Zawartość dodana przez Piterus_123
-
12k do wydania, co kupić ...
> O której generacji piszesz? o VI
-
12k do wydania, co kupić ...
Polecam Colta, w tej cenie cos powinienes znalesc. dosc komfortowy w miare nowy konstrukcyjnie, niezawodny, nie rdzewieje i po odsunieciu kanapy bardzo duzy w srodku. niestety silniki nie przepadaja za gazem chyba ze fabrycznie przystosowane (ponoc inne glowice) ale mimo wszystko ekonomiczny mi 1.3 pali 7-7,5 w miescie, w trasie mozna zejsc do 4,5
-
Saab 9-3
za wolny saab musi miec turbo inaczej nie jest saabem zreszta wersja 154KM tez za szybka nie jest ale przekrecasz srubke od WG robisz csnienie z 0,4 na 0,7 i masz 180KM za darmo a komputer silnika doskonale rdadzi sobie sam ze zmiana mapy. Da sie tak zrobić tylko przy wersji B204L bez APC. Saab by byl sabem musi mieć niesamowita elastycznosc i przyspieszenie na 3 biegu, jesli ktokolwiek jezdzil ten wie jaka to przyjemnosc. Ktos kiedys porownywal elastycznosc saaba 9-3 z silnikiem 230KM do porsche 911 turbo.
-
Saab 9-3
tylko b204 to ten na czerwonej kasecie zaplonowej, czy w wersji 150 czy 185 czy 205 nie ma znaczenia bo to ten sam silnik, latwo podnosi sie moc jest wytrzymaly. przebiegi po 500kkm nie robia na nim wiekszego wrazenia
-
Saab 9-3
sie popytaj ALANA o usterkowosc tego silnika to az Ci sie odechce takich propozycji
-
Saab 9-3
z jakiej szwecji przeciez to juz dawno w szwecji nie produkowane poza tym to nie ma takich cudow, o moze jedynie co powinienes unikac to manualnej klimy bo ukreca sie pokretlo od nawiewu, i kosztuje ponad 100zl za kawalek plasticzku (dostepny tylko orginal)
-
swap na silnik z motocykla
bo tak prosciej, policz sobie ile wynioslo by wstawienie mcphersona i tak czy siak nigdy nie bedzie rowno = nie bedzie dalo sie ustawic geometrii zawieszenia, a tu masz rozwiazanie bolt on. wstawiasz silnik do bagaznika wychodzisz skrzynia dol w zawieszenie wkladasz jakies poloski i gotowe bez przerabiania calego samochodu i wycinania calej podlogi. podejzewam ze takie wycinanie dosc mocno oslabia konstrukcje nadwozia
-
swap na silnik z motocykla
latwiej i taniej zrobic niz przerabiac na mcphersona
-
swap na silnik z motocykla
ciekawe i proste rozwiazanie
-
Saab 9-3
n/a nie ma cewek tylko aparat zaplonowy poza tym auta naprawde niezawodne, zawieszeniowo silnikowo i elektrycznie, nie bac sie cen czesci bo w wiekszosci przypadkow sanizsze niz do paska f tedeiku, bo to przeciez vectra a jest. sprawdz tylko czy nie bity i czy w silniku lancuch zbyt nie chalasuje i tyle. to mowil wlasciciel 5 saabow
-
Odkurzacz przemysłowy ma ktoś?
sa odkurzacze z systemami otrzasania filtra ktore ograniczaja dosc znaczaco jego zapychanie
-
Silniki
> Nie. bo jesli dobrze pamietam to wspomaganie jest oparte na sterowniku silnika?
