Skocz do zawartości

TURBO zrób Se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> Normalnie MBC się wkręca Jak wykręcisz to doładowanie jest "z gruchy" czyli minimalne

Ale ja zrobiłem MBC inaczej działający i mój się kręci odwrotnie, co nie zmienia faktu że przy max regulacji jest 0.5 bara...

Dałem sprężynę na WG i jest 0.7 ale dalej szału nie ma, tzn jest bajka ale spodziewałem się czegoś więcej.

> Cholercia, zrobiłem pod M6 bo nie byłem pewien czy tam nie jest własnie M6 Sorki

Luz, tylko Ci mówię że na przyszłość możesz zmienić waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja zrobiłem MBC inaczej działający i mój się kręci odwrotnie, co nie zmienia faktu że przy max

> regulacji jest 0.5 bara...

> Dałem sprężynę na WG i jest 0.7 ale dalej szału nie ma, tzn jest bajka ale spodziewałem się czegoś

> więcej.

Coś masz skopane, MBC powinieneś być w stanie "rozkręcić" turbinę na maksa, aż do totalnego kabum. Więc albo dolot Ci gdzieś puszcza bokiem, albo to te "małe" dziurki w kolektorze, które przy bucie nie są już takie małe i działają jako swoisty WG ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś masz skopane, MBC powinieneś być w stanie "rozkręcić" turbinę na maksa, aż do totalnego kabum.

> Więc albo dolot Ci gdzieś puszcza bokiem, albo to te "małe" dziurki w kolektorze, które przy

> bucie nie są już takie małe i działają jako swoisty WG

Puszcza mi kopułka na bank a dziurki ... hmmm są bardzo malutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poka jak to jedzie. jak wstaje ta turbina?

Rano jadę do w-wy sam. Wezmę kamerę ale wciąż stroję i raczej nie wystroję tego dobrze bez szerokopasmówki którą mam mieć niebawem.

Od 3 tys zaczyna wstawać i rośnie boost do 4 tys - potem jest już ciągły szał zeby.GIF

Auto waży 900 kg więc na pewno nie jest tak spektakularnie jak w cento ale jedzie "żwawo" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rano jadę do w-wy sam. Wezmę kamerę ale wciąż stroję i raczej nie wystroję tego dobrze bez

> szerokopasmówki którą mam mieć niebawem.

> Od 3 tys zaczyna wstawać i rośnie boost do 4 tys - potem jest już ciągły szał

> Auto waży 900 kg więc na pewno nie jest tak spektakularnie jak w cento ale jedzie "żwawo"

to ladnie. Czekam na filma smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rano jadę do w-wy sam. Wezmę kamerę ale wciąż stroję i raczej nie wystroję tego dobrze bez

> szerokopasmówki którą mam mieć niebawem.

> Od 3 tys zaczyna wstawać i rośnie boost do 4 tys - potem jest już ciągły szał

> Auto waży 900 kg więc na pewno nie jest tak spektakularnie jak w cento ale jedzie "żwawo"

Czyli uszczelki siadly i wsio jest ok?

POgratulowac, zeby moj tak bez problemow odpalil i dzialal zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli uszczelki siadly i wsio jest ok?

Kopułka paliowa się zdeformowało, gumę wypchnęło.

Będę miał metalową.

> POgratulowac, zeby moj tak bez problemow odpalil i dzialal

No teraz to tylko wystroić jakoś po ludzku. Wczoraj pięknie śmigał ale przy skrajnych obciążeniach (4-ka, 5-tka duża prędkość) lekko stukał. Jak dolałem to przelałem, więc dzisiaj cofnąłem zapłon 3 stopnie ale nie mogę pojeździć bo siedzę sam z dzieckiem. Jutro trochę podstroję choć nie za wiele bo laptop ma lichą baterię icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie kilka slow o filtrach do turbaffki

> Na jakich jezdzicie? Na noname czy lepiej dac cos firmowego?

