Skocz do zawartości

zagŁada 3.0


Rekomendowane odpowiedzi

3 weekendy spędziłem w garażu nad moją kolejna zagładą więc proszę uważać z komentarzami 270751858-jezyk.gif

niestety zdjęcia są jakie są bo pada frown.gif

pierwszy raz coś własnoręcznie lakierowałem!!!!

przed wyglądała tak:

00000000.jpg

00000028.jpg

teraz zlosnik.gif :

00000001.jpg

ten narożnik co wygląda jak wgniecony taki nie jest nono.gif - tak dziwnie wyszło zlosnik.gif

00000002.jpg

00000003.jpg

przegiąłem z czarnym matem z tyłu ?

przypominam że auto to kosztowało 1300zł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co sie stalo z poprzednia?

> Kupiles chyba 1300 w zeszlym roku?

pchłem pod koniec wakacji zlosnik.gif

bo to był słaby rocznik - 1990 - wolę starsze zlosnik.gif

szkoda tylko że mi sie trafił ten sam, paskudny kolor oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg zasad numeracji 2106 powinno być kombi 2105

a jest 2104

> Chronologicznie to gdzie 2106 jest ?

zaraz po 2103 zlosnik.gif

to jest taka "niby lepsza wersja 2103" a w praktyce brzydsza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhh. dziadek miał taką tylko, że marchewkową 20.GIF Byle tak dalej waytogo.gif Te felgi, to oryginały, czy robione na wzór tamtej epoki? hmm.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajne były by zdjęcia do pooglądania jak byś zamieścił, ta pomarańczowa vs kośĆ słoniowa, znaczy

> zdjęcia obok siebie kolejno przód, tył boki itp

jak przestanie w końcu padać i uruchomię na dobre wtrysk w pomarańczowej to na pewno zamieszczę zlosnik.gif

tu masz takie z poprzednią moją, młodszą 2106 na brzydkich felgach zlosnik.gif

00000045.jpg

00000050.jpg

00000055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo ojcic

> mial taka jak twaoj apomarancza o na bank miala oznacznie 2103.

no bo moja pomarańcza to jest 2103 - czyli Lada 1500

wcześniej miałem 21063 - czyli Lada 1300sl

a teraz drugą mam Lada 21061 - czyli Lada 1500s

takie to troche pogmatwane zlosnik.gif , szczególnie że czasami w dowodach rejestracyjnych były pomyłki i Łady 2107 rejestrowali jako 2103, Łady 2103 jako 2106 i vice versa zlosnik.gif

Często ktoś ma 2106 a myśli że ma 2103, widać to nawet na allegro hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pchłem pod koniec wakacji

> bo to był słaby rocznik - 1990 - wolę starsze

> szkoda tylko że mi sie trafił ten sam, paskudny kolor

Pomalowac. Sprawdzony lakiernik juz jest. zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Od lokomotywy były jeszcze lepsze a okrętowe idealne.

> A tak poważnie, imo za duże.

ale jak świecą zlosnik.gifhehe.gif

idealny bat na drechów z niefabrycznymi xsenonami świecącymi w kosmos zlosnik.gif (2x100W H3 zlosnik.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile trzeba przygotować kasy, żeby nabyć i odszykować taki ruski złom?

Głównie zależy to od stanu blacharskiego auta jakie kupisz. Ja moją kupiłem bardzo tanio bo wtedy jeszcze "nie były w modzie" auta z PRL. Dałem 1150zł. Dziś brzydsza 2106 kosztuje dwa razy tyle a ładna trójka 3 a nawet i 5kzł. Z tym że zanim wydałbym na nią tyle na pewno bardzo dobrze bym ją obejrzał i ostukał zlosnik.gif Czasami jednak da się jeszcze kupić od "dziadka" w super stanie i za 1kzł palacz.gif ale trzeba mieć szczęście zlosnik.gif Musisz mieć jednak na uwadze że do ponad 30 letniego auta nawet jak jest w oryginalnym, idealnym stanie blacharskim garaż to mus. Inaczej po 3 latach rdza będzie wszędzie crazy.gif

Mnie blacharz z lakierem kosztował 8 kzł - dużo jak na takie auto ale gość się przyłożył - wyprowadził wszystkie linie jak należy i lakier też jest moim zdaniem ładnie położony. Mimo wydawałoby się dość dobrego stanu wyjściowego roboty było sporo (błotniki przód + reperaturki tył, odbudowa przednich kolumn zawieszenia, poszycia drzwi, podszybie, progi z poszyciami, łatanie podłogi). Trwało to łącznie 2 miesiące zlosnik.gif Blachy najlepiej kupować stare, ruskie używane lub sprowadzać z Rosji - polskie rzemieślnicze są o połowę cieńsze i rdzewieją w oczach sciana.gif

Kolejną sprawą jest silnik - ja wsadziłem dwulitrowego fiatowskiego DOHCa wraz ze skrzynią - z perspektywy czasu był to błąd i drugi raz bym go nie zrobił. Jest to silnik który jest już dość stary i ciężko kupić do niego części (np gaźnik czy aparat zapłonowy). Skrzynia też ma zdecydowanie za krótkie przełożenia do Ładowskiego mostu. Ponadto w DOHCu dolot jest z innej strony niż w silniku Łady przez co robi się ciasno przy pompie hamulcowej! Gdybym robił to teraz - tuningowałbym silnik Łady (jakieś delikatne turbo bo N/A to jednak droga zabawa) lub celował w silnik 1.8 BMW który też dość dobrze wchodzi. Silnik Fiata wraz z montażem (przy czym wsadziłem go do budy sam a podpinał mechanik) kosztował mnie trochę ponad 2tys zł.

Zawieszenie - tu mnie trochę poniosła fantazja bo wsadziłem Bilsteina B46 na grubym tłoczysku, takiego raczej do sportu. Sprężyny aby było bardziej sztywno wsadza się przednie polonezowe na tył a do przodu z nivy. Przy okazji wymiana wszystkiego czego tylko się dało w przednim zawieszeniu, trzeba uważać żeby nie kupic tanich, ukraińskich wahaczy bo można skończyć z urwanym kołem sciana.gif Do tego stabilizator tylni z fiata argenty i trzyma się toto naprawdę zadziwiająco dobrze biglaugh.gif i jest przewidywalne nawet na nierównościach spineyes.gif

Z tym że to beton i na dłuższe trasy jest męczące oslabiony.gif

Teraz planuję dorzucić do tego poliuretany od ruskich zamiast gum, można je sprowadzić za ok 300zł komplet.

Zawias kosztował mnie łącznie ok 2,8kzł

Wydech - silnik fiata ma inny kolektor niż ładowy - musiałem wyspawać kolektor, wydech założyłem przelot z węgier. Kolektor kosztował mnie trochę dużo (1,5kzł) wydech 500zł z transportem. Głośno jest ale co by nie mówić - rasowo zlosnik.gif

Wnętrze - fotele z alfy gtv 600zł, plus jakieś tam czarne boczki, kanapa z DF itp...

Zewnętrze - felgi, opony, renowacja felg, lusterka, nowe zderzaki i inne pierdoły - ok 3 tys zł jeszcze jak nic zlosnik.gif

Łącznie jakby nie liczyć wychodzi ok 20 tys zł icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się muszę z Tobą zgodzić w pewnym momencie przestaje się liczyć ile inwestuje się a "takie" auto bo człowiek podchodzi do tego sercem a nie rozumem ok.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.