Zawartość dodana przez Lisek
-
Czas zacząć spam listopadowy
> 175 Nm, jakieś 10,4 do 100 km/h i 192 km/h v-max > Według danych Croma 120 : > Prędkość maksymalna: 195 km/h - - - > Przyspieszenie (0 do 100km/h): 11,3 s - - - > Osiągi będą porównywalne, zarówno Mjtd w Cromie jak i silniki TSi wychodzą zwykle z ,,giftem'' z > fabryki, trudno wróżyć z fusów, do setki powinno być dobrze później .... sam nie wiem . To całkiem ładny moment obrotowy jak na taka pojemność ... to mniej więcej tyle co silnik 1,8 w benzynie wolnossący Croma w Dieslu nie będzie szybsza od 0 do 100-ki bo za krótkie ma przełożenia biegów i za mała prędkość obrotową max. Skoda 100-ke ma na 2-ce w Cromie trzeba 3-jke zapiąć.. a to już 1 sekunda więcej... ale jak już bym miał porównywać te auta z silnikami to myślę że 120 silnik MJTD nawet w tym ciężkim aucie jest bardziej dynamiczny niż 1,2... po zapięciu tej 3-ki już się dość dobrze toczy... do tych 150... potem wiadomo jednemu i 2-giemu autu zabraknie mocy. Ale większość i tak patrzy na ten silnik VW z perspektywy silnika od kosiarki a to już całkiem przyzwoity generatorek... Takie czasy... podobno do Mondeo teraz ma Ford wsadzić litrowy generatorek i też pewnie da radę
-
Czas zacząć spam listopadowy
> http://forum.autokacik.pl/files/286443992-2745845195_1.jpg Zaznaczyłem na rysunku rułkę, chyba z > dpf?.Jak ktoś tej rułki , nie ma to czyli dpf nie ma?? Tak ... jeśli tego nie masz ... tej rurki ...a masz sam tłumik - samą blaszaną puszkę to nie masz DPF-a Ta rurka jest połączona z przetwornikiem ciśnienia w komorze silnika gumowymi wężykami
-
Czas zacząć spam listopadowy
A jaki masz moment obrotowy w tym silniku ?
-
Czas zacząć spam listopadowy
> testowo odepnij wtyczkę... > ja tak zrobiłem 3 miesiące temu... i już zostało Nie... ja co 15-20 tyś km czyszczę to ustrojstwo ... taki już jestem
-
Znak ustąp pierwszeństwa przejazdu kontra znak stop
Mnie uczono, ze to to samo...
-
Osłona termiczna wydechu
> Odpadła mi osłona termiczna na wydechu trzeba to zakładać czy raczej można jeździć bez niej. Ma też 2-gie znaczenie - osłona akustyczna końcowego tłumika... Skoro była to znaczy, że jest potrzebna. gdyby można jej było nie stosować księgowi już dawno by ją wycieli tak jak osłony silnika
-
Akumulator wapniowy ??
Mam Autocrafta i jestem zadowolony.... Kupiłem bo miał same dobre opinie w tym tu... Ale kupowałem bezpośrednio u producenta - stary ( może być inny ) trzeba kurierowi zdać...
-
Czas zacząć spam listopadowy
> jazdy , stwierdzil ze samochod zupelnie nie jedzie i 150km to calkowite minimum. Moje 150 KM przestało jechać od dołu... to znaczy wydaje mi się że już tak dobrze nie jedzie jak kiedyś... muszę EGR znowu przeczyścić...
-
Czas zacząć spam listopadowy
> Stancie na kresce Oj stańcie aby udowodnić coś tam coś tam
-
Czas zacząć spam listopadowy
> A jak tam spalanie?? 4l/100km bylo juz Pewnie już po wirusie wiec 6,5
-
Zdjęcia z bramownic ViaToll
> dysponując odpowiednią wiedzą i oprogramowaniem...nie każdego Tak tylko tobie się wydaje... Już teraz mówi się w Szwecji aby wycofać pieniądze z obiegu i zastąpić w 100% elektroniczną płatnością.... Jeśli pojedziesz na BP zatankować i kupisz opony 19" do swojego auta to już wiem gdzie ciebie zaszufladkować... jesli kupisz Chińskie opony a zatankujesz na Auchanie to już w inna szufladkę ... oprogramowanie to za mało... uwolnisz się od telefonu i internetu... i nic więcej
-
Zdjęcia z bramownic ViaToll
> I myślisz, że jesteś anonimowy i nikt nic nie może sprawdzić? Coraz częściej montuje się na zachodzie (u nas już niebawem ) pomiary średniej prędkości, układy identyfikacji numerów rejestracyjnych, do tego sieć komórkowa - już teraz służy do identyfikowania korków drogowych oraz średnich prędkości w nawigacjach - Targeo Nie ma sie co łudzić wszystko co kupujemy, co czytamy i przeglądamy w necie, do kogo dzwonimy, o czym rozmawiamy, gdzie przebywamy, oraz nasz stan zdrowia i kto wie co jeszcze jest w formie elektronicznej i każdego z nas można zaszufladkować...
