Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Piterus_123

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Piterus_123

  1. Piterus_123 odpowiedział lessero na temat - Motokącik
    > I to jest jakiś trop no niestety nie, to nie z nierządu, tylko niestety z korbowodu, znam te silniki na wylot i niestety to jest najslabszy punkt. > I tak zrobię. Jak maszynka zdechnie, to się będę dopiero martwił. zalej to olejem SAE30 i nie przejmuj sie, pochodzi az zdechnie.
  2. > wpaść niestety nie mogę, bo w Szczecinie będę dopiero w okresie wakacyjnym, więc muszę kupić > zdalnie. Jeśli możesz to podeślij z dwie propozycje, może coś wybiorę. combi 48e combi 48es mniejszej nie ma sensu
  3. Piterus_123 odpowiedział facet na temat - Zrób to sam
    > Jest gdzieś katalog on line części do kosiarek? nie ma, sa do tego odopwiednie programy serwisowe lub odpowiednio zabezpieczane haslem witryny internetowe.
  4. na takie obszary to kazda plastikowa bedzie do kitu, poza tym przy malych plastikowych kosiarkach dosc wazna jest gwarancja stiga ma na 3 lata, no ale nie o tym jak chcesz dobra elektryczna kosiarke to polecam stige combi 48E lub ES pozadna kosiarka na metalowym korpusie z silnikiem indukcyjnym w wersji ES ma nawet naped, co do ceny to mozemy ponegocjowac ale najlepiej jak bys wpadl do mnie osobisie i pomacal i powybieral
  5. > prośba o typy > szukam bazy do czegoś co będzie wciskało gałki oczne porsche cayman
  6. > Ja posiadam Karcher MV3 koszt 249 z wysyłką na nexterio kupiłem przeplaciles w casto jest po 238zl niestety u mnie duzo drozej niz w casto (ale oni kupuja tego na tiry) ale MV3 to bedzie najlepsze rozwiazanie, jak ma byc tanio i solidnie, w MV2 nie mamy filtra, jest tylko kiepska gabeczka, w MV3 jest filtr kasetowy. No i MV2 ma gorszy osprzet , np niewygodny waz ssacy bez kolanka. Od siebie polecmMV#, bo sam mam taki odkurzacz (wczesniej ten sam model nazywal sie WD3.200)
  7. > Pytam pod kątem seata leona w tym napędzie, pójdzie to bokiem i się nie rozsypie czy raczej słabawo > w tej kwestii? > Totalnie nie znam konstrukcji, ale na yt nie wygląda to źle. > Jak ktoś ma albo wie coś to podzielcie się wrażeniami
  8. > szyba niewielka jak w corsie c ogladalem filmik i mniej więcej wiem o co kaman > szybę mam nowa bo ta która wyciolem oparłem sobie na fotelu na chwile i mi sie zesunęła powodując > dziurę i pękniecie szyby > udało mi sie kupić Nowke szybę nordgalss za 100zł > czyli spokojnie zastosować zestaw Boll na szybę i na karoserie primer po wcześniejszym > odtłuszczeniu i wklejać? nic innego nie stosować /.?? hehe i wyszlo najlepiej chociaz jestes 100do tylu, nic nie stosowac odtluscic przejechac primerem klej i gotowe
  9. Ja jezdzilem 2,5roku z niewaznym prawkiem, jakos pisma z wk sobie nie przypominam, przy kontroli rutynowej wszyszlo. Pan policjant zabral kartonik i wystawil karteczke do wk. Zrobilem badania i w wk wyrobili nowy. Poinformowal mnie gliniaz ze musze to zrobic jak dobrze pamietam w ciagu 7dni. Bo spokojnie pozwolil dalej jechac
  10. Piterus_123 odpowiedział Blazej na temat - Motokącik
    wejdz sobie na otomoto tam przy zakladaniu ogloszenia masz porownanie do innych i srednia cene za wyposarzenie i rocznik
  11. Piterus_123 odpowiedział rwIcIk na temat - Zrób to sam
    > O, już nie robisz w branży medycznej? tam to tylko chwilowo bylem z powodow finansowych
  12. Piterus_123 odpowiedział rwIcIk na temat - Zrób to sam
