Zawartość dodana przez Piterus_123
-
Pilarka - dylemat
Stiga snow electric z nieoficjalnych zrodel wiem ze castorama w tym roku mocno wtopila z iloscia sztuk i duzo zostalo. Ale w tej chwili to towar raczej z pod lady bo sezon sie skonczyl. To ostatni rok gdy stiga jest sprzedawana w markecie. Wiec mozna kupic dosc tanio a sprzet calkiem przyzwoity jak na swoja cene
-
Pilarka - dylemat
> W zasadzie nie rozważałem takiej opcji ale... W Lidlu będzie takie urządzenie za 259 zł z 3 letnią > gwarancją. Może do pocięcia 5 razy w roku drewek do kominka się nada? pewnie ze tak, bedzie lepsza niz taki stihl, tylko na dzien dobry trzeba by lancuch wymienic (za pewne fabryczny bedzie bardzo kiepski, prowadnica podejzewam ze bedzie oregon wiec przyzwoita, trzeba tylko pamietac o nasmarowaniu lozyska!) i bedzie bezawaryjnie smigac edyta, wlasnie oblukalem ta z lidla, mam podobna ale bez systemu szybkiego napinania lancucha (z czasem lubi sie wyrabiac)
-
Pilarka - dylemat
> Ciekawe - dealer zapewnił mnie, że to nie Chinol. bo Ci tego oficjalnie nie powie, bo musi towar sprzedac hehe, stiga to tez w tej chwili jesli chodzi o pily chinczyk ale jak przyjdziesz do mnie do sklepu to oczywiscie ze Ci tego nie powiem. jedno co dobre przy takim sthilu to to ze masz dostep do serwisu i czesci zamiennych i tu wlasnie masz ta roznice cenowa w stosunku do chinczyka no name. jakosciowo oczywiscie tez jest troszke lepiej ale i tak kiepsko. jesli masz mozliwosc rozwaz kupno elektrycznej. ja tak zrobilem mimo ze serwisuje te sprzety to stwierdzilem ze jesli potrzebuje w danym momecie pily to musi ona dzialac a ze spalinowymi sam wiesz jak jest
-
Pilarka - dylemat
odpusc sobie stihla najtanszego, jest to chinczyk jak kazdy inny no name, uzywek tez raczej nie polecam, bo z czase lubia sie sypac gazniki, i ogolnie sprzet sie zuzywa. kup jakas innej firmy np oleo-mac pozadne pily handlowalem tym i serwisowalem jakis czas temu (przeszlismy teraz tylko na stige) nie bylo problemow i reklamacji ten model kupisz za kolo 700zl, stigi niestety nie polecam, bo sa zbyt delikatne
-
Vivaro czy Trafic?? Pytanie o silniki :)
> W vivaro montowane sa silniki renault. Zas silniki 2,5dCi sa mocno awaryjne potwierdzam, przy 100kkm wymieniona glowica z wtryskami bo nie chcialy z niej wyjsc, przy 70kkm wymieniona przekladnia kierownicza to z powazniejszych usterek ja bym nie kupil ale na szczescie nie moj
-
Trawa
Z doswiadczenia moich klientow wychodzi ze na raz najkozystniej wysiac ze 3 gatunki na pewno nie jeden. Bo jak jeden padnie dwa pozostale beda sie trzymac
-
styrobeton
> No tak, ale chodzi mi o to, że czemu nie zrobisz po prostu nowej podłogi na legarach bo chcialem uniknac drewna, muzo gryzoni w okolicach i w starym domku zdarzalo sie ze zimowaly, przy litej podlodze wydaje mi sie ze mozna czegos takiego uniknac chyba ze sie myle i nie znam (zreszta dla tego pytam)
-
Aeracja i wertykulacja trawy
> Każdego roku robię taką operacje na wiosnę badziewnym urządzeniem z marketu. I naprawdę polecam. > Wyczesuje z trawnika ponad sześć worków sfilcowanej trawy. Następnie dolomit i trzymiesięczny > nawóz i co roku mam super trawnik. o widzisz Ty wyczesujesz trawnik i tyle i tak sie powinno to nazywac a nie, ktos kiedys wpadl na durny pomysl zeby klientom wmawiac ze jest to aeracja. polecam dodatkowo zrobic wertykulacje, najlepiej takim pozadnym sprzetem ciezkim spalinowym modelem, nie ma porownania do takiego marketowego, co roku robie u siebie i mam piekna trawe niestety w tym roku ja zniszcze calkowicie (nowy domek)
-
styrobeton
> A czemu na legarach jest zła ? bo po 42 latach nadaje sie do wymiany a chcial bym tego uniknac ale chyba sie nie da
-
Aeracja i wertykulacja trawy
nie ma czegos takiego jak aereacja domowa. czym chcesz to zrobic takim badziewiem ze sprezynkami? to na glowie sobie mozna wyczesac wlosy. najtansza maszyna do aereacji kosztuje kilkanascie tysiecy i skonczcie prosze z tymi badziewnymi marketingowymi chwytami ktore z rzeczywistoscia nie maja nic wspolnego. to jest aerator w najbardziej podstawowej wersji. nie znam firmy w polsce ktora by wypozyczala taki sprzet, a nowy sprzedaje sie raz na 10lat
-
styrobeton
poprzedni stoi tam 42lata, byl zrobiony fundament otokowy, ale podloga byla na legarach, stawiam teraz nowy i chcialbym jakas lepsza podloge myslisz ze bedzie podloge wywalac do gory?
