Skocz do zawartości

Polonez 1.6 DOHC?


lukasz1t

Rekomendowane odpowiedzi

> A skąd to wiesz jeśli można wiedzieć??

W skrócie - kolega pracował u dilera FSO i jeździł lawetami po samochody do Warszawy. Kiedyś jechał odebrać swojego i pojechałem z nim dla towarzystwa. Stały tam dwa takie przednionapędowe Poldki, nawet padło pytanie "czy nie chcecie takiego dziwoląga?, tylko będą bez gwarancji". Do dzisiaj zastanawiam się, czy to było poważne pytanie zlosnik.gif

Kolega jednak wybrał "Rovera" 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O co miałbym go pytać??

powiedz ,że jesteś pasjonatem i nigdy się nie spotkałeś z taką wersją zlosnik.gif

czy mógłby podać więcej szczegółów , jakiś skan książki gwarancyjnej czy cokolwiek co

nam udowodni ,że to "prokuratorska wersja" w liczbie siedemnastu wink.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym się ta wersja charakteryzowała??

silnikiem zlosnik.gif dokładnie takim jak w tym z ogłoszenia, dolot identyczny, pokrywy zaworów z napisem FSO z tym,że druga była bez korka

> Miała dodatkowe oznaczenia??

z zewnątrz nie pamiętam ale wewnątrz widziałem znaczek z napisem Monte Carlo lub Fiat Monte Carlo, nie pamiętam czy był na kierownicy czy na dźwigni zmiany biegów 270751858-jezyk.gif tego jestem pewny na 100%

> Skąd wiesz co było pod maską??

widziałem na własne oczy zlosnik.gif auto było własnością pewnego sierżanta , służyłem w 10 pułku samochodowym w Warszawie , to jednostka która obsługuje Sztab Generalny Wojska Polskiego, mieliśmy tam ponad dwa tysiące aut , w tym Polonezy 2000 devil.gif

sierżant sprzedawał auta które się "wysłużyły" i tego ponoć zostawił sobie

> Skąd wiesz czy to było fabryczne auto??

tak twierdził właściciel, o ile pamiętam rozmowę twierdził ,że to rodzynek zlosnik.gif

> Skad wiesz, że była to wersja prokuratorska??

takie stwierdzenie nigdy nie padło old.gif

widziałem to auto w akcji i rzuciło mi się w oczy ,że ma dużo dłuższe biegi niż zwykły Caro który wtedy wchodził 270751858-jezyk.gif

przyspieszał oczywiście dużo lepiej

blacharka była w fatalnym stanie , kolor był żółty ale nie typowy, wiem jakie były w sprzedaży ,bo pracowałem przez parę lat w Polmozbycie w Katowicach SO "0" na ul.Rozdzieńskiego , była to stacja obsługi przez którą przechodziły auta bezpośrednio z fabryki , SO "1" robiła przeglądy i naprawy gwarancyjne

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Znalazłem dziś takie ogłoszenie: Polonez 1.6 Monte Carlo. Zna ktoś taką wersję? Bo ja szczerze

> powiedziawszy nigdy o czymś takim nie słyszałem. Owszem, FSO różne dziwne rzeczy montowało, z

> resztą dziś na pewno sami o wszystkich nie pamiętają, jak i dokumentacji do tego nie ma, ale

> ja nigdzie nie znalazłem informacji o takiej wersji Czy po prostu właściciel sam sobie takie

> auto sklecił i teraz próbuje sprzedać jako nie wiadomo jaki rarytas? Swoją drogą całkiem

> ładnie wygląda i ma ciekawe detale

miałem poloneza z 84 roku, oryginalnie z 2l silnikiem z 132 (dwa wąlki rozrządu). Odkupiony na przetargu z urzędu spraw wewn w katowicach. Ale monte carlo się nie nazywał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bordowy metalik to był 1.6 lub 1.8 Rovera Spotkałem osobiście i dał niezłe baty mojemu 1.6

Edit - znalazłem info o tym rzekomym polonezie z silnikiem nubiry. Właściciel opisywał (fotek nie załączył), że to zielone Caro plus z 2001 roku z wpisanym w dokumentacje fabryczną silnikiem oznaczonym jako 1800 Nubira motor... miał mieć klimę, elektryczne 4 szyby etc. - teraz jak to czytałem to moim zdaniem była to bujna wyobraźnia piszącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oznaczonym jako 1800 Nubira motor... miał mieć klimę, elektryczne 4 szyby etc. - teraz jak to

> czytałem to moim zdaniem była to bujna wyobraźnia piszącego.

Tym bardziej, że w nubirze przynajmniej w PL były tylko silniki 1.6 i 2.0 wink.gif

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.