> Co macie u Siebie, jak sie sprawuje, jak sie go czysci itd

Ja mam filtr z hondy prelude 2.0 Filtron AK 246/1

Bajeczka.

2762335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie kilka slow o filtrach do turbaffki

> Na jakich jezdzicie? Na noname czy lepiej dac cos firmowego?

> Co macie u Siebie, jak sie sprawuje, jak sie go czysci itd

powiem ci ze też sie zastanawiam na tym co zakupic ale myślałem nad jakimś K&N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie kilka slow o filtrach do turbaffki

> Na jakich jezdzicie? Na noname czy lepiej dac cos firmowego?

> Co macie u Siebie, jak sie sprawuje, jak sie go czysci itd

ktos mi doradzal w temacie i polecal tego z hundy:) cena jest zadowalajaca i chyba go kupie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktos mi doradzal w temacie i polecal tego z hundy:) cena jest zadowalajaca i chyba go kupie

fakt cena jest nisza niz K&N. tylko ciekawe jak z wytrzymałościa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jak tam z tym filmem

Jadę rano do w-wy to spróbuję coś nakręcić (z zegarów) ale tak jak mówię - jest o niebo lepiej niż było aczkolwiek to nie cento i nikogo tutaj nie zdziwi to jak jedzie grinser006.gifgrinser006.gif

Trzeba też jeszcze podstroić bo nie było kiedy i jak a potrzeba jest bo czuję, że nie ciągnie w każdym zakresie obrotów tak samo. Chyba go przylewa w okolicach 5 tys a potem przy 6 znowu kopa dostaje... kwestia czasu i się wystroi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadę rano do w-wy to spróbuję coś nakręcić (z zegarów) ale tak jak mówię - jest o niebo lepiej niż

> było aczkolwiek to nie cento i nikogo tutaj nie zdziwi to jak jedzie

> Trzeba też jeszcze podstroić bo nie było kiedy i jak a potrzeba jest bo czuję, że nie ciągnie w

> każdym zakresie obrotów tak samo. Chyba go przylewa w okolicach 5 tys a potem przy 6 znowu

> kopa dostaje... kwestia czasu i się wystroi

ok poczekam do jutra ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadę rano do w-wy to spróbuję coś nakręcić (z zegarów) ale tak jak mówię - jest o niebo lepiej niż

> było aczkolwiek to nie cento i nikogo tutaj nie zdziwi to jak jedzie

> Trzeba też jeszcze podstroić bo nie było kiedy i jak a potrzeba jest bo czuję, że nie ciągnie w

> każdym zakresie obrotów tak samo. Chyba go przylewa w okolicach 5 tys a potem przy 6 znowu

> kopa dostaje... kwestia czasu i się wystroi

nie bedziesz moze przypadkiem w piatek ok 11-12 w Dakarze biglaugh.gif ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bedziesz moze przypadkiem w piatek ok 11-12 w Dakarze ??

No nie wybieram się 270751858-jezyk.gifgrinser006.gif

Właśnie wróciłem z trasy, mam jakiś tam filmik ale trzeba zgrać z kamery - to do wieczora zrobię waytogo.gif

Kurcze, ciężko to samemu wystroić spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wybieram się

> Właśnie wróciłem z trasy, mam jakiś tam filmik ale trzeba zgrać z kamery - to do wieczora zrobię

> Kurcze, ciężko to samemu wystroić

ano wiem cos o tym biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ano wiem cos o tym

Mam filmik, kompresuje się i zaraz wyślę na YT.

