Skocz do zawartości

Szukać Nivy czy innego 4x4 ???


KameleonSuper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z sąsiedniego kącika bow.gif

Zmieniam adres niedługo i będę miał jakieś 150 metrów nieodśnieżaną szutrówką pod dom ... jak przyjdzie zima to leżę i kwiczę niewiem.gif Szukam auta do miasta, nie w żaden teren, które mnie zimą do świata zawiezie ... w temacie 4x4 zielony jestem, co byście doradzali ?

W pierwszej chwili pomyślałem o poczciwej Nivie ale widzę, że inne marki w podobnych cenach można kupić hmm.gif

W założeniach 10-12 tyś. do wydania no i żeby portfela nie drenowało do sucha wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to ma wozić cię jedynie okazjonalnie jak zasypie to może warto poszukać nivy na przetargach w jakim nadleśnictwie. auto z xxi wieku kupisz poniżej 5 tysi w stanie do jazdy ale bez reweli.

ale jak ma być to akcja częstsza to suzuki jakieś styknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ all : Thx za rady. Przeglądałem allegro, gratkę i in. hmm.gif

Jednak to będzie Niva ... inne nie pasują, albo z uwagi na szczupłość miejsca (mam 3 osoby do zabrania), albo też potencjalnie wysokie ceny części ...

Zacznę chyba od komisów w Krakowie, jak nic nie będzie ciekawego to szukam w innych miastach ...

To naprawdę ma być miejski samochód cool.gif

PS. 1. Jakby ktoś miał namiar na ciekawą nivkę to bardzo proszę o kontakt na priv.

PS. 2. Jaki jest rozstaw felg i średnica piasty ? 5x139,7 ? Może sobie sprawię kółka trochę niższe a za to szersze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze pomysl nad lancuchami na zime , zazwyczaj da to rade na te pare

> metrow

Taaa ... lekko obniżonym SC rotfl.gif Metr za bramą w nawianym śniegu wiszę na brzuszku i merdam bezradnie łapkami ... to już prędzej miotacz płomieni, wypalę sobie drogę ku wolności angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a zastanawiales sie np: nad jakims podcziwym Patrolem badz terano do '93 ? Zawsze to wieksza bezawaryjnosc, wieksze zdolnosci terenowe itd.. Jesli chodzi o Niwe obawialbym sie o jej "gotowosc" jak Ci przyjdzie mroz.. i awaryjnosc - no chyba ze lubisz dluubac.. (w zime wink.gif ) w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...a zastanawiales sie np: nad jakims podcziwym Patrolem badz terano

> do '93 ? Zawsze to wieksza bezawaryjnosc, wieksze zdolnosci

> terenowe itd.. Jesli chodzi o Niwe obawialbym sie o jej

> "gotowosc" jak Ci przyjdzie mroz.. i awaryjnosc - no chyba ze

> lubisz dluubac.. (w zime ) w aucie

To są już ciężarówki ...

Problem w tym, że nie mam żadnych doświadczeń z 4x4, więc na początek szukam czegoś co w razie draki każdy kowal naprawi ... bez elektroniki, ma zabierać 4 osoby, zmieścić się na podjeździe no i ceny części ... żeby mnie detal nie kosztował tyle co dwie pensje clown.gif

Jest lipiec, gdzieś do miesiąca może wynajdę i do końca jesieni przetestuję i porobię co trzeba, liczę się z tym, że jakieś frycowe zapłacę i coś tam dołożę wink.gif

EDIT:

Zna ktoś z was te auta ?

gra_niv.jpg

camo_niv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIVA nie posiada wspomagania troche się namocujesz z tą kierownicą,

> lepiej se Vitarke zapodaj.

A wiesz o jakiejś Vitarce w cenie do 10K, czteroosobowej, z twardym metalowym dachem ?

A co do wspomagania ... do czego to podobne, żeby zdrowy chłop o kulach chodził ? Macie te auta nabite elektroniką, nie czujecie że żyjecie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz o jakiejś Vitarce w cenie do 10K, czteroosobowej, z twardym

> metalowym dachem ?