    > Nie wyobrazam sobie koszenia bez napędu. Zreszta naped napędowi nie równy - poprzednia miała na > przód i było jak mówisz - poślizg i czasem trzeba było ja i tak pchać bo koła nie ciągnęły. > Honda ma na tył i idzie jak burza nawet po mokrej trawie - kosze jedna ręka, a w drugiej > trzymam butelkę z piwem. tez nie wyobrazam sobie bez napedu zwlaszcza na tyl jest najlepiej bo im wiecej trawy w koszu tym wieksza przyczepnosc, chociaz zastanawiam ise nad zmiana kosiarki na stge multiclip (bo od dwoch sezonow tylko mulczuje) ciekawe jak to bedzie jezdzic bo tam FWD jest z testow w serwisie wychodzi mi ze slabo ale nie mialem jeszcze do czynienia z na w warunkach polowych > U nas jest gwarancja do końca życia - nawet jak sie za 20 lat połamie to dostanę nowy za darmo. frajnie u nas sie wypina gwarant na wszystko prawie > No właśnie to był mój problem - Toro nie było jakoś znacząco tańsze od Hondy a miało mniej bajerow, > jechało gorzej i wydawało sie mniej porządnie zrobione. Różnica w cenie była dosłownie $50 > To prawda, mój rzucał sie ostro, szarpał, ale nie palił nawet kropelki oleju po 7 latach. Teraz > służy u kogo innego i z tego co wiem nadal działa (11 lat!). A kosiarka była jakaś tania, > firmy Murray. i bedzie dzialac jeszcze co najmniej 5lat te stare silniki to nie to co kiedys. mialem okazje rozbierac dwa identyczne wydawalo by sie silniki BS 650 dolnozaworowa, jeden z przed 10 lat a drugi roczny, w nowym tlok byl polowe mniejszy (tz srednica byla ta sama ale "miesa" bylo mniej), w nowym zebatki do napedu walka rozrzadu byly plastikowe a w starej metalowe, ogolnie ten nowszy silnik nie wytrzyma juz 10l jak stary
  13. Piterus_123 odpowiedział rwIcIk na temat - Zrób to sam
    > No właśnie to jest fakt - NAC ma "swoje" silniki firmy cinkcionk - ale ZTCW jest to kopia jakiegoś > silnika Hondy i faktycznie skopiowane są nieźle, bo też ten chińszczak spalanie ma naprawdę > malutkie. te silniki nawet pół hondy nie widzialy szmelc taki ze np potrafia sie rozkrecac korby w silniku
  14. Piterus_123 odpowiedział rwIcIk na temat - Zrób to sam
    > Kosiarka Hondy to nie tylko silnik. To także niesamowity napęd z płynną regulacją prędkości, > podwójny nóż oraz superlekka obudowa z ich podobno niezniszczalnego plastiku. Dzięki temu > całość jest lekka i wygodna w obsłudze. Brałem pod uwagę kupienie Toro z silnikiem Hondy, ale > cena była niewiele mniejsza, obudowa była ze stali, nóż jeden a napęd szarpał. > Aha, silnik B&S jest świetny - miałem kosiarkę z tym silnikiem i 7 lat chodziła bez żadnych > problemów, zapalała od 1 szarpnięcia. Jedyny problem jaki zauważyłem to spore zużycie paliwa - > Honda pali mniej-więcej 3 razy mniej. naped ok fajny ale na trawie i tak masz zawsze uslizg kol wiec moim zdaniem nie warto przeplacac, jesli chodzi o ten ich niby niezniszczalny plastik to potrafi sie polamac i nie ma tego jak naprawic a metal co najwyzej sie wygnie. toro to naprawde dobre kosiarki ale pod warunkiem ze pochodza z serii pro wtedy sa nie do zniszczenia no i na alu korpusie, w polaczeniu z silnikiem kawasaki i sprzeglem noza, najlepsze sprzety jakie istnieja, niestety wada jest spora cena bo kolo 6kpln (mimo wszystko pare sztuk juz sprzedalem) siloniki BS sa trwale ale maja niska kulture pracy no i fakt klienci skarza sie ze wiecej pala niz hondy
  15. raczej nie, wyraznie pyta o klej na szybie Quote: Ale czy tym gruntem primerem smaruje sie tez stary klej na szybie czy wystarczy odtluscic acetonem z karoserii zawsze zdrapywalem do konca i po tym primerem > Koledze pewnie chodzi o klej na rancie karoserii. > Ja wklejałem nie usuwając do zera starego kleju i tym samym primer dawałem tylko na szybę.