Miałem "przygodę". Na wiadukcie tuż przed "Żwirkami" depnąłem na 2-ce do końca i nagle jak coś nie pier...olnie pod machą - wystrzał jak z działa i słyszę jak turbina zwalnia, świst cichnie i ... 0.4 bara sciana.gif

Dojechałem na Okęcie, zaglądamy z Puzonem pod machę a tam... zerwało kopułkę.... wyrwało śrubę z przepustnicy z gwintem icon_eek.gif Dałem nakrętkę od spodu i jest git spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do you tuba, to ja mogę wybrać tam w opcjach 480p i jest całkiem ok

2. Coś niskie ciśnienie oleju masz, nie zatrzesz silnika rotfl.gif ?

3. Bardziej na serio, trochę Ci nisko temp. oleju stoi jak na takie duszenie, nie nagrzany był, czy źle pokazuje, czy masz jakąś mega chłodnicę oleju?

4. Ta deska rozdzielcza to z UT? Bardzo mi się szczałka od turbiny podoba brawo.gif

5. Ogólnie nie jest źle (ja np. nawet nie wiem, czy mój tak szybko potrafi jechać, bo się boję yikes.gif), ale strój kolego to, bo po 1.4 na takim ciśnieniu to bym się troszkę więcej spodziewał. Nakręć jeszcze start od zera ok.gif

A co do wyrwanej kopułki to yikes.gifyikes.gifyikes.gif

EDIT: Czemu Ci się kontrolka od hebli/ręcznego zapaliła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Co do you tuba, to ja mogę wybrać tam w opcjach 480p i jest całkiem ok

YT przemielił to stopniowo, na początku było tylko 240 - teraz i u mnie jest do 480 smile.gif

> 2. Coś niskie ciśnienie oleju masz, nie zatrzesz silnika ?

1.2 zatarłem jak IHI wyssało cały olej...

> 3. Bardziej na serio, trochę Ci nisko temp. oleju stoi jak na takie duszenie, nie nagrzany był, czy

> źle pokazuje, czy masz jakąś mega chłodnicę oleju?

Trudno powiedzieć ale jechałem sobie w trasie te 120km lajtowo, mróz był -7 stopni to się nie zagrzał smile.gif

Chłodnicę oleju mam ale... na razie niepodłączona hehe.gif bo muszę dorobić przelotkę.

> 4. Ta deska rozdzielcza to z UT? Bardzo mi się szczałka od turbiny podoba

Tak, ta deska jest udana.

> 5. Ogólnie nie jest źle (ja np. nawet nie wiem, czy mój tak szybko potrafi jechać, bo się boję ),

> ale strój kolego to, bo po 1.4 na takim ciśnieniu to bym się troszkę więcej spodziewał.

Wiesz... to jest gaz... ale fakt - można podstroić bo czuję wyraźnie, że są takie możliwości. Od 4 do 5 był przelany, potem niedolany itp itd... niedługo mam mieć szerokopasmówkę to się pobawię.

> Nakręć

> jeszcze start od zera

Ech, to nie jest efektowne bo jedyneczka krótka, przyczepność żadna (wąskie zimówki) - trudno cokolwiek tam zrobić oprócz mielenia asfaltu oslabiony.gif

> A co do wyrwanej kopułki to

No i ja byłem w szoku a wystrzał był niesamowity.

> EDIT: Czemu Ci się kontrolka od hebli/ręcznego zapaliła?

Dźwignia podskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do temp to 80 stopni jest w miare jeszcze znam takich co turbawkami od 60 ida ogniem

Widziałem gdzieś w necie wykresy producenta (fiata) i pomiary były przy oleju 60 stopni... więc nie róbmy jaj - to nie jest mało.

Przy 80 chłodnica oleju się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie w kikucie podcisniena w blow offie mam gwint 1/8 cala a musze go zmienic na takie cus bo w

> jednym miejscu mi sie ciasno zrobilo.

> http://www.turboloch.de/index.php?page=s...=18〈=en

> Czy jesli zakupie taki kikut bedzie on pasowal do mojego blow offa, tam tez pisze ze jest 1/8 a na

> gwintach sie wogule nie znam

Panowie odpowie mi ktos na to wkoncu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.