Zawartość dodana przez PrezesAdam
-
Wygłoszenie auta po sprzedaży
> Czy muszę iśc do wydziału komunikacji zgłaszać zbycie auta? Nie.
-
Autostrada i mgła
Cokolwiek wydarzy się na autostradzie (np. postój na pasie awaryjnym przy awarii) należy wysadzić pasażerów z auta za barierkę. Jeśli to karambol to tym bardziej. Oczywiście, że jest ryzyko potrącenia. Ale w innym przypadku można skończyć tak:
-
Toyota Auris
To nie takie łatwe. Pamiętam, że w tym modelu aby zamontować np. DRL trzeba było dokładać jakiś moduł, który dezaktywował automatycznie włączające się mijania.
-
Samochody z płaskimi szybami - stare i nowe - jakie znacie?
> Ale boczne również? Przednią mam. > Może być równiez od busów/furgonów. Kiedyś te sprzęty miały płaskie, prostokątne szyby, ale nie > znam modeli. Również
-
Test: pierwsze 6k km w Euro smieciu - Merc E-Class MY14
> W trasie nieważne ile masz biegów, tylko jak długi jest ostatni. W A/T niestety zawsze trochę krótszy. > To w CLK? Bo CLS chyba zaczyna się od większych silników? W CLS jest 3,5 V6 i 7b A/T. Przy wyższych prędkościach pali tyle samo, lub do 0,5l mniej niż R4 1,8K w CLK W mieście ok 3l więcej.
-
Test: pierwsze 6k km w Euro smieciu - Merc E-Class MY14
> Bloody hell - trudno sie z toba nie zgodzic - prawda oczywsice jest gdzies po srodku[...] > Standard ale - tu moze pokazuje swoj wiek - pamietam z lat 90tych jak zaczalem velour - dalej > sprzedje sie dobrze na JDM - bylby IMVHO idealnym rozwiazaniem[...], nie wiem jak w EU ale u > mnie tego nie spotkasz od 15 lat[...], a szkoda[...] Też pamiętam Ooo, rany jakie to były fajne tapicerki!! Przyjemne w dotyku i trwałe! W EU praktycznie zapomniane. Ostatnie auto z nowszych, jakim jechałem z welurami to Pug 407 Z braku weluru, obecnie najbardziej lubię skóra+alcantara > Nie no oczywsice, ze nie, chyba ze chcesz odkryc bezdroza i krzaki[....] > Raczej chodzilo mi oto, ze w Merc wcisniesz i ... nic, w LC wcisniesz i czujesz.. Jakby Merc miał 6 lub 8 cyl to też byś czuł Wiem jak to jest z najmniejszymi silnikami w MB, auto jedzie poprawnie i jakoś tam przyspiesza, ale czuć, że to absolutne minimum jakie może tu być > Z glosnoscia bym sie sprzeczal, mowimy o LC czy o Prado? O Prado (u nas LC150) i głośności to nie ma co gadać W LC (u nas zwany LCV8) jest znacznie lepiej, głównie dzięki akustycznej przedniej szybie. Przy wyższych prędkościach jednak szum z podwozia i opon znacznie wzrasta. > Bo patrzymy kazdy ze swoich warunkow, ja widze droge, i ty widzisz droge[...], twoja jest kreta, > moja prosta. Ty widzisz przewage Merc ja widze LC. Oczywiscie, ze nie moge wierdzic, ze LC > jest trzyma lepiej drogi przy 160km/h, czy na zakretach (a szkoda - byla by swietna > propaganda) - ale w codziennym uzytkowaniu widze wiecej zalet LC nad E200 - jesli to ma > sens[...] W pełni to rozumiem. W warunkach EU nie masz szans wykorzystać w pełni potencjału LC. > A co psuje sie? Airmatic lubi opaść i już nie wstać Ale komfort jaki zapewnia, gdy działa jest świetny > Calosc sklania do powrotu, napewno. Jedno "ale" - rozmawiajac z wlasciceliami ktorzy mieli "pare" > jest roznica w miedzy tymi Made in Saouth Africa vs Made in Germany[...] > Prawda czy mit? Nie mam pojęcia Nie mam styczności z tymi Made in SA
-
