Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

SzefSzefow

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SzefSzefow

  1. Dlaczego problemem jest silnik w Volvo? Insignie raczej odradzam, zerknij na Peugeota 508 GT, Forda Mondeo (powinienes juz znalezc nowy model za tą cenę).
  2. Czyli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem Najpierw sprawdz jakich opon używa się w rajdach, a pozniej komentuj Nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie dlaczego opierasz sie na informacjach wyssanych z palca?
  3. Problem polega na tym, że pokutuje u nas przekonanie, że zimówki hamują gorzej na mokrym od letnich. Jest to prawda przy temperaturach powyżej 15 stopni, im niższa jest temperatura tym zimówki sprawują się lepiej, a letnie gorzej: Test przy 12 stopniach: Test przy 15 stopniach: O wyższości zimówek na śniegu czy błocie posniegowym chyba nie muszę wspominac?
  4. SzefSzefow odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    widzę @@noras , że na niewygodne pytania nie raczysz odpowiedzieć, to tylko świadczy o tym, że pleciesz głupoty wyssane z palca
  5. W ulewnym deszczu dzieciaka nie rozjadę, bo różnica miedzy zimówkami, a letnimi będzie zbyt mała aby to zrobić
  6. Że też o tym nie pomyślałem
  7. SzefSzefow odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    Skoro się w tym konkretnym temacie wypowiadasz tak jednoznacznie to miałem nadzieję, że dysponujesz takimi informacjami Wiec wyjaśnij nam na jakiej podstawie sądzisz, że temperatura powietrza nie ma znaczenia?
  8. Statystycznie to koń i człowiek mają po trzy nogi. Sttystycznie wolę w ciągu roku nie zabić nikogo, niż rozjechać dzieciaka który wybiegł mi przed samochód z powodu zalegajacego śniegu i moich opon letnich.
  9. SzefSzefow odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    Zadałem pytanie i czekam na konkretną odpowiedz popartą jakimiś tabelami
  10. SzefSzefow odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    Twierdzę, że dla danego środowiska opory toczenia konkretnej opony będą praktycznie stałe. Widzę, że starasz się być ekspertem... To zdradz mi, do jakiej temperatury nagrzeje się opona zimowa przy temperaturze 0 stopni na asfalcie przy predkości 50km/h, a do jakiej temperatury nagrzeje sie opona letnia. Czy różnica temperatur o ile ona wystąpi będzie miała jakiekolwiek znaczenie?
  11. Widać, że nie potrafisz zrozumieć prostych słów i analizować faktów. Największa różnica (hamowanie, trakcja, przyczepność) między oponą zimową, a zużytą zimową, wielosezonową czy letnią występuje właśnie na śniegu. Dalej mam tłumaczyć?
  12. SzefSzefow odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    Udaowadniasz jedynie, że sam kurs fizyki ukończyłeś z oceną mierną (jeśli w ogóle)... Zrozum, że tarcie dla danej opony mozna przyjąć za stałą, ponieważ co prawda zmieniają się opory toczenia względem prędkości, ale pomijalnie. Na temperaturę opony ma natomiast wpływ jak pracuje podczas toczenia.
  13. Pewnie po to aby mniej pracowała na bokach
  14. Dlatego uzywam opon zimowych, nie śniegowych
  15. SzefSzefow odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    Nie jest, ponieważ u mnie dopuszczalna prędkość poza terenem zabudowanym to 80km/h. Moje podejscie do predkości sztywne nie jest - w mieście się poruszam z prędkościami między 0, a 50km/h, poza miastem między 0, a 80km/h. Proste, logiczne.
  16. SzefSzefow odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    Owszem, do tego mozna dołożyć np samochód z lepszymi hamulcami itp. Ja mam pewne stałe, jest nimi: samochód, maksymalna predkość w terenie zabudowanym 50km/h i poza nim 80km/h. Jeśli mogę niewielkim kosztem, czyli zakupem opon zimowych (kupuję raczej opony klasy premium,choć na kilku się zawiodłem) zmniejszyć drogę hamowania na śniegu o kilka metrów to to robię. Wszystko jest oczywiscie pewnym kompromisem, który należy osiągnąć.
  17. SzefSzefow odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    Możesz jechac powoli, ale nie masz pewności, czy zza krzaka nie wybiegnie dziecko, lub ktoś nie wymusi na Tobie pierszeństwa, lepiej dmuchać na zimne niż się sparzyć
  18. Kupuję zawsze opony na możliwie teoretycznie najgorsze warunki, czyli na śnieg, gdyby była możliwość jazdy na kolcach u mnie na autostradach, to z pewnoscią miałbym opony z kolcami. Tą samą filozofię stosuję do zużycia opon, maksymalnie 6 lat, minimalnie 4mm bieznika w przypadku opon zimowych. Uważam, że lepiej byc przygotowanym na kiepskie warunki i snieg, nawet jesli w góry w zimie jezdze tylko kilkanascie razy, a poruszam sie zazwyczaj po utrzymanych dobrze drogach, niż zastanawiac sie czy podjade lub zjadę z górki
  19. Nie sądze... Napisali o tym, wejdz sobie w artykuł. Kto bogatemu adwokatowi zabroni, pewnie wymieniasz co pol roku, Twoja sprawa Rozumiem, że opierasz się na własnych badaniach i testach? Pamiętam, że podobne testy przeprowadził Motor i wyniki były podobne. Dla mnie stara zimówka z bieżnikiem 4mm jest do wyrzucenia. Inna sprawa, że w tym przypadku gdybamy nt wysokości bieżnika i wieku opony.
  20. Nie wierze w to co widzę... Dla większości jest to dobra guma Wygląda to na zimówkę, znacznik powinien mieć 1.6mm, gumy ponad znacznik jest jakieś 2-2.5mm, czyli wychodzi nam 3.5, max 4.5mm. W wielu krajach minimum dla zimówki to 4mm. Do tego dochodzi spękanie, które samo w sobie nie jest jakoś super niebezpieczne, ale może świadczyć o wieku opony. za Autocentrum: http://www.autocentrum.pl/eksploatacja-auta/test-uzywanych-opon-zimowych/ Myślę, że serwis nie chciał naciągnąć klientki, a dodatkowo sam nikomu z bliskich nie pozwoliłbym jeździć na czymś takim
  21. SzefSzefow odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Też mi się wydaje, że to plotka i to puszczona przez Roberta mająca na celu wynegocjowac lepsze warunki z Renault
  22. Oczywiście chodzi mi o rozstaw otworów w piescie - 108 i feldze -112
  23. No właśnie o to podobno mi chodzi
  24. Można je zastosować z różnicą w otworach 4mm? Piasta 108 felga 112?
  25. SzefSzefow odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    Hmmm...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.