Zawartość dodana przez Piterus_123
-
Kosiarka spalinowa. Pomożecie coś wybrać?
> Dzięki wszystkim za podpowiedzi. > Wolałbym jednak nową niż używaną. > A co powiecie o firmie AL-KO? taki NAC
-
Kosiarka spalinowa. Pomożecie coś wybrać?
> Miałem Briggs & Stratton przez 8 lat, silnik był nie do zajechania - do końca zapalała od > pierwszego szarpnięcia. Silnik 6.5 HP. Niestety reszta kosiarki była jakiejś kiepskiej firmy i > juz taka wspaniała nie była. Teraz mam Hondę 190ccm i tez jest rewelacyjna. Jedyna różnica - > Honda pali znacznie mniej - dawniej raz w miesiącu musiałem kupować benzynę do kosiarki - > paliła mniej-wiecej litr na koszenie, teraz pol litra starcza na 2-3 koszenia. i jest znacznie cichsza i ma rowniejsza gladsza prace, chyba najlepsze silniki na rynku do kosiarek, niestety przez zime i pozostawione na ten czas paliwo gazniki lubia sie zapychac, ale polecam tesilniczki jak najbardziej
-
Kosiarka spalinowa. Pomożecie coś wybrać?
> Dosiadam Stigę park 16 i koszę sobie z tym pchanym agregatem z funkcją mielenia. Sezon właśnie się > zaczyna a ja niechciałbym narobić kłopotów, na co zwrócić uwagę? stan rolek napedzajacych i pasek zebaty miedzy nozami, sprawdz jeszcze czy koncowki nozy sa poprzykrecane o lubia sie zrywac te mniejsze srubki (zreszta po to sa) ogolnie parki sa prawie bezawaryjne jedne z lepszych sprzetow jakie sa na rynku, u mnie nawet firmy komunalne katuja te sprzety i nie mawiekszych problemow
-
Kosiarka spalinowa. Pomożecie coś wybrać?
> skoro już na ten temat piszesz, a masz do czynienia na codzień, to mam kilka pytań właśnie odnośnie > silników Subaru stosowanych w Ryobi. > w jaki sposób przekazywany jest napęd rozrządu w tych silnikach górnozaworowych? Pasek, zębatki czy > łańcuch? jak to wygląda w Hodzie, Subaru, B&S > czy tuleja cylindra jest żeliwna? odnośnik również do konkurencji > w jaki sposób odbywa się regulacja luzu zaworowego? > oraz ostatnie pytanie, wiem że w serwisach macie dostęp do dokumentacji technicznej producentów > silników w której znajduje się przewidywana przez producenta ilość motogodzin jakie silnik > wykona zanim wyzionie ducha, jak to wygląda w przypadku B&S, Hondy, Subaru? dlaczego kilka > lat wstecz producenci nie podawali ilości motogodzin, a teraz podają? rozrzady sa na kolach zebatych w wiekszosci silnikow, a silniki sa calo-aluminiowe bez zadnych tulei tloki i korby rowniez alu. One w tej chwili nie moga byc zbyt trwale bo kosiarke trzeba wymieniac co pare (5) lat. Luz zaworowy masz przez dokrecenie dzwigienek oczywiscie w silnikach ohv w dolnozaworowych nie ma wcale regulacji. Co do ilosci motogodzin dalej nie sa podawane ale przewaznie wychodzi okolo 300-400godz jesli ktos dba stosuje wlasciwy olej i wymienia go dosc czesto. UWAGA nie stosowac innych olejow niz SAE30 (chyba ze producent mowi inaczej) bo sa za rzadkie i mozna latwo spowodowac zatarcie silnika, jesli jest inny nalezy czesciej kontrolowac jego stan.
-
Kosiarka spalinowa. Pomożecie coś wybrać?
> Być może. Jak na razie chodzi. nic tylko sie cieszyc subaru/robin sa naprawde dobre ale w linii profesionalnych silnikow
-
Kosiarka spalinowa. Pomożecie coś wybrać?
