Skocz do zawartości

co na TAXI do 10 tyś zł ?


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

> A znasz to powiedzenie o muchach i g*wnie ?

Znam pewno.

Mój znajomy jeździł na TAXI E39 dieslem, automatem i był zadowolony............. a jak przesiadł się na Passata 1,9 TDI .... który, palił mu połowę mniej i eksploatacja był tańsza, to stwierdził, ze muchy jednak się mylą cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jest może również wersja long coby się swobodnie na tylnej kanapie zmieścic

nie przesadzaj, na pewno nie jest gorzej niż w W202, którego kolega rozważał, wiadomo, że nie jest to W124/passat lub okular no ale auto też jest mniejsze z zewnątrz wink.gif

05.jpg

Właśnie jeszcze mi się nasunął PASSAT B4 , w tej kwocie coś się znajdzie, tylko pytanie w jakim stanie, ja nie znalazłem, żadnego wartego zachodu, ale może kolega będzie mieć więcej szczęścia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie przesadzaj, na pewno nie jest gorzej niż w W202, którego kolega rozważał, wiadomo, że nie jest

> to W124/passat lub okular no ale auto też jest mniejsze z zewnątrz

No ale patrzmy na te co maja lepiej zagospodarowaną przestrzeń pasażerską, a nie gorzej. Na focie, zapewne siedzenia przednie odsunięte na maxa do przodu, ja jako kierowca mający 188 cm, pozostawiam w takim aucie niewiele miejsca dla pasażera.

> Właśnie jeszcze mi się nasunął PASSAT B4 , w tej kwocie coś się znajdzie, tylko pytanie w jakim

> stanie, ja nie znalazłem, żadnego wartego zachodu, ale może kolega będzie mieć więcej

> szczęścia

Ciężki do pobicia jeśli chodzi, o ilośc miejsca, koszty eksploatacji, prostotę i niezawodnośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam pewno.

> Mój znajomy jeździł na TAXI E39 dieslem, automatem i był zadowolony............. a jak przesiadł

> się na Passata 1,9 TDI .... który, palił mu połowę mniej i eksploatacja był tańsza, to

> stwierdził, ze muchy jednak się mylą

Ja szczególnie brałem pod uwage e36 pod względem kosztów utrzymania, bo z doświadczenia wiem że są naprawdę niskie, a utrzymanie e39 to jak utrzymanie dwóch e36 smile.gif

Ale zawsze e39 bardzo mi się podobało i kusiło, na 100% było by bardziej komfortowe, ale skoro polonezy jeżdżą na taxi to e36 gorsze nie może być biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budżet mocno ograniczony bo tylko do 10 tyś zł.

> Coś na TAXI - nie wiem co się nadaje w takiej cenie... czy zajechany diesel czy coś w LPG.

> Co sądzicie o W210 w tej kwocie przebieg rzędy 400-500 tyś ?

jeżeli nie przeszkadza Ci na masce mało prestiżowy znaczek kapusty to weź Leganzę - duże wygodne auto, a śmiesznie tanie w utrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na taksi merce to W123

no bez przesady-to juz muzeum a nie wół roboczy...

>albo W124 ale za 10tysi to nie kupisz takiego w dobrym stanie.

to juz zdecydowanie lepiej... jak buda dobra to silnik zawsze mozna dosc tanim kosztem wyremotnowac czy wymienic na inny

poza tym, jak jak juz proponowano czyli proponuje Maree 1.6 lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budżet mocno ograniczony bo tylko do 10 tyś zł.

> Coś na TAXI - nie wiem co się nadaje w takiej cenie... czy zajechany diesel czy coś w LPG.

> Co sądzicie o W210 w tej kwocie przebieg rzędy 400-500 tyś ?

Za 10 tys moge zalatwic b. zadbana lagune z 2000 roku , klima itp

Wiem ze to Francuz , ale sprzedaje sasiad . Auto dopieszczone , bezwypadkowe . 1.6 bez gazu .

Sam nie lubie Francuskiej motoryzacji , ale auto spisuje sie bardzo dobrze do tego jest spore i wygodne , ma bagaznik i pewna przeszlosc . wymieniony na 100 % rozrzad i inne pierdoly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budżet mocno ograniczony bo tylko do 10 tyś zł.

