Zawartość dodana przez PrezesAdam
-
Szukam autka - kompat, wolnossaca benzyna powyzej 120KM
Przejedź się nowym Aurisem. Auto na prawdę dobrze się prowadzi, a za chwil kilka pierwsze demówki będą do sprzedaży więc może przy lekko naciągniętym budżecie coś kupisz. Silnik 1,6 132 KM na łańcuchu bezproblemowy.
-
Nowa Octavia RS
> i jakie ma to znaczenie? bo dla mnie zadne - kupowac trzeba to co sie podoba, a nie co pozwoli > zludnie zaoszczedzic pare groszy Ty kierujesz się poczuciem estetyki, ja racjonalnym liczeniem $$, rozumiem Twoje podejście. A ty moje? > chcesz zarabiac na samochdzie to kup klasyka z lat '50 , a nie nowke z salonu ... skode Mam 2 "prawie klasyki" z lat '70 - zysk wartości około 1000% Ale w normalnym użytkowanym codziennie aucie, nie chodzi mi o zarobek a o koszta eksploatacji i jak najmniejszą stratę.
-
Mini test-Lexus dla ubogich-czyli Toyota Aurion Sportivo ZR6
> - to chyba o czym swiadczy ? a moze nie ? a moze jego podejscie bylo profesjonalne jednak ? Jak wspomniałem na początku, pomińmy to. > na jego miejscu calowalbym klientom zadki zeby brali auta - nawet jezeli nie mialbym z tego > ekstra kasy - bo w koncu za cos sie pensje dostaje prawda ? Równie dobrze może dostać konkretny ochrzan, że tak tanio, albo nie daj Boże na minusie sprzedał auto... Mam nadzieję że rozumiesz, że czasami transakcja staje się zupełnie nieopłacalna i nie dziw się że czasem ktoś może nie chcieć sprzedać Ci przedmiotu za oczekiwaną przez Ciebie cenę.
-
Mini test-Lexus dla ubogich-czyli Toyota Aurion Sportivo ZR6
> Wypłata dużej ilości kasy dla zarządu, reszta nieważna? No, mniej więcej
-
Mini test-Lexus dla ubogich-czyli Toyota Aurion Sportivo ZR6
> To znaczy się, co im się opłaca? Może nie sprzedawać aut w ogóle? A co jest głównym celem każdego przedsiębiorstwa?
-
jak zakonserwowac i czy sie da W210
> jakby to byl w124 to bym go na zolte blachy postawil > a W210 jest tak brzydki ze tylko jako dupowoz Jeszcze nie tak dawno dokładnie to samo mówiono/robiono ze 124 właśnie...
-
Mini test-Lexus dla ubogich-czyli Toyota Aurion Sportivo ZR6
> Sprzedawczyk zjezdza symbolicznie na waciki, krece nosem, i po paru chwilach facet sie > denerwuje i pyta ile mi zaproponowali gdzie indziej. Podaje cyfre - >ZACZYNA SIE Pomijając oczywiście formę sprzedawczyka, czasami bywa tak, że z powodu zawiłego systemu wynagradzania sprzedawcy przez dealera, handlowcowi po prostu nie opłaca się sprzedać kolejnego auta jako "sztuki".
-
Mini test-Lexus dla ubogich-czyli Toyota Aurion Sportivo ZR6
> Kogos tu przesluchiwalem juz nie pamietam kogo, kto dla Toyota pracuje. I... roznica taka, ze w PL > ida z stock Toyota, czyli dealer nie trzyma swoich. Chyba mnie
-
jak zakonserwowac i czy sie da W210
Aż szkoda go zajeżdżać, w super stanie i z takim przebiegiem to już na wartości nie straci.
-
Nowa Octavia RS
> W takiej kasie wybral bym Alfa Romeo Giulietta, jesli ma byc kompakt Pod kątem utraty wartości tych 100 tys, to będzie genialne posunięcie...
-
Toyota Auris I 2010-2012 czy warto....
Trwałe auto bez fajerwerków. Po lifcie znacznie lepiej się prowadzi. Silniki bez większych wad- śmiało można brać każdą wersję. Popatrz dobrze na ceny, bo obecnie w stosunku do auta 1-2 letniego opłaca się trochę dołożyć i wyjechać nowym Aurisem Classic, tyle że z 1,33 motorem.
-
JRowy 126p
Nowe tak się nie błyszczały
-
Mikro-test Lexusa ES350 czyli lodówki też jeżdżą
Ooo, nowa Corolla na wypasie
-
[126p] - wreszcie remont!
> Gdzie piaskujesz?? Mój artysta-blacharz będzie miał sprzęt
-
[126p] - wreszcie remont!
...telefon od blacharza: - "przyjeżdżaj, rozebraliśmy całość, musisz zobaczyć" - ton jakiś dziwny, więc przeczuwałem, że nie jest tak dobrze jak się zapowiadało. Zastałem budę wiszącą na podnośniku No i niestety, wraz z pozbywaniem się kolejnych warstw konserwacji, zaczęły wychodzić różne kwiatki.... Np. radosna twórczość przy łataniu dziur przez poprzednika - chyba ktoś kiedyś miał dobry dostęp do śrubek, bo wskazuje na to sposób naprawy typu "przykręcamy blaszkę do blaszki"... Np. prawe przednie nadkole Fragment podłogi... Nadkole lewe przednie - tam dziurkę załatano wcześniej szmatką Nowe dziury w podłodze I pod tylną kanapą.... Komora silnika przynajmniej w miarę, tylna belka do wyrzucenia... Aby tak naprawdę ocenić stan skorodowania budy, zapadła decyzja - piaskujemy. Wtedy okaże się co dalej robimy, ale obawiam się, że skończy się na cięciu podłogi, wymianie nadkoli, także jak to zwykle bywa, gdy zajrzy się nieco głębiej.... Trzymajcie kciuki
-
Szybka limuzyna - alternatywa dla ST220 . Any advice ?