> To napisz. > Ta kosiarka wyszła mi po prostu jako wynik moich założeń. > Nie powiedziałem że ją kupię. I nie kupuj jesli nie chcesz sie denerwowac i poprawiac fabryke bo cos odpadlo bo cos sie wygielo bo cos... > Nie znam się na tym, więc pytam. pytaj pytaj > A jeżeli zajmujesz się tym zawodowo to powiedz czy w tym > budżecie w ogóle da się kupić coś przyzwoitego ze średniej półki. nie > Może coś polecisz? glownie handluje stiga i polecil bym nowa Combi 48 s na silniku stigi, niestety kosztuje 1300, ale jest to sprawdzony model (3generacja wciaz udoskonalana) i naprawde bezawaryjny KLIK 3lata gwarancji Powiem Ci tak kup kosiarke nawet w miare podstawowy model ale znanej i renomowanej firmy gdzie nie bedzie problemu z czesciami, Stiga Viking Partner Castelgardeni uwaga MacAllister (sa to kosiarki stigi choc nie wszystkie, robione specjalnie dla nich roznia sie kolorem jedynie) unikaj MTD mimoze rowniez to sprzedaje i niestety serwisuje jest to niesamowity badziew glownie ze wzgledu na nietypowe rozwiazania np z napedem ktore szybko sie psuja
-
Malowanie mebli
> Jasne ikeowe krzesła i stół pomalowaliśmy czarnym Altaxem rok temu. Używane intensywnie, póki co > wszystko dobrze trzyma, nie odpyskuje, nie ściera się, nie schodzi. Jedyne co to blatu nie > malowałem bo tego nie zrobiłbym równo na dużej powierzchni więc wymieniłem go na czarną płytę > meblową. tyle ze meble ikea sa wykonane z litego drewna a to ciut inaczej sie zachowuje niz fornir
-
Kosiarka spalinowa. Pomożecie coś wybrać?
subaru jakoscia wykonania tych silnikow dorownuje lepszym chinczykom
-
Kosiarka spalinowa. Pomożecie coś wybrać?
> Witam! > Pomóżcie wybrać pierwszą kosiarkę spalinową. > Moja elektryczna jeszcze daje radę, ale za dużo czasu schodzi się ze skoszeniem całego terenu. > Moje wymagania; > - cena max 1000 pln > - z napędem > - silnik czterosuwowy (a może nie warto?) > - funkcja mielenia trawy > - dobry serwis > Sam nie wiem co jeszcze powinna mieć. Obszar do skoszenia to jakieś 1200 metrów. > Taką sobie upatrzyłem na Alledrogo NAC > Pomożeta? chcialem napisac cos ale jesli juz zaczynasz oszczedzac patrzac na NACa to zycze powodzenia i czekania miesiac (w sezonie) na jakas [motyla noga] bo tyle trzeba czekac na czesci do tego badziewia. dopisze tylko ze sprzedaje i serwisuje kosiarki na co dzien
-
Kosiarka spalinowa. Pomożecie coś wybrać?
> a ja napiszę coś z drugiej strony > obecne silniki B&S są robione z gównolitu, wał potrafi się skrzywić przy byle shicie > z tym budżetem, podjedź do pierwszego lepszego serwisu B&S i pogadaj z mechanikiem, może leży > mu kosiara sprzed lat która czeka na ciebie - uwierz że silniki B&S sprzed 5-6 lat są o > niebo w lepszej kondycji i o niebo lepszej jakości niż obecne nówki nie śmigane prawda ostatnio rozebralem dwa silniki jeden 10letni drugi 6miesieczny oba wykazywaly sie podobnym zuzyciem a roznica w budowie tego samego silnika byla olbrzymia inny tlok chociaz by (stary byl duzo masywniejszy i pelny a nowy duzo mniejszy )
-
V9X V6 T-Diesel Renault - jakie to?
> no co 2,5 byly "mało trwałe" eee tam...