IMO do 10kzł ciężko będzie znaleźć sensowną vitarę czy inne 4x4

może prędzej samuraja - ale to chyba małe na 4osoby

choć porównując do CC wink.gif

> A co do wspomagania ... do czego to podobne, żeby zdrowy chłop o

> kulach chodził ? Macie te auta nabite elektroniką, nie czujecie

> że żyjecie ...

takie 10letnie autko to elektroniki za wiele nie ma wink.gif

dla mnie niva to porażka, może to i tanie w utrzymaniu

ale jakoś odstrasza od codziennej jazdy - zwłaszcza, że piszesz o autku miejskim

jednak w cenie 10kzł ciężko będzie ci znaleźć dobre 4x4

może popatrz za fronterą - sporo tego jest

ew terano, ale nie za taką kasę wink.gif

vitara to też raczej ok 15kzł

sam szukam małego 4x4 dla mulher.gif i po wizycie w paru komisach

zwątpiłem oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO do 10kzł ciężko będzie znaleźć sensowną vitarę czy inne 4x4

> może prędzej samuraja - ale to chyba małe na 4osoby

No i dlatego szukam Nivy ...

> choć porównując do CC

Ale o co chodzi ? Moje SC jest zarejestrowane na 5 osób ...

> takie 10letnie autko to elektroniki za wiele nie ma

> dla mnie niva to porażka, może to i tanie w utrzymaniu

> ale jakoś odstrasza od codziennej jazdy - zwłaszcza, że piszesz o

> autku miejskim

> jednak w cenie 10kzł ciężko będzie ci znaleźć dobre 4x4

> może popatrz za fronterą - sporo tego jest

> ew terano, ale nie za taką kasę

> vitara to też raczej ok 15kzł

> sam szukam małego 4x4 dla i po wizycie w paru komisach

> zwątpiłem

Miejskie w sensie, że nie myślę o niej pod kątem skakania przez nasypy kolejowe, brodzenia w rzekach czy pokonywania bagien ...

Czy porażka ? To zależy czego się oczekuje ... nie ma to być auto do lansu, ma być drugim w domu i wybitnie na śnieżną zimę. No i ma swój urok. Oraz ma kosztować do 10-12 K po nieuniknionym serwisie i zaopatrzeniu ... w gumy choćby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...a zastanawiales sie np: nad jakims podcziwym Patrolem badz terano

> do '93 ? Zawsze to wieksza bezawaryjnosc, wieksze zdolnosci

> terenowe itd.. Jesli chodzi o Niwe obawialbym sie o jej

> "gotowosc" jak Ci przyjdzie mroz.. i awaryjnosc - no chyba ze

> lubisz dluubac.. (w zime ) w aucie

musze wtrącić swoje 3 grosze, założe sie że dobrze utrzymany silnik Łady odpali w warunkach jakich nie odpali nowe auto zlosnik.gif

Ruscy zrobili to akurat dobrze, bo tego to oni potrzebują, dobre jest jeszcze ogrzewanie zlosnik.gif

A nad resztą nie będe dyskutował, mi sie Niva podoba, a co do dzielności terenowej to to auto juz nie musi niczego udowadniać, bo przez 30 lat produkcji pokazało że w terenie jest poprostu bardzo dobre, jak na auto bez ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A myslales moze o jakims starszym subaru? Na sniezne zimowe drogi jak

> znalazl. Wygodinejsze niz niva, wiecej miejsca wewnatrz.

A konkretnie jaki model tej subaryny ?

Boję się serwisowania takiego monstera ...

Nivka ma opinię zawodnej, ale moim zdaniem bierze się ona stąd, że często jest katowana i zaniedbywana ... ludkowie robią różne patenty na drut i sznurek, byle zaoszczędzić i potem rzeczywiście jest kłopot ...

Mam fiacika siedmiolatka, też nie mają najlepszej opinii jeśli chodzi o wykonawstwo i niezawodność, a w moim po 3 latach była wymiana wentylatora, po 4 akumulator i w szóstym roku termostat ... dużo jak na auto "garażowane" pod chmurką, jeżdżone codziennie ? Chyba nie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale o co chodzi ? Moje SC jest zarejestrowane na 5 osób ...

rejestrowane tak, ale wygodnie w te pięć osób to się chyba nie jeździ wink.gif

taki samurai/jimny nie będzie podobny hmm.gif

a samuraja kupisz za podobną kasę jak nive

> Miejskie w sensie, że nie myślę o niej pod kątem skakania przez

> nasypy kolejowe, brodzenia w rzekach czy pokonywania bagien ...

