Zawartość dodana przez Piterus_123
-
SAAB 900 - mieliśmy tu użyszkodników?
> problem w tym, że chcę auto, które mi się podoba, 9-3 jest lekko średni... mi tez bardziej podoba sie 900ng ale drugi raz kupil bym 9-3 > no nic, podjadę po Świętach, zobaczę czy mi przypasuje... powodzenia ale przerabialem jakies 2miesiace temu temat bo szukalismy dla mojej samochod ja chcialem saaba, na poczatku cabrio(pozniej chociaz 3d z turbo), sporo ogladalem ale wiekszosc nie nadaje sie do niczego, zaniedbane trupy wymagajace olbrzymiego wkladu pracy i kasy. > czy po złożeniu dachu bagażnik jeszcze istnieje? wejdzie tam np. złożony wózek(parasolka)? jest naprawde spory wozek typu parasolka (jesli wejdzie na szerokosc) to zmiescisz ze 4 > czy istniały do 900 lub 9-3 hardtopy? niestety nie chociaz mogl by byc ciekawy
-
SAAB 900 - mieliśmy tu użyszkodników?
> Jest to absolutnie realna cena. za trupa owszem > Za 10 tyś można kupić w dobrym stanie 93 cabrio do 2002. trupa, pokaz chociaz jednego w takiej cenie to od reki kupuje a Tobie daje 1000zl > Oczywiście są i po 15 i drożej ale najczęściej Aero itp. znajdz 9-3 aero2 w takiej cenie i przyzwoitym stanie - nierealne > Ostatnio na forum gościu kupił 95 za 3 tyś i oczywiście był lament, że to szrot, a okazało się, że > auto nie bite i w b. dobrym stanie. > Jak masz blisko to jedź obejrzeć.
-
SAAB 900 - mieliśmy tu użyszkodników?
> W mojej okolicy pojawiła się ładna 900`tka cabrio - > LINK > Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu? ruda przy nadkolach tylnych, sprzawdzic koniecznie dzialanie dachu, ogolnie to odradzam 900NG mimo ze kochalem swoja ale elektryczny (a nie jak w 9-3 hydrauliczny) dach potrafi byc frustrujacy i jesli nie masz kogos ogarnietego z techem to raczej odpusc i poszukaj 9-3 gdzie dach jest calkowicie bezobslugowy > Czy silnik jest łatwogazowalny? tak mialem z tym silnikiem 9-3 i zakladalem do niego gaz nie dzialo sie absolutnie nic auto do dzis jezdzi u znajomego mojego tescia > Ile naprawdę pali to auto w normalnej jeździe - 80% trasa? 10 > Czy da się nim jeździć całorocznie? jak najbardziej tylko wypadalo by by zaimpregnowac dach a jesli jest zuzyty to bedzie przeciekal i pekal (bedzie sie kruszyl material) > tips&tricks? kup 9-3 > Zawsze mi się podobały, teraz szukam czegoś po prostu fajnego - dlaczego nie? cena, jest co najmniej o 50% za niska, dobre egzemplarze zaczynaja sie od 10, a za 5 to bedzie trup.
-
SAAB 900 - mieliśmy tu użyszkodników?
> problem w tym, że nie ma z czym porównać, na olx cabrio jest tylko kilka, 900-tki kosztują od 4-8 > kpln. To za 8 ma już gaz. > Nie jest to zbyt chodliwe auto - ile powinno kosztować? swoja 900NG sprzedalem z 13 bez gazu i bez klimy
-
Wasze typy na auto: w poście wymagania
> Ok, w takim razie wytłumacz mi czemu uszczelka głowicy z Oplowskiego 2.0 NET pasuje do Saaba 9-3 z > silnikiem B207R > Podobnie jest z zaworami. Są zamienne z Saabem ale nie z oplowskim LEL Uszczelka pompy oleju > również, a to już dół silnika. > Spojrzałem też na turbosprężarkę w katalogu Intercars. Ta od Saaba pasuje do Vectry ale nie do > Astry H. > Zastanawia mnie dlaczego... > Popatrzyłem również w EPC Opla. To zupełnie inne silniki. Nic ze sobą nie pasuje. Inny blok, inna > głowica. > Wieczorem zajrzę do TISa ale coś mi mówi że to tylko potwierdzi moje zdanie. > Chyba że oplowska głęboka modyfikacja LEL polegała na zerżnięciu żywcem silnika Saaba. > Z resztą mój znajomy mechanik z ASO Opel który jakiś czas miał również autoryzację Saaba twierdzi > że w Vectrze siedział silnik Saaba. > Miał o nim bardzo dobre zdanie wprost przeciwnie do Astry H OPC z poprzerabianym kiblem z kadeta bo B207R to nie silnik saaba tylko GM wlozony do saaba
-
Challenge. Jak najwiecej lansu...
Mustang z gazem?