  16. Piterus_123 odpowiedział rwIcIk na temat - Zrób to sam
    tyle ze nie trzeba kupowac kosiarki hondy bo sa w chorych pieniadzach lepiej kupic cos innego markowego na silniku hondy bo potwierdzam silniki znakomite i cichsze niz inne ale niestety bardzo wrazliwe na zanieczyszczenia w paliwie
  17. niewiem jak kleilem szyby to zawsze nowe zakladalem
  18. Mi sie zdarzylo pare razy wklejac, zero filozofii. Zdejmujesz tapicere, wycinasz struna szybe dokladnie czscisz rame okna odtluszczasz szybe i rame, smarujesz specjalnym primerem walisz klej na szybe wstawiasz ukladasz lekko pukajac reka, wkladasz gumki wokolo szyby jesli takowe sa podklejasz od gory tasma zeby nie splynela i tyle
  19. Piterus_123 odpowiedział rwIcIk na temat - Zrób to sam
    > Nie zdarzyła się taka awaria, by nie dało się kosić. > Mama starego Chińczyka z silnikiem B&S, kupioną za 500zł. > Z usterek - zmieniłem 2 kółka na nowe, bo rozsypały się łożyska. Kółka dostępne na Allegro. > Regulacja wysokości popsuła się, więc drutem zablokowałem w jednej ustalonej pozycji, a następnie > pospawałem elementy i dalej działa. > Silnik chodzi bez zarzutu hehe czyli mowisz ze czesci eksploatacyjne
  20. Piterus_123 odpowiedział rwIcIk na temat - Zrób to sam
    > Jak ta Stiga reaguje na kamienie, powiedzmy frakcja 16-32 lub szkło? roznie ogolnie kilka sztuk mam na komunalce i lekko nie maja, ale sie trzymaja calkiem niezle, bylo by lepiej gdyby nie debilny czynnik ludzki
  21. Piterus_123 odpowiedział rwIcIk na temat - Zrób to sam
    > Pojechałem do dilera Stiga, pomacałem, popatrzyłem i kupiłem "Chińczyka" > GTM 530 JIANGSU WORLD PLANT-PROTECTING MACHINERY CO. LTD. > w Polsce dystrybuowana przez P.P.H.U. "GRASS" Marta Łozińska sp. j. > Solidna obudowa, kosz z metalowym stelażem, opcjonalny wyrzut boczny i mulczowanie. > Bez napędu - za dużo jednak u mnie nasadzeń i klombów, więc zrezygnowałem z tej opcji. > Klasyczny silnik dolnozaworowy B&S 190 ccm serii 675 z opcją ready start. > Cena z olejem niewiele ponad 1400 zł > Czemu taki wybór - bo nowy model podobny jest do mojego starego "Chińczyka" - to się nazywa > przyzwyczajenie. > Teraz można do mnie strzelać teraz poczekamy az cos sie wysypie i w sezonie bedziesz czekal miesiac na naprawe albo lepiej
  22. > W oleju silnikowym czy jakimś rozpuszczalniku? > Chodzi o doczyszczenie i rozruszanie. wesco do mycia silnikow
  23. Piterus_123 odpowiedział rwIcIk na temat - Zrób to sam
    bez napedu z napedem z godzine temu sprzedalem wlasnie taka z napedem
  24. Rozmowa z rundapem w reku moze przyniesc zakladany skutek
  25. Piterus_123 odpowiedział rwIcIk na temat - Zrób to sam
    > Jaki model eleltrycnzej (z napędem, min. 48 cm) byś polecał? Stiga ma fajna kosiarke na metalowym decu takim jak od spalinowki i silnik bezszczotkowy. Zestaw praktycznie nie do zajechania > Jeśli brnąć w spalinówkę (min. 54 cm), to co? Wszystko zależy od kasy mozna i exela na hondzie ze sprzeglem noza za prawie 4kpln

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.