> Czy porażka ? To zależy czego się oczekuje ... nie ma to być auto do

> lansu, ma być drugim w domu i wybitnie na śnieżną zimę. No i ma

> swój urok. Oraz ma kosztować do 10-12 K po nieuniknionym

> serwisie i zaopatrzeniu ... w gumy choćby.

jeżeli wnętrze Ci pasuje to waytogo.gifgrinser006.gif

dla mnie do jazdy na co dzień raczej odpada

do zabawy w terenie - jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jaki ci sie podoba w tym przedziale cenowym. Subaru to auta nie do zdarcia....wiem z doswiadczenia. Moje pierwsze subaru z 84 roku dostalem za darmo...po tym jak u znajomego stalo pare miesiecy pod chmurka. Zanim je dostalem przez kilka lat nie bylo wogole serwisowane...nikt nie wymienial olejow itp. Olej w silniku wygladal jak smola! Przejezdzilem nim troche i silnik padl przy 350 tys mil!!! Poza silnikiem nie bylo zadnych usterek. Od tej pory wierze w subaru.

W nivy bym sie nie pchal bo sporo z nich bylo w rekach roznych sluzb....lesnictwa, energetyka itp. Takie auta sa najczesciej zakatowane i beda sie sypaly. Pomysl nad jakims suzuki....koszty utrzymania beda pewno takie same.

Zreszta poczytaj forum rajdy4x4.pl...jest tam oddzielny dzial wlascicieli nivek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość niv 1,7 jest katastrofalna - nie jedną w robocie przerobiłem - w kilkuletnim aucie z małym przebiegiem, z jednym kierowcą, nawet kierownica oblazła z gąbki do żywego. Zepsuło się wszystko-silnik, skrzynia, zawieszenie... W poprzedniej np. w zupełnej nóce paliwo wlewało się do kabiny zlosnik.gif. W czasie jazdy zablokowało się jedno koło i ... trzebabyło kupić następną zlosnik.gif

Lepiej poszukaj 1,6 z katem z pocz. lat 90-tych- takie robili na expotr na zachód.Jak znajdziesz dobry egzemplarz to będzie lepszy niż te nowe goofna zrobione z materiałów zastępczych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekened kolega przewiózł mnie Wranglerem i pomijając to, że pare razy przyrżnałem głową w podsufitkę podczas tej przejażdżki to kilka razy byłem pewien, że zaraz będziemy szukać jakiegoś typa z traktorem, żeby nas wyciągnął zlosnik.gif, ale nie...Jeep szedł jak burza....szok icon_eek.gif....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> @ all : Thx za rady. Przeglądałem allegro, gratkę i in.

> Jednak to będzie Niva ... inne nie pasują, albo z uwagi na szczupłość

> miejsca (mam 3 osoby do zabrania), albo też potencjalnie wysokie

> ceny części ...

Mam takie jedno pytanie... Jechałeś kiedykolwiek Nivą? Biorąc pod uwagę, że chcesz nią jeździć w 4 osoby, to naprawdę może to być niezły hardcore sick.gif

Wnętrze jest dramatycznie ciasne - w Matizie śmiało stwierdzam jest znacznie więcej miejsca, wszystko trzeszczy, stuka i na pewno nie można powiedzieć, że to auto bezawaryjne sick.gif Ceny części może nienajwyższe, ale gwarantuję, że wyrównasz koszty eksploatacji ze znacznie bardziej "droższą" marką kosztami serwisowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie jedno pytanie... Jechałeś kiedykolwiek Nivą? Biorąc pod

> uwagę, że chcesz nią jeździć w 4 osoby, to naprawdę może to być

> niezły hardcore

> Wnętrze jest dramatycznie ciasne - w Matizie śmiało stwierdzam jest

> znacznie więcej miejsca, wszystko trzeszczy, stuka i na pewno

> nie można powiedzieć, że to auto bezawaryjne Ceny części może

> nienajwyższe, ale gwarantuję, że wyrównasz koszty eksploatacji

> ze znacznie bardziej "droższą" marką kosztami serwisowania.

Ano jeździłem ... niedużo, ale jeździłem ... fakt, że jest głośna z uwagi na kapcie i stały napęd 4x4 ale zawieszenie ma komfortowe i w zakresie dostępnych sobie prędkości prowadzi sie pewnie ...

Ściśle rzecz ujmując, w 3 osoby ... ja i żona, sporadycznie córka ...

