Zawartość dodana przez SzefSzefow
-
Używane kombi / sedan w trasy do 80kzł
Dlaczego problemem jest silnik w Volvo? Insignie raczej odradzam, zerknij na Peugeota 508 GT, Forda Mondeo (powinienes juz znalezc nowy model za tą cenę).
-
Czy ta opona kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany?
Czyli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem Najpierw sprawdz jakich opon używa się w rajdach, a pozniej komentuj Nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie dlaczego opierasz sie na informacjach wyssanych z palca?
-
Czy ta opona kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany?
Problem polega na tym, że pokutuje u nas przekonanie, że zimówki hamują gorzej na mokrym od letnich. Jest to prawda przy temperaturach powyżej 15 stopni, im niższa jest temperatura tym zimówki sprawują się lepiej, a letnie gorzej: Test przy 12 stopniach: Test przy 15 stopniach: O wyższości zimówek na śniegu czy błocie posniegowym chyba nie muszę wspominac?
-
A propos opon...
widzę @@noras , że na niewygodne pytania nie raczysz odpowiedzieć, to tylko świadczy o tym, że pleciesz głupoty wyssane z palca
-
Czy ta opona kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany?
W ulewnym deszczu dzieciaka nie rozjadę, bo różnica miedzy zimówkami, a letnimi będzie zbyt mała aby to zrobić
-
Czy ta opona kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany?
Że też o tym nie pomyślałem
-
A propos opon...
Skoro się w tym konkretnym temacie wypowiadasz tak jednoznacznie to miałem nadzieję, że dysponujesz takimi informacjami Wiec wyjaśnij nam na jakiej podstawie sądzisz, że temperatura powietrza nie ma znaczenia?
-
Czy ta opona kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany?
Statystycznie to koń i człowiek mają po trzy nogi. Sttystycznie wolę w ciągu roku nie zabić nikogo, niż rozjechać dzieciaka który wybiegł mi przed samochód z powodu zalegajacego śniegu i moich opon letnich.
-
A propos opon...
Zadałem pytanie i czekam na konkretną odpowiedz popartą jakimiś tabelami
-
A propos opon...
Twierdzę, że dla danego środowiska opory toczenia konkretnej opony będą praktycznie stałe. Widzę, że starasz się być ekspertem... To zdradz mi, do jakiej temperatury nagrzeje się opona zimowa przy temperaturze 0 stopni na asfalcie przy predkości 50km/h, a do jakiej temperatury nagrzeje sie opona letnia. Czy różnica temperatur o ile ona wystąpi będzie miała jakiekolwiek znaczenie?
-
Czy ta opona kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany?
Widać, że nie potrafisz zrozumieć prostych słów i analizować faktów. Największa różnica (hamowanie, trakcja, przyczepność) między oponą zimową, a zużytą zimową, wielosezonową czy letnią występuje właśnie na śniegu. Dalej mam tłumaczyć?
-
A propos opon...
Udaowadniasz jedynie, że sam kurs fizyki ukończyłeś z oceną mierną (jeśli w ogóle)... Zrozum, że tarcie dla danej opony mozna przyjąć za stałą, ponieważ co prawda zmieniają się opory toczenia względem prędkości, ale pomijalnie. Na temperaturę opony ma natomiast wpływ jak pracuje podczas toczenia.
-
Czy ta opona kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany?
Pewnie po to aby mniej pracowała na bokach
-
Czy ta opona kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany?
Dlatego uzywam opon zimowych, nie śniegowych
-
A propos opon...
Nie jest, ponieważ u mnie dopuszczalna prędkość poza terenem zabudowanym to 80km/h. Moje podejscie do predkości sztywne nie jest - w mieście się poruszam z prędkościami między 0, a 50km/h, poza miastem między 0, a 80km/h. Proste, logiczne.
-
A propos opon...
Owszem, do tego mozna dołożyć np samochód z lepszymi hamulcami itp. Ja mam pewne stałe, jest nimi: samochód, maksymalna predkość w terenie zabudowanym 50km/h i poza nim 80km/h. Jeśli mogę niewielkim kosztem, czyli zakupem opon zimowych (kupuję raczej opony klasy premium,choć na kilku się zawiodłem) zmniejszyć drogę hamowania na śniegu o kilka metrów to to robię. Wszystko jest oczywiscie pewnym kompromisem, który należy osiągnąć.
-
A propos opon...
Możesz jechac powoli, ale nie masz pewności, czy zza krzaka nie wybiegnie dziecko, lub ktoś nie wymusi na Tobie pierszeństwa, lepiej dmuchać na zimne niż się sparzyć
-
Czy ta opona kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany?
Kupuję zawsze opony na możliwie teoretycznie najgorsze warunki, czyli na śnieg, gdyby była możliwość jazdy na kolcach u mnie na autostradach, to z pewnoscią miałbym opony z kolcami. Tą samą filozofię stosuję do zużycia opon, maksymalnie 6 lat, minimalnie 4mm bieznika w przypadku opon zimowych. Uważam, że lepiej byc przygotowanym na kiepskie warunki i snieg, nawet jesli w góry w zimie jezdze tylko kilkanascie razy, a poruszam sie zazwyczaj po utrzymanych dobrze drogach, niż zastanawiac sie czy podjade lub zjadę z górki
-
Czy ta opona kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany?
Nie sądze... Napisali o tym, wejdz sobie w artykuł. Kto bogatemu adwokatowi zabroni, pewnie wymieniasz co pol roku, Twoja sprawa Rozumiem, że opierasz się na własnych badaniach i testach? Pamiętam, że podobne testy przeprowadził Motor i wyniki były podobne. Dla mnie stara zimówka z bieżnikiem 4mm jest do wyrzucenia. Inna sprawa, że w tym przypadku gdybamy nt wysokości bieżnika i wieku opony.
-
Czy ta opona kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany?
Nie wierze w to co widzę... Dla większości jest to dobra guma Wygląda to na zimówkę, znacznik powinien mieć 1.6mm, gumy ponad znacznik jest jakieś 2-2.5mm, czyli wychodzi nam 3.5, max 4.5mm. W wielu krajach minimum dla zimówki to 4mm. Do tego dochodzi spękanie, które samo w sobie nie jest jakoś super niebezpieczne, ale może świadczyć o wieku opony. za Autocentrum: http://www.autocentrum.pl/eksploatacja-auta/test-uzywanych-opon-zimowych/ Myślę, że serwis nie chciał naciągnąć klientki, a dodatkowo sam nikomu z bliskich nie pozwoliłbym jeździć na czymś takim
-
Kubica na tory!
Też mi się wydaje, że to plotka i to puszczona przez Roberta mająca na celu wynegocjowac lepsze warunki z Renault
-
Śruby pływające - pytanie
Oczywiście chodzi mi o rozstaw otworów w piescie - 108 i feldze -112
-
Śruby pływające - pytanie
No właśnie o to podobno mi chodzi
-
Śruby pływające - pytanie
Można je zastosować z różnicą w otworach 4mm? Piasta 108 felga 112?
- 2018 Equinox