Test: pierwsze 6k km w Euro smieciu - Merc E-Class MY14
> Tyle że ja zrobię autem 200kkm. Policz te 2-3 litry i zobacz jaka Ci wyjdzie kwota. Pełna zgoda, to są liczby skłaniające do diesla. > Poza tym sedan to nie SUV. Mniejsze siły na niego działają. Oczywiście Ale za to tylko 5-cio biegowy automat. > Ale fakt - pali ładnie. Jaki to silnik? Popierdółka 1,8 kompressor 163 KM
-
Test: pierwsze 6k km w Euro smieciu - Merc E-Class MY14
> Jeśli mi załadowany na wakacje Outlander przejechał pół Europy (w tym przez Alpy i kawałek > Pirenejów) ze średnim spalaniem 7l/100km to ja mówię dieslowi TAK, mimo wszystkich jego wad. Tak też kiedyś mówiłem Ale od pewnego czasu, wolę pogodzić się ze spalaniem max o 2-3 l większym i nie zaprzątać sobie głowy wadami diesla Tu mój wakacyjny dystans i spalanie w załadowanym na wakacje (ważącym bazowo ponad 1600 kg) benzynowym Mercu w automacie, który przejechał 1/4 Europy (w tym sporo przez Alpy)
-
Test: pierwsze 6k km w Euro smieciu - Merc E-Class MY14
> Tez zgoda[...], ale ostatnio bylo porownanie, i wielu tu zawsze mowilo, ze "moje wersje" sa wg EU > nie wyposazone... [...] > No wiec - podobno jesli wierzyc producentom "NIE" - tzn wzieli auta z US, Oz, UK i popatrzyli co > jest wersji bazowej i za ile. , wyszlo, ze u mnie auta sa w wersji "bieda" najlepiej > wyposazone, i drugie w cenie po US[...] Zależy chyba od segmentu bo przykłady na korzyść każdego rynku przychodzą mi do głowy. > Wiec zgoda ze tu nie ma wiele opcji - w standardzie masz: > -ARTICO skore[...] > -BSM > -Collision Prevention Assist > -Comand ASP Za skórę i comand trzeba u nas już sporo dopłacać. > Ach uwielbiam te marketingowe slogans Merc[...] Brzmią dumnie > Dolozone CP1 - Sunroof + elektryczne siedzenia... > I tyle[...] > Zgadzamy sie, ale nie do konca tak jest. Oczywiscie, mozesz sobie kupic all options, ale u mnie to > inaczej ciut dziala. Masz Packages, powiedzmy 3-4 wersje dodatkow i np dealer ma 10 aut na > placu i kazdej popularnej kombinacji[...] Rozumiem, bierzesz co jest w popularnej konfiguracji z placu, albo inaczej czekasz. U nas jeśli nie chcesz gotowca ze stocku (nie ma ich zbyt wiele) to możesz konfigurować dorzucając opcja po opcji. Oczywiście pakiety też są, ale to raczej wtedy gdy jakieś pojedyncze opcje się uzupełniają lub wykluczają. > Widzisz tu napewno sie nie zgodzimy... Auto prowadzi sie GORZEJ niz producty GM ktore sa RWD, ba > auto prowadzi sie GORZEJ niz Land Cruiser ktorego sie pozbylem - mowimy o 3 tonne RWD/4WD vs > co RWD EU sredni sedan? > Komfort jazdy jest duzo gorszy, szczegonie jak porownasz z podobnym produktem GM[...] Czekaj czekaj Albo mówimy o prowadzeniu, albo o komforcie O GM RWD (oprócz Opla Omegi ) się nie wypowiem. Ale jeździłem wszystkimi modelami Land Cruisera wyprodukowanymi po 1999 roku dostępnymi w EU. Nie ma takiej fizycznej możliwości, aby LC prowadził się lepiej i pewniej przy szybkiej jeździe autostradą lub ciasnych alpejskich zakrętach. Mercem (czy tam obojętnie BMW 5 lub Audi A6) możesz jechać po niemieckiej autostradzie 200 km/h w ciszy i spokoju, pewnie przechodząc od jednego zakrętu do drugiego. Jadąc 160 km/h w LC, robi się już bardzo nerwowo i głośno, nie mówiąc o zakrętach i środku ciężkości w tych autach. Dla mnie pod względem prowadzenia, te