-
Wasze typy na auto: w poście wymagania
> Chyba jednak dobrze pamiętam > Kadet po przeróbce (np silnik z oznaczeniem LEL )siedzi w Astrze III i ma rozrząd na pasku. > W Vectrze C jest silnik z końcówką NET i rozrządem łańcuchowym. > To jednostka z Saaba. zalozysz sie ze to nie jednostka saaba mialem okazje widziec i taki i taki silnik rozebrany (z reszta sabow mialem 5sztuk z czego 3 z takimi silnikami) to zupelnie dwie inne jednostki i z20net jest rozwinieciem konstrukcyjnym pierwszego leta podobnie jak lel tyle ze mocno zmodyfikowany
-
Wasze typy na auto: w poście wymagania
zle pamietasz w vectrze siedzi oplowska konstrukcja pamietajaca jeszcze lata kadeta (oczywiscie zmodyfikowana ale niezbyt udana)
-
Wał korbowy stihl 017, mamy jakiegoś serwisanta? Kilka pytań
> A w czym to Tobie przeszkadza ?? Chce mu się bawic to się beedzie bawił i wyda 10x tyle co nowa > cześć czy sama piła. Zadał pytanie więc jak wiesz to odpowiedz a nie DEBILNIE komentujesz. > Dziwnie robi się na AK kiedyś można było uzyskać tutaj pomoc a ostatnio jest wręcz > odwrotnie... ehhh Sam jestes debilny a twoja wypowiedz nic do tematu nie wnosi. Pisal ze nie ma części to znalazlem i podlinkowalem. Druga sprawa ze na dwa lozyska wydal juz polowe wartosci nowego walu a zara bedzie trzeba kupic trzecie. Samo lozysko niby wystepuje w katalogu stihla ale nie ma nr (jest tylko na rysunku) samego korbowodu niestety ntez juz nie mam dostepny jest jedynie caly wal
-
Wał korbowy stihl 017, mamy jakiegoś serwisanta? Kilka pytań
kufa jak Ty kombinujesz, uwielbiam takich klientow wyda rownowartosc nowej czesci a sam bedzie robil potem przychodzi z placzem i trzeba 3xtyle zaplacic ehhh... masz kpl. wal i se kup a nie debilnie kombinujesz klik
-
Wał korbowy stihl 017, mamy jakiegoś serwisanta? Kilka pytań
chodzi Ci o lozysko swoznia tloka? zreszta na korbowodzie te dwa lozyska (jedno na wale drugie na swozniu tloka) powinny wejsc bez oporu. zrob zdjecia dokladnie to Ci pomoge. na co dzien sie tym zajmuje
-
odnowienie blatu stolu warsztatowego...
ja mam w warsztacie plyte szalunkowa wodoodporna, jest juz podniszczona ale sprawdza sie mimo ciezkiej eksploatacji, wodal oleje itp.
-
Czujniki ciśnienia - naprawa
W jednym z kol po malutku schodzi sobie cisnienie tak 0.5 bara na 2 tyg. opony cale (zreszta to juz 2 kpl) popsikalem plynem do mycia naczyn po wentylu i robia sie drobne bombelki. Naprawial to ktos z Was? widzialem na alle niby zestawy naprawcze ale zastanawiam sie czy to cos da czy do wymiany cale czujniki? klik1 klik2
-
Turbina mi padła w odkurzaczu Karcher... Da się zdobyć?
element nierozbieralny do wymiany kpl. turbina
-
Sprzedany samochód niezgodnie ze specyfiakcją.
> gdzieś takie coś wyczytał ? > chyba, że był to artykuł o Afryce... dotyczy to samochodow OSOBOWYCH a nie dostawczych/ciezarowych, wiec ABSu nie musi miec
-
Jakie tanie bezpieczne auto można polecić?
> trwałe to? > jak z awaryjnoscia? mialem kilka francuzów (zreszta wciaz mam dwa jeden vel satis drugi megane 3gt) i tylko raz mialem problemy z elektryka jak w megance I padlo immo. a tak bez problemow, silnik 2.0t chyba jeden z najlepszych jakie im sie udalo zrobic. czesci do zawieszenia sa naprawde smiesznie tanie a w E4 zawieszenie jest nawet solidne
-
Jakie tanie bezpieczne auto można polecić?
Espace 4 z 2.0t i mozna zamknac temat
-
To jedziem dalej. Reno 2,2 litra DCI.
6DE1 (DMAX) nie byl dokladnie tym silnikiem montowanym w agregatach bo jest juz silnikiem przerobionym pod samochody
-
Albo jeszcze inaczej - jakie auto.....
> http://allegro.pl/alfa-romeo-166-2-0-16v-xenon-navi-serwis-alu-i4856235930.html > http://allegro.pl/renault-vel-satis-2002-skory-xenon-full-z-niemiec-i4847414367.html > Gdzie jest haczyk? velsatisa sie ludzie boja bo niby malo czesci ale sporo pasuje z innych modeli no i czasem trzeba pomyslec i pokombinowac ale jakos strasznie drogi w utrzymaniu nie jest
-
To jedziem dalej. Reno 2,2 litra DCI.
> Ten z Renault to chyba Isuzu. tak isuzu, silnik do agregatow na sile wcisniety do samochodow, gdzie ma zmniejszony uklad oleju i chlodnicy, przegrzewa sie i opadaja tuleje cylindrowe.
-
To jedziem dalej. Reno 2,2 litra DCI.
mam nie narzekam, kula sie dobrze.
-
Co z tym autem jest nie tak?
> Głuchy czy tam kulawy z lawetą już pewnie jedzie? ślepy
-
Co z tym autem jest nie tak?
> ktoś kupił pewnie Jay
-
Wysuwanie anteny teleskopowej
> cos mi swita ze gdzies widziałem radio ktore mialo dwa wyjscia: jedno "12v na antene" drugie zaś > "remote" na np. wzmacniacz. > Nie pamietam teraz co to bylo, ani tym bardziej jak to działało, anteny automatyczne > montowałem/wymienialem ale w swoich autach nigdy nie mialem w moim tak bylo fabrycznym saabowskim i antena byla i wzmacniacz i jak mi antena padla to rozbebeszalem i faktycznie tam dwa sterowania byly
-
Jak ludzie liczą spalanie?
> Ojciec ma taką megankę jak Ty, tylko classic, też 1.6 benzynę i wg kompa po mieście średnia 7l a wg > pomiarów pół litra więcej. > Jazda w lecie, częściowo w korkach. > Trochę mnie to wkurzało jak moja 700 paliła tyle samo w mieście, a miałem z 80KM mniej a mi w miescie taka tyle ze cabrio tez z 1.6 palila 10