle sadzy w układzie smarowania jak ci co Dieslami pomykają ... ja raz na kilka wymian oleju stosuje.. i nic się nie dzieje złego ... a czy coś dobrego to już inna kwestia
-
Ciszej tam!!!!
> ale sa niestety takie auta ktorych sie cichych nie da zrobic > Quote: > Co więcej, projekt ten nie przewiduje żadnych wyjątków dla np. samochodów sportowych. No i dobrze.... a dlaczego auto sportowe nie może być ciche wybaczcie bo ja nie rozumiem ... Znaczy rozumiem, że uwalnianie wydechu w latch 20...60-tych zeszłego wieku powodowało, ze kierowca miał 1 koń więcej a czasami nawet mniej ale mamy .. XXI wiek ( poprawiłem się ) i uwierzcie mi że obecnie możecie mieć wydech w 100% uwolniony a i tak auto może być niesłyszalne.... Więc przestańcie tu wyć z rozpaczy