Skocz do zawartości

ALPHARD, BOSCHMANN, CDI i inne takie


wisior

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Hehe. Jak slyszycie Boschmann to mowicie: szmelc, badziewie, daj se spokoj.

Pewnie mieliscie stycznosc tylko z "boschmannami", czyli chinskimi podrobkami.

Oryginalne boschmanny made in usa to porzadne przetworniki.

Trzeba sie zastanowic dlaczego chinczyki zaczeli podrabiac boschmanny, tak samo jak podrabiaja adidasy, nike itd.

W stanach to jest bardzo dobra marka. Niestety nasz rynek zdominowaly chinskie gowienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe. Jak slyszycie Boschmann to mowicie: szmelc, badziewie, daj se

> spokoj.

> Pewnie mieliscie stycznosc tylko z "boschmannami", czyli chinskimi

> podrobkami.

> Oryginalne boschmanny made in usa to porzadne przetworniki.

> Trzeba sie zastanowic dlaczego chinczyki zaczeli podrabiac

> boschmanny, tak samo jak podrabiaja adidasy, nike itd.

> W stanach to jest bardzo dobra marka. Niestety nasz rynek zdominowaly

> chinskie gowienka.

koszulke , buty,itp mozna bez problemu odruznic ale jak poznac orinalny wzmak z USA od chinczyka jesli obudowa zrobiona jest tak samo a dudy w srodku sa badziewne hehe.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe. Jak slyszycie Boschmann to mowicie: szmelc, badziewie, daj se

> spokoj.

> Pewnie mieliscie stycznosc tylko z "boschmannami", czyli chinskimi

> podrobkami.

> Oryginalne boschmanny made in usa to porzadne przetworniki.

> Trzeba sie zastanowic dlaczego chinczyki zaczeli podrabiac

> boschmanny, tak samo jak podrabiaja adidasy, nike itd.

> W stanach to jest bardzo dobra marka. Niestety nasz rynek zdominowaly

> chinskie gowienka.

Daj mi jakiś przykład na to ze w USA to ceniona marka bo nie moge nic znalezc z tej firmy na tamtym rynku confused.gif

Chyba ze jest tak hajendowa ze ciezko ja trafic bo jak sie cos pojawi to wykupują audiofile zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
  • 5 miesięcy później...

A czy zadales sobie kiedys pytanie, po co sa democar-y? po to by reklamowac, nic innego! wiec nie dziw sie ze powstaja democar-y. jezeli dalej nie wiesz, to odpowiem ci. DEMO CAR powstaje po to, by taki czlowiek jak ty uwierzyl, ze firma jest w pelni profesjonalna i wysoko notowana na arenie swiatowej. teraz sobie wyobraz ze jak na swiecie 100 000 takich ludzi jak ty kupi glosnik, ktorego koszt produkcji nie przekracza 20-30zl a sprzedaja go za 150 czy nawet za 300zl, to stac ich na 50 takich demo car-ow wypchanych badziewiem za kilka nedznych groszy. tak wlasnie firmy masowe zarabiaja, na glupocie konsumentow.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dobor sprzetu zalezy od odbiorcy i przeznaczenia samego sprzetu

jak ktos ma podejscie do muzyki

"wlacze sobie zeby cos gralo jak jade do roboty"

to polecam te firmy bo sa tanie

osobiscie lubie glasna i czysta muzyke

zaczynalem od buszmenów i alfartow zeby.GIF jednak bylo mi malo i zainwestowalem w porzadny sprzet

ale jak ktos nie potrzebuje w samochodzie dobrego audio tylko jakis glosnikow zeby cos tam w nich cykalo to nie widze sensu zeby na audio do samochodu wywalic 1500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zastanawiam się nad zakupem czegoś taniego co bedzie brzdęgoliło max 60zł. Z tego względu że większość jaździmy z małym 3-lata to nie mam po co inwestować w jakieś drogie głośniki więc padło na takie oto typy jak ponizej. Choć nie powiem, że czasmi lubię głośniej posłuchać. Audiofailem nie jestem i myślę, że taki sprze mi w zupełności wystrczy do tego jeszcze jakaś tuba w bagażniku się przwija a jednostką sterującą jest PIONEER DEH 1400. Bedzie to montowane w drzwi w panelach z MDF-u.

