Zawartość dodana przez bas
-
Sprowadzenie auta - rejestracja czasowa
> Kolego-ja nie twierdzę, że jesteś niewykształcony, jeżeli to tak zrozumiałeś to przepraszam. > Co do tej logiki to też pewnie masz rację, ale ja czytając to sporne zdanie nie rozbijam go na > atomy. > I nie wiem czemu, ale ta druga wersja wydaje mi się jedynie słuszna > Może to wynika z mego wieku, bo jednak jestem trochę starszy od Ciebie Bo to zdanie można tak czytać i świadczy to o jakości prawa stanowionego w PL, przepis powinien być napisany w sposób jednoznaczny i nie budzący wątpliwości. Btw. ciekawe czy istnieje wykładania tego przepisu? Pozdrawiam BAS
-
Sprowadzenie auta - rejestracja czasowa
> Nie wiem co twierdzi Excel, mnie uczono czytania ze zrozumieniem na lekcjach języka polskiego. Istnieje coś takiego jak rachunek zdań, podałem Excel'a jako narzędzie gdzie możesz sobie to łatwo sprawdzić. Pozdrawiam BAS
-
Sprowadzenie auta - rejestracja czasowa
> A moim zdaniem to Twoja interpretacja jest bzdurna Excel twierdzi, że: =LUB(a=1;b=1) są rozłączne, więc wystarczy, że jeden z warunków będzie spełniony tj wystarczy, że a=1 lub b=1, oba nie muszą być prawdziwe, żeby funkcja LUB zwracała prawdę. Inaczej ma się sytuacja w przypadku funkcji ORAZ, zarówno a jak i b muszą być równe 1. Pozdrawiam BAS
-
Sprowadzenie auta - rejestracja czasowa
> b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium > Rzeczypospolitej Polskiej, Ja to zdanie interpretuję tak: - przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu, choćby to było w Chinach, - odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej samochodu, który np. został skradziony i nie ma aktualnie tablic i/lub przeglądu. Co nie zmienia faktu, że może się znaleźć urzędnik, który to zinterpretuje jako: przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ta druga interpretacja jest bzdurna bo "lub" oddziela (właściwie to spaja) dwa różne zdania. Pozdrawiam BAS
-
Mechanizm zmiany biegów
Tak na mój chłopski rozum to skoro stalówki się zarabia, kiedyś dorabiało się linki gazu, sprzęgła, prędkościomierza, hamulca ręcznego to może takie linki też da się dorobić? Pozdrawiam BAS
-
Mechanik oszust
> Gwoli ścisłości - to nie kraj, tylko pewna grupa ludzi. PL jest Niestety nie zgadzam się z Tobą bo kogo byśmy nie wybrali to jest tak samo - drogo i kiepsko. Ostatni przykład? Kwota wolna od podatku. 1. Wiem, że mogę wyjechać, ale nie mam ochoty. 2. Nie mam ochoty pchać się do polityki (chyba za bardzo lubię sobie rano patrzeć w twarz w lustrze). Pozdrawiam BAS
-
Mechanik oszust
> Żeby: > 1. Mieć dowód na to, że usługa została wykonana i w razie czego iść z tym do sądu. Ja tam ufam swojemu mechanikowi, poleciłem go wielu znajomym i nikt nie narzekał a jakość roboty wyższa jak w ASO. Facet pracuje w ASO a w domu się przykłada do roboty. Nigdy nie złapałem go na fuszerce a jestem upierdliwy. > 2. Odliczyc VAT, PIT, cokolwiek się da. Jedyny sensowny argument. > 3. Mieć pewność, ze ten warsztat działa ucziciwie i płaci podatki. Ten kraj zabiera mi tyle kasy w ZUS'ie oraz podatkach, ma czelność wydawać moje pieniądze na akcję "biorę paragon", więc ja mam czelność nie brać paragonu kiedy to tylko możliwe a już z całą pewnością unikam paragonów w sytuacji jak się z kimś dobrze znam od lat. Pozdrawiam BAS
-
Paliwo mi sie leje na droge !!!