-
Odgrzybianie klimatyzacji
Jakie polecice srodki do czyszczenia poza ozonowaniem?
-
czyszczenie klimatyzacji
jakie preparaty polecacie oprócz ozonowania?
-
megane - kontrolka - co oznacza?
mam taka megi, to jest kontrolka od biegu, przy niej bedzie strzaleczka by zmienic bieg na wyzszy jak przeciagniesz na obrotach i jesli dobrze pamietam do by zmienic na nizszy tez byla jedna ponad "lewarkiem" druga pod
-
V9X V6 T-Diesel Renault - jakie to?
> Nawet nie wiedzialem ze Renault mial silniki od Isuzu[...], ale nie jest - to Nissam-Renault > in-house. > A co zlego z Isuzu? 3.0l - 4 cyl - 4JJ1 jest jednym z najbardziej bezprobemowych i to chyba nie slyszales o 3.0 v6 jesli dobrze kojaze to silnik z agregatow wsadzony do samochodow gdzie sie przegrzewa i opadaja tuleje cylindrowe. Wsadzali to do saab opel renault i pewnie paru innych. Ogolnie to na to nie ma rady ponoc pomagaja grubsze upg od saaba ale podobno nie do konca. Do tego stopnia ze potrafili wymieniac cale silniki na gwarancji. > niezniszczalnych - Isuzu gwarantuje ci 300-400k km z niego[...]
-
V9X V6 T-Diesel Renault - jakie to?
Jesli to dalej isuzu to dzieki ja postoje. Wolalem juz 2.2 niz ten silnik
-
Mieszanie oleju syntetycznego z mineralnym
> To mniej więcej tak, jakbyś wymieszał Coca Colę z Pepsi. Napijesz się i sraczki nie dostaniesz. Są > silniki wrażliwe na olej, ale umówmy się, wrażliwe podczas pałowania. Przy normalnej > eksploatacji zmieszanie olejów na część interwału wymiany niczemu nie zaszkodzi. potwierdzam tak mnie uczono na szkoleniu totala i ze lepiej wlac cokolwiek niz by bylo za malo
-
a wczoraj...
> dokładnie w okolicach Szczecina (celowo nie powiem) jest firma odbudowywujaca "gullwingi" , na > zasadzie oryginału zgodnego z fabryka ..... > Kozystaja z org. gratów z fabryki .... nom jakis czas temu widzialem w "piachu" SL190
-
Światla dzienne
> Nie wiem jak teraz ale WAŚ kiedyś współpracował tylko z firmami i hurtowniami. Jeżeli jest tak > nadal to jedyna droga to przez jakąś hurtownię lub sklep. > Zadzwoń i zapytaj. nie prowadza sprzedazy detalicznej zamowilem narve, dziekiwszystkim za pomoc
-
Światla dzienne
> Po co to sie zaklada? Bo ja widze same minusy: trzeba kupic i zamontowac, swieca gdzie popadnie, > wyglada to troche jak z miejsca nie posiadajacego praw miejskich... Bo jestem skleroza i zapominam wlaczyc/wylaczyc poza tym strasznie sie niszcza glowne swiatla ktore bede poddawal regeneracji
-
Światla dzienne
was nawet nawet ale gdzie to kupic?
-
lista "francowatych"
Powitac chcialem szanowne grono, otoz posiadlem velke (w poniedzialek) a moj ojciec tydzien wczesniej megi GT
-
Światla dzienne
Jakie polecicie w rozsadnych pieniadzach sprawdzone plaskie swiatla dzienne led? najlepiej cos z allegro dziekuje i pozdrawiam
-
bmw 5 do oceny e28, e34 i mb w124
> http://otomoto.pl/volvo-740-C32864177.html chyba multipla byla by mniej nudna od tego auta na sam widok mozna usnac a co dopiero za kierownica
-
Wiertarka Celma PRCr 10/6 AEO - szał macicy... :-/
> P/zakłóceniowy. Tylko i wyłącznie. tak masz racje walnąłem babola