Samochodów bezawaryjnych nie ma ... są za to zadbane wink.gif Wiadomo, że jak się kupi za 1000 złotych trupa po leśnikach a serwis ograniczy do założenia kół od Big Foota to skutek będzie jak mówisz ... ludzie nimi robią trasy po Afryce, do Mongolii, to i po Krakowie da radę cool.gif

Z kosztami eksploatacji chyba mocno przesadziłeś ... ale może rzuć przykładem miejskiej terenówki na 4 osoby, z twardym dachem, z porównywalną ceną zakupu i eksploatacji ... jestem otwarty na propozycje devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano jeździłem ... niedużo, ale jeździłem ... fakt, że jest głośna z

> uwagi na kapcie i stały napęd 4x4 ale zawieszenie ma komfortowe

> i w zakresie dostępnych sobie prędkości prowadzi sie pewnie ...

w takim razie to ja nie wiem czym jezdzilem icon_eek.gif upalalem Nive z 6 godzin po lasach i bylo fajnie ale wjazd na utwardzona droge to meczarnia 3 osoby na pokladzie i sie Nivka ledwo do 90km/h rozbujala.

zastanow sie nad imprezka wolnossaca, to naprawde fajne poczciwe autko dajace zima mase frajdy waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanow sie nad imprezka wolnossaca, to naprawde fajne poczciwe

> autko dajace zima mase frajdy

Mądrzejszy (?) o dwa tygodnie poszukiwań i lektur skłaniam się w stronę takich wynalazków :

9700.jpg10500.jpg

Welur, elktryczne szyby i lusterka, ABS, wspomaganie, komputer na pokładzie ... ceny ok. 10-12K hmm.gif

Niva jest rzęchem już w zakupie, nawet w cenie 8-10K, potem stale niedużo dokładam, więcej leżę pod nią niż jeżdżę, pali w mieście 13 abo lepiej, z zalet to ma ciepło w kabinie ...

Vitarę kupuję za 10-12K, coś pewnie robię a potem jeżdżę komfortowo lejąc te 8-9 litrów, czyli tyle co do seiko ... tyle w teorii . A jak będzie to życie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano jeździłem ... niedużo, ale jeździłem ... fakt, że jest głośna z

> uwagi na kapcie i stały napęd 4x4 ale zawieszenie ma komfortowe

> i w zakresie dostępnych sobie prędkości prowadzi sie pewnie ...

> Ściśle rzecz ujmując, w 3 osoby ... ja i żona, sporadycznie córka ...

No to może jeszcze... Nie wiem jak "duzi" jesteście wink.gif

> Samochodów bezawaryjnych nie ma ... są za to zadbane Wiadomo, że jak

> się kupi za 1000 złotych trupa po leśnikach a serwis ograniczy

> do założenia kół od Big Foota to skutek będzie jak mówisz ...

> ludzie nimi robią trasy po Afryce, do Mongolii, to i po Krakowie

> da radę

Dać to da radę... Ale po prostu - nie oszukujmy się - jest to auto produkcji takiej, jakiej jest. Wbrew pozorom w tym wypadku nowsze nie zawsze znaczy lepsze, co przerabiam tutaj, gdzie jestem obecnie - gdzie w niezbyt trudnym terenie rozsypał się np. kompletnie prawie nowy UAZ, podczas gdy stare śmigają teoretycznie bez problemów - a raczej z takimi problemami, że da się je naprawić większym młotkim, kilkoma kluczami i spawarką... Problem w tym, że te "małe" problemy pojawiają się prawie codziennie sick.gif

> Z kosztami eksploatacji chyba mocno przesadziłeś ... ale może rzuć

> przykładem miejskiej terenówki na 4 osoby, z twardym dachem, z

> porównywalną ceną zakupu i eksploatacji ... jestem otwarty na

> propozycje

Vitarkę już sam chyba wybrałeś - szczerze mówiąc IMHO dobry wybór - Suzuki to dobre a często niedoceniane auta (stąd dobre ceny) waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vitarkę już sam chyba wybrałeś - szczerze mówiąc IMHO dobry wybór -

> Suzuki to dobre a często niedoceniane auta (stąd dobre ceny)

A diabli wiedzą co będzie, chwilowo mam deprechę ...

W nivkach się kochałem od zawsze, pamiętam chyba wszystkie jakie widziałem w Kraku, a na pewno te podrobione ... o vitarach to wiedziałem tyle, że są ... i to mi musiała taka gejówka przed samym nosem na światłach stanąć wink.gif

Teraz poczytałem o nivkach i załamka ... strach dotykać.