Zmień mechanika bo na paliwo nie zarobisz. Powrót paliwa do baku jest właśnie po to, żeby nadmiar paliwa wracał do baku. Nie ma tu znaczenia czy autko idzie na cut-off'ie czy zapchał się wtrysk czy... Facet coś uszkodził i teraz nie ma ochoty zapłacić za część. Jak chcesz pojechać na ostro to na stronkach lokalnych UOKiK masz namiary na rzeczoznawców, wzywasz gościa na piśmie do usunięcia usterki, jeśli ten się uchyla to powołujesz rzeczoznawcę, robisz opinię, naprawiasz w innym warsztacie a później wzywasz go do zapłaty. Pozdrawiam BAS
-
Remont automatycznej skrzyni biegów
> mam dziadka w Gdyni jakby co, robi wszystkie skrzynie od kilkudziesięciu lat, nawet rzeczy > niemożliwe Jeśli to ten sam dziadek, do którego woziło się samochody w latach 90'tych bo nikt inny w PL nie ogarniał ASB to polecam. Pozdrawiam BAS
-
Pytanie o instalacje do Megane II
> 1. włoską sekwencję firmy BRC wersja Sequent 24.11 , w dwóch opcjach wtryskiwaczy: > - z wtryskiwaczami ALBA to koszt 2.300 PLN > - z wtryskiwaczami BRC koszt montażu 2 700 PLN Jeśli BRC to z wtryskiwaczami BRC, wprawdzie nie jestem super ekspertem od LPG, ale ALBA to nie są jakieś popularne wtryskiwacze i może być kiedyś problem z ich regeneracją. Generalna zasada jeśli chodzi o BRC jest taka, że dostajesz gotowy (dobrany przez BRC) zestaw pod konkretny model, więc szanse, że ktoś coś skopie (źle dobierze) są mniejsze. Pozdrawiam BAS
-
Przechodzenie na czerwonym
Miałem kiedyś taką sytuację: Nowy Sącz, Grudzień, noc, światło zmienia się na czerwone jak już nie mam miejsca na zatrzymanie w tych warunkach, wpadam w poślizg (prędkość ~20km/h), przelatuję przez skrzyżowanie, przy przejściu stoi jakiś babsztyl, który mnie widzi, trąbię a co ta kretynka robi? Ano patrząc się na mnie wchodzi na przejście, ostatecznie udało mi się zatrzymać praktycznie już na pasach a kretynka wali mi w maskę łapskiem, że ona miała zielone. Mieszkańcy tego pięknego kraju, są w znacznej części debilami, chyba wydaje im się, że są nieśmiertelni bo oni mają zielone/pierwszeństwo. Zdecydowanie NIE należy wprowadzać takich zmian bo ludzie zaczną masowo ginąć na drogach. W sumie to mam gdzieś ile obcych osób zginie, zmniejszy się bezrobocie a jeśli będą ginąć emeryci to lepiej dla Zus'u, ALE BĘDĄ PRZEZ TO MIELI PROBLEMY KIEROWCY. Tak po prawdzie to powinno się pogonić policję i straż wiejską, żeby zaczęli ganiać takich pieszych z mandatami. Pozdrawiam BAS
-
Da się dorobić taki kluczyk?
> Jeszcze pytanie, czy będzie dobrze współpracował ze stacyjką, jak ta wygląda w środku podobnie jak > ten klucz . Jak już będzie mógł ruszyć samochód to najwyżej podjedzie do nich i przełożą mu nowe zapadki. Serwis, który wskazałem potrafi zrobić z kluczami i zamkami wszystko. Pozdrawiam BAS
-
Da się dorobić taki kluczyk?
> A po co mu karty i surówki z transponderem, jak wystarczy z tego złamanego wydobyć. Trzeba tylko > uważać bo jest szklany. Wszystko można, ale przy kwotach, o których rozmawiamy, nie widzę sensu w drutowaniu tego. Pozdrawiam BAS
-
Da się dorobić taki kluczyk?