auta są nieporównywalne A co do komfortu - z tego co widzę, Merca masz chyba w specyfikacji Avantgarde, więc na pewno będzie twardy i sztywny, więc tu na pewno komfort będzie mniejszy niż w LC (choćby przez profil opon). Ja zdecydowanie wolę w MB spec Elegance, nastawioną bardziej na komfort. Jedno i drugie godzi Airmatic, o ile oczywiście działa > Nie dociagniecia sa w aucie widoczne, jak mozna nie miec schowka na sunnies? Nie ma, masz sunroof - > okulary na nos[...] OMG Inne warunki, inne potrzeby > Mowisz o lepiej wyposazonych wersjach, wiele rzeczy bedzie takie same, plastic, sun visors wykonane > z jakiejs makulatury, tego nawet sie nie da opisac, to ma konsystencje przezutej gazety[...] Niekoniecznie Często w lepszych wersjach takie elementy są obszyte choćby materiałem > Tez zgoda, ale Urban bedzie mial mniejsze roznice...[...] > Alez ja uwazam ze napewno, w tym aucie nawet ze wszystkim nie ma takiej czesci ktora jest warta > 3x[...] No jak nie ma, jak jest... > Ale to nie byly kryteria zakupu, w kazdym razie patrzac na cene vs oferta to to auto po prostu > rozczarowuje[...] Rozumiem > Czy kupilbym nastepnego Merc? > Szczerze po 8k km i parunastu tyg powiem ci ze tak, C-Class - ale znow dlatego, ze mi sie podoba, > dlatego, ze widze wielki skok miedzy stara generacja i "new" ...+ po ok 20-30 km powiem ci ze > jezdzi 30% lepiej niz E-Class + jak narazie nie moge zagiac obslugi Merc[...] a zadowolony > klient powroci[...] No i tak to obecnie często jest, że cała otoczka skłania do powrotu...
-
Folwark Bielawa
> kiedyś było lepiej > a teraz O co chodzi z tym miejscem? Jaka tam jest historia?
-
Jakie auto? Automat, kombi, >2005, do 40kzł
Avensis II Wagon, z 2,0 a najlepiej 2,4 A/T. Będzie jeździł i jeździł...
-
Test: pierwsze 6k km w Euro smieciu - Merc E-Class MY14
Gratuluje nowego auta Spoko opinia, choć nie ze wszystkim się zgodzę Co do wykończenia i opcji - nie jest to jakaś dobrze doposażona wersja, ot parę dorzuconych opcji do taksówki jaką imigrant o ciemnej karnacji powozi np. we Frankfurcie Chcesz mieć wnętrze wykończone na najwyższym możliwym poziomie - wybierz inną skórę Drażnią Cię plastiki? Deska też będzie w . Oczywiście, skasują Cię na kwotę kolejnej Camry Pominąłeś całkowicie jeden z najistotniejszych aspektów - jak to auto się prowadzi. Tym auta EU premium miażdżą dalekowschodnią konkurencję i głównie za to dopłaca się sporo $$. No ale porównując drogi w EU... ... z drogami w OZ... ... to może faktycznie nie jest to istotne i lepiej kupić Camry
-
Dream car z wczoraj..
> ja tam swoje spełniłem... super! Najfajniejsza wersja nadwozia
-
Dream car z wczoraj..
Klimatyczny samochód Pamiętam, jak niedługo po wejściu do sprzedaży tego modelu jeden gość parkował go bezkarnie na zakazie w Katowicach. Straż miejska nie miała blokady, która by objęła gigantyczne jak na ówczesne standardy koło
-
Auris 1 hybryda
> W reichu sprawdzam i widze ze sa w dobrych cenach. Wymienilbym zonie fieste na takiego Dobrych? Tak z 10k EUR chyba minimum? To dobry pomysł jest, choć osobiście wolałbym Priusa
-
Auris 1 hybryda
> Tam były 1.3 i 1.8? Bo 2 ogłoszenia widziałem chyba różną moc Tylko i wyłącznie 1,8 atkinson, moc ZTCP 136 KM. Krajówkę będzie ciężko znaleźć, niewiele tego poszło.