Wyczaiłem vitarki i zachwyt ... ale poczytałem i ... strach dotykać no.gif Sam już nie wiem ... ide patrzeć na mobile.de albo innym autoscout24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyczaiłem vitarki i zachwyt ... ale poczytałem i ... strach dotykać

tzn hmm.gif

sam jestem po kilkudniowej lekturze n/t 4x4

i IMO vitara jest najlepszym rozwiązaniem

problem jest tylko znaleźć niezakatowaną wink.gif

np ta to totalna padaka, auto młode a zgnite jak 20latek - spód to sama rdza przymalowana bitexem oslabiony.gif

do tego krzywa buda i belki bagażnika przykręcone śrubami do dachu wink.gif

tu masz trochę info strona o suzi wink.gif

> Sam już nie wiem ... ide patrzeć na mobile.de albo innym

> autoscout24.

oglądałem kilka w okolicy krk i nadal szukam wink.gif

podobno po sezonie letnim może być lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ... widzę, że kolega też krótkiej blaszanki szuka cool.gif

98 i takie próchno ? Do tego bez el. szybek ... To aż się boję, bo ja raczej w przedziale do 12K szukam, a to są z reguły roczniki 91-95 ...

Quote:

Wyczaiłem vitarki i zachwyt ... ale poczytałem i ... strach dotykać


No właśnie z podanych powodów ... nivy maja zasłużoną opinię rdzewiejących, ale okazuje się, że pod tym względem vitary wcale nie lepsze ... miałem nadzieję, że chociaż spalanie będzie sensowniejsze, ale tutaj też moje nadzieje okazały się płonne no.gif I jeszcze jakieś jajeczka ze sprzęgiełkami, z zapinaniem biegów, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> He he ... widzę, że kolega też krótkiej blaszanki szuka

szuka, szuka wink.gif

> 98 i takie próchno ? Do tego bez el. szybek ... To aż się boję, bo ja

> raczej w przedziale do 12K szukam, a to są z reguły roczniki

> 91-95 ...

ten komis jest niedaleko, więc podjechałem, oblukałem i załamka crazy.gif

aż mi się odechciało suzi grinser006.gif

ja szukam do 20kzł, ale najlepiej w granicach 15kzł, żeby trochę $$$ zostało na poprawki i oponki wink.gif

> No właśnie z podanych powodów ... nivy maja zasłużoną opinię

> rdzewiejących, ale okazuje się, że pod tym względem vitary wcale

> nie lepsze ... miałem nadzieję, że chociaż spalanie będzie

> sensowniejsze, ale tutaj też moje nadzieje okazały się płonne I

> jeszcze jakieś jajeczka ze sprzęgiełkami, z zapinaniem biegów,

> etc.

niestety suzuki też najtrwalszych blach nie ma, ale ważne żeby rama była cała i zdrowa, resztę da się zrobić.

spalanie jak w terenówce wink.gif

OCB ze sprzęgiełkami? - hmm.gif typowe dla 4x4 - trzeba przerobić na manuale 270751858-jezyk.gif

z tego co czytałem, to vitara ma słaby przedni most i przy ostrej jeździe w terenie nie wytrzymuje, a tak to dolega jej to samo co wszystkim 4x4 hmm.gif

ja się zastanawiam jeszcze nad terano/maverikiem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LINK

> Oryginalna w benzynie, alu, cz, elektryka, wspomaganie ... Za 2K

> róznicy można już sporo przy niej zrobić, w miarę potrzeb

nivka w dieslu mało pali i podobno inne auto całkiem się z niej robi ok.gif

a poza tym pod wzgledem właściwości terenowych mimo wszystko chyba sie samuraja do nivki porównuje a Vitara to tak trochę... zlosnik.gif

zresztą ktoś tu kiedyś pisał (4x4 chyba jeszcze nie było) ze sie wybrał na polowanie cheerokim i vitarą i gdyby nie niva leśniczego który powyciągał to by na zawsze w lesie autka zostały zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ładzie komfort jest na poziomie Żuka

żuka to może przesada (jeździłem kiedyś hehe.gif ) ale przede wszystkim jest głośno i 90km/h to chyba rozsądny max, deska rozdzielcza w starej wersji jest znosna i nie tak źle zrobiona, w nowej to kicha bo jest po trochu zaczerpnięta z samary i to jest jej problem sick.gif

z częściami jest tak że trzeba szukać najlepiej z ogłoszeń starych radzieckich zamienników lub ściągać części bezpośrednio z rosji - wtedy auto jest o wiele bardziej bezawaryjne, szczególnie jeśli chodzi o zawieszenie.

