Skocz do zawartości

JTD - sruba spustu oleju


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj walczyłem z korkiem grinser006.gif. Ukręcony był już zanim zaczałem go męczyć. W końcu wbiłem w korek jakiegoś większego torxa - puścił i wymieniłem na norauto kwadrata (5.99 z uszczelką). Miałem jeszcze problem z odkręceniem filtra oleju był tak przykręcony że żaden klucz (a miałem 3) nie dał rady. Śrubowkręt, dziura na wylot w filtrze i poszło smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i wymieniłem na norauto kwadrata (5.99 z uszczelką).

Problem mam taki, ze we wtorek chce smigac na krotkie wakacje, wiec ten 1kkm wpadnie... a tu juz 16kkm od wymiany, zas zanim z norauto przyjdzie mi przesylka to bede po wyjezdzie... moze to znak, zeby jednosladem pedzic :-)

W poniedzialek jade do jakiegos mechaniora, zeby zruszyl jakims sposobem ta srube i objade okoliczne sklepy za ta cholerna sruba... Jak nie, to moze w Lublinie znajde.

Irytujaca sprawa, prosta czynnosc a tyle komplikacji.

Moja sruba na torca byla zbyt wybita, zas na ampula rowniez nie nadawala sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To masz jeszcze, po wakacjach, 3 kkm do książkowej wymiany, nie

> przesadzajmy z tą wymianą oleju co 15 tys. moim zdaniem, jeżeli

> producent zaleca co 20 kkm.

W Euromobilu na pewno mają taka oryginalną śrubę bo w Lublinie to różnie to może być hehe...a jak będę w Lublinie to mogę przywieźć ze stolycy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze w Lublinie znajde... Jak nie to trzeba bedzie poczekac i w Wawie zakupic.

Kwestia jeszcze w jaki sposob stara odkrecic?

Zastanawiam sie nad scieciem kolnierza sruby pod klucz np. 19 (musze zmierzyc jaki tam jest rozmiar i pod ktory rozmiar klucza bedzie najlepiej), moze inne pomysly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

> w aso powiedzieli mi 40zl, za srube tyle nie dam.

Ale jak bedzie lecial olej spod korka, to i tak pobiegniesz do aso...

Uszczelka 17 zl, korek 40..nie wiem czy to tak duzo.

Gorzej jak wkrecisz "niby ten sam korek" z innym skokiem gwintu.

Ale jak uwazasz, dla mnie oszczednosc 20 zl to nie oszczednosc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czytaj wątek od początku !

Wiele osób stosuje inne korki niż aso i nic nie cieknie. W norauto sprzedawane korki są nie uniwersalne tylko pod daną miskę. I wszystko ładnie pasuje. Dokladnie oglądałem nowy i stary korek i jedyna różnica do długość - stary miałem trochę dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestawik torxow i innych . Podpasowałem taki dłuższy torx odrobinę większy niż dziura w korku, młotek do ręki i jakoś to wbiłem. Dało się odkręcić, torx nic się nie ruszał.

Pomysł z podpiłowaniem klucza pod korek jest niezły ale musisz naprawdę dobrze dopasować korek pod klucz. Odkręcenie korka wymaga przeważnie sporej siły i możesz objechać korek jak źle spiłujesz korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz ścinać kołnierz, a próbowałeś użyć klucza z ostrymi zębami

> typu żabka?

Probowalem, oprocz skancerowania sruby nie pomoglo.

Jednak sprawe rozwiazalem w podobny sposob, o ktorym pisal jeden z Kolegow autokacikowcow.

Wbilem torksa i odkrecilem. Nastepnie rozbilem na wiekszego torksa, wymienilem olej i dokrecilem. Przy najblizszej okazji zakupie nowa srube.

Co do oszczedzania, to nie lubie placic 40zl jak mozna to samo kupic za 6zl... ale jak komus zapewni to komfort psychiczny to nie bronie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Koledzy - w najbliższych dniach czeka mnie wymiana oleju. Takie pytanie - jakim kluczem odkręca się korek spustowy? Dotychczas we wszystkich autkach widywałem korki na takiego dużego imbusa a tutaj czytam że kolega używał torxa do odkręcenia. Jak to jest z tym korkiem? Pytam bo nie chciałbym się zdziwić jak już autko na kanale będzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy - w najbliższych dniach czeka mnie wymiana oleju. Takie pytanie - jakim kluczem odkręca się

> korek spustowy? Dotychczas we wszystkich autkach widywałem korki na takiego dużego imbusa a

> tutaj czytam że kolega używał torxa do odkręcenia. Jak to jest z tym korkiem? Pytam bo nie

> chciałbym się zdziwić jak już autko na kanale będzie

Imbus jest na 100% chyba że miałeś coś robione z korkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.