1 - ALPHARD - GRAFFITI - 16-tki

2 - ALPHARD 13-tki

3 - GMS MIDBASS + TWEETER - 13-tki

4 - GMS 7502 dwudrożny - 13-tki

Wiem, że cudów z tego nie usłysze ale doradźcie co z tego wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GMS, ale moze jak juz cos to Boschmanny jakies

Patrząc na allegro to tylko takie są w cenie i tak wyzszej niż postawiłem sobie za ograniczenie a do tego to są 10-tki a ja wolałbym 13-tki

> w ogole koniecznie zestaw rozdzielny współosiowe odpadają

Pytam z ciekawości. A czy nie za dużo będzie tego basu? Bo w bagażniku siedzi jeszcze jakaśtuba z głośnikiem 20cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja powiem tak; dobry sprzęt dobrze gra i nie da się temu zaprzeczyć. Ale ile jest ludzi tyle samo jest gustów i guścików, jedni lubią soprany inni basy, jezz lub techno, czystość lub jak największe ciśnienie, jedni słuchaja muzyki głośno, inni cicho. A teraz to co jest najważniejsze - jedni słuchają muzyki bo to kochają i poswięcają temu całe życie, a inni poprostu lubią sobie po słuchac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie przymierzam się do kupna jakiegoś radyjka do samochodu do 300zl i wpadło mi w oko to radyjko http://www.allegro.pl/item240895759_markowe_radio_aeg_550_ir_sd_mmc_nagrywanie_mp3.html

jak to się sprawuje? firme AEG znam tylko z tego że robi dobry sprzęt AGD a jak to jest z radyjkami z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy później...
  • 3 tygodnie później...

Skusiłem się raz na Alpharda, żeby na szybko coś wstawić rodzicom w 405-kę z tyłu i...

Porażka. Fabryczne papierowe dwustożkowe membrany grały lepiej.

Owszem wysokie tony bardziej zarysowane, a granie ogólnie bardziej konturowe, co może nie jest aż taką zaletą.

Skuteczność ciut niższa od fabrycznych, poza tym fabryczne głośniki potrafiły wejść na wyższe głośności bez zniekształceń, przez co mam podejżenia co do wielkości prawdziwego RMS...

Magnat 87 CarFit - Punto I zamontowane z przodu na podszybiu.

Grają konturowo, jednak pojawienie się większej ilości wysokich tonów z przodu akurat dobrze wpłynęło na odsłuch, bo fabryczne Philipsy 87mm dwustożkowe słabo sobie z górą radziły. Oczywiście bas z 87mm... jaki bas?

Magnat 87 CarFit do montażu na podszybie w Punti wymaga trochę "destrukcji", zatem w sumie mało w nich CarFit-u.

Graja tak jak na budżet przystało. Po prostu grają, choć uszu nie pokaleczą.

Phonocar 2/036 (5x7)... miały wejść zamiast fabrycznych Nokii w Bravę na przód, ale nie wejdą.

Podłączyłem "na sucho" i jeden gra i całkiem zgrabnie, ale drugi, Hrrr hrrr hrrr hrrrr...

Porażka, nowe głośniki za prawie 150 PLN i coś takiego, ehh.

Będzie reklamacja wymieni się i posłucha. Cały czas mowa o budżetowym audio, skoro już temat jest Alphard, Boschhman, itd.

I jeszcze jeden głośnik. Philips 13cm dwudrożny współosiowy z papierową membraną.

GTP1352 czy jakoś tak. Ma z 10 lat. RMS-u może z 20W, ale pod fabrycznymi radiami Fiata (Grundig AD182M i AD182H2) się dobrze spisuje.

Pod Grundigiem EC4600 też nieźle.