najgorsze są oczywiście... polskie zamienniki sick.gif

na plus jeśli chodzi o używanie zimą napewno antysyberyjskie ogrzewanie ok.gif

w oryginalnej instrukcji od mojej 2103 z 76 pisze że przy 30 stopniowym mrozie na zewnątrz ogrzewanie jest w stanie zachować 30 stopni w środku shocked.gif

naprawde daje radę ok.gif ale pod tym wzgledem to Samara rządzi bo tam po 400m zaczyna grzać zlosnik.gifok.gif i można dać tak w palnik że zaczynają śmierdzieć plastiki biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nivka w dieslu mało pali i podobno inne auto całkiem się z niej robi

> a poza tym pod wzgledem właściwości terenowych mimo wszystko chyba

> sie samuraja do nivki porównuje a Vitara to tak trochę...

a w czym ta nivka jest lepsza od vitary ?

IMO dobrze przygotowana vitara będzie sobie radziła w terenie tak samo jak niva

jak goście wjechali na szosowych oponkach w błotko - to wiesz, nawet najlepsze auto utknie 270751858-jezyk.gif

poza tym nikt tu nie szuka auta do przeprawówek,

jak miałbym kupować auto typowo w teren to tylko samuraj - tańszy w zakupie i odporniejszy

ale do jazdy po czarnym w kwocie ok 10-15kzł to chyba vitarka jest najlepszym rozwiązaniem

oferuje jaki taki komfort\wyposażenie, a w razie czego można zapiąć 4x4 i pobawić się poza asfaltem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Witam z sąsiedniego kącika

> Zmieniam adres niedługo i będę miał jakieś 150 metrów nieodśnieżaną

> szutrówką pod dom ... jak przyjdzie zima to leżę i kwiczę

> Szukam auta do miasta, nie w żaden teren, które mnie zimą do

> świata zawiezie ... w temacie 4x4 zielony jestem, co byście

> doradzali ?

> W pierwszej chwili pomyślałem o poczciwej Nivie ale widzę, że inne

> marki w podobnych cenach można kupić

> W założeniach 10-12 tyś. do wydania no i żeby portfela nie drenowało

> do sucha

haaahhahahaaaaaaa

identycznego posta chciałem skrobnąć .. w sumie moge skopiować Twojego rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> haaahhahahaaaaaaa

> identycznego posta chciałem skrobnąć .. w sumie moge skopiować

> Twojego

Ja się już na 80% zdecydowałem na Vitarkę ... niestety dopiero 15K to pułap zakupu auta ze zrobioną blacharką, sprawnego silnikowo i napędowo ... w tym hard top i zimowe kółka ... ehhh, wydatki no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo dobry wybór Niva, ale polecić można Samuraja - nawet lepszy, o Vitarze nic nie powiem bo nie jeździłem. Kwestia czy się zapakujesz "rodzinnie" tzn ile osób chcesz wpakowac w to i ile km tym będziesz potem jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się już na 80% zdecydowałem na Vitarkę ... niestety dopiero 15K to

> pułap zakupu auta ze zrobioną blacharką, sprawnego silnikowo i

> napędowo ... w tym hard top i zimowe kółka ... ehhh, wydatki

i jak poszukiwania ?

mnie się udało wreszcie znaleźć, po pół roku ślęczenia przed kompem, oglądnięciu kilku padak,

staliśmy się ( z mulher.gif ) posiadaczami vitarki z 95r. silniczek 1.6 16V.

Autko blacharsko jest w dość dobrym stanie - praktycznie zero rdzy ...

mechanicznie też się wydaje OK (nic nie puka, stuka, wyje)

jak zrobię fotki to się pochwalę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jak poszukiwania ?

> mnie się udało wreszcie znaleźć, po pół roku ślęczenia przed kompem,

> oglądnięciu kilku padak,

> staliśmy się ( z ) posiadaczami vitarki z 95r. silniczek 1.6 16V.

> Autko blacharsko jest w dość dobrym stanie - praktycznie zero rdzy

> ...

> mechanicznie też się wydaje OK (nic nie puka, stuka, wyje)

> jak zrobię fotki to się pochwalę

ile dałeś za te autko ? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile dałeś za te autko ?

15kzł - na PL blachach więc już bez dodatkowych kosztów smile.gif

teraz tylko wymiana oleum i nowe oponki na zimę i pozostaje cieszyć się drive.gif

taka ciekawostka - na zapasie jest chyba oryginalna opona "z włoskami" (brigestone 38tydz 94roku)

te same są też na przedniej osi boje_sie.gif

więc może przebieg 84kkm jest autentyczny blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.