Zawartość dodana przez Lisek
-
Duże przebiegi w osobówkach
> Nie raz już tu były wątki, dyskusje o dużych nalotach w osobówkach itd. > Ładnie... może nie na temat ale w ciężarówkach chłopaki w 3 miesiące potrafili wykręcić prawie 100 tyś km wożąc trumny ( takie drewniane aby nie było wątpliwości ) na zachód
-
Rewitalizant Xado - stosował ktoś? Warto?
> A co jak producent zaleca wymianę co 5kkm a inny co 10kkm? U mnie producent zaleca co 30 tyś km a ja wymieniam co 10 tyś km więc zapewne zepsuje tym auto co ciekawe ostatni przegląd jest w instrukcjach wielu marek na 180 tyś km więc po tym przebiegu i tak nastąpi autodestrukcja > Płukanki miały sens przy olejach mineralnych, które zostawiały spore ilości osadów. Obecnie > wystarczy pilnować terminu wymiany oleum. Oleje syntetyczne zawierają składniki myjące. Tak ale z czasem przestają działać te dodatki i warto wspomóc je dodając płukankę przed wymianą oleju.... ja osobiście daje co którąś tam wymianę oleju ...
-
Rozpoczęło się bardziej szczegółowe polowanie na kierowców
> Mam patent na kasę dla ITD, niech się ustawią na ograniczeniu np do 40km i robią zdiecia wszystkim > jak leci.Potem oczywiście wysłany mandacik o przekroczeniu +20.Jak kierowca do sądu to > mandacik do kosza.Ciekawe jaki % by się załapał Mojego kolegi teściu na wlocie do Wejherowa dostał po oczach fleszem... a podobno jechał bardzo wolno więc zawrócił i jechał jeszcze wolniej i znowu flesz.... na to zawrócił i jeszcze wolniej i znowu flesz.... ograniczenie do 50 km/h Jakże było jego zdziwienie gdy dostał 3 mandaty..... Za niezapięte pasy
-
Rewitalizant Xado - stosował ktoś? Warto?
> Stosował może ktoś coś takiego? Stosowałem preparaty Xado... lałem w silniku 0w40 syntetyczny olej Xado ale nie zauważyłem jakiś spektakularnych zmian... spalanie nieznacznie spadło w stosunku do oleju 5w50 Mobila ale tego można było się spodziewać... dolałem do skrzyni biegów 120 stkę od Xado ale nic nie zauważyłem dopiero wymiana oleju na Amsoil spowodował radykalne zmiany... zastosowałem również do wspomagania trochę węgla ale również nic nie zauważyłem.. Radze kupować dobre oleje i stosować płukanki .. no i wymieniać częściej .... max 15 tys km
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> W srodku ma sie wrazenie ze jest ciasniej niz w Cromie, ale pewno to za sprawa deski rozdzielczej, > ktora opatula ze tak powiem kierowce i pasazera. to samo stwierdzili niemieccy policjanci, ze się nie mieszczą w fotelach więc coś musi być na rzeczy ...
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
Bardzo fajne.... Szkoda,że nie kombi Podziel się wrażeniami jak już trochę ochłoniesz...
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> Powiem jeszcze tyle że w FESie znalazłem 2 opcje w testach że załącza się przekaźnik dodatkowego Ciekawe ... muszę to sprawdzić i aktywować... Odnośnie mojej grzałki to ja mam sterowanie zbudowane z starego przekaźnika świec żarowych. Sam to muszę włączyć i wstawiłem tylko zabezpieczenie aby nie włączyły się razem z świecami żarowymi silnika ... i praktycznie po załączeniu i około 4 sekundach czuje się różnicę w temp nawiewu... ale szału niema Odnośnie termostatu to w Stilo 1,9 JTD były podobne objawy zima kilka lat temu padu termostatu.. po wymianie jak ręką odjął i to przy - 20C... Wiec bedę obserwował temperaturę na wężu do chłodnicy i jak moje obawy się potwierdzą pójdzie do wymiany... oczywiście tylko Beru
-
Audi A3 z USA po dzwonie
> Pewnie mało w Polsce kto wie za ile można kupić uszkodzone auta w USA, na przykład: > http://www.copart.com/ > edit: > linki się popsuły więc wybierz sam przykładowo AUDI a3 > HanYs Ja bardzo często widzę na obwodnicy 3-miasta lawety z dziwnymi stworami jadącymi z portu w Gdyni.... i to naprawdę niczym nadzwyczajnym jest spotkanie fordów T czy innych aut z okresu międzywojennego i współczesnych Porschaków.. w różnym stadium rozkładu
-
Z cyklu DIY: "wskaźnik" wypalania DPF do Fiata Croma
Niestety nie znam odpowiedzi na te pytania ... Ja nawet nie mam DPF-a w swojej Cromie więc trudno mi to sprawdzić... w FES-e wszystkie opcje dotyczące DPF-a są nieaktywne... Ja myślę że dołożenie tej diody to faktycznie najprostsza i najtańsza inwestycja... i może faktycznie w lusterku lub w tym narożnym trójkąciku z głośniczkiem bo tam często patrzymy więc nie przegapicie
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
Benzyna to benzyna... Ja u siebie mam założoną grzałkę oparta na 4 świecach z jakieś renówki... grzeje tak do momentu jak wskazówka przejdzie wskazanie II na zegarze ciepła czyli gdzieś koło 60 C... Niestety zauważyłem wczoraj przy - 8C, ze bardzo długo nagrzewa się silnik do optimum czyli do momentu gdy wskazówka staje w pionie.. podejrzewam pad termostatu... teraz mam -15 za oknem... dobrze że auto w garażu gdzie jest + 4C Co do dodatkowej grzałki w Cromie to ja nigdzie w żadnym schemacie nie znalazłem jej więc jest to jakiś biały kruk W cromie tylko Webasto było...
