Skocz do zawartości

Przewody zaplonowe pod LPG?


whitepawer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy Przewody zaplonowe pod LPG jaktycznie cos daja?

Opis aukcji:

Quote:

- NAJLEPSZY DLA LPG

- WYKLUCZA PRZEBICIA IZOLACJI

- WYPOSAŻONY W RDZEŃ FERRYTOWY O NISKIM OPORZE ELEKTRYCZNYM

- DŁUŻSZA ŻYWOTNOŚĆ PRZEWODU I ŚWIEC

- BRAK ZAKŁÓCEŃ URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH W POJAZDACH

- DŁUŻSZA ISKRA NA ŚWIECY - PEWNIEJSZY ZAPŁON

- NAJNOWSZE MATERIAŁY IZOLACYJNE ELIMINUJĄ WADY SILIKONU

- TECHNOLOGIA KONSTRUKCJI NIEDOSTĘPNA DLA INNYCH

- WYKONANE ZGODNIE Z WYMOGAMI OEM


Faktycznie moze to wplynac pozytywnie na silnik, czy jest to zjawisko jak ze swiecami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy Przewody zaplonowe pod LPG jaktycznie cos daja?

> Opis aukcji: Quote:

> - NAJLEPSZY DLA LPG

> - WYKLUCZA PRZEBICIA IZOLACJI

> - WYPOSAŻONY W RDZEŃ FERRYTOWY O NISKIM OPORZE ELEKTRYCZNYM

> - DŁUŻSZA ŻYWOTNOŚĆ PRZEWODU I ŚWIEC

> - BRAK ZAKŁÓCEŃ URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH W POJAZDACH

> - DŁUŻSZA ISKRA NA ŚWIECY - PEWNIEJSZY ZAPŁON

> - NAJNOWSZE MATERIAŁY IZOLACYJNE ELIMINUJĄ WADY SILIKONU

> - TECHNOLOGIA KONSTRUKCJI NIEDOSTĘPNA DLA INNYCH

> - WYKONANE ZGODNIE Z WYMOGAMI OEM

> Faktycznie moze to wplynac pozytywnie na silnik, czy jest to zjawisko

> jak ze swiecami?

Trzeba kupić dobre przewody, a w to co tam piszą na tych Sentechach to bym nie wierzył, to jedyne przewody na jakich się zawiodłem, ale może poprawili jakość.

Mogę polecić Prospark, robię na nich 100-150kkm na LPG, po takim przebiegu może się już urwać końcówka przy wymianie świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba kupić dobre przewody, a w to co tam piszą na tych Sentechach

> to bym nie wierzył, to jedyne przewody na jakich się zawiodłem,

> ale może poprawili jakość.

> Mogę polecić Prospark, robię na nich 100-150kkm na LPG, po takim

> przebiegu może się już urwać końcówka przy wymianie świec.

o widze ze kolega troszke obeznany, jak poleje przez noc lub awet przez dzien silnik sie wystudzi to przerywa nie potrafi sie wrecic na obroty, przewody i kopulka ma 300kkm mozliwe ze juz powiedzialy 30.GIF? przynajmniej jedno z nich? swiece wyminielm i wiele nie dalo, dlatego szukam p[rzewodow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile ludzi tyle opini, teraz jezdze na NGK-ach a wczesniej na

> Synechach i różnicy nie widzę poza ceną rzecz jasna......janmory

> sie u mnie nie sprawdziły....

U mnie w DU Janmory, Senechy nie sprawdziły się. Oryginalne Koreańskie były ok.gif NGK też ok.gif Natomiast w Oplu NGK dały ciała. Auto kupiłem z przebiegiem 100kkm na oryginalnych kablach, jak popadał deszcz to przerywał silnik. Zmieniłem na NGK i przez 2 tygodnie było ok, później znów zaczął przerywać. Nie chciałem znów wydawać 200zł na kable NGK więc kupiłem Janmory za połowę ceny NGK i śmiga już rok na LPG bez problemu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie chciałem

> znów wydawać 200zł na kable NGK więc kupiłem Janmory za połowę

> ceny NGK i śmiga już rok na LPG bez problemu

wlasnie juz od ktorejsc osoby z rzedu slysze o nich wiec chyba godne polecenia sa hmm.gif ojcu do pla vectry tez je polecaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem po wymianie kabli w Uno (na gazie). Stare oryginały miały przelot 100 tys. Rano i w wilgotną pogodę samochód przerywał , zamulał a w nocy świeciły jak diabli itp. Kupiłem normalne ale NGK. Różnica w jeździe kolosalna na +. W innym samochodzie kupiłem Janmory. Po około 1 tys. km jeden z nich pękł a reszta świeciła jakby miała przelot z 50tys km. Odradzam no.gif Z tego co się orientowałem i po moich doświadczeniach to najlepiej kupić oryginały (we fiacie były Champion) bądź NGK lub Bosch. Wziąłem NGK bo z tej firmy mam również świece. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody zapłonowe do LPG - Bzdura