> Żeby jeszcze była niebieska karta i klucze... Ten został stacyjce i musiałem go wydłubać. Chłopaki dadzą radę nawet bez oglądania samochodu, tyle że wtedy okaże się, że Twoja surówka się nie nadaje bo pewnie kupiłeś surówkę z transponderem niezapisywalnym, ale pewnie mają na stanie surówkę rw. Zadzwoń, pogadaj, będziesz wszystko wiedział. Pozdrawiam BAS
-
Da się dorobić taki kluczyk?
> Odpowiedni kluczyk zakupiony już na allegro. Teraz trzeba znaleźć kogoś, kto to ogarnie... To jest zwykły klucz do starego Fiata, taką surówkę ma każdy punkt dorabiający klucze. Możesz podjechać w sumie gdziekolwiek, ale najrozsądniejsi są ludzie na Dąbrowskiego 26, nawet Ci go zakodują, jak chcesz im ułatwić pracę to zabierz ze sobą niebieską kartę kodową i pozostałe klucze. Pozdrawiam BAS
-
Gdzie kupie spręzyne do uno 1.4 nową ?? niedostępne już ???
> Fiat pod > tym względem to jest zło przeokrutne, co VIN to inna część potrafi siedzieć. Napalasz się na > wahacze za 100 zł, podajesz VIN i cena wali do 200 zł bo właśnie się dowiadujesz, że Twój jest > wyjątkowy Miałem to samo, jak kupowałem klocki/tarcze do Marei to brałem "te większe" bo akurat takie walały się obok linii produkcyjnej jak było moje autko montowane. Dla odmiany w Stilo 1.6 noPB wywaliłem seryjne zaciski, jarzma, tarcze, klocki i zastąpiłem elementami przeznaczonymi do JTD 115KM. Pozdrawiam BAS
-
S8 Wrocław-Warszawa
> Czy na zjeździe z A1 na A2 są jakieś korki? Czy to jest inny zjazd niż na Łódź? To jest rozjazd Łódź-północ tam nie tworzą się korki. Korek masz na zjeździe Stryków. Pozdrawiam BAS
-
S8 Wrocław-Warszawa
> Poprawili tam troche nawierzchnie? > Bo ja z tego wzgledu zrezygnowalem z tej opcji juz dosc dawno > Szkoda fleg i zawieszenia Nie przypominam sobie, ale nie jechałem tam od ~2 miesięcy. Pozdrawiam BAS
-
S8 Wrocław-Warszawa
> A co powiesz na to ominiecie Łodzi? trasa W dzień na Szczecińskiej trochę postoisz, ale bez tragedii, w Zgierzu pchałbym się w ul. Długą w prawo i po pierwszeństwie aż do wjazdu na A2 w Strykowie, ewentualnie pojechać tak jak narysowałeś i wjechać na A2 na wjeździe Zgierz, jadąc małym zapłacisz 1,1zł za dojazd do Strykowa. Pozdrawiam BAS
-
S8 Wrocław-Warszawa
> W niedziele pojechałem S8 do samego końca a potem 1ką i 14tką na północ do samej A2. Czyli w tłumaczeniu na ludzki: Rzgowska -> Rydza-śmigłego -> Kopcińskiego -> Palki ->Strykowska. > Przez Łódź > prowadziło mnie w większości szerokimi dwu i trzy pasmówkami. Oznakowanie było dość dobre, a > nawet bardzo dobre bo nie zabłądziłem, a mam do tego mega zdolności. W niedzielę owszem, w dzień roboczy - ZAPOMNIJ. Pracuję w okolicach skrzyżowania Rydza-Śmigłego/Kopcińskiego/Piłsudskiego a mieszkam na północy Łodzi, jak ruszę spod biura o 15:00 to jestem w domu po 25 minutach, jak ruszę o 15:06 to jestem w domu po 40 minutach (testowane wielokrotnie). NIE PAKOWAĆ SIĘ W TRANZYT PRZEZ ŁÓDŹ W TYGODNIU, ZWŁASZCZA PO WSCHODNIEJ STRONIE, jak już to lecieć trasą górna/JP2/Włókniarzy. Pozdrawiam BAS
-
Gdzie kupie spręzyne do uno 1.4 nową ?? niedostępne już ???