> Coś na TAXI - nie wiem co się nadaje w takiej cenie... czy zajechany diesel czy coś w LPG.

> Co sądzicie o W210 w tej kwocie przebieg rzędy 400-500 tyś ?

Myślę, że taki w210 nie zarobi na swoje naprawy wink.gif

Jakiś czas temu sporo jeździłem taksówkami - statystycznie taksówkarze najbardziej chwalili Toyoty Cariny i Avensisy I - za trwałość i ogólny koszt użytkowania.

Z propozycji w wątku myślę, że Astra i Lanos nie są złymi opcjami jak na niski budżet, a miejsca z tyłu wcale nie mniej niż w Mercu C-klasse, który jest poprostu ciasny.

Passaty B4 i MB 124 jeżdżące obecnie na taxi - choć przestronne i wygodne samochody - to z racji wieku i taksówkarskiej ekonomiki - w 95% niedoinwestowany szmelc, który nie powinien przejść badań technicznych.

O omegach taksówkarze wypowiadali się z sympatią, że to przyjemny samochód do jeżdżenia, ale wymagający jednak nakładów.

Kilku taksówkarzy, z którymi jeździłem przesiadło się z MB 124 na passaty czy audi z tdi pod maską i twierdzili, że to był błąd - większa awaryjność i znacznie wyższe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie tak się zastanawiam, nigdy nie widziałem jeszcze e36 na taxi ale w sumie tak myślę i chyba

> się nadaje, i wcale drogie w utrzymaniu nie jest

U mnie 2 takie jezdza - ruiny na maxa , ale cos tam widocznie zarabiaja na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

passat B4 tylko i wyłacznie w tej kwocie z gazem albo tdi albo jak mowią inni czyli marycha jtd ale tutaj ciezko rzeczywiscie o cos bezwypadkowego bo sam takiej szukałem..

tylko najlepiej poszukaj odrazu ze sprawną klimą bo latem bedziesz narzekać, przydałaby się też skóra lub jakis plastik w taxi ale to juz jak kto woli..

ważne zeby w aucie zawieszenie było tanie w naprawach bo to najczęsciej leci w mieście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty gadasz może i z sensem, ale on na tym aucie ma zarabiać.

> A rozmawiałem z kumplem co na taxi jeździ (może sięchłopina nawet tu wypowie ) - głupie laski

> wsiadają do takiego starego zajechanego okulara, czy w124 i dzwonią do koleżanek - "hihi jadę

> na imprę mercem".

> Mało kto chce wsiąśc do dacii, a każdy meśkiem by się przejechał - ot takie mamy społeczeństwo

I w drugą stronę- czeka taksiarz na postoju w BMW a klienci ciągle wsiadają do innych taksówek. Koledzy się śmieją, bo klienci myślą, że przejazd BMW na taxi to musi być droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budżet mocno ograniczony bo tylko do 10 tyś zł.

> Coś na TAXI - nie wiem co się nadaje w takiej cenie... czy zajechany diesel czy coś w LPG.

> Co sądzicie o W210 w tej kwocie przebieg rzędy 400-500 tyś ?

Najlepiej cos w kombi albo van. Dziś klient jest rózny .załadujesz jedna osobę i pięć z bagażem.U nas w Poznaniu sporo jest aut wypasionych typu merc.Graty sie tez zdażają ale rzadziej. Chociaż Mysłowice mniejsze (mieszkałem kiedyś obok) przyda się coś większego na pewno. Sam kiedyś u nas zamówiłem taxi lux biglaugh.gif.Przyjechał pan w garniturze mercem kombi ,skóra ,automat itp wink.gif

Nie powiem..jechało sie przyjemnie .Cena tez przyjemna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej cos w kombi albo van. Dziś klient jest rózny .załadujesz jedna osobę i pięć z bagażem.U

> nas w Poznaniu sporo jest aut wypasionych typu merc.Graty sie tez zdażają ale rzadziej.

