Skocz do zawartości

TURBO zrób Se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> Diego G3 pokazuje bezwzględne ciśnienie, stąd było moje pytanie ale ok, będę podawał w odniesieniu

> do atmosferycznego.

> Porobiłem ład z wężykami i zeszło mi do 0.6 ale... po wymianie silnika coś jest nie tak. Czasy na

> wolnych mam około 5ms ale nie zawsze, czasem jest 3.3ms i tak sobie co jakiś czas skacze

> między tymi wartościami.

> Może jeszcze gdzieś podciśnienie nieszczelne

czujniki temp obadaj ;P moze one coś psują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wróciłem do poczciwego i sprawdzonego 1.2 8v.

> Odprężyłem na kamapce 2x stalówka + przekładka 2.5mm.

> Mam podciśnienie równe 0.5 bara - to dobrze?

U mnie przy tej samej kanapce, tylko ze zjechaną bardziej głowicą jest 45-48kPa ciśnienia bezwzględnego na wolnych.

I delikatnie z tym strojeniem, żeby wiesz co wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie przy tej samej kanapce, tylko ze zjechaną bardziej głowicą jest 45-48kPa ciśnienia

> bezwzględnego na wolnych.

> I delikatnie z tym strojeniem, żeby wiesz co

Wiem wiem grinser006.gif

Powiedzmy, że będę się już powstrzymywał od takich rajdów jak wtedy co mi walnął... jechałem wtedy 20km na pełnej szmacie gdzie się dało 210, wyprzedzanie wszystkiego co się rusza, rżnięcie prawie do odcinki na każdym biegu itp...

Na razie się powstrzymuję, w sumie mam motywację bo praktycznie nie mam teraz okazji jechać sam, zawsze na pokładzie micro i macro Zuzia więc lekkie dociskanie od czasu do czasu i tyle hehe.gif

Z temperaturą jest dobrze bo w pełnej szmacie w okolicach 700 ale wskaźnik lub czujnik egt mi fiksuje i często pokazuje głupoty więc na razie tym bardziej mnie to powstrzymuje od pałowania...

Co do podciśnienia to po zrobieniu ładu z wężykami mam -0.6 bara czyli 0.40 bezwzględnego, to chyba dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Jak to jest z K14?

> Widzę, że montowane to było w 1.6 tdi ...... i w 2.5 tdi

> To te same świstaki czy są "podmodele"?

> Dajcie cynk bo mój garrett pali więcej oleju niż piec w kotłowni

Nawet w 2.8 wink.gif

Jak zwykle jest pełno modeli o różnych gabarytach.

Powiem, że takie KKK K14 z Iveco/ducato itd 2.8 w 1.4 do cywilnej jazdy nadaje się bardzo dobrze ok.gif

Zwracaj uwagę na wielkość żeliwa i wybieraj to co jest dobrej kasie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet w 2.8

> Jak zwykle jest pełno modeli o różnych gabarytach.

> Powiem, że takie KKK K14 z Iveco/ducato itd 2.8 w 1.4 do cywilnej jazdy nadaje się bardzo dobrze

> Zwracaj uwagę na wielkość żeliwa i wybieraj to co jest dobrej kasie

Do cywilnej powiadasz?

Nie wiem niewiem.gif

Z jednej strony chciałbym mieć mniejszego laga i wcześniej boost ale z drugiej strony nie chciałbym pomniejszać "szału" na górze który teraz mam.

Doradź coś na flanszy T25, żebym nie musiał barana zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze td04 taka jak moja, w dobrych piniondzach jest i duzo tego wink.gif

Na skrzyni sporting da sie jechac spokojnie 130-140 w podcisnieniu zlosnik.gif

Jesli chodzi o wstawanie to przy 2000 mam juz jakies 0,1-0,2 bara a max boosta mam gdzies kolo 3000, moze kapke wyzej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze td04 taka jak moja, w dobrych piniondzach jest i duzo tego

> Na skrzyni sporting da sie jechac spokojnie 130-140 w podcisnieniu

> Jesli chodzi o wstawanie to przy 2000 mam juz jakies 0,1-0,2 bara a max boosta mam gdzies kolo

> 3000, moze kapke wyzej

No to fajnie bo u mnie to czasem i przy 4000 nie ma maxa, zależy na jakim biegu.

Tyle, że u mnie jak już napompuje to jest przeciąg.

Jakie flansze ma ta td04? Nie chcę wszystkiego od nowa przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to fajnie bo u mnie to czasem i przy 4000 nie ma maxa, zależy na jakim biegu.

> Tyle, że u mnie jak już napompuje to jest przeciąg.