Olej silnikowy do LPG - Bzdura

Świece do LPG - Bzdura

Cała twórczość niektórych firm w tym temacie - Mega Bzdura

Dobre standardowe przewody, markowy olej + markowe świece to wszystko co potrzebne silnikowi z LPG.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio przewody Boscha do swojej Multipli 1,6 16v , próbowałem je założyć jakieś 20 minut, po czym wymieniłem w sklepie na NGK. Bosch w tym przypadku okazał się tandetą do kwadratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przewody zapłonowe, olej silnikowy, świece do LPG -Bzdura

popieram waytogo.gif wciskany marketingowy kit tongue.gif żeby skasować jeszcze raz tyle kasy za tą samą rzecz sick.gif

> Dobre standardowe przewody, markowy olej + markowe świece

popieram waytogo.gif i tego powinniśmy się trzymać w granicach rozsądku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem ostatnio przewody Boscha do swojej Multipli 1,6 16v ,

> próbowałem je założyć jakieś 20 minut, po czym wymieniłem w

> sklepie na NGK. Bosch w tym przypadku okazał się tandetą do

> kwadratu.

Akurat z przewodami Bosch-a nie miałem i nie mam żadnych problemów tak w Lanosie jak i w SC (oba z LPG).

W Fiacie tylko grubsze przewody boschowskie nie mieściły się w oryginalne plastikowe trzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przewody zapłonowe do LPG - Bzdura

> Dobre standardowe przewody

to samo właśnie usłyszałem w firmie AUTO GAZ Śląsk. Na pytanie o przewody powiedzieli jedno: Oryginalne, standardowe przewody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Świece do LPG - Bzdura ...

A czemu świece nie?

Według mnie powinny mieć mniejszy odstęp elektrod ze względu na mniejszą przewodność mieszanki lpg-powietrze ...

Dzięki temu oszczędza się układ zapłonowy, kable WN i cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polece świece tutelli z elektrodą srebrową, tansze od ngk-ów i o niebo lepsze smile.gif jezdze na nich i jakbym miał kupować zwykłe to pewnie iskry zwykłe, ale na nich jezdzi sie lux, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odstęp na świecy zwykłej czy do LPG możesz sobie regulować jak chcesz

Wiem, i dlatego na pierwszych świecach przejechałem ponad 50 tys. km (zmniejszenie odstępu po 25) i teraz mam drugie już ponad 50 tys. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłem za twoją radą dotyczącą zmniejszenia odstępu elektrod u świec. waytogo.gif Gdy zakładałem je jakieś 10tys km temu miały 0,8mm. Wczoraj wykręciłem je i miały 0,9. Więc zjechałem je do 0,6 mm. Wcześniej po jeździe na luz ie gdy wrzucałem bieg to szarpał w granicach obrotów 1800-3000. Zmniejszenie odstępu pomogło. Przejechałem 50km i nie zauważyłem objawu szarpania. Świece i kable NGK cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszedłem za twoją radą dotyczącą zmniejszenia odstępu elektrod u świec. Gdy zakładałem je jakieś 10tys km temu miały 0,8mm.

> Wczoraj wykręciłem je i miały 0,9. Więc zjechałem je do 0,6 mm.

> Wcześniej po jeździe na luz ie gdy wrzucałem bieg to szarpał w granicach obrotów 1800-3000. Zmniejszenie odstępu pomogło.

> Przejechałem 50km i nie zauważyłem objawu szarpania. Świece i kable NGK

Cieszę się że pomogło ... smile.gif

Na odstęp elektrod nie ma reguły, w jednym aucie będzie dobrze chodziło na 1,1mm (ford mojego brata), a w innym autku trzeba zmniejszyć na 0,6mm. Po prostu układ zapłonowy przestaje wyrabiać, a w starszych autach ma to szczególne znaczenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, i dlatego na pierwszych świecach przejechałem ponad 50 tys. km

> (zmniejszenie odstępu po 25) i teraz mam drugie już ponad 50

> tys. ...

a wiesz że to prosta droga do remontu silnika? Swiece nie sa konstruowane na "przedluzanie zycia" zmniejszaniem przerwy w czasie pracy. Po 50tys na LPG swieca jest juz krytycznie zuzyta co moze spowodowac pekniecie ceramiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu świece nie?

> Według mnie powinny mieć mniejszy odstęp elektrod ze względu na

> mniejszą przewodność mieszanki lpg-powietrze ...

> Dzięki temu oszczędza się układ zapłonowy, kable WN i cewki.

jeśli już musisz mieć mniejszy odstęp to sobie zmniejsz w oryginalnych. Przerobiłem temat świec ze srebrną elektrodą pod LPG - porażka. Zwykłe świece doskonale dają sobie radę przy sprawnym silniku oraz instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, i dlatego na pierwszych świecach przejechałem ponad 50 tys. km

> (zmniejszenie odstępu po 25) i teraz mam drugie już ponad 50

> tys. ...

Odstęp to nie wszystko, o wiele groźniejsze jest to że swieca się przegrzewa, dochodzi do mikropęknięć porcelanki izolatora i w najgorszym przypadku ,,zonk'' porcelanka się kruszy i wpada do cylindra, resztę sobie dopowiedz. Świece trzeba wymieniać zgodnie z terminem, a kombinowanie (zwłaszcza przy cenach świec na poziomie do 20 zł za szt zwykle) to przerost formy nad treścią.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.