> Chociaż Mysłowice mniejsze (mieszkałem kiedyś obok) przyda się coś większego na pewno. Sam

> kiedyś u nas zamówiłem taxi lux .Przyjechał pan w garniturze mercem kombi ,skóra ,automat itp

> Nie powiem..jechało sie przyjemnie .Cena tez przyjemna

To jak to pogodzić ? Ma być super fura, ma być elegancko, a jeszcze do tego ma być tanio zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci polecił jakiegoś vana ... tylko jakoś w cenie chyba niekoniecznie sie zmieścisz ... w LBN sporo lepiej zarabiają bo za zamówienie vana jest dopłata ... niby śmieszny pieniadz który w efekcie daje lepsze pieniadze po podsumowaniu miesiaca

kiedyś espace było modne w lubelskich taksówkach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy w jakim miescie bedziesz jezdzil...

niestety ale taksa spada na twarz...i coraz ciezej zarobic na rodzine...

najwazniejsze jest tanie utrzymanie...

powiem tyle...OPEL...

tylko i wylacznie

Vectra lub Omega....

bardzo tanie czesci....sporo zamiennikow...

no i silniki dobrze wpolpracujace z instalacja lpg...

ja mialem ponad 3 lata na taksi Vectre B 2,0 DTL...

sprzedana z powodu wypadku.....byla jeszcze calkiem sprawna...

nalatane miala (dzieki mnie) ponad 450 tysi...

Jako kolejne kupilem omege B 2,0 16 V w gazie...

polecam (ale warto kupic slabsza wersje 2,0 8V, trwalszy i idealny do gazu)

jazda tansza niz tico mojej zony...

koledzy z korporacji sprzedaja okulary i przesiadaja sie na omegi bo za drogo... (autentyk)

no i dodatkowo dodam ze tylko i wylacznie kombi (moje prywatne zdanie)

...dodatkowe zlecenia na przewoz rzeczy (castorama i inne takie)

jak cos to pytaj na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty gadasz może i z sensem, ale on na tym aucie ma zarabiać.

> A rozmawiałem z kumplem co na taxi jeździ (może sięchłopina nawet tu wypowie ) - głupie laski

> wsiadają do takiego starego zajechanego okulara, czy w124 i dzwonią do koleżanek - "hihi jadę

> na imprę mercem".

> Mało kto chce wsiąśc do dacii, a każdy meśkiem by się przejechał - ot takie mamy społeczeństwo

to niestety racja...

omina 2 ,3 ,4 letnie ople mazdy nissany..

i wsiada do 10 taksowki bo mercedes (chociaz totalny zlom 124)

bo ma gwiazde szeryfa na masce...ale to jest tylko w nocy pod dyskotekami...

wiekszosc czasu zarabiasz dzieki zleceniom, czyli co przyjedzie...w to wsiadzie klient...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to niestety racja...

> omina 2 ,3 ,4 letnie ople mazdy nissany..

> i wsiada do 10 taksowki bo mercedes (chociaz totalny zlom 124)

> bo ma gwiazde szeryfa na masce...ale to jest tylko w nocy pod dyskotekami...

> wiekszosc czasu zarabiasz dzieki zleceniom, czyli co przyjedzie...w to wsiadzie klient...

taaaak i najwazniejsze ... kantować tak zeby klient nie widział ... wink.gif ... a dodatkowo taxi w środku czyste i pachnące ... bo w kilku tak smierdziało że podziękowałem korporacji za mnie wożenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wypraszam sobie...

> nigdy nikogo nie oszukalem...

i takich jest sporo ... i nie mówiłem nic nt Ciebie a tylko oglnie ...

> oczywista sprawa...

> a jak palisz to tylko poza autem...

tu nie hcodziło o dym tytoniowy ... poprostu śmierdziało jak by trzymał samochód w garażu z krowami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu nie hcodziło o dym tytoniowy ... poprostu śmierdziało jak by trzymał samochód w garażu z krowami

bierz tez pod uwage to...

ze po niektorych klientach ..i po godzinie smrod nie wywietrzeje..

mimo spryskiwania perfumami, odswierzaczami i wietrzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bierz tez pod uwage to...

> ze po niektorych klientach ..i po godzinie smrod nie wywietrzeje..

> mimo spryskiwania perfumami, odswierzaczami i wietrzenia...

Uwierz mi ,ze smrod klienta to smrod klienta a smrod samochodu to smrod samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jakie to małe.. i ten wygląd...

odpadło nie ze względu na stan ale rzeczywiście ze wzgląd na wielkość tylnej kanapy.