Te 13-tki subtelnie uzupełniają tył w Bravie, a w Punto I sprawiały, że wogóle był jakiś bas i bagażnik stał się "skrzynią" smile.gif

Oczywiście w Punto I w fabrycznych miejscach dla 10-tek w odpowiednich adapterach.

To tyle jeśli chodzi o budżetówki.

Ogólnie przyznam się, że czasem zaskakuje mnie (na niekorzyść) przejście na polipropylenowe membrany. Papier gra jakoś tak... cieplej.

Mała uwaga.

Nie moralizować, że to wszystko jest "be" itd.

Nie każdy chce ładować 1k PLN tylko po to by 2 razy dziennie przez 15 minut posłuchać muzyki w radiu jadąc do-z pracy czy raz w roku jadąc na wakacje.

Poza tym jak się ma juniora z tyłu w foteliku, to nie nawet nie można sobie pozwolić na głośne słuchanie.

Tak jak już ktoś wspomniał jest tyle gustów ile osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> koledzy powiedzcie mi szczeze jak graja te boschmanny 16cm ?? bo

> zastanawiam sie czy sobie nie za kupic...bo cena niska!!! a jak

> jestg z jaoscia??? prosze o opnie!

te to znaczy ktore ?

Z 16 BM te sa niezle http://www.allegro.pl/item447737163_boschmann_pr_6013_turbo_wspaniala_jakosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Roswell mowisz ze te sa spoko...:)

Tak te BM są dosyć spoko ok.gif

> a te?

> http://allegro.pl/item450124784_250_watt_2_sztuki_165_mm_najnowszy_model.html

> albo te?

> http://allegro.pl/item442116702_2_glosniki_480watt_peiying_alien_w_y_m_i_a_t_a.html

> ?? albo inne ... ale w podobnych cenach?

ble no.gif i ble no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurcze...a co rozumieszs pod pojeciem dośc dobre?;p

A jak mam Ci to wytłumaczyć zlosnik.gif

Myśle sobie że będziesz zadowolony, napewno są o WIELE lepsze od tych które proponowałeś, moim zdaniem nie odbiegają od głośników renomowanych firm cool.gif

Jeśli je zmieścisz, bo mają dosyć duży magnes i głęboką średnice montażową to uznasz te pieniadze za dobrze wydane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witajcie i pozwólcie, że odgrzeję dawno zleżałego kotleta...

chciałem Was zapytać o sprzęt Magnat'a bo widziałem, że czasem w tym wątku się on przewijał. Jestem na kupnie czegoś, co zagra w miarę przyjemnie. nie chcę robić zabudowy do szpanu czy buczenia, ale chce mieć coś, co pozwoli mi posłuchać muzyki w miarę przyjemnie. Co mam, to ograniczone możliwości finansowe i chciałbym zapytać czy skrzynia Magnat B30 + wzmacniacz Magnat jest coś warte. Nie chciałbym wtopić żadnej stóweczki bo niestety ciężko z finansami u mnie ostatnio... z góry wielkie dzięki - a cały ochrzan za odgrzanie kotleta postaram się przyjąć z honorem ;-) 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> No jak w temacie

a ja sądzę, że to są dobre firmy miałem kiedyś radio boschmana i fajnie grało i miałbym je dalej gdyby się nie zepsuło. Podobnie głośniki także bym je dalej miał gdyby nie to, że zaczęły trzeszczeć. Wzmacniacz miałem voice crafta też był bardzo fajny i też bym go miał nadal gdyby się nie spalił. Reasumując to fajne sprzęty grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja sądzę, że to są dobre firmy miałem kiedyś radio boschmana i fajnie grało i miałbym je dalej

> gdyby się nie zepsuło. Podobnie głośniki także bym je dalej miał gdyby nie to, że zaczęły

> trzeszczeć. Wzmacniacz miałem voice crafta też był bardzo fajny i też bym go miał nadal gdyby

> się nie spalił. Reasumując to fajne sprzęty

Wsystko zalezy od tego jak kto pojmuje słow o "fajny" ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.