Tu zadzwoń i zapytaj. Najlepiej jakbyś od razu poprosił o połączenie ze Sławkiem Jakubowskim, jak nie będą mieli to zapytaj czy i na kiedy mogą sprowadzić. Pozdrawiam BAS
-
myjnia bezdotykowa - zima
> Nie nie mam, mam w robocie przemysłowe i akurat w domowych i w przemysłowych służy to do > uzdatniania/zmiękczania wody z tym że w do przemysłowych jest podłączona stacja uzdatniania > gdzie "robi się" ta solanka o odpowiednim stężeniu > A jak myślisz, jak się sól połączy wodą to jaka jest ?? słodka ?? Kolejny. Sól NIE służy do zmiękczania wody a do oczyszczania zmiękczacza. Podczas oczyszczania zmiękczacza woda idzie bypassem do momentu przepłukania zmiękczacza solanką i wypłukania go z solanki. Zmiękczacz, do którego się przymierzam, oczyszcza się co 8m3, co w warunkach domowych oznacza, że co ~3tygodnie spuszcza do kanalizacji 140l wody. Jak masz stacje zmiękczające wodę to weź sobie do szklanki taką wodę - gwarantuję, że nie będzie słona. Pozdrawiam BAS
-
myjnia bezdotykowa - zima
> No dobra. To jak wytłumaczyć wodę zamarzniętą w rynnach, albo lepiej, zamarznięty strumień i > wodospad? Tam ruch wody jest bardzo duży a jednak zamarza. Tak samo jak w strumieniu - musi dojść do spowolnienia, jak dojdzie do spowolnienia to zacznie się zawiązywać struktura krystaliczna, pamiętaj, że lód porasta od zewnątrz a nie w głównym nurcie, kropelki łatwo krystalizują, ale nurt czy woda w wężu, która jest w ruchu nie zamarznie. Kryształ lodu. Musisz mieć niskie ciśnienie, brak przepływu itd. Woda w wężu nie zamarznie jeśli będzie ruch. Swego czasu miałem na działce rurkę wychodzącą z ziemi i wchodzącą do domu, przyjeżdżałem, podgrzewałem opalarką i był spokój do czasu jak korzystałem z wody, niestety w nocy zamarzała jak zapomniałem wstać na chwilę i odkręcić kran na 5 sekund. Pozdrawiam BAS
-
myjnia bezdotykowa - zima
> Jak leci stale to nie zamarza? Chyba leci letnia (chociaż to bez sensu bo w letniej stojącej szybciej dochodzi do krystalizacji), ale nawet jakby leciała bezpośrednio z sieci to i tak nie zamarznie jak jest przepływ bo nie zdąży się zawiązać struktura krystaliczna. Wiem, że w bajkach Disney'a zamarza woda płynąca z węża strażackiego, ale to jest bajka. > Z moich obserwacji garażowych wynika, że (zaznaczam, że niejestem ani fizykiem ani chemikiem ) > stojące obok siebie w plastikowych butelkach: w jednej woda dejonizowana, w drugiej zwykła > kranówka i przy kilku stopniach poniżej zera, kranówka zamarzła a dejonizowana nie. Mówisz o stojącej wodzie. Wiem, że woda w strumieniach zamarza, ale ten proces rozpoczyna się od powierzchni, na których dochodzi do zatrzymania i postępuje krystalizacja, w dyszy/wężu jak jest przepływ to nie zamarznie. Pominąwszy energię cieplną to jeśli woda jest w ruchu to nie dojdzie do krystalizacji. Pozdrawiam BAS
-
myjnia bezdotykowa - zima
> Zasolona jest ta co psika jak nie wrzucisz kasy to psika "na podtrzymanie" żeby nie zamarzło. Bzdura, płukanie zmiękczacza odbywa się do kanalizacji a nie do instalacji myjącej. NIEsłona woda ciurka sobie, żeby dysza nie zamarzała. Pozdrawiam BAS