-
Silniki
dzieki za odpowiedzi , doszedlem do wlasnego zrodla i... w corsie c wystepuje fabrycznie skrzynia f23 . Czyli taka z ktora mozna podpiac big blocka i spiac bez problemu z nia sabowskie B204L. Co wiecej piasty w tej wersji wystepuja na 5 srub, co daje nam mozliwosc zamontowania ukladu hamulcowego z omegi . Jedyny minus ze to dizel 1,7 -101KM. ale jest to jakies rozwiazanie juz. Bo mozna kupic golasa 1.0 i wymienic uklad przeniesienia napedu - tansze rozwiazanie ale praco i czasochlonne . Lub kupic tego dizla i wywalic silnik i cala elektryke zbiornik paliwa itp. niestety wyjdzie drozech bo samochody z tym silnikiem sa co najmniej 2xdrozsze od benzynowych golasow. Aha jeszcze chcial bym sie dopytac czy w corsie C wystepowalo wspomaganie hydrauliczne?
-
Światła mijania PILNA SPRAWA
To nie pajak a przelacznik od swiatel na desce mialem kiedys tak samo wypalil sie poprostu
-
Dylemat zakupowy
> Będę nudny ale w tym budżecie tylko mondeo. Szukaj wersji titanium bedziesz zadowolny budzet moge zwiekszyc do 45 bo nie jest jakis super sztywny bo tele by starczylo nawet na insignie ale chodzi o to by jak naj mniej wydac i kupic jak najlepiej a co powiecie o cadilaku cts albo o mercedesie c?
-
Dylemat zakupowy
beżowej tapicerce
-
Dylemat zakupowy
ciezko znalesc na bezyku , hymm a cos innego? ma ktos C5?
-
Dylemat zakupowy
> W takiej kwocie insigni to raczej nie znajdziesz. mógłbym podnieść budżet ale nie chce, dla tego raczej skreślam insygnie
-
Dylemat zakupowy
Po malutku prymierzam sie do czegos pozadniejszego. glowne zalozenie jest takie ze ma byc klasa srednia lub wyzej, najchetniej (z racji wygladu) insignie ale cena troche odstrasza bo w podobnym roczniku kupie mondeo za 10kpln mniej. co doradzicie, aha uczulony jetem na vaga, chociaz b6 mi sie podoa bardzo, ale chyba nie mogl bym sobie spojzec w oczy w lustrze. doradzcie cos. puki co na pierwszym miejscu jest mondeo stosunek ceny do jakosci rocznika i ilosci samochodu najlepsza. widelki 25-35kpln.
-
Problem z ogrzewaniem.
Uwalona lub zawieszona klapa mieszalnika powietrza mialem taki przypadek deska do rozebrania i musisz sie dostac do calego tego ustrojstwa
-
Lutownica transformatorowa !!! polecam
kupilem sobie wlasnie taka do pracy a poprzednia nowke dedry wywalilem w kat bede nia tylko plastik lutowal i wycinal, a ta polska jest fakt faktem najlepsza, niczym innym mi sie tak dobrze nie pracuje
-
Jaki odkurzacz do piwnicy
Tylko i wylacznie Karcher WD 3.200 w casto ponizej 200zl solidnie i tanio, nie jest usterkowy, raz tylko przyszedl do mnie na wymiane turbiny (zreszta jak sie okazalo z winy klienta) a sprzedaje sie tego naprawde sporo
-
swap silnik dywagacje
Czy wyscie na glowe upadli zastanawiacie sie nad tym czy benzyna bedzie dobra czy nie a nikt nie wpadl ze w t3 jest boxer? I taki silnik fizycznie nie wejdzie. Jedyne co tam wchodz to silnik z garbusa i silnik od... subaru (na yt jest sporo filmikow)
-
Kupno i sprzedaż auta bez przerejestrowania - wariant nr 2
Z mojego doświadczenia wynika że ich to wcale nie interesje. Nikt nigdy czegos takiego ode mnie nie chcial
-
Czy warto tam kupic Merca?
ten jest w podobnym stanie tyle ze to e500 czyli rarytas nad rarytasy i stosunkowo niewiele drozszy, tamten za pare lat bedzie wygladal jak trup za 5tys a tu bedzie dalej e500