Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

PrezesAdam

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez PrezesAdam

  1. Ogólnie - bardzo dobry samochód. Fajne materiały w środku, bardzo dobrze wyciszone auto. Trwałe zawieszenie, brak upierdliwych usterek. Ten 1,8 naprawdę mało pali, oczywiście jak na takie gabaryty. Rozsądne koszty eksploatacji. Miałem liftbacka 2,2 diesel - świetne auto na trasę - zmieniłem tylko dlatego, że nie jeżdżę w trasy a do tego to auto zabijało mnie swoją poprawnością = było nudne. Idealny tatusiowóz/dziadkowóz. EDIT: duża podaż krajowych aut z pełną historią, warto się rozejrzeć i dorzucić parę $$
  2. Jedynym udanym kompromisem terenówka/SUV jest Grand Vitara. Najbardziej terenowy z SUV - sprawdzone wielokrotnie właściwości. Sztywny na asfalcie - ale coś za coś. Stały napęd 4x4 = spore spalanie i marne osiągi. W sumie... chyba wolałbym krótkiego LC120 3,0D - osiągi zadowalające, komfort akceptowalny, relacja spalanie/osiągi - bdb. No i można pojeździć już w trochę "większym terenie"
  3. Jak wcześniej pisano, poleciłbym również produkt typu "niewidzialna wycieraczka". Do prędkości autostradowych jest to świetna rzecz - praktycznie przestajesz używać zwykłych wycieraczek (im mocniej pada, tym lepszy efekt). W nocy, można jechać z całkowicie wyłączonymi wycieraczkami. Ja przyzwyczaiłem się tak bardzo do tego rozwiązania, że zwyczajnie źle jedzie mi się w deszczu autem bez tego specyfiku na szybie. Dodatkowo twierdzę, że przy stosowaniu dużo lepiej reagują czujniki deszczu (sprawdzone w różnych autach). Wspomniany tu "efekt mgiełki" występuje głównie przy zużytych, lub marnej jakości wycieraczkach. Przy niskich prędkościach, przejrzystość szyb moim zdaniem jest dużo większa, niż przy tradycyjnym rozbryzgiwaniu się wody na szybie. I polecam właśnie RAIN-X - sprawdzony produkt obecny już na rynku ok 25 lat. Kluczowe jest jednak odtłuszczenie szyby przed naniesieniem, jak i sama aplikacja.
  4. > źródło: klik > Wygląda bardzo fajnie. Ciekawe czy wejdzie na europejski rynek, a jeśli tak to pod jaką marką? > Lancia czy Alfa Romeo? Przecież już jest. Nawet Polacy to reklamują
  5. Jak na UK to okazy wręcz niebywałe!
  6. Musiałbyś mieć dużego pecha, aby coś w tym silniku było nie tak. W RAV4 jeździ to rewelacyjnie* - miny właścicieli Q7 i X5 czy innych ML-ów z "mocnymi dieslami" przy starcie ze świateł bezcenne *zawieszenie w RAV4 nie nadąża za tym silnikiem w zakrętach, no ale to SUV.
  7. > Sorry, ale to są bzdury. Olej w sterownikach skrzyń biegów 722.6 to można powiedzieć codzienność i > tylko naciągacze od razu te sterowniki klientom wymieniają bo bez wymiany działają w 100% > prawidłowo. Te sterowniki silnika faktycznie czasami sprawiają spore problemy, nawet gdy nie > ma śladów oleju. Rozwiniesz coś więcej z tą kwestią? Co innego wiązka silnika, ale jak ktoś wie na co trzeba zwrócić uwagę to i to > jest do zrobienia w rozsądnych $$$. I tą
  8. > działa to jakoś ? Fabryczne w większości są ok i nieźle widać nawet w nocy. Nie wszystkie mają taką opcję, ale dużym ułatwieniem są linie pomocnicze na ekranie, optymalnie jeśli reagują na skręt kół i pokazują gdzie trafi auto. Z dokładanymi akcesoryjnie bywa różnie, czasem jakość obrazu jest bardzo niska. Nigdy nie cofam używając wyłącznie kamery, zawsze traktuję ją jako "czwarte lusterko".
  9. Bardzo podobne odczucia do moich
  10. Tak wyświeconej kierownicy przy przebiegu 90 tkm nigdy w Matizie nie widziałem. Przy okolicy 200 tkm owszem
  11. Da się teraz wyrwać Aurisa 1,33 Premium (całkiem sensownie wyposażon) za niecałe 65 tys.
  12. > Nie wiem czy dałem zły link czy co, ale byłem przekonany, że to mk3. Starałbym się wyrwać nowy > model tylko w wersji Style - ma już ledowe reflektory. Rozumiem że wrzucasz przykładowo, bo tu akurat cena w super drogim kredycie super-auto.
