Zawartość dodana przez Ryb
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
Taka sytuacja: wysłałem zapytania do sześciu dilerów różnych marek o sześć różnych samochodów - mają je nowe, wystawione na otomoto jako dostępne od ręki. - jeden nie ma tego auta i zaproponował mi inny egzemplarz (biały - nie chcę) - jeden podał nr telefonu (ten sam co w ogłoszeniu) i każe zadzwonić (gdybym chciał dzwonić to bym nie pisał przecież) - jeden odpisał sensownie, poprosił o NIP do oferty leasingu - czekam więc na rozwój wypadków (EDIT: przyszła oferta, całkiem przyzwoita ) - reszta nie odpowiedziała Ewidentnie nie spieszy im się ze sprzedażą.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
Warto też pojeździć po zakrętach.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
Wnętrze F-type też jest super. W ogóle, oni ostatnio poprawili wnętrza w całej gamie i teraz jest IMO lepiej niż u konkurencji.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
Teraz jest ten moment, w którym powinieneś sobie wyobrazić jak może w przyszłości wyglądać kontakt z serwisem i wybrać samochód innej marki.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
Nowy F-pace też wewnątrz wymiata, jest ogromny postęp. Chociaż mi się bardziej podoba oświetlenie ambientowe w moim - mogli to tak zostawić zamiast zmieniać.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
Właśnie. Najlepiej wydane 10 dolarów.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
Sprzedawca wie, mają to na szkoleniach.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
Ale po co udowadniać coś sprzedawcy, którego nawet nie znasz? Nie lepiej założyć na rękę Breitlinga i mieć dobrą obsługę od początku?
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
Dostałem właśnie zaproszenie na prezentację F-type'a. Muszę się tylko zorientować czy będą przekąski, bo jak nie to nie idę.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
Może nie wyglądałeś jak panicz lecz jak konsjerż panicza? Tu kolega z forum (chyba @chojny) podjechał Range Roverem kupić BMW. Od razu obsługa była odpowiednia.
-
Poszukiwany poszukiwana. Kombi/suv4x4
Dacia Duster
-
Prawo Jazdy w Czechach
U mnie mój był jednym z trzech w klasie, którzy zdali za pierwszym podejściem. Ale pytania idiotyczne, kazałem mu się nauczyć na pamięć i zapomnieć zaraz po.
-
Prawo Jazdy w Czechach
Mój syn zdawał na kartę rowerową. Oprócz idiotycznych pytań (np. rowerem wg prawa okazuje się być tylko pojazd wyposażony w hamulec szczękowy, inne nie) na teorii, była też część praktyczna w miasteczku ruchu drogowego. Musieli przejechać trasę wytyczoną przez Policjantkę, której nie dało się legalnie przejechać (trzeba było skręcić z drogi w ciąg pieszy na przejściu dla tychże pieszych) a na tych, którzy próbowali przynajmniej później jechać prawidłowo krzyczała że źle. Na końcu wszyscy zdali. Dzieci wyniosły z tego cenną naukę, że Policja ma to w dupie, prawo o ruchu drogowym nie obowiązuje a egzamin to farsa. Bardzo cenna lekcja dla 11-latków.
-
Prawo Jazdy w Czechach
Ja podobno już od 2016-go jestem w Czechach.
-
Nowe auto - jakie wymagania ?
- AWD (najlepiej jakiś bardziej zaawansowany od Haldexa) - Automat (byle nie CVT) - Automatyczna klimatyzacja - Tempomat (nie musi być adaptacyjny ale miło żeby był) - Trzymanie pasa ruchu i hamowanie przed przeszkodą (bardzo ważne!) - Dobre światła - Dobre audio - Nawigacja, która widzi korki - Wygodne fotele (najlepiej regulowane elektrycznie) - Przyzwoite osiągi - Przyzwoity zasięg - Dobre prowadzenie - Komfort jazdy (wyciszenie, jakość resorowania itp.) - Przyzwoita ilość miejsca wewnątrz - Kamera cofania - Ładna kierownica - Ładne oświetlenie (na zewnątrz, wewnątrz, ambientowe itp.) - Może też być fajnej marki, ale nie musi - Materiały wewnątrz - Fajny wygląd - To "coś" (może zastąpić dowolną pozycję z listy wyżej lub nawet kilka)
-
Manualna skrzynia vs automat
Też mi się tak zdarza, choć bardzo rzadko. Ale tylko w trybie normalnym. Uroki Euro 6. Trzeba używać łopatek.
-
Manualna skrzynia vs automat
Być może, ale nie w moim. Może z daleka Ci się logo pomyliło z Fiatem?
-
Manualna skrzynia vs automat
Sama Toyota nazywa to eCVT więc to chyba jednak CVT. Różni się od innych CVT brakiem pasa i stożków napędowych ale idea CVT* jest zachowana. * Czyli żeby wyć wniebogłosy i nie jechać.
-
Manualna skrzynia vs automat
Wybierz tryb sport albo użyj łopatek.
-
Manualna skrzynia vs automat
Faktycznie, pomyliło mi się z BMW. Ale tak czy siak, to są skrzynie z innej półki niż to co w autach popularnych - stąd zupełnie inne wrażenia.
-
Manualna skrzynia vs automat
Bo w GLC i w Alfie masz automaty ZF. Zupełnie inna liga niż tamte.
-
Manualna skrzynia vs automat
Przesiadam się dość często między manualem a automatem. Tak, uważam że manual jest bez sensu i nie, nie mam problemu z przestawieniem się.
-
to jakieś szaleństwo (auta używane)
Uznałem, że niespieszenie się z zakupem i opisywanie nader ciekawych perypetii okołozakupowych jest formą zaawansowanego trollingu i wpisałem się w tę formułę. Nie chciałem odbierać Ci jednak głównej roli w tym kabarecie, zadowolę się drugoplanową. Jeśli poczułeś się zagrożony to przepraszam.
-
to jakieś szaleństwo (auta używane)
Ale nawet jeśli miałoby to być prostowanie wgniotek, polerka rys czy wymiana jakichś połamanych plastików to IMO rozluźnienie kryteriów i przeznaczenie 3-5k na późniejsze poprawki sprawiłoby, że nasz kolega już dawno jeździłby swoim wymarzonym autem zamiast przeklikiwać się przez dziesiątki ogłoszeń w poszukiwaniu prawdziwej perełki, która potem może okazać się odmalowanym przez handlarza złomem z silnikiem zalanym motodoktorem.
-
to jakieś szaleństwo (auta używane)
A poważnie - co szkodzi kupić auto w stanie "zadowalającym" i samemu doprowadzić do stanu jaki nam odpowiada? Zrobienie jakiegoś detailingu to przecież nie są ogromne pieniądze.