Skocz do zawartości

Jaki olej,klocki,amorki,świece,etc-TU ZNAJDZIESZ ODPOWIEDŹ !


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

No to przyszła pora na wymianę. Z przodu dodatkowo coś stuka na nierównościach, tył powoli zaczyna też stukać (pewnie silentbloki).

Napiszcie mi co wymienić, wymieniając już komplet.

W grę wchodzą :

Sprężyny Eibach Pro-Kit przód tył

Amortyzatory Kayaba przód tył

Co do tego potrzebuję ? Jakieś odboje, osłonki, mocowania ? Wiem że mechanik mi powie ale wolę od razu się przygotować + - na koszty. Wiem że parę osób już zakładało taki zestaw i chciałbym się dowiedzieć co i jak 893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif Z góry dzięki za informację ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> tradycyjnie sie zapytam o opinie Elring czy Goetze? jak z jakoscia?

> wiadomo Goetze to Federal Mo... = TRW i takie tam.

Nie wiem jak to teraz jest, ale jak na razie nie slyszalem nic zlego o UPG Goetz'a. Z piersciami bywa roznie, szczegolnie te blaszkowe ze sprezynka w srodku bywaja do d... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy do Grande Punto 1.4 pasują bębny ham. od innego samochodu?

55703042 1.2 8V MPI CF4

55704050 1.2 8V MPI CF4

55701379 1.2 8V MPI CF4

55704049 1.2 8V MPI CF4

55703043 1.3 MJTD 16V CF4 75HP/55KW

55704058 1.3 MJTD 16V CF4 75HP/55KW

55703043 1.3 MJTD 16V CF4 90HP/66KW

za eperem do GP pasują takie bębny w zależnosći od wersji silnika

teraz musisz tylko sprawdzić czy one też pasują do innych aut wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym potwierdziłem to co podejrzewałem znaczy się padła sonda lambda sciana.gif a skoro już leży to muszę podnieść jakąś na jej miejsce. Pacjent HGT 2000 rok

Pytanie brzmi co polecacie, gdzie kupić, za ile i dlaczemu tak drogo rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponujcie coś dobrego.

Jakoś na koniec ubiegłego roku kupiłem nowe Magneti Mareli.

Jedna padła jakieś 3 tygodnie temu, druga jeszcze działa. Chcę kupić coś co nie będzie chińszczyzną ze znaczkiem dobrej firmy a tak jest w tym przypadku. Na pudełkach napisane że MM w Katowicach jest DYSTRYBUTOREM a do tego słyszałem że MM ma fabryki w różych "tanich" krajach przez co tracą na jakości.

Dlatego szukam DOBRYCH cewek SOLIDNEJ firmy.

Nie wykluczam że polskie będą lepsze, podobno od CC700 i 126el pasują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po ok 50kkm wylał jeden amor ( bilstein ) i jest luz na sworzniu. Więc trzeba zrobić. I teraz się zastanawiam na amorkami, czy gazowe czy olejowe. Bo na olejowych niby jest bardziej miękko, a ja mam springi apexa i zależało by mi aby było bardziej miękko, ale nie wiem czy taka kombinacja coś da... I jaką firmę? Myślałem nad czymś co nie obciąży zbytnio portfela, np jakieś monroe confused.gif a wahacz jakiej firmy brać? Delphi może być? I wymieniać drugi też, czy tylko jeden? Bo drugi okej. Będę też robił tył i tutaj pytanie: jakiej firmy zestaw naprawczy wahaczy, i co jeszcze poza amorkami mam wymienić?

I jeszcze jedno zeby.GIF bo z amorkami z przodu to sam bym powalczył, a czy z wahaczem jest dużo roboty? Jest to wykonalne w garażu/podwórku na lewarku? Czy lepiej dać do warsztatu, bo tyłu i tak sam nie będę robił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a wahacz jakiej firmy brać? Delphi

> może być?

Lewy czy prawy? Lewy, w oryginale, maja ze starych zapasów na magazynie Fiat Partner (sklep internetowy F_L_A). Prawy niestety juz w cenie aktualnej, czyli ok 170 pln z upustami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lewy czy prawy? Lewy, w oryginale, maja ze starych zapasów na

> magazynie Fiat Partner (sklep internetowy F_L_A). Prawy niestety

> juz w cenie aktualnej, czyli ok 170 pln z upustami.

Hm ja znalazłem tylko za 260 confused.gifklik. A jak jest z wymianą? Jesli robilem sam amorki, to z wahaczem też sobie poradzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm ja znalazłem tylko za 260 klik. A jak jest z wymianą? Jesli

> robilem sam amorki, to z wahaczem też sobie poradzę?

Myślę, że powinieneś sobie poradzić, choć przy wymianie przydałby się pneumatyk ale i bez niego da radę to zrobić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm ja znalazłem tylko za 260 klik. A jak jest z wymianą? Jesli

> robilem sam amorki, to z wahaczem też sobie poradzę?

Ten jest do MkII.

Zadzwoń na podany w kontaktach ich www numer telefonu i powołaj się na Autokacik.

Tak jak mówie - lewy dostaniesz okazyjnie za ok 120 bo maja ze starych zapasow. Prawy j.wczesniej napisałem.

Z wahaczem w MkI sobie poradzisz, pod warunkiem że nic Ci się nie ukręci, np. sruby mocujące staba do wahaczy. Delikatna jest tez sruba mocująca sworzeń wahacza do zwrotnicy (długa+korozja). IMO warto je także wymienić/zamówić wraz z nakrętką (samoblokująca) - koszt w ASO ok. 7 pln szt (!). Z tego co pamiętam potrzebny jest też zestaw/komplet kluczy bo występują jakieś niecodzienne rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie odboje? Bo zwykłe co zamawiam w sklepie wytrzymują 15 tys. km i się rozpadają...

Czy poduchy przedniego amora są z łożyskiem? Czy to trzeba osobno zamówić? Bo ta góra cała skorodowała i nie wiem czy kupić poduchę, czy coś jeszcze do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie polecacie odboje? Bo zwykłe co zamawiam w sklepie wytrzymują 15

> tys. km i się rozpadają...

Bo do MkI trudno znaleźć dobre zamienniki. Te które sa sprzedawane za niewielkie pieniądze sa beznadziejne. Generalnie polecam wyroby Elastogran (Basf-Gruppe). Kilku sprzedawców na Allegro je oferuje, trzeba tylko o aplikacje do Punto zapytać. Zawsze jeszcze Sachs moze byc smile.gif

> Czy poduchy przedniego amora są z łożyskiem? Czy to trzeba osobno

> zamówić? Bo ta góra cała skorodowała i nie wiem czy kupić

> poduchę, czy coś jeszcze do tego...

Sprzedawane są w komplecie. Nie kupuj taniego bedziewia. Sa z twardej gumy i z bardzo kiepskimi łożyskami. Dwa lata temu zakupiłem SKF i na utwardzonym zawiasie służą bezawaryjnie do dziś. Cena ok 15% większa od chińskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Punto I 1.2 16v '99 Jaki polecacie?

Dayco+SKF. Dayco+INA. Podobno Conti tez się nadaje.

Względnie oryginał z ASO - nie jest drogo, ale tam i tak będzie pasek Dayco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktos zakladal bo nie widzialem opini na ich temat,dzisiaj zalozylem

> do tekiero puto.Notabene do punto 2 1.2 8V pasuja klocki od

> punciaka 1 z tego co widze w opisie na kartoniku

Mam u siebie w wycescu 1,2 8v , hamują, nie piszczą, za tą cenę waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.