  13. Jakieś źródło?
  14. > Yaris hybrydowy i 1.4 d4d palą tyle samo w mieście Akurat układ hybrydowy w Yarisie (zaimportowany ze starego Priusa) nie jest jeszcze optymalny. Za słaby jest w nim elektryk.
  15. > Mówisz że Diesel jest bardziej skomplikowany od Hybrydy? 1,6 D z Golfa II na pewno nie 1,6 TDI Bluemotion z Golfa VII już raczej tak
  16. > odważna teoria Odważna? Kolega grogi już to dobrze wyjaśnił. Dużo mniej osprzętu i wrażliwych elementów.
  17. > No fajnie, tylko w tym wypadku sie nie da. A to co sie da porownac to niestety jednoznacznie > wskazuje na diesla. Szybszy, tanszy i w rzeczywistych warunkach rownie oszczedny, jak nie > bardziej. Tylko że obecnie dużo bardziej skomplikowany, co w dłuższym okresie eksploatacji niekoniecznie musi wyjść taniej.
  18. > Wierzę, że w trybie z kapeluszem i pracując nad przewidywaniem hamowania trzy światła naprzód można > zejść do jakichś dobrych wyników. Ale to jest próba siedzenia na szpilce, o jakiejś dynamice > czy choćby szczątkowej przyjemności z jazdy można wtedy zapomnieć. Wtedy da się zejść do wyników katalogowych, czy jak to określiłeś spektakularnych. > Musiałbym być fanem eko-drivingu, który się nigdzie nigdy nie spieszy. Jasne, że się tak da ale > wtedy to Ty jesteś dla auta a nie na odwrót. Ja chciałbym jeździć normalnie, tak jak lubię. I > tego się nie da z jakimś spektakularnie niskim spalaniem pogodzić. Ok, rozumiem Twoje zdanie. > No właśnie nie. Diesel 124KM w tym samym Aurisie objeżdża tą hybrydę jak chce. Do tego czujesz, że > to przyspiesza, nie że jedziesz na gumie. Słowo klucz "czujesz". W dieslu "czuć" przyspieszenie, bo dmucha turbo. Ale co z tego, jak to odczucie jest w przedziale 2-3,5 tys obr. Do tego, to "odczucie" nie oznacza, że auto faktycznie dobrze przyspiesza. W HSD przy każdej prędkości możesz przyspieszać z pełną mocą. > Tak ale to bez znaczenia. Jeździłem dieslami z automatami, ba nawet dieslem z CVT. I żaden nie był > taki gumowaty. Mi osobiście bardzo to odpowiada, płynniej jeździć się już chyba nie da.
  19. > Podsumowując: pali tyle co diesel, kosztuje więcej niż diesel, nie jedzie nawet w połowie tak > dynamicznie jak diesel. No i jak chcemy szybciej pojechać to jest nawet głośniejsza niż > diesel. Do jazdy hybrydą trzeba się przyzwyczaić i zmienić nawyki. Większość ekono-sztuczek które przynoszą efekt w dieslu, nie sprawdzają się w hybrydzie. Po prostu inna technika jazdy, inna dynamika. Świetnie to pokazał konkurs na najniższe spalanie, gdzie mistrzowie oszczędności z 1,9 TDI robili dużo gorsze wyniki, niż osoby jeżdżące na codzień benzynami, o hybrydach nie wspominając. Ze świateł diesel o porównywalnej mocy nie ma szans - hybryda przyspiesza cały czas tak samo i to właśnie jest w tym momencie przewagą. Do tego mniemam, że diesla masz w manualu.
  20. PrezesAdam odpowiedział MARS na temat - Motokącik
    W Mercedesach producent dodaje komplet odpowiednich śrub do zapasu .
  21. PrezesAdam odpowiedział umberto na temat - Motokącik
    > Tak, bo takie Lacetii i Astra II to normalnie jest elektronika na kółkach... Tak, wiecznie świecące się "choinki" w Stilo będą ciekawym urozmaiceniem dnia dla starszego pana > I jeszcze polecasz > emerytom samochód na podrobionych tablicach rejestracyjnych. tak, tym bardziej w kontekście słowa "przykładowo" to ma tutaj najistotniejsze znaczenie
  22. PrezesAdam odpowiedział umberto na temat - Motokącik
    > emeryt nie oznacza kolekcjonera i majsterkowicza Oczywiście, ale prędzej majsterkowicza niż informatyka/elektronika
  23. PrezesAdam odpowiedział umberto na temat - Motokącik
    > Za takie pieniadze masz do wyboru auta z XXI wieku vs padlo z lat 90tych czy wiekowe Audi A4. Po co > cos takiego polecac? W czym takie tanie auto z XXI będzie lepsze w kontekście emeryta?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.