-
Dziwny dynks na BMW
> Za czym ? Sorry chciałem napisać grillem
-
Czas zacząć spam listopadowy
> O Shiet dobrze, że sprzedałem, musiałbym spalić na placu, No wiesz widzę u ciebie jakiś brak tolerancji... A wiesz kto Skoda jeździ ... Takie oczywiste oczywistości sa czasami mało oczywiste
-
Czas zacząć spam listopadowy
> Chyba sprzedam Crome > http://www.se.pl/multimedia/galeria/9488...i-fiatem-croma/ Ktos powiedział, ze Croma jest bezpłciowa ....
-
Dziwny dynks na BMW
> Wiecie może co to za dynks Sąsiad ma w 7-mce i mocuje tam flagi ... ( jest BOR-owcem co by nie było że tak sobie sam ) Za atrapa chłodnicy powinny być jeszcze światłą czerwone i niebieskie ...
-
Czas zacząć spam listopadowy
> Widziałem już na żywo, bardzo fajne autko , a Ty zamiast zazdrościć, że mam Skodę pojedź do salonu > i się pozachwycaj SuperB w Kombi to ja bym ci zazdrościł
-
KYB amorki reklamacja - ktoś ćwiczył?
> Taki widok mnie przywitał przy zmianie oponek... > ewidentnie tłuste > Nie rajcuje mnie postawienie auta na kołki i czekanie ma decyzję... > Jest szansa na wymianę "od ręki" ? > Paragon jest. Żadna ... Ja reklamowałem KYB jakieś 6 lat temu ... wystarczył paragon zakupu, dowód wymiany - pieczątka na gwarancji z przebiegiem od mechanika który to zmieniał i opis reklamacji - u mnie to wyglądało tak, że wylał kompletnie i mało się nie rozbiłem... kupiłem inne wymieniłem a ten zaniosłem do reklamacji - po 2 tygodniach dostałem zwrot kasy ...
-
Croma - Hamulce, inne zaciski
> no to go go lisek no Nie.... zostanę przy moich wydmuszkach... prędzej auto zmienię na 159 niż hamulce w Krowie .... Ja i tak nie używam
-
Croma - Hamulce, inne zaciski
> 305mm są cięższe, wyraźnie. Jednak nie ważyłem. Pewnie to kwestia producenta, ale zobacz, że różnią > się również żebrowaniem pomiędzy talerzami Tak jak pisze.. to zdjęcie jest warte więcej niż 1000 słów na ten temat
-
Croma - Hamulce, inne zaciski
Piękne zdjęcie porównujące 2 tarcze.... praktycznie mówi wszystko A jeszcze jedno pytanie dużo cięższe są te tarcze ( może ważyłeś ?)
-
OLEJ- wyglad
> Informuję potencjalnych zainteresowanych, że pojawił się nowy AMSOIL w klasie lepkość 5w40 dla aut > europejskich nie posiadających DPF/FAP. To klasyczny syntetyk PAO o bardzo dobrych parametrach > i rewelacyjnej cenie. Powinien kosztować w Polsce w granicach 150-160 zł za 5L. > AMSOIL EFM 5w40 Full-SAPS Może sie przerzucę
-
Przewóz rocznego dziecka PKSem
> W starych nie ma, ale skoro moje pokolenie jakos przezylo wojaze PKSem i Powiedz to tym z pod Kokoszek w Gdańsku
-
Abu Dhabi - dyskusja
> Vettel to chyba najwiekszy szczesciarz w F1. Szczęściu czasami trzeba pomóc... Porozmawiaj z Alonso on też kilka lat temu był szczęściarzem... a potem sie wydało
-
Otwieranie drzwi kluczykiem
> Dziwne, może coś źle robisz > Udało mi się w końcu otworzyć. Rozbieranie zamkniętych drzwi to niezła gimnastyka, ale jakoś > poszło. Wsio działa jak należy, chociaż nie jestem pewny co było przyczyną zablokowania. A liczyłem, że rzucisz trochę światła na tą sprawę... Może i robię coś nie tak ale z drugiej strony co tam zrobić można inaczej... nie wsadzisz kluczyka jeśli nie pociągniesz za klamkę do góry a przekręcając kluczyk nie czuję żadnego oporu w granicy 90 stopni... w sumie dwa razy to robiłem i za każdym poległem nie przeszkadza mi to ale gdyby się tak akumulator rozładował to miałbym pewien problem.... muszę sobie wyciągnąć otwieranie drzwi na zewnątrz i ukryć gdzieś... z drugiej strony często zdejmuje się wodziki z zamka aby złodzieje nie mogli otworzyć auta - jest to stara cygańska sztuczka która nie jedno auto ocaliła przed kradzieżą Więc wyjdę z założenia, że moje jest zabezpieczone