Superb 2,8 VR6
- Ceny aut do PCC-3
-
Mercedes Benz W204 C200 kompressor
Przy tym przebiegu nie powinno być żadnych niespodzianek... W manualu dynamika do normalnej jazdy akceptowalna, spalanie średnio 8-9.
-
[126p] - wreszcie remont!
> Ogólnopolski Łódź? ale to zależy od urlopu
-
Kupuj z AK, czyli zadyma na MK
Kryteria nie wskazują na nic innego jak Toyota w hybrydzie. Albo nowy Auris, albo są jeszcze do wyrwania w zbliżonych do założeń kwotach dobrze wyposażone Priusy z 2012. > - nowe > - klasa B/C (odpadają 3 drzwiowe, kombi raczej też, typowy sedan również) > - sensowny automat przekładnia planetarna - prosta i niezawodna, bezstopniowa także najpłynniej działająca. Po opanowaniu techniki jazdy "wycie" przy wysokich obrotach występuje bardzo rzadko. No i liniowo rozwijane przyspieszenie - cały czas auto może przyspieszać tak samo. > - benzyna (bardzo mile widziane LPG bez utraty gwarancji) (hybryda do przemyślenia tylko problem > osiągów) tu już musisz sam ocenić > - katalogowe spalanie w mieszanym trybie nie więcej jak 6 l (przy gazie może być więcej ..... > trochę ) jeżdżąc normalnie po Katowicach mam spalanie ok 4,5. W cyklu mieszanym wychodzi około litr więcej. > - tak te 140 KM to raczej minimum 136 > - długa fabryczna pełna gwarancja tak na 4-5 lat (może być za dopłatą) std 3lata/100000 całość, 5lat/100 tkm układ hybrydowy + max do 10 lat na baterie > - dobre wyposażone do 80-90 kzł (aktywny tempomat mile widziany ) aktywny tempomat możliwy jest w Priusie > - niska utrata wartości najniższa z wszystkich wymienionych w wątku samochodów + do tego łatwość odsprzedaży > O czymś zapomniałem ? bezawaryjność i prostota konstrukcji > Ogólnie koszt eksploatacji ma wyjść jak najmniejszy, a przyjemności ma być jak najwięcej przyjemność rzecz względna ale koszta serwisów przy hybrydach są naprawdę niewielkie, ogólnie Toyota ma wbrew obiegowej opinii dość tani serwis > Jest takie auto ? > Bo mi wychodzą tylko pozycje z nienawidzonego koncernu na "V"
-
[126p] - wreszcie remont!
> No to czekam na fotki z postępu prac > Kiedy planujesz zakonczyc remont malego? Na spokojnie, chciałbym wyjechać na 15 sierpnia
-
[126p] - wreszcie remont!
Nie mam więcej jej fotek, zapytam właściciela o zgodę następnym razem. Zdradzę tylko że siedzi w tej Rapidce uturbione 1,6 pochodzące z VW
-
[126p] - wreszcie remont!
> nieźle sie trzyma. > Ja bym spróbował zakleić czymś tą podsufitkę a po skonczonej robocie z autem czyścić. Dokładnie tak planuję, ale czyścić trzeba będzie delikatnie.
-
[126p] - wreszcie remont!
No i nareszcie! Po prawie 8 latach odkąd mam mojego 126p nastąpiła wiekopomna chwila, kiedy to odkładana i wiecznie potrzebna na coś innego kupka pieniędzy pozwoliła na oddanie autka w zaufane ręce i rozpoczęcie remontu. Pierwsza rozbiórka, jak narazie, pozwala patrzeć na sprawę umiarkowanie optymistycznie - nie ma tragedii. Póki co nie widać dramatycznej korozji, wiele miejsc jest w niezłym stanie. Gdzieniegdzie trzeba będzie poprawić ślady wcześniejszego lakierowania przez poprzedniego właściciela "u Mietka w stodole", dokupić trochę części. Trzymajcie kciuki Mały częściowo rozebrany, akurat trafił mu się dużo młodszy kolega "zomo", ale w dużo gorszym stanie. Silnik będzie wyciągany, komora malowana, tylna belka chyba do wymiany. Lewy błotnik będzie wstawiany nowy, bo na obecnym jest gruubo szpachli po jakimś lekkim bum (na szczęście mam kupiony wcześniej) Póki co jedna znaleziona dziura w podłodze, ale nie na wylot. Trochę rostu, ale bez tragedii, to co widać na rantach i pod uszczelką szyby to jakaś konserwacja. Standardowo trochę rdzy od środka na podszybiu, plus ślady wcześniejszej naprawy Po ściągnięciu "hendmejdowej" podsufitki, pokazał się całkiem niezły oryginał. Niestety nie da się tego zdemontować, więc chyba ten element nie będzie lakierowany, spróbuję to ostrożnie wyczyścić.
-
Avensis 2.0 D4d 2006 126 KM jaka felga?
5 x 110