> Jakie flansze ma ta td04? Nie chcę wszystkiego od nowa przerabiać.

Są takie z T2 (np z iveco), ale te których jest najwięcej - czyli wrx-owe TD04L mają inne. Tylko nie Iveco 3.0hpi, bo tam jest już dość duża strona gorąca (6cm^2)-i to jest TD04HL. Pisałem wielokrotnie na jakim doładowaniu jeździłem i jak taka hl trzyma do 8krpm grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli chodzi o flansze to jest lekko kapa bo taka flansze jaka ma ta turbina to chyba nie ma zadna

> inna

Zakatuję garretta, dmuchnę tak z 1.5 bara na dobranoc hehe.gif i będę się rozglądał za k14, bo mi najbardziej podchodzi flanszami i ogólnie ułożeniem, nie wiem tylko czy ten odstający WG nie wejdzie w chłodnicę icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakatuję garretta, dmuchnę tak z 1.5 bara na dobranoc i będę się rozglądał za k14, bo mi

> najbardziej podchodzi flanszami i ogólnie ułożeniem, nie wiem tylko czy ten odstający WG nie

> wejdzie w chłodnicę

Ja Ci powiem ze nie jest td04 jakas mega duza, da sie ja fajnie wcisnac, wg wychodzi przy samym mocowaniu skrzyni z przodu, tylko minimalnie trzeba ja obrocic (widac na fotce) zeby nie wlazla w filtr, chociaz na bide by nie trzeba ale nie wiem jak potem z wymiana filtra, ja sie zabezpieczylem na przyszlosc jakby podstawka miala wjechac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakatuję garretta, dmuchnę tak z 1.5 bara na dobranoc i będę się rozglądał za k14, bo mi

> najbardziej podchodzi flanszami i ogólnie ułożeniem, nie wiem tylko czy ten odstający WG nie

> wejdzie w chłodnicę

Można obrócić WG albo założyć dowolny inny... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja Ci powiem ze nie jest td04 jakas mega duza, da sie ja fajnie wcisnac, wg wychodzi przy samym

> mocowaniu skrzyni z przodu, tylko minimalnie trzeba ja obrocic (widac na fotce) zeby nie

> wlazla w filtr, chociaz na bide by nie trzeba ale nie wiem jak potem z wymiana filtra, ja sie

> zabezpieczylem na przyszlosc jakby podstawka miala wjechac

Ja mam podstawkę oraz całą turbinę mam obróconą o 180 stopni (zimna strona od rozrządu) więc inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w jakimkolwiek aucie był seryjnie montowany garrett gt1548?

Było np GT1544 w jtd 105km, oplach itd.

Końcówka numerów to tylko różne flansze, orientacja itd.

Moja dedra jeździ na czymś takim teraz, mała pitorynka dobra do max. dwulitrowych diesli i lekko doładowanych małolitrażowych benzyn. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było np GT1544 w jtd 105km, oplach itd.

> Końcówka numerów to tylko różne flansze, orientacja itd.

> Moja dedra jeździ na czymś takim teraz, mała pitorynka dobra do max. dwulitrowych diesli i lekko

> doładowanych małolitrażowych benzyn.

Kiedy właśnie te flansze mi pasują z 1548 ale jeśli za mała... niby garrett w swym katalogu pisze, że to od 1.0 do 1.6 jest i od 100 do 200 koni icon_rolleyes.gif

http://www.turbobygarrett.com/turbobygar...Catalog1of2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy właśnie te flansze mi pasują z 1548 ale jeśli za mała... niby garrett w swym katalogu pisze,

> że to od 1.0 do 1.6 jest i od 100 do 200 koni

> http://www.turbobygarrett.com/turbobygar...Catalog1of2.pdf

Małe turbosprężarki wymagają uzależnienia wartości doładowania od obrotów, bo przy dużym przepływie puchną.

Np 1,2 bara w peaku i spadające przy 5000 do 0,6 na końcu. A cała frajda, jak sam wiesz, to duże doładowanie na końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Małe turbosprężarki wymagają uzależnienia wartości doładowania od obrotów, bo przy dużym przepływie

> puchną.

> Np 1,2 bara w peaku i spadające przy 5000 do 0,6 na końcu. A cała frajda, jak sam wiesz, to duże

> doładowanie na końcu...

coś jak gównoliciane seryjne T z t-jeta .... w peaku nawet i 1.4 bara ale przy odcince 0.6 oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tb25 to ta z alfy v6? To chyba za duża

Alfa v6 miala turbo?

Mowie Ci bierz td04 taka jak moja, ostatnio Cie wprowadzilem w blad, specjalnie sprawdzalem i moja zaczyna wstawac przy 3000 a przy 3500 mam full boost, oczywiscie sprawdzalem na 5 biegu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czym sie różnią te peak od warning??