Może śmieszne pytanie, ale co sądzicie o polonezie caro + 1.6 GSI w gazie za 1800 zł od 1 wlaściciela z oryginalnym nalotem 110 tyś ( mam 100% pewność przebiegu ) - stan 4+ - blacha praktycznie ideał, niewielkie wypryski... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpadło nie ze względu na stan ale rzeczywiście ze wzgląd na wielkość tylnej kanapy.

> Może śmieszne pytanie, ale co sądzicie o polonezie caro + 1.6 GSI w gazie za 1800 zł od 1

> wlaściciela z oryginalnym nalotem 110 tyś ( mam 100% pewność przebiegu ) - stan 4+ - blacha

> praktycznie ideał, niewielkie wypryski...

Sorry ale do poloneza to bym napewno nie wsiadl wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpadło nie ze względu na stan ale rzeczywiście ze wzgląd na wielkość tylnej kanapy.

> Może śmieszne pytanie, ale co sądzicie o polonezie caro + 1.6 GSI w gazie za 1800 zł od 1

> wlaściciela z oryginalnym nalotem 110 tyś ( mam 100% pewność przebiegu ) -

co z tego? w tych silnikach to akurat pora na remont zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ,,, wiedzy zbierz i się wypowiadaj

Akurat ma rację wink.gif

Mój ojciec miał poldka 1.6 co prawda nie GSi tylko GLI od nowości i powyżej 100 tys km zaczęły się z nim różne rzeczy dziać, w tym klękał silnik wink.gif

No i nie jeździł na LPG wink.gif

A odnośnie spalania audi, któryś z kolegów wcześniej pytał, po mieście 1.6 (ADA 101KM) palił ok 9 l benzyny, gazu na sekwencji łyka teraz ok 11 l .

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpadło nie ze względu na stan ale rzeczywiście ze wzgląd na wielkość tylnej kanapy.

> Może śmieszne pytanie, ale co sądzicie o polonezie caro + 1.6 GSI w gazie za 1800 zł od 1

> wlaściciela z oryginalnym nalotem 110 tyś ( mam 100% pewność przebiegu ) - stan 4+ - blacha

> praktycznie ideał, niewielkie wypryski...

poloneza bedą omijać na 100% i wogole bedziesz sie wsciekał w miescie ze to takie nieporęczne auto, a trąbienie na ciebie jak popełnisz jakis błąd na drodze bedzie na porządku dziennym zlosnik.gif

posłuchaj sie taksówkarza i weź tego paska w b4 palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat ma rację

niestety nie ma. Ostatnim z polonezów jakie były "w domu" (a były 3) utukliśmy z ojcem 140tyś km i silnik chodził tak jak pierwszego dnia. caro+ gli.

Na takse to jakiś passat co by społeczność się dowartościowana czuła. Ew. jak już wcześniej sugerowano Omega/Vectra to jest bardzo dobry pomysł szczególnie z 2.0 8V bo te silniki "lubią" gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm..

> mam teraz w głowie jeszcze bardziej szalony pomysł... zakupić 125p i z tego zrobić TAXI, kultowa -

> stylowa taksówka

Po Piasecznie jeździ ładniutka czarna Wołga.

Podobno sporym powodzeniem się cieszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po Piasecznie jeździ ładniutka czarna Wołga.

> Podobno sporym powodzeniem się cieszy...

Wołga pięknie się prezentuje... szofer w adekwatnym wieku, do auta:)

Mój sąsiad takim klasykiem śmiga na TAXI po wawie. 1234_1961_w110_01_4901c63e1a42b.jpg

Spotkac go można nocą na rondzie Dmowskiego, na przeciwko hotelu Novotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mowisz ze omega jest droga w utrzymaniu ..

> a chwile potem ze e36 nie jest...

> wez sie rozpedz...zdrowo walnij w sciane i potem pomysl...

> to auto nie ma robic 10 km dziennie na dojazd do pracy..

Twoja argumentacja jest na niezwykle wysokim poziomie wink.gif

Wiem ile kosztuje utrzymanie e36 a ile omegi...

Omegą taniej nie pojedziesz, ale lepiej na taxi z powodu rozmiarów się nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.