-
Mam wrazenie, ze....
> który to wątek...? Zabij mnie ale nie pamiętam... wiem, ze coś takiego widziałem ale dotyczyło strony pasażera... wystarczyło obrócić uszkodzoną zębatkę w serwomotorze... o 180 stopni... tam pracował ale terkotał...
-
Mam wrazenie, ze....
> Ok dzieki, ale na nogi pasazera leci cieple i mimo to z kratki przy szybie tez, ale zobacze w > weekend . W klimatroniku osobne sterowanie jest dla kierowcy i dla pasażera > Czyli u Ciebie nogi to nogi i nigdzie wiecej??? Możesz mieć uszkodzony silniczek... a dokładnie zębatkę... na elektrodzie jest jak można go naprawić obracajac trybiki...
-
Montaż spilera
Mam przyklejony 3 rok klejem WURTH-a do spojlerów .... nie do oderwania
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> Licznik jak licznik, każdy przekłamuje > Skoda PB 1.2 TSI 105 KM. Ale już po lekkim sofcie
-
Z cyklu DIY: "wskaźnik" wypalania DPF do Fiata Croma
> A da się jakoś zrobić, żeby tą informację wyciągnąć "na zewnątrz"? Np w postaci jakiegoś LEDa? Wszystko można... można podłączyć soft i na bieżąco obserwować zapychanie sie DPF-a można zbudować układ który będzie przechwytywał dane z sterownika - nie wiem czy to leci po CAN-e czy analogowo - o stopniu zapchania DPF-u czyli różnicy ciśnień przed i za DPF-em i wyświetlać na zegarze.... Trzeba dorwać się do schematu tego przetwornika i zobaczyć co on może... Niewątpliwie dioda przy lusterku jest dużo tańszym i prostszym rozwiązaniem ... ale raczej według mojej opinii wystarczy w panelu sterowania na drzwiach kierowcy umieścić dodatkowa diodę...
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> Ok , teraz coś , Eeeee tam ja licznikom nie wieże... ile było na GPS-e 165-170 max A ta skoda to Diesel? tylko 6 tys obrotów
-
Zagadka kultu Passata rozwiązana
> A to wszystko napisał zakompleksiony posiadacz C5. Znawcy wiedzą co dobre dlatego ten okaz Passata z 2007 roku z lekkim przebiegiem 450 tyś juz został sprzedany
-
Komuś w Infiniti odbiło
> Na pewno Kowalski już nie kupi Ten którego ja znam jeździ lexusem
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> Ano, dzisiaj kolejny się sprzedaje . > Kącik jednak będzie dzięki Twoim i innych staraniom trwał w najlepsze . Niestety tak jest że dane modele wymierają z czasem i zastępowane sa nowszymi... Fiat mało ostatnio nowości pokazuje więc na razie nic tu się nie zmieni..
-
Miękki pedał hamulca się porobił
> Panowie jeszcze jakieś 2 tygodnie temu jak wciskałem hamulec to pedał był wysoki i twardy. Teraz > pedał jest niski i miękki. Trzykrotne naciśnięcia hamulca powoduje, ze pedał jest twardy i > robi się wysoki, Tak nie powinno być, nie ma znaczenia czy PB czy ON układ hamulcowy jest taki sam... zmień mechanika... Czy używasz ręcznego hamulca ????? Bardzo ważne jest używanie ręcznego do korekcji luzu klocków w tylnych zaciskach... pozaciągaj kilka razy ręczy mocno na przemian z nożnym... i jeśli nie pomoże to: - wymiana płynu i odpowietrzenia całego układu - jak to nie pomoże to pompa hamulcowa do wymiany
-
CROMA - który silnik
> Co do Cromy to jak sami wiecie znalezienie noPb to raczej cud croma 2,2 MPI 16V + LPG - 2900 Euro
-
Z cyklu DIY: "wskaźnik" wypalania DPF do Fiata Croma
> Dokładnie. Prosimy o zdjęcia i najlepiej cały tutorial, to jeszcze na naszą stronę przerzucę. Sam > chcę takie cuś u siebie . Z racji tego, że jeżdżę dużo po mieście, chciałbym wiedzieć kiedy > wypala się DPF. Nie wiem czy to nie okaże się błędem bo tak naprawdę nie wiemy czy zawsze podczas wypalania DPF-u silnik się dociąża i BC włącza ogrzewanie i klimę czy tylko jak jest niedociążony Może lepiej Panowie odczytywać dane z przetwornika ciśnienia PDF umieszczonego w komorze silnika a zapełnieniu/zapchaniu DPF-u?
-
Zagadka kultu Passata rozwiązana
> jak się pojawi na polskim portalu, to licznik będzie "właściwie" wskazywał Jakieś złe bioprądy w tej Polsce, ze ta elektronika tu tak siada... wystarczy granice przekroczyć
-
Zagadka kultu Passata rozwiązana
> Ktoś mądry powiedział "suma iq na Ziemi jest stała, tylko ludności wciąż przybywa". Dobre... nie znałem
-
Zagadka kultu Passata rozwiązana
> Kolor zdradza, że auto musi mieć dużo nalatane. > Ale handlarz zrobi 200 tys km i pójdzie od ręki. Teraz już nie... kupują ładny kolor nadwozia i oklejają folią a po kilku latach folie się zrywa i jest nówka nie śmigana zreszta można i teraz go okleić