Pisalem ci ostatnio na gg,peak maja przycisk i piszcza ostrzegawczo. do tego dwa kolory podswietlenia i pamiec nmaksymalnej wartosci. warringi nie pikaja tylko zapala sie dioda ostrzegawcza i nie maja pamieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam mam pytanko jakie wybrac wskaźniki do turbo auto gauge warning czy moze Depo Racing bo cenowo

> są podobne

Depo racing sa ok, mam takie u siebie zlosnik.gif

Aha i bierz wszystko z warningiem bo w czasie jazdy ciezko sie patrzy na gajgery hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Depo racing sa ok, mam takie u siebie

> Aha i bierz wszystko z warningiem bo w czasie jazdy ciezko sie patrzy na gajgery

i najwazniejsze, aby mialy rozne pipania bo potem wzrokiem szukasz ktory pika hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alfa v6 miala turbo?

> Mowie Ci bierz td04 taka jak moja, ostatnio Cie wprowadzilem w blad, specjalnie sprawdzalem i moja

> zaczyna wstawac przy 3000 a przy 3500 mam full boost, oczywiscie sprawdzalem na 5 biegu

Cóż, to nie jest u mnie kwestia dowolnego wyboru. Ogranicza mnie parę spraw, które tak na prawdę sprowadzają się prawie wszystkie do budżetu.

Chciałbym pozostawić kolektor bez zmian i możliwie najwięcej pozostałych flansz, choć to pewnie niemożliwe. Poza tym sama turbina nie może kosztować 900zł bo taniej wyjdzie zregenerować tą co mam.

Teraz to mi pełen boost łapie powyżej 4 tys frown.gif ale możliwe, że jest skrajnie przelane w tym zakresie, gdy się rozpędza turbina, nie mam czasu nawet tego poprawić. Wsiadam do auta rano jak jeszcze śpię, potem o 19-tej szybko po żonę z dzieckiem... nie ma czasu.

W sobotę jadę do w-wy to po drodze będę Zuzię molestował z laptopem na kolanach hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wciąż jest niedaleko do regeneracji mojej

czasami reneneracja wyjdzie cie jeszcze taniej wink.gif na stronie turbo-parts.pl jest 90% czesci do turbosprezarek w dobrych cenach wink.gif

i mozna kupic wszystkie uszczelniacze łozyska itp np za 150 zł .... a rozebrac i poskładac t na czynniki pierwsze to zadna filozofia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czasami reneneracja wyjdzie cie jeszcze taniej na stronie turbo-parts.pl jest 90% czesci do

> turbosprezarek w dobrych cenach

> i mozna kupic wszystkie uszczelniacze łozyska itp np za 150 zł .... a rozebrac i poskładac t na

> czynniki pierwsze to zadna filozofia

Miałem na myśli pro-regenerację z wyważaniem itp, chyba samemu w domu to nie za bardzo można to dobrze zrobić niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedziesz w sobote do Czykita ?? Ja w piatek lece po G-4

Jadę ze znajomymi do zoo na 3 auta, dzieci są na tyle duże że można już im pokazać "słonia" grinser006.gif

Raczej do czykita nie będę miał możliwości zajrzeć, jak już to jakiś spocik przy wybiegu lwa zrobię z kimś z UKP hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadę ze znajomymi do zoo na 3 auta, dzieci są na tyle duże że można już im pokazać "słonia"

> Raczej do czykita nie będę miał możliwości zajrzeć, jak już to jakiś spocik przy wybiegu lwa zrobię

> z kimś z UKP

a zaprosiles juz Pana Krzysia Jarzyna z poranku kojota na wypad do zoo ?? Bo chcial zobaczyc jak brylanta wrzucaja na wybieg dla lwow biglaugh.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem na myśli pro-regenerację z wyważaniem itp, chyba samemu w domu to nie za bardzo można to

> dobrze zrobić

jesli nie wymieniasz oski i wirnika komresora to po uj ? grinser006.gif

znajac zycie wiekszosc firm i tak nie wywaza po wymianie wszystkiego, pewnie skladaja na pale dlatego takie sa opinie o firmach regenerujacych no.gif gdzie turbina pada po kilkuset lub kilju tysiacach km crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli nie wymieniasz oski i wirnika komresora to po uj ?

> znajac zycie wiekszosc firm i tak nie wywaza po wymianie wszystkiego, pewnie skladaja na pale

> dlatego takie sa opinie o firmach regenerujacych gdzie turbina pada po kilkuset lub kilju

> tysiacach km

Sęk w tym, że u mnie koło kompresji nie wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.