-
styrobeton
fundament swoja droga chce dac ale tylko okalajacy a nie jako cala plyta bo mi to za drogo wyjdzie poza tym nie zrobie tyle betonu a z betoniarni nikt mi nie dowiezie bo ciezarowka sie utopi.styrobeton to raczej nie bedzie mial konaktu z woda bo bedzie od spodu zaizolowany folia
-
styrobeton
Jako posadzka. Mam bardzo trudne warunki bo woda jest jakies 70cm pod powierzchnia i musze budowac lekko. Aha domek letniskowy 25m2 parterowy
-
styrobeton
czy mozna dac styrobeton bezposrednio na grunt (oczywiscie izolujac folia i wczesniej zageszczajac grunt)?
-
[Zakup] Lancia Lybra
> czy to nie w Lybrach są jakieś kosmiczne amortyzatory które kosztują wór złota? nie podowziowo to fiat marea/multipla
-
Pianownica do auta i środek pianotwórczy do niej
Fakture mam bo serwis tego prowadze. A co do zakuwaniela to faktycznie drogie zlacze 3/8 zakuciem 20zl
-
Pianownica do auta i środek pianotwórczy do niej
czyli poprostu zmniejszali cisnienie na pompie specjalnym pokretlem jak bys chcial to mam sprawna lance z pistoletem od nilfiska ale tam jest 3/8 wiec musial bys waz przekuc i nie ma szybkozlacza jak bys chcial
-
ocena auta turbo lpg
> jakieś szanse są zawsze aczkolwiek w mojej opinii albo się kupuje auto do hasania czyt. > uturbionego potworka albo dla oszczędności czyt. zagazowanego kapelusza jeżeli natomiast > kupuje się utubionego potworka i szuka w nim oszczędności przez montaż LPG to tych > oszczędności będzie się szukać też w innych elementach tzw. modyfikowanych w efekcie czego > uzyskuje się druciarstwo pierwszej klasy to malo wiesz ja np. mialem ponad 200KM w saabie a ze latalem Szczecin-Łódź to potrzebowalem mocnego szybkiego i wygodnego auta, z nowoczesna instalacja nie bylo roznicy pod pedalem czy gaz czy benzyna za to na w portfelu byla olbrzymia
-
Pianownica do auta i środek pianotwórczy do niej
nie rozumiesz zasady dzialanie podawania chemii przez tego hdsa. podawanie chemii moze byc uruchomione w nim caly czas, a chemia przy wysokim cisnieniu i tak nie poleci, obnizasz cisnienie na lancy rozluzniajac ja i wtedy idze chemia jesli lance spowrotem skrecisz to podawana jest tylko woda wiec nikt nie musi atac do piwnicy. aha jesli doprze pamietam przy wezu dluzszym niz 15m i tak nie bedzie chemi dawac, jest to wszystko zwiazane z hydrodynamika wody i oparte na zwezce venturriego
-
Nissan Pathfinder
Lukaszu, czy to nie ten sam silnik co ja mam?
-
Nowe ciężarówki w UE: 25 m długości i 60 ton masy!
> Alez one zawsze tak wygladaly[...] Ozi ja Cie prosze...
-
Nowe ciężarówki w UE: 25 m długości i 60 ton masy!
A co to ma za znaczenie ile waza? Na rozwalkowywanie drog ma wplyw nacisk na os a tu bedzie ich wiecej i wszystko zostaje bez zmian to raz a dwa ze pomyslwalkowany przez ue co najmniej od 10 bo juz wtedy mieli taki mpomysl.ogolnie jestem za bo spadna ceny frachtu a co za tym idzie realne ceny na polkach
-
renault 3.5v6
Prosze o opinie na temat tego silnika i ilez moze palic takie cudo? Z ciekawosci zapytam bo mi sie obilo o uszy czy to ten sam silnik co w nissanie 350Z?
-
Warte to coś? (Sklep na L)
> no to w sumie głupie pytanie było... > ale ogólnie ten Nilfisk daje rade? jako firma myjki podobnej klasy sa trwalsze niz karcher, (zreszta profesjonalne tez) mowie z doswiadczenia bo mam autoryzacje na karchera i nilfiska wlasnie
-
Juz leciałem na IKGM-ale liczba postów->Astra OPC Ex
> tylko ze to nadal jest gonione na jedna oske. Ople OPC sa dramatyczne do opanowania, a ten to > potwierdzenie.Chyba ze bedzie tak pociety przez elektronike ze mimo ze ma 300 pod maska to > zeby jechalo i tak bedzie duszony o polowe no wlasnie ponoc ta generacja astry prowadzi sie nie gorzej od focusa