-
Auris 1 hybryda
Układ hybrydowy praktycznie ten sam, żywcem przeszczepiony z Priusa III gen. ZTCP trochę słabiej wyciszone auto niż obecna generacja Aurisa HSD, ale subiektywnie bardziej dynamiczne.
-
Dodge Caliber - opinie
Już to tutaj kiedyś pisałem, ale powtórzę. To jest najgorszy współczesny samochód z jakim miałem do czynienia. Silnik (2,0i), wykonanie, prowadzenie, wnętrze - dno. Jedna jedyna rzecz, która mi się w tym aucie podobała to zegary
-
Zawieszenie AirMatic w MB
Przeglądając cenniki firm regenerujących te zawieszenia, nie ma jakiegoś ultra-dramatu. Ale chętnie poznałbym opinię praktyków.
-
Zawieszenie AirMatic w MB
Witam. Czy ktoś z forumowiczów może się podzielić opinią z użytkowania zawieszenia Airmatic w Mercedesie (najlepiej z CLS)? Jest bardzo źle z trwałością, czy można na tym polegać?
-
D-4S boxer
Pierwsze egzemplarze, gdy dostały dobrze po , miały tendencje do nietrzymania równych obrotów na biegu jałowym, lub nie chodziły na wszystkie cylindry. Były wgrywane jakieś inne oprogramowania i problem ustępował - inne dawki paliwa.
-
premiera rynkowa: najtańszy rodzinny z automatem
> Jeździłeś ostatnio autem które miało takie osiągi? > Mój ojciec ma Aveo 1.2 i chyba też 72KM. Jazda jest bardzo stresująca. > Dzisiejsze samochody startują znacznie lepiej spod świateł niż 10-15 lat temu, więc jeśli pamiętasz > że kiedyś jeździłeś jakimś Seicento 900 czy innym Matizem i było spoko, to teraz niestety tak > nie będzie. > Słowo daję, że takim Aveo można jeździć tylko po jakiejś wsi gdzie nie ma skrzyżowań i sygnalizacji > świetlnej. Dotoczysz się do celu w spokoju. W mieście to dramat. > Na trasie nie ma wyprzedzania prawie wcale, nawet jakieś triki z planowaniem i przyspieszaniem > zanim nadjedzie auto z naprzeciwka niewiele dają. Nie zgodzę się. W zeszłym roku, kupiłem przypadkowo Matiza i postanowiłem pojechać nim z Katowic na Pomorze, właśnie na zasadzie "ciekawe, czy da się jeszcze autem z mocą 51 KM jeździć po Polsce". I wiesz co? Z odrobiną pomyślunku da się bez problemu. Jechałem drogami A, S, zwykłymi DK i "żółtymi"; przez centra dużych miast również. Wszędzie gdzie chciałem, to bezpiecznie wyprzedziłem, włączyłem się do ruchu, czy "startnąłem" ze skrzyżowania. Trasę 587 km, w dzień powszedni, we wszystkich możliwych warunkach atmosferycznych, zrobiłem w 7h, z dwoma krótkimi postojami. Tak naprawdę, najgorszy jest moment zaraz po przesiadce. Jak się wjeździsz na nowo w słabe auto, okazuje się, że da się nim normalnie jeździć.
-
Tanie cabrio ze sztywnym dachem - jakie kupić?
> a jak to wygląda pod względem awaryjności i rudej ? Rudej w niebezpiecznej ilości nie zaobserwowałem. Miałem krótko, więc awaryjności nie ocenię, ale na silniki ponadprzeciętnych narzekań nie słyszałem.
-
FIAT Panda MK1 '83
> Felgi nie były w zestawie Szkoda. Ale w takim razie podążałbym w takim kierunku
-
Tanie cabrio ze sztywnym dachem - jakie kupić?
> ooo calkiem sensowna propozycja I całkiem niezłym zainteresowaniem